Wniosek o wczasy pod gruszą – ile trzeba przepracować, żeby dostać wczasy pod gruszą?

wczasy-pod-grusza

Wczasy pod gruszą to inaczej dofinansowanie wypoczynku przyznawane przez pracodawcę w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ta forma wsparcia, w której pracownik sam planuje swój wypoczynek i go opłaca, a następnie pracodawca refunduje koszty w całości lub częściowo, wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, czy możesz skorzystać z takiego świadczenia, jakie musisz spełnić warunki i jak napisać odpowiedni wniosek o wczasy pod gruszą.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać podanie o przedłużenie umowy? Podanie wzór

podanie o przedłużenie umowy

Umowa o pracę może być zawarta na czas określony lub nieokreślony. W pierwszym przypadku zawiera zapis dotyczący początku i końca jej trwania. Pod koniec ustalonego okresu pracy pracownik zwykle czeka na informację od przełożonego czy otrzyma kolejną umowę. Co w przypadku, gdy takiej informacji nie otrzymasz? Sam złóż podanie o przedłużenie umowy o pracę. Jest to dokument, który należy złożyć do pracodawcy, jeśli chcesz kontynuować z nim współpracę. Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór kluczowych informacji, które okażą się przydatne podczas tworzenia takiego pisma, a także darmowy wzór do pobrania w formacie pdf i jpg.

Kontynuuj czytanie

Kosiniakowe – co przysługuje kobiecie w ciąży bez pracy? + wzór wniosku

kosiniakowe dla kogo

Kosiniakowe 2022 to świadczenie skierowane głównie do bezrobotnych mam. Podobnie jak zasiłek macierzyński, kosiniakowe przysługuje świeżo upieczonym rodzicom i wypłacane jest w postaci comiesięcznych przelewów. Jeśli chcesz z niego skorzystać, musisz zgłosić się np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i złożyć odpowiednio przygotowany wniosek o kosiniakowe. Jak wygląda taki dokument i kiedy go złożyć? Sprawdź!

Kontynuuj czytanie

Wniosek o urlop – sprawdź, jak napisać podanie o urlop bezpłatny

podanie o urlop bezpłatny

Jak można łatwo się domyślić, urlop bezpłatny jest przerwą w wykonywaniu pracy, za którą pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia. Co więcej, czas przebywania na urlopie bezpłatnym nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależy wiele uprawnień (między innymi długość urlopu wypoczynkowego). Jeśli planujesz wybrać się na urlop bezpłatny, musisz złożyć stosowny wniosek, który mimo wszystko nie gwarantuje sukcesu. Pismo może zostać odrzucone przez pracodawcę bez żadnego powodu. Sprawdź, jak stworzyć i uzasadnić swoje podanie o bezpłatny urlop.

Kontynuuj czytanie

Podanie o praktyki – jak napisać podanie o praktyki zawodowe wzór

podanie o praktyki

Praktyki zawodowe to jeden ze sposobów na zdobycie kwalifikacji i cennego doświadczenia zawodowego, a także szansa poznania konkretnej branży lub specjalizacji od środka. Dlaczego warto się o nie ubiegać? Wiele osób dopiero podczas trwania praktyk decyduje o tym, czy dany zawód spełnia ich oczekiwania i czy na pewno jest odpowiedni dla nich. Dodatkowo część pracodawców postanawia zatrudnić stażystów na stałe w swojej firmie. Ostateczna decyzja należy do Ciebie- jeśli zdecydujesz się na podjęcie praktyki, pierwszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniego wniosku. Jak napisać podanie o praktyki? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Kontynuuj czytanie

Jak napisać podanie o podwyżkę wynagrodzenia? Wzór podania o podwyżkę w pracy

podanie o podwyżkę

W sytuacji, gdy wewnętrzny system komunikacji w firmie jest ściśle sformalizowany, wówczas załatwianie jakichkolwiek spraw związanych z pracą wymaga złożenia odpowiednich wniosków. Jednym z takich dokumentów jest podanie o podwyżkę. Jeśli jesteś pewny swoich kwalifikacji i osiągnięć, realizujesz w pracy prestiżowe projekty i chciałbyś więcej zarabiać- przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim praktyczne porady, jak stworzyć profesjonalne pismo o podwyżkę, kiedy je złożyć i w jaki sposób uargumentować swoją prośbę. Pobierz gotowy wniosek o podwyżkę PDF lub DOC!

Kontynuuj czytanie

Urlop ojcowski 2022 – Jak napisać wniosek o urlop ojcowski?

wniosek o urlop ojcowski

Wśród urlopów związanych z narodzinami dziecka, zdecydowanie należy uwzględnić także urlop ojcowski, z którego nie może skorzystać nikt inny, jak tylko ojciec dziecka. Jeśli chcesz cieszyć się tym przywilejem, musisz złożyć odpowiedni wniosek o urlop ojcowski 2021. Zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu i przygotuj dokument zgodnie z wymogami. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy wzór podania o urlop ojcowski.

Kontynuuj czytanie

Wniosek o urlop macierzyński – gotowy wzór

wniosek o urlop macierzyński

Osobom, którym urodziło się dziecko lub zdecydowały się na adopcję, przysługuje niezbywalne prawo do urlopu macierzyńskiego. Aby pracodawca mógł go udzielić przed terminem porodu, musisz złożyć odpowiednie dokumenty, między innymi wniosek o urlop macierzyński. Nie jesteś pewna, jakie informacje w nim zawrzeć i czy musisz dołączyć jakiekolwiek dodatkowe dokumenty? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Kontynuuj czytanie

Wniosek o urlop wypoczynkowy – pobierz gotowy wzór wniosku o urlop

wniosek o urlop wypoczynkowy

Twój wakacyjny wyjazd jest już zaplanowany? Złóż wniosek o urlop, zanim zrobią to inni. Urlop wypoczynkowy przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę, zgodnie z przepisami określonymi w Kodeksie pracy. Wspomniane przepisy nie określają jednak formy, w jakiej pismo powinno zostać przygotowane. Najczęściej pracownik zobowiązany jest złożyć pisemny wniosek urlopowy bezpośrednio pracodawcy lub przełożonemu działu, w zależności od struktury przedsiębiorstwa. 

Kontynuuj czytanie

Urlop wychowawczy 2022 – Jak napisać wniosek o urlop wychowawczy?

wniosek o urlop wychowawczy

Urlop wychowawczy jest jednym z uprawnień rodzicielskich dla osób zatrudnionych, zagwarantowanych przez kodeks pracy. Może z niego skorzystać zarówno matka, jak i ojciec nowo narodzonego dziecka. Oczywiście nie jesteś zmuszony do przebywania na urlopie wychowawczym. Jest to jedynie uprawnienie, które umożliwi Ci opiekę nad maluchem. Jeśli jednak chcesz z niego skorzystać, przygotuj odpowiedni wniosek o urlop wychowawczy 2021. Zobacz gotowy wzór!

Kontynuuj czytanie

Szukam pracy za granicą, czyli gdzie znaleźć zatrudnienie i jak wygląda życie za granicą?

gdzie szukać pracy za granicą

Choć polski rynek pracy działa coraz prężniej (pojawiają się nowe miejsca pracy, wzrasta średnia płaca krajowa), to obowiązujące u nas standardy wciąż trudno porównać z zarobkami i warunkami zatrudnienia  jakie panują za granicą. Chęć poprawy statusu materialnego, nauka języka czy poznanie innej kultury to główne czynniki skłaniające do wyjazdu. Bez względu na to, jaki jest Twój powód, dowiedz się gdzie szukać pracy za granicą i jak wyjechać za granicę bez ryzyka.

Kontynuuj czytanie

Staż z urzędu pracy – jak wygląda staż?

staż z urzędu pracy

Wizyta w urzędzie pracy z pewnością nie należy do przyjemnych, podobnie jak rejestracja jako bezrobotny. To czas, w którym pojawia się wiele pytań: jak znaleźć pracę? Jak zdobyć doświadczenie? Jak zarobić pieniądze? Staż z urzędu pracy pozwala na gromadzenie doświadczeń zawodowych oraz zwiększanie atrakcyjności na rynku pracy. Jak wygląda praca na stażu? W poniższym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Kontynuuj czytanie

List motywacyjny bez doświadczenia zawodowego

list motywacyjny bez doświadczenia

Rekruterzy nie zawsze wymagają listu motywacyjnego, jednak mimo wszystko warto go przygotować, nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia zawodowego. Taki dodatek do CV pozytywnie wpłynie na Twoje szanse u pracodawcy, ale pod warunkiem, że odpowiednio go przygotujesz. Jesteś studentem i dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową? A może postanowiłeś się przekwalifikować i nie masz doświadczenia w danej branży? Nie jesteś pewien, co  zawrzeć w takim liście, aby  zostać zauważonym? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek. Dowiedz się, jak napisać list motywacyjny gdy nie masz doświadczenia.

Kontynuuj czytanie

Państwowa Straż Pożarna – jak zostać strażakiem?

jak zostać strażakiem

Praca w straży wiąże się z dużym ryzykiem. To nie tylko gaszenie pożarów, ale też udzielanie pierwszej pomocy i ratowanie życia poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach, do których zostaje wezwana straż pożarna. Strażacy niemalże każdego dnia prowadzą akcje ratunkowe podczas wypadków komunikacyjnych, katastrof budowlanych i sytuacji związanych z wyciekiem niebezpiecznych substancji chemicznych. Zanim zdecydujesz się na dołączenie do OSP lub PSP, dowiedz się, na czym polega praca strażaka i przemyśl dokładnie czy jesteś gotowy na takie ryzyko. 

Kontynuuj czytanie