CV pielęgniarka – jak napisać CV i list motywacyjny pielęgniarki?

cv pielęgniarka

Zawód pielęgniarki jest bardzo ważnym elementem opieki zdrowotnej w naszym kraju. W zakresie obowiązków na tym stanowisku znajduje się opieką nad pacjentami, dbaniem o ich właściwy komfort oraz pomocą w codziennych czynnościach, których nie są w stanie wykonać sami. To bardzo potrzebny oraz niezwykle satysfakcjonujący zawód. Pielęgniarstwo jest jedną z bardziej deficytowych profesji na rynku, co nie oznacza, że nie trzeba włożyć żadnego wysiłku, żeby otrzymać dobrą pracę. Wysłanie profesjonalnego CV na pewno zwiększy Twoje szanse na zdobycie zatrudnienia. Walka o najlepsze stanowiska jest zacięta, dlatego musisz stworzyć dokument, który odpowiednio podkreśli Twoje atuty. Sprawdź, jak to zrobić.

Kontynuuj czytanie

List motywacyjny geodeta – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?

cv geodeta

Głównym zadaniem geodety jest wyznaczanie odległości pomiędzy różnymi punktami oraz dokonywanie pomiarów na działkach, gruntach rolnych i inwestycyjnych oraz terenach pod wszelkiego rodzaju budowy, również dróg, autostrad i mostów. Jednak na tym jego obowiązki się nie kończą. Od specjalistów z tej dziedziny wymaga się także dobrej znajomości obsługi komputera oraz umiejętności pozyskiwania informacji ze zdjęć lotniczych i satelitarnych. Często też wykonują mapy do celów projektowych, sporządzają niezbędną dokumentację czy urządzają tereny leśne i rolne. Innymi obowiązkami geodety jest często opis rzeźby terenu, wycena nieruchomości, a także prowadzenie ewidencji gruntów.

Kontynuuj czytanie

CV psycholog – Jak stworzyć list motywacyjny i profesjonalne CV psychologa?

cv psychologa

Profesjonalne CV zawiera wyłącznie prawdziwe informacje, zaprezentowane w przejrzystej i atrakcyjnej formie. Powinny się w nim znaleźć dane osobowe, przebieg kariery zawodowej, wzmianka o wykształceniu oraz posiadanych umiejętnościach. CV psycholog może składać w prywatnych firmach, placówkach oświatowych czy w biurach doradztwa zawodowego lub personalnego. Aby wyróżnić się na tle innych pokaż, co czyni Cię wyjątkowym i w jaki sposób pozytywnie wpływasz na życie swoich pacjentów. Pozostałe praktyczne wskazówki znajdziesz w tym artykule. 

Kontynuuj czytanie

Jak wygląda praca jako grafik i jak stworzyć profesjonalne CV grafika komputerowego?

Praca grafika jest nieoceniona, a jej efekty można podziwiać niemalże wszędzie – na billboardach, na nadrukach, okładkach książek czy firmowych logotypach. Ponieważ zawód zyskuje na popularności, to konkurencja również jest duża. Bez względu na to czy szukasz pracy na etacie, czy interesują Cię czasowe zlecenia jako freelancer, potrzebujesz nowoczesnego i oryginalnego CV grafika. Pamiętaj jednak, że przerysowany graficznie dokument wcale nie będzie Twoim atutem bez odpowiedniej treści.

Kontynuuj czytanie

Urlop wypoczynkowy – Jak obliczyć urlop wypoczynkowy? Czy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?

Obawiasz się, że Twoje wakacyjne plany nie dojdą do skutku, ponieważ pracodawca odmówi Ci udzielenia urlopu wypoczynkowego? Nie wiesz, jak wygląda kwestia wynagrodzenia w trakcie jego trwania? I wreszcie; ile dni wolnych Ci jeszcze pozostało do końca roku? Sprawdź, jak liczyć urlop wypoczynkowy? Kiedy pracodawca może odmówić urlopu i czy w ogóle ma do tego prawo?

Kontynuuj czytanie

Urlop macierzyński 2021 – ile trwa urlop macierzyński?

ile trwa urlop macierzyński

Każda kobieta, która objęta jest ubezpieczeniem społecznym, może liczyć na przywileje związane z macierzyństwem. W czasie, w którym ze względu na urodzenie dziecka nie wykonujesz działalności zawodowej, należy Ci się zasiłek macierzyński. Ile trwa macierzyński? Kto płaci za urlop macierzyński? Jakie są inne rodzaje urlopów związanych z rodzicielstwem i czy przysługują każdej kobiecie? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania. 

Kontynuuj czytanie

CV fizjoterapeuty – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?

Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać Twój profesjonalizm, dokładność, a także umiejętność współczucia. To cechy, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, który nieustannie się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – perspektywy rozwoju w tej dziedzinie są naprawdę duże. Znakiem dzisiejszych czasów jest zwiększająca się liczba zaburzeń funkcjonowania układu ruchu wśród ludzi, co powoduje, że nowe gabinety fizjoterapii powstają w ekspresowym tempie. Niestety konkurencja również jest duża. CV fizjoterapeuty odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego stwórz swój życiorys z należytą dbałością i zrób dobre wrażenie już na wstępie.

Kontynuuj czytanie

Profesjonalne CV i list motywacyjny dietetyk – podstawowe zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych

Dietetyk zwykle kojarzy się z odchudzaniem czy redukcją nadmiernej masy ciała, jednak zakres jego zadań jest znacznie szerszy. To specjalista, który zajmuje się indywidualnym doborem diety oraz wsparciem w wypracowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Pomoc dietetyka ważna jest również w profilaktyce wielu chorób oraz we wspomaganiu leczenia konkretnych dolegliwości. Gabinety dietetyczne są coraz bardziej oblegane, nie tylko przez pacjentów, ale również specjalistów poszukujących zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy w tym zawodzie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać CV dietetyka i czy warto wysyłać list motywacyjny?

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV managera? Przykładowe CV na stanowisko kierownicze

Poszukujesz nowych perspektyw zawodowych? Chcesz rozwijać się na stanowisku kierowniczym średniego lub wyższego szczebla? Koniecznie sprawdź, jak przygotować profesjonalne CV menedżera. Wzbudź zainteresowanie rekrutera i potencjalnego pracodawcy, budując mocny przekaz zgodny z Twoją marką osobistą. Tylko w ten sposób zdobędziesz zatrudnienie na stanowisku, na którym – poza umiejętnościami – liczy się zaangażowanie oraz zdolność inspirowania innych. Wykaż się inicjatywą już na starcie – odpowiednie CV i list motywacyjny Ci w tym pomogą.

Kontynuuj czytanie

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?

Zastanawiasz się, jaka przerwa należy Ci się w ciągu dnia w pracy? Czy proponowane przez szefa 15 minut na odpoczynek w trakcie 8 godzin jest wystarczające? Każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, co zostało uregulowanie przez ustawę z dnia 26 czerwca 1974 roku, czyli Kodeks pracy

Kontynuuj czytanie

Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Każdego roku w głowach maturzystów pojawia się bardzo ważne pytanie: “jakie studia wybrać?” Podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ponieważ ten wybór w znacznym stopniu decyduje o przyszłości. Za wyborem studiów często stoją wizje kariery zawodowej, oczekiwania społeczne, a niekiedy oczekiwania rodziców i bliskich. Czy warto nimi się kierować? Co warto studiować? Jakie są najpopularniejsze […]

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV lekarza?

Okazuje się, że CV lekarza można podzielić na dwie grupy. Jedna obejmuje minimalistyczne dokumenty, wyglądające jak skrawek papieru, od niechcenia uzupełniony najważniejszymi informacjami. Z kolei drugi rodzaj przypomina rozbudowaną i szczegółową opowieść o życiu zawodowym, przez którą trudno przebrnąć. Wśród wielu lekarzy pojawił się mit mówiący o tym, że w zawodzie lekarza CV wcale nie jest potrzebne, dlatego często nie zwracają uwagi na tę kwestię. To duży błąd, ponieważ Curriculum Vitae stanowi Twoją najlepszą wizytówkę, na podstawie której pracodawcy podejmują ostateczną decyzję o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną.

Kontynuuj czytanie

Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?

Najniższa krajowa zwana też “płacą minimalną” lub “wynagrodzeniem minimalnym” to pewnego rodzaju zabezpieczenie bytu pracownika zatrudnionego na umowie o pracę. Jej wysokość ustalana jest każdego roku na podstawie Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 1794). Ile wynosi najniższa krajowa w tym roku? Jaka jest minimalna stawka godzinowa 2021? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę

Wypowiedzenie umowy o pracę jest oświadczeniem woli jednej ze stron, które ma zakończyć istniejący stosunek pracy po upływie danego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy o pracę może zostać dokonane zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika. W zależności od rodzaju umowy przyjmuje ono różne formy. Jakie to formy? Ile wynosi okres wypowiedzenia? Jak napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron? I jak postąpić jeśli otrzymałeś wypowiedzenie umowy o pracę od pracodawcy? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z rozwiązaniem umowy o pracę.

Kontynuuj czytanie

CV logistyk – porady, jak napisać CV i list motywacyjny logistyka

Na polskim rynku można zaobserwować wyraźny wzrost liczby przedsiębiorstw i hurtowi, poszukujących logistyków, którzy zajmą się nadzorem oraz organizacją płynnego przepływu produktów lub usług. Jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności – do znalezienia wymarzonej posady będzie Ci potrzebne profesjonalne CV. Curriculum Vitae stanowi podstawę każdego procesu rekrutacyjnego. Niektórzy pracodawcy proszą również o list motywacyjny. Podpowiemy Ci, kiedy warto go wysłać i jak przygotować CV logistyka, które wyróżni Twoją kandydaturę na tle innych.

Kontynuuj czytanie