Agent nieruchomości / pośrednik nieruchomości – jak wygląda praca w agencji nieruchomości?

pośrednik nieruchomości

Pośrednictwo nieruchomości nie jest zajęciem dla każdego. Bezpośredni kontakt z klientem i praca w nienormowanych godzinach zniechęcają wiele osób do podjęcia tego zawodu. Dla innych jest to z kolei perfekcyjna praca oferująca prowizje – nierzadko dość wysokie – a do tego elastyczny wymiar czasu pracy. Dla wielu agentów nieruchomości już sam fakt oglądania mieszkań i domów oraz pomaganie klientom w znalezieniu idealnej posiadłości jest interesujący i staje się motorem napędowym do działania. Jeżeli Ty również uważasz, że to praca dla Ciebie, a może wciąż rozważasz jej wady i zalety – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać więcej szczegółów.

Kontynuuj czytanie

Umowa zlecenie a umowa o pracę – czym się różni umowa zlecenie od umowy o pracę?

umowa zlecenie a umowa o pracę

Znalazłeś właśnie wymarzoną pracę? Musisz wiedzieć, że rodzaj zawartej umowy zależy od woli Twojej i przyszłego pracodawcy. Możliwości jest całkiem sporo – umowa o pracę, zlecenie, o dzieło czy umowa B2B. Każda z nich określa nieco odmienne zasady współpracy. Dlatego zanim podejmiesz decyzję – sprawdź, jaki rodzaj zatrudnienia będzie dla Ciebie korzystniejszy. Umowa o pracę czy umowa zlecenie? Poznaj podstawowe różnice obu tych umów.

Kontynuuj czytanie

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Co robić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

nie mogę znaleźć pracy

Bezrobocie nie czyni Cię gorszym od innych. Wiemy, że taka sytuacja jest trudna, ale staraj się myśleć pozytywnie – bezrobocie jest najczęściej przejściowym etapem, który szybko minie, dzięki odrobinie zaangażowania. Poświęcasz mnóstwo czasu na przeglądanie ofert i wysyłanie aplikacji, a mimo wszystko sytuacja nie ulega zmianie? Warto ją przeanalizować i sprawdzić, w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Kontynuuj czytanie

Urlop na żądanie – ile urlopu przysługuje? Poznaj podstawowe zasady

urlop na żądanie

Impreza urodzinowa, ślub, wizyta u lekarza, wycieczka – wiele takich i podobnych rzeczy jesteś w stanie zaplanować. Zazwyczaj w tym celu prosisz o urlop wypoczynkowy lub okolicznościowy. Ale co w sytuacji nagłej potrzeby? Kiedy przytrafia się nieoczekiwana sytuacja? Wtedy z pomocą przychodzi urlop na żądanie. Na jakich zasadach możesz skorzystać z tego przywileju? Ile jest urlopu na żądanie? Poznaj najważniejsze zasady!

Kontynuuj czytanie

Trzynastka, czyli 13 pensja w budżetówce 2022

trzynastka

Trzynastka w budżetówce – inaczej dodatkowe wynagrodzenie roczne. Przyznawana jest pracownikom, dla których zostało to przewidziane w przepisach prawa lub wewnętrznych regulacjach zakładowych. Wypłata dodatku zależy jednak od wielu czynników. Zobacz, jakie to czynniki i kto jest uprawniony do otrzymania 13 pensji. 

Kontynuuj czytanie

Prokurent – kim jest i jakie ma uprawnienia?

prokurenci

W większości spółek wykształciło się stanowisko prokury. Kim jest prokurent? To osoba, której udzielono szczególnego pełnomocnictwa do działania w imieniu przedsiębiorstwa, jako jego reprezentant. Władze firmy mogą powołać do tego wybraną osobę fizyczną, posiadającą zdolność do czynności prawnych. Dlaczego pracownik otrzymuje tego typu pełnomocnictwo? I czy taka funkcja jest potrzebna, skoro firma posiada zwykle zarząd, radę nadzorczą oraz inne organy decyzyjno-reprezentacyjne? 

Kontynuuj czytanie

Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron

wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron

Pewnie wielokrotnie słyszałeś sformułowanie “wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron”. Co ono oznacza? Może zacznijmy od początku. Wypowiedzenie umowy jest niejako rezygnacją z pracy. Cechuje się ono jednostronnością, a skorzystać z niego może zarówno pracownik, jak i pracodawca. Pamiętaj jednak, że wymaga przestrzegania określonych zasad, takich jak np. okres wypowiedzenia. Co w sytuacji, gdy takie wypowiedzenie przebiega za porozumieniem stron? Jest to moment, w którym obie strony (pracownik i przełożony) zgadzają się na rozwiązanie umowy i ustalają warunki, na jakich ono przebiega.

Kontynuuj czytanie

Praca w banku – ile zarabia pracownik banku?

praca w banku

Z czym kojarzony jest bank? Z ciągłymi kolejkami, wypłacaniem pieniędzy, kredytami? Od paru lat pewnie także z numerkami, które nierzadko pobiera się przy wejściu, jak w innych urzędach. Czym jednakże zajmują się ludzie tam zatrudnieni? Czy praca w bankowości wiąże się tylko z wysłuchaniem prośby klientów i sprawdzeniu czegoś w komputerze? Tak często postrzega się każdego, kto pracuje w banku. Okazuje się jednak, że pracownik banku wcale nie musi mieć kontaktu z klientem! Poza tym, sama praca w banku też często nie jest dokładnie taka, jak się wydaje. Ile zarabia się w banku i jak wygląda praca w banku?

Kontynuuj czytanie

Praca w wydawnictwie – co robi redaktor? Ile zarabia korektor?

praca w wydawnictwie

Zatrudnienie w wydawnictwie jest dla każdego miłośnika książek spełnieniem marzeń. Pozwala poszerzać wiedzę na tematy, które naprawdę Cię interesują, a jednocześnie utrzymywać się z tego. Czy jest ktoś, kto nie chciałby pracować w ten sposób? Choć wszystko, co związane z książkami, wydaje się w tych czasach mało dochodowe – wydawnictwa wciąż prężnie działają i całkiem nieźle się trzymają. Zobacz, jak zostać korektorem, recenzentem lub redaktorem. Poznaj najpopularniejsze wydawnictwa w Polsce. 

Kontynuuj czytanie

Project manager – kim jest i jaki ma zakres obowiązków?

project manager

Project manager – angielsko brzmiąca nazwa, choć nasuwa pewne skojarzenia, nie zdradza wprost, czego dotyczy. Kierownik projektu? Osoba zarządzająca? Tylko czym w tej definicji miałby być wspomniany projekt, i na czym polegałoby owe zarządzanie? Kim właściwie jest project manager, czy też manager projektu, oraz jakie są jego zadania?

Kontynuuj czytanie

Okres ochronny przed emeryturą – ile lat przed emeryturą jest okres ochronny?

okres ochronny przed emeryturą

Kwestia emerytury, budzi wiele kontrowersji. Począwszy od tego, że dla wielu jest to często zbyt niska kwota, a skończywszy na granicy wieku, którą należy przekroczyć, aby ją otrzymać. Inną kwestią nurtującą Polaków, jest strach przed zwolnieniem z pracy w późnym wieku. Młodzi pracownicy zwykle nie mają problemu z pozyskaniem zatrudnienia, natomiast starsi – pomimo wielu lat doświadczenia – mogą napotkać trudności ze znalezieniem pracodawcy, których ich przyjmie. Z tego powodu powstał okres ochronny przed emeryturą. Na czym on polega, co się zmieniło i jakie są wyjątki?

Kontynuuj czytanie

Bon turystyczny – do kiedy jest ważny? Jak aktywować bon turystyczny?

bon turystyczny do kiedy

Rząd przedłużył możliwość wykorzystania bonu turystycznego o 6 miesięcy. W związku z tym ważność bonu turystycznego upłynie 30 września 2022 r., a nie jak pierwotnie zakładano z końcem marca tego roku. Przysługuje on rodzinom posiadającym dzieci w wieku poniżej 18. roku życia. Temat od samego początku rodzi wiele pytań – poznaj więc odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Kontynuuj czytanie

Czym są kwalifikacje zawodowe? Jak w CV opisać swoje kwalifikacje w zawodzie?

kwalifikacje zawodowe

Szukasz pracy? Niezależnie od branży, w której się specjalizujesz, aby zdobyć zatrudnienie, musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Spośród dziesiątek, a niekiedy nawet setek aplikacji, pracodawcy wybierają zwykle osoby samodzielne i wykwalifikowane, które mogą od razu zająć się swoimi obowiązkami. Zobacz zatem, co to są kwalifikacje zawodowe i jak zaprezentować je w CV, aby odnieść sukces.

Kontynuuj czytanie

List motywacyjny i CV pracownik produkcji 

pracownik produkcji

Praca przy produkcji uchodzi za niezbyt wymagającą, dlatego też kandydaci na takie stanowisko nie przykładają się do tworzenia swoich dokumentów aplikacyjnych. Po zakończonym procesie rekrutacji, przychodzi wielkie rozczarowanie, a w głowie pojawia się pytanie: dlaczego mimo odpowiednich kwalifikacji nie zostałem zatrudniony? Odpowiedź jest prosta – Twoje CV nie przyciągnęło uwagi rekrutera, w związku z czym nie zapoznał się dokładnie z jego treścią. Jak uniknąć takich sytuacji i zdobyć zatrudnienie zgodnie z oczekiwaniami? Zacznij od przygotowania profesjonalnego życiorysu i listu motywacyjnego.

Kontynuuj czytanie