Oferta pracy – jak napisać ogłoszenie o pracę? Jak wygląda wzór ogłoszenia o pracę?

Oferta pracy – jak napisać ogłoszenie o pracę? Jak wygląda wzór ogłoszenia o pracę?

Ogłoszenie o pracę ma bezpośredni wpływ na skuteczność rekrutacji. Aby przyciągnęło do firmy prawdziwe talenty, musi zostać odpowiednio skonstruowane. Prowadzisz własny biznes? A może pracujesz w HR? Bez względu na to, z jakich metod korzystasz – ogłoszenie o pracę to podstawa! Zobacz, jak napisać ofertę pracy, która będzie skuteczna!

Portfolio – co to jest portfolio? Jak stworzyć portfolio?

Portfolio – co to jest portfolio? Jak stworzyć portfolio?

W branżach kreatywnych samo CV może nie wystarczyć, aby zdobyć zatrudnienie. Często to portfolio odgrywa kluczową rolę w procesie rekrutacji. Pozwala w praktyce zaprezentować umiejętności, które można ocenić właśnie na podstawie takiej “próbki talentu”. Z naszego artykułu dowiesz się, jak napisać portfolio dla poszczególnych branż. Otrzymasz też wiele praktycznych wskazówek i porad. Sprawdź!

Jak wygląda proces rekrutacyjny pracownika?

Jak wygląda proces rekrutacyjny pracownika?

Rozmowy kwalifikacyjne zwykle wiążą się z dużym stresem – zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z poszukiwaniami zatrudnienia lub ubiegasz się o swoją pierwszą pracę. Proces rekrutacyjny zdaje się wtedy nie mieć końca. Uwierz, że z perspektywy pracodawcy sytuacja również nie jest tak prosta, jak się wydaje. Znalezienie wykwalifikowanego specjalisty, który dopasuje się do zespołu i zrozumie wartości firmy to duże wyzwanie. Dlatego zobacz, jak wygląda proces rekrutacji z punktu widzenia pracodawcy.

Barman – jak zostać barmanem? Na czym polega praca barmana?

Barman – jak zostać barmanem? Na czym polega praca barmana?

Jak wyobrażamy sobie pracę barmana? Stanie za ladą, przygotowywanie drinków, rozmowa z klientami – to główne zadania osoby zatrudnionej na tym stanowisku. Czy na pewno? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Dobry barman musi wyróżniać się odpowiednimi cechami, dbać o swoją prezencję i zachowanie. Oprócz tego powinien ukończyć stosowne szkolenie. Jak zostać barmanem? Ile kosztuje kurs barmański? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby poznać odpowiedzi na te (i inne) pytania. Czy praca barmana jest stworzona dla Ciebie?

CV bez doświadczenia – stwórz CV dla początkujących

CV bez doświadczenia – stwórz CV dla początkujących

Poszukujesz pracy, ale brak doświadczenia wydaje Ci się przeszkodą nie do przejścia? Rzeczywiście pracodawcy często wybierają osoby z większym doświadczeniem. Jednak fakt, że dopiero zaczynasz karierę zawodową, wcale nie oznacza, że jesteś na straconej pozycji. Przeczytaj nasz artykuł i przestań się martwić! Skorzystaj z praktycznych porad i zobacz, jak napisać CV bez doświadczenia. 

Team leader – ile zarabia team leader?

Team leader – ile zarabia team leader?

Team leader brzmi dla Ciebie obco? Widziałeś gdzieś zapis ,,team lider”, które choć niepoprawne – zaintrygowało Cię? Znalazłeś ofertę pracy na takie stanowisko, ale nie wiesz, na czym właściwie miałoby ona polegać? Czym zajmuje się team leader? Czy to to samo, co manager zespołu? Ile zarabia team leader? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Praca dodatkowa – jak dorobić?

Praca dodatkowa – jak dorobić?

Studiujesz i szukasz pracy dorywczej, którą mógłbyś pogodzić z nauką? A może jesteś zatrudniony na pełen etat, ale chciałbyś zarobić więcej? Dobrym rozwiązaniem może okazać się praca dodatkowa! W wielu przypadkach będzie Ci łatwo ją dopasować do aktualnego grafiku. Nie zawsze jednak okaże się to bezproblemowe. Z czym wiąże się takie zatrudnienie i jaki sposób na dodatkowy zarobek okaże się dla Ciebie odpowiedni?

Praca w warunkach szkodliwych – jakie zawody są uważane za szkodliwe?

Praca w warunkach szkodliwych – jakie zawody są uważane za szkodliwe?

Zdarza się, że w zakładzie pracy, w którym chcesz podjąć zatrudnienie, występują szkodliwe warunki pracy. W takiej sytuacji pracodawca ma wobec Ciebie dodatkowe obowiązki, a Ty zyskujesz nowe przywileje. Zatrudnienie pracownika w warunkach szkodliwych dla zdrowia występuje gdy jest on narażony na działanie czynników chemicznych i fizycznych oraz pyłów o określonych stężeniach i natężeniach. Zawody szkodliwe, czyli jakie? Na które z dodatkowych uprawnień możesz liczyć? Sprawdź!

Europass CV

Europass CV

Szukasz pracy za granicą? Słyszałeś o czymś takim, jak Europass, ale nie do końca wiesz jak to działa? Chciałbyś, aby Twój dokument spełniał wszystkie normy, także poza Polską? Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu w innym państwie – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego co to CV Europass i w jakich sytuacjach warto go złożyć. Poznasz zalety i wady tego dokumentu, a także przeczytasz o procesie tworzenia tego międzynarodowego profilu.

Jak przygotować CV magazyniera? 

Jak przygotować CV magazyniera? 

Wielu pracowników ubiegających się o zatrudnienie w charakterze magazyniera, zaniedbuje pisanie dokumentów aplikacyjnych. Twierdzą oni, że w rekrutacjach do pracy fizycznej to tylko formalność. Jednak oferty pracy na magazynie cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse? Stwórz rzetelne CV na magazyniera wraz z listem motywacyjnym! Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym przygotujesz w pełni profesjonalny życiorys.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się do niej przygotować?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się do niej przygotować?

Otrzymałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? To duży krok w stronę wymarzonej pracy! Jednak udział w procesie rekrutacyjnym bywa stresujący, szczególnie, gdy czeka Cię rozmowa o pracę po angielsku. Przygotuj się odpowiednio do tego wydarzenia – nie tylko pod kątem merytorycznym, ale także językowym. Poznaj najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku!

Lebenslauf, czyli jak napisać CV po niemiecku?

Lebenslauf, czyli jak napisać CV po niemiecku?

Chcesz pracować w Niemczech? A może aplikujesz na niemieckojęzyczne stanowisko w polskiej firmie? W takim przypadku koniecznie przygotuj Lebenslauf, czyli niemieckie CV. Pamiętaj jednak, że samo przetłumaczenie polskiego CV nie wystarczy – musisz dopasować swój dokument do standardów obowiązujących w danym kraju. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zasady dotyczące rekrutacji obowiązują w Niemczech i jak zaprezentować swoje kwalifikacje zawodowe, aby zdobyć zatrudnienie.

Praca na akord – jak obliczyć akord?

Praca na akord – jak obliczyć akord?

Zastanawiasz się, co to akord? Czy podjęcie zatrudnienia na takich zasadach byłoby dla Ciebie odpowiednie? Wielu ludzi skarży się na taki system wynagradzania, chociaż według niektórych ma on też wiele zalet. Wszystko zależy zatem od preferencji. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest praca akordowa. 

Klauzula CV, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych – zobacz aktualną klauzulę CV

Klauzula CV, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych – zobacz aktualną klauzulę CV

Znalezienie dobrej pracy zawsze rozpoczyna się od poszukiwań. Poszukiwania zaczynają się od napisania szczegółowego życiorysu zawodowego i jest to pierwszy krok i pierwsze wrażenie jakie możemy wywołać u przyszłego pracodawcy. Ważne więc, aby CV było czytelne, spójne i zawierało wszystkie ważne informacje dotyczące naszego wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Wiele osób jednak zapomina lub nie zwraca uwagi na to, czy w jego CV znajduje się odpowiednia klauzula CV. Jednak ta zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest szczególnie ważna dla pracodawców, ponieważ w świetle prawa nie mogą bez niej kontaktować się z kandydatem ani przechowywać jego danych. Wiąże się to z tym, że pracodawca ma utrudnioną rekrutację, a kandydat zmniejsza swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. A ile razy zdarza się tak, że firma dzwoni po kilku miesiącach, a nawet po roku, żeby zaproponować pracę kandydatowi, który już kiedyś do nich aplikował i który ma wymagane doświadczenie na dane stanowisko? Żeby nie odebrać sobie szansy już na starcie warto zadbać, aby zgoda na przetwarzanie danych osobowych zawartych w CV była aktualna.

Wykształcenie wyższe – czy licencjat to wykształcenie wyższe?

Wykształcenie wyższe – czy licencjat to wykształcenie wyższe?

Wykształcenie określa zasób wiedzy opanowany na kolejnych stopniach edukacji. Wyższe wykształcenie zdobywa się w toku edukacji akademickiej (na uniwersytecie, politechnice lub innych ośrodkach szkolnictwa wyższego), która prowadzi do uzyskania konkretnego stopnia naukowego. Studia pierwszego stopnia trwają zwykle 3 lata, a drugiego stopnia – 2 lata. Studia nie są już tylko dla wybranych, a ich masowość pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia codziennego. Kwestia wykształcenia wyższego nie jest dla Ciebie do końca zrozumiała? Wyjaśniamy!

Kompetencje miękkie i twarde 2023 – definicja, przykłady rodzaje umiejętności

Kompetencje miękkie i twarde 2023 – definicja, przykłady rodzaje umiejętności

Podczas rozmów kwalifikacyjnych coraz większą rolę odgrywają umiejętności interpersonalne i – tak zwane – kompetencje miękkie. Oczywiście, wiedza merytoryczna oraz doświadczenie wciąż są stawiane na miejscu pierwszym. Jednak, aby uzyskać pracę w wymarzonym miejscu, nie wystarczy tylko ukończyć odpowiednie studia czy wykazać się właściwym doświadczeniem. Czym są umiejętności miękkie, a czym twarde? Co wpisać w CV, aby zainteresować pracodawcę?

Praca Anglia i Wielka Brytania – jak wygląda wyjazd do Anglii do pracy po Brexicie?

Praca Anglia i Wielka Brytania – jak wygląda wyjazd do Anglii do pracy po Brexicie?

Brexit całkowicie zmienił plany emigracyjne wielu z nas. Nic dziwnego, ponieważ jego efektem są dodatkowe formalności i utrudnienia. Zarówno Polacy, jak i pozostali obywatele Unii Europejskiej przywykli do swobody poruszania się między krajem ojczystym a Wielką Brytanią. Teraz koniecznością stało się zalegalizowanie pobytu lub ubieganie się o wizę. Czy praca w Anglii jest jeszcze możliwa i czy w ogóle się opłaca? Zobacz, jak aktualnie wyglądają wyjazdy do Anglii.

Zdjęcie do CV: czy w CV musi być zdjęcie? jakie zdjęcie do CV wybrać?

Zdjęcie do CV: czy w CV musi być zdjęcie? jakie zdjęcie do CV wybrać?

Proces tworzenia CV to bardzo ważny element budowania wizerunku potencjalnego kandydata. To właśnie od tego dokumentu, w dużej mierze zależy, czy rekruter zainteresuje się Twoją osobą i zaprosi na indywidualną rozmowę. Profesjonalne CV to takie, które w sposób odpowiedni przedstawia predyspozycje i umiejętności kandydata. Ważnym elementem, choć nie obowiązkowym, jest dobrze wykonane zdjęcie. Dlaczego warto wstawić zdjęcie do CV i jak powinno wyglądać? Podpowiadamy.

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Co robić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Co robić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Bezrobocie nie czyni Cię gorszym od innych. Wiemy, że taka sytuacja jest trudna, ale staraj się myśleć pozytywnie – bezrobocie jest najczęściej przejściowym etapem, który szybko minie, dzięki odrobinie zaangażowania. Poświęcasz mnóstwo czasu na przeglądanie ofert i wysyłanie aplikacji, a mimo wszystko sytuacja nie ulega zmianie? Warto ją przeanalizować i sprawdzić, w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.