CV asystentka stomatologiczna

Ubiegasz się o pracę asystentki stomatologicznej? Uważasz, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko? Posiadasz odpowiednie wykształcenie? Jedyne co musisz zrobić, to stworzyć Curriculum Vitae? Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać – spieszymy z pomocą! Przygotuj idealne CV asystentki stomatologicznej i ciesz się ze zdobytej posady!

CV asystentka stomatologiczna – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Asystentka stomatologiczna CV – co musisz wiedzieć?

Na samym początku musisz wiedzieć, że życiorys składa się z kilku sekcji. Wypełnienie ich jest konieczne, jeśli chcesz uzyskać wymarzone stanowisko. Co należy przygotować, aby Twoje CV sprawiało wrażenie profesjonalnego?

CV asystentka stomatologiczna wzór – dane osobowe i kontaktowe

Chcesz, aby pracodawca skontaktował się z Tobą z propozycją zatrudnienia lub zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną? Koniecznie zawrzyj w dokumencie swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Nieprofesjonalne jednak jest wpisywanie swojej daty urodzone lub pełnego adresu zamieszkania. Jeśli koniecznie chcesz, możesz podać nazwę miejscowości, w której jesteś zameldowana.

CV asystentka stomatologiczna – podsumowanie zawodowe

Jeśli chcesz się wyróżnić spośród innych kandydatów – dodaj do swojego życiorysu podsumowanie zawodowe! Jest to parę zdań o Tobie, w których opisujesz swoje największe osiągnięcia, cele zawodowe lub to, czym chcesz się pochwalić. Nie powinno ono być zbyt długie, więc postaraj się zawrzeć w nim najważniejsze informacje. Biorąc pod uwagę, że podsumowanie zawodowe powinno znajdować się na samej górze dokumentu, jest to pierwszy element, z którym zapozna się rekruter. Wykorzystaj to i przedstaw się w taki sposób, aby zachęcić go do dalszego czytania, a następnie zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

CV asystentka stomatologiczna – doświadczenie

W każdym zawodzie istotne jest doświadczenie. Dzięki temu pracodawca wie, czy pracowałaś już na podobnym stanowisku. Każda obejmowana wcześniej posada będzie wartościowa, jednak to zatrudnienie w branży ma największe znaczenie. Zacznij od tych właśnie stanowisk – to one najbardziej zainteresują pracodawcę. 

Nie posiadasz jeszcze doświadczenia zawodowego? To nic złego! Niektórzy pracodawcy wolą sami wyszkolić nowego pracownika według własnych zasad i kryteriów. Może się okazać, że to pierwsze zatrudnienie stanie się Twoim atutem CV asystentki stomatologicznej! Możesz również wpisać odbyte praktyki lub staże. One także stanowią cenne doświadczenie.

CV asystentki stomatologicznej

CV asystentka stomatologiczna – umiejętności

Posiadasz konkretne umiejętności, które są przydatne w tym zawodzie? Nie wahaj się o nich wspomnieć! Przełożony chce wiedzieć, co już potrafisz, jeszcze zanim podejmie decyzję o zatrudnieniu Cię. Ponadto może się okazać, że dzięki wpisaniu wszystkich swoich umiejętności, możesz dostać pracę, na której Ci zależy. Przemyśl dobrze, co umiesz i nie pomiń niczego, co może zwiększyć Twoje szanse!

W tej sekcji warto wspomnieć też o znajomości języków obcych. Jest to istotne, zwłaszcza wtedy, gdy planujesz pracować w większym mieście. Może się okazać, że będziesz musiała obsłużyć pacjenta, który nie mówi zbyt dobrze po polsku. Wymień wszystkie języki, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Zaznacz przy każdym z nich jaki jest Twój poziom. Pozwoli to pracodawcy ocenić czy jest on wystarczający (oraz w jakim stopniu ta umiejętność okaże się przydatna). 

asystentka stomatologiczna CV

CV asystentka stomatologiczna – wykształcenie

Aby uzyskać pracę na stanowisku asystentki stomatologicznej, musisz posiadać odpowiednie wykształcenie w CV. Wystarczy, jeśli opiszesz tylko ostatnią pozycję. Możesz wspomnieć o poprzedniej, jeśli będzie miało to znaczenie w procesie rekrutacyjnym, np. jest jakoś powiązane z branżą, w której chcesz zostać zatrudniona.

W tej sekcji warto też wspomnieć o odbytych kursach oraz uzyskanych certyfikatach. Świadczą one o tym, że chcesz się dalej rozwijać i chętnie podejmujesz się dodatkowych aktywności. To ważna cecha, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz swoją karierę. 

CV asystentka stomatologiczna – zainteresowania

Zastanawiasz się, czy warto umieścić sekcję zainteresowania w CV? Odpowiedź brzmi: tak. Pracodawcy chętnie dowiadują się, jakie pasje mają osoby przez nich zatrudniane. Może wyjątkowo ciekawi Cię jakiś aspekt pracy? Dzięki temu lepiej będziesz wykonywać swoje obowiązki i odczujesz większą satysfakcję z tego działania. Pasjonujesz się innymi zagadnieniami, niezwiązanymi z zawodem? To z kolei pomoże Ci odpocząć po ciężkim dniu pracy. Hobby, które pomaga się zresetować i wypocząć jest dużą zaletą. 

CV asystentka stomatologiczna – klauzula RODO

Jednym z najważniejszych elementów życiorysu jest aktualna klauzula RODO, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Dotyczy ona procesu rekrutacyjnego, a wyrażenie jej jest konieczne, aby pracodawca czy rekruter mógł skontaktować się z Tobą z propozycją zatrudnienia (czy nawet zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną).

CV asystentka stomatologiczna – inne sekcje

Chciałabyś zawrzeć w życiorysie coś jeszcze? Brałaś udział w wielu wolontariatach lub szkoleniach? Możesz stworzyć osobną sekcję, aby znalazły się one w odpowiednim miejscu. Jeśli odpowiednio zatytułujesz każdą rubrykę, będzie to dodatkowo sprawiało wrażenie większego uporządkowania. Nie twórz jednak kilku dodatkowych sekcji po 1-2 pozycje. Takie nasycenie wywoła chaos i nie wpłynie pozytywnie na ocenę pracodawcy.

Zobacz przykładowe CV asystentki stomatologicznej

Wzór CV asystentka stomatologiczna – jak może wyglądać CV asystentki stomatologicznej?

Dane osobowe
Iga Bartosik
Asystentka stomatologiczna
Numer telefonu: 336 520 143
Adres e-mail: iga.bartosik@gmail.pl

Podsumowanie zawodowe
Jestem asystentką stomatologiczną z 8-letnim doświadczeniem w pracy w zawodzie. Potrafię uspokoić pacjentów oraz przygotować ich do badania. Moja praca jest oceniana bardzo wysoko, w rankingach otrzymuję minimalnie 8/10. Szukam pracy, która da mi nowe doświadczenia i pozwoli się rozwinąć.

Doświadczenie
10.2013 – obecnie 
Gabinet stomatologiczny Błyszczące ząbki
Stanowisko: Asystentka stomatologiczna

Obowiązki:

 • asystowanie przy zabiegach stomatologicznych;
 • rozmowa z pacjentami;
 • przygotowywanie gabinetu do zabiegów (sterylizacja sprzętu, nalewanie wody do płukania jamy ustnej, sprzątanie po poprzednim pacjencie);
 • odwracanie uwagi małych pacjentów i uspokajanie ich w sytuacji stresującej.

Osiągnięcia:

 • wysokie oceny od małych pacjentów oraz ich rodziców;
 • skrupulatna i dokładna pomoc stomatologowi.

Umiejętności:

 • cierpliwość w stosunku do dzieci;
 • umiejętności interpersonalne – z łatwością nawiązuję kontakt zarówno z dzieckiem, jak i ze stomatologiem, z którym współpracuję;
 • znajomość języka angielskiego na poziomie C1.

Wykształcenie:
2012-2013
Studium pracowników medycznych i społecznych
Szkoła policealna
Asystentka stomatologiczna

Zainteresowania
Interesuje mnie piłka nożna kobiet. Sama chętnie gram i oglądam poczynania innych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ………………… w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

WZORY CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

List motywacyjny asystentka stomatologiczna – jak go stworzyć, by spełniał wszystkie wymogi?

W ofercie pracy pojawił się wymóg dostarczenia zarówno CV asystentki stomatologicznej, jak i listu motywacyjnego? A może sama postanowiłaś dodatkowo przygotować i tę formę dokumentu? Zdecydowanie warto to zrobić. O czym jednak należy pamiętać, aby odpowiednio przygotować list motywacyjny?

Zobacz również inne przykładowe CV:

Asystentka stomatologiczna list motywacyjny – o czym musisz pamiętać?

 1. List motywacyjny powinien być dopasowany do oferty pracy.

List motywacyjny musi być skrojony pod ofertę pracy. Nie rozpisuj się na temat cech, które w tym zawodzie nie mają większego znaczenia. Możesz posiłkować się ofertą pracy. Zobacz, na jakie kompetencje kładzie nacisk pracodawca. Dzięki temu będziesz wiedziała, co opisać i zaznaczyć, a z czego można zrezygnować, lub opisać tylko pobieżnie.

 1. Pokaż pracodawcy, że to właśnie Ciebie szuka (i jakie korzyści możesz mu zapewnić).

Zastanów się, jak Twoje mocne strony mogą pomóc w działaniu firmy. Co zmieni zatrudnienie właśnie Ciebie? Może jesteś kreatywna i zaproponujesz nowe sposoby funkcjonowania? A może posiadasz zdolność analitycznego myślenia i dostrzegasz jasne problemy, których zlikwidowanie może znacznie poprawić ocenę pacjentów? Możesz bezpośrednio wspomnieć, w jaki sposób Twoja obecność okaże się pomocna. Szersze spojrzenie z pewnością zachęci pracodawcę do przyjęcia Cię.

 1. Uzupełnij CV, zamiast je kopiować.

Zanim przygotujesz ten dokument, musisz wiedzieć, że list motywacyjny nie jest kopią CV. Pamiętaj, że dostarczasz pracodawcy oba dokumenty. To Curriculum Vitae jest głównym spisem Twoich osiągnięć, doświadczenia oraz kompetencji. List motywacyjny może zatem posłużyć jako rozszerzenie CV. Opisz te pozycje z życiorysu, które są najistotniejsze, a także dodaj nowe, jeśli uznasz to za stosowne. W liście warto też wspomnieć o tym, dlaczego to właśnie Ty powinnaś zostać wybrana na dane stanowisko. Uzasadnij to dobrze i przekonaj przełożonego do siebie!

 1. Przyłóż dużą wagę do wyglądu dokumentu.

Sama zawartość to nie wszystko! Zarówno w przypadku CV, jak i listu motywacyjnego, powinnaś zwrócić uwagę na to, jak wygląda przygotowany dokument. W celu zapewnienia czytelności i przejrzystości wyróżnij odpowiednie elementy za pomocą pogrubienia. Możesz też zastosować wypunktowania, gdy wymieniasz więcej elementów. Zadbaj o to, aby w dokumencie nie widniały żadne błędy ortograficzne czy literówki. Zachowaj jednolitą czcionkę, jedynie jej rozmiar może być zmieniony w celu wyróżnienia nagłówków.

Sprawdź też: Rozmowa kwalifikacyjna – jakie są najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

list motywacyjny asystentka stomatologiczna

List motywacyjny asystentka stomatologiczna – jakie są zalety napisania listu motywacyjnego?

 1. Wyróżnienie się spośród kandydatów, którzy nie dostarczą tego dokumentu lub przygotują go niepoprawnie.

Przygotowanie listu motywacyjnego nie jest obowiązkiem? Możesz się w ten sposób wyróżnić! Pracodawca z pewnością doceni fakt, że dobrze się przygotowałaś. Jeśli z kolei list motywacyjny stanowi jedno z wymagań rekrutacyjnych – przygotowanie go dokładnie i z dużą starannością wpłynie pozytywnie na opinię pracodawcy.

 1. Pokażesz pracodawcy, że bardzo zależy Ci na tym stanowisku.

Uzasadniając, dlaczego zależy Ci na tym stanowisku, oraz pokazując, co możesz zrobić dla Tej firmy, podkreślasz swoją motywację. Pracodawca zauważy z pewnością, że masz ogromne chęci do działania, dzięki czemu wzrośnie Twoja szansa na zatrudnienie. 

 1. Wpłyniesz na ocenę pracodawcy o sobie poprzez rozwinięcie swoich kompetencji oraz pozytywnych cech.

Powtarzanie informacji, które już zostały zawarte w CV nie jest dobrym pomysłem, ale dokładne opisywanie swoich najważniejszych osiągnięć i kompetencji już tak! Im więcej pracodawca usłyszy i zobaczy o Tobie pozytywnych informacji – tym lepiej. Zaprezentuj się zatem z jak najlepszej strony. Pokaż na co Cię stać. Niech pracodawca wie, że dużo straci, jeśli nie zdecyduje się na zatrudnienie właśnie Ciebie!

Zapraszamy też do naszych pozostałych artykułów:

Życiorys – jak napisać życiorys i jak wygląda wzór życiorysu?
Prawnik – ile zarabia prawnik? Co robić po prawie?
Work life balance – jak osiągnąć równowagę w życiu?
Jakie osiągnięcia w CV? Jak je wpisać? 
Kontroler ruchu lotniczego – ile zarabia kontroler lotów? Jakie wymagania trzeba spełnić?
Jaka czcionka do CV? Popularne czcionki do CV
Ustawa o ochronie danych osobowych – co to jest ochrona danych osobowych i na czym polega RODO?
Jak opisać sekcję “o mnie” w CV? Co napisać o sobie w CV?
Praca sezonowa w Polsce 2023 i praca sezonowa za granicą
Szablony CV
Jak się nie stresować? Poznaj sprawdzone sposoby na stres!
Rodzinne 2023 – ile wynosi rodzinne? Jakie dokumenty do zasiłku rodzinnego?
Wiek emerytalny w Polsce – ile wynosi wiek emerytalny w Polsce dla kobiet i mężczyzn?
Jakie są rodzaje umów o pracę? Poznaj typy umów o pracę
Działalność nierejestrowana 2023
Ile zarabia psycholog? Jak zostać psychologiem?
Kucharz – ile zarabia kucharz? Jak zostać szefem kuchni?