CV logopedy

Od logopedów wymaga się kierunkowego wykształcenia oraz konkretnych kompetencji miękkich, dlatego musisz to podkreślić w swoim CV logopedy. Konkurencja na rynku pracy jest duża, a więc profesjonalny i treściwy dokument może być jedynym sposobem, aby wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów. Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Co powinno zawierać przykładowe CV? Czytaj dalej, by poznać praktyczne wskazówki.

CV logopedy – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV logopeda – dlaczego jest tak ważne?

W zawodzie logopedy stawiane są konkretne wymagania, a CV to sposób na udokumentowanie swojej ścieżki zawodowej według określonych kryteriów. Właśnie dlatego odpowiednio przygotowany dokument jest tak istotny w procesie rekrutacji. 

Wiele osób uważa, że w CV logopedy wystarczy wpisać wszystkie swoje poprzednie stanowiska i kilka kluczowych umiejętności. Idąc tym tokiem myślenia nie odniesiesz sukcesu. Musisz być sprytniejszy od konkurencji (szczególnie jeśli celujesz w najbardziej atrakcyjne oferty pracy cieszące się ogromnym zainteresowaniem). W dalszej części artykułu podpowiemy Ci, co jest kluczowe w zawodzie logopedy i jak wyeksponować swoje atuty w profesjonalnym CV.

Co w CV logopedy jest najważniejsze?

W CV logopedy kluczowe jest kierunkowe wykształcenie. Mogą być to studia medyczne, studia humanistyczne ze specjalizacją lub inne studia połączone ze studiami podyplomowymi. Równie ważne są umiejętności miękkie, ponieważ logopedzi na co dzień pracują z ludźmi, dlatego w życiorysie podkreśl takie cechy jak komunikatywność, cierpliwość czy empatia. Zawód logopedy wymaga nieustannego poszerzania kompetencji, dlatego jeśli ukończyłeś tematyczne kursy i szkolenia – koniecznie pochwal się nimi w CV. To z pewnością zwiększy Twoją wartość na rynku pracy. 

CV logopeda – praktyczne porady

 1. Treść CV logopedy powinna odpowiadać na oczekiwania zawarte w ofercie pracy, dlatego wypisz je jako pierwsze. W ten sposób wykreujesz się na idealnego kandydata, który doskonale sprawdzi się na oferowanym stanowisku. 
 2. Nie zapomnij o swoim celu zawodowym, czyli krótkim opisie Twoich najważniejszych kwalifikacji zawodowych, doświadczeń i osiągnięć. Wskaż również swoje cele zawodowe i dalszą ścieżkę kariery.
 3. Skup się na konkretnych kompetencjach – szkoda miejsca na lanie wody w CV logopedy. Zawrzyj w nim kompetencje miękkie i twarde, konkretne umiejętności i zdobyte certyfikaty. Staraj się unikać ogólników, które może wpisać każdy, ponieważ pracodawcy cenią konkrety.
 4. Klauzula CV to gotowa formułka, w której wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Koniecznie o niej pamiętaj – brak klauzuli wykluczy Cię z procesu rekrutacji i całkowicie pozbawi szans na zatrudnienie. 
 5. Zadbaj o detale – sprawdź przede wszystkim poprawność gotowego dokumentu, ponieważ wszelkie błędy ortograficzne, interpunkcyjne i literówki postawią Cię w złym świetle. Warto również zmieścić całość na jednej kartce A4 (chyba że masz bardzo duże doświadczenie zawodowe). Dokument najlepiej przesłać w formacie PDF, aby mieć pewność, że pracodawca wyświetli je w pełni poprawnie.
CV logopeda

Sprawdź też: Jaka czcionka do CV? Popularne czcionki do CV

Jak napisać CV logopedy krok po kroku?

Zacznijmy od samego początku, czyli danych personalnych w CV. Imię i nazwisko najlepiej wyróżnić (większa czcionka, pogrubienie, inny kolor). Pozostałe dane mają umożliwić pracodawcy kontakt z Tobą, dlatego w zupełności wystarczy, jeśli podasz numer telefonu i adres e-mail. 

Kolejna jest brukryka “o mnie”, czyli inaczej podsumowanie zawodowe. To krótki opis (maksymalnie 3-4 zdania) o doświadczeniu zawodowym, najważniejszych umiejętnościach i aspiracjach na przyszłość.

Poniżej opisz swoje doświadczenie zawodowe w kolejności odwrotnie chronologicznej, a więc ostatnie miejsce pracy wypisz na samej górze, a każde kolejne poniżej. Przy każdej pozycji uwzględnij datę rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia oraz konkretny zakres obowiązków. Warto również dopisać szczególne osiągnięcia, jeśli masz takie na swoim koncie.

Poza doświadczeniem zawodowym opisz w CV logopedy swoje umiejętności. Aby ta sekcja była jeszcze bardziej czytelna warto podzielić ją na umiejętności twarde (specjalistyczne) i miękkie, które są szczególnie ważne w pracy z drugim człowiekiem.

W CV logopedy bardzo ważna jest sekcja “wykształcenie”, ponieważ pracodawcy oczekują specjalistów po konkretnych studiach. Opis edukacji nie musi być długi, ale treściwy. Wystarczy, że podasz lata nauki, nazwę uczelni, kierunek studiów i uzyskany tytuł. Ukończyłeś pokrewne studia podyplomowe? Również napisz o nich w tej sekcji.

Czy pisać w CV o zainteresowaniach? Jasne, że tak! Możesz w ten sposób pokazać, że praca to Twoja pasja (jeśli masz hobby powiązane z branżą, w której pracujesz). Z drugiej strony ciekawe zainteresowania przyciągają uwagę pracodawcy, który ocenia czy odnajdziesz się w budowanym przez niego zespole. Poza tym pasje to dobry początek każdej rozmowy kwalifikacyjnej.

Stwórz profesjonalne CV logopedy!

CV logopeda wzór:

Dane kontaktowe
Imię i nazwisko
Logopeda
Numer telefonu
Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe:
Jestem absolwentem logopedii na UAM w Poznaniu (tytuł magistra) i posiadam ponad 3-letnie doświadczenie w terapii dzieci i młodzieży.  Dodatkowo ukończyłem studia podyplomowe z neurologopedii. Wyróżnia mnie indywidualne podejście do problemu i skuteczność. W Państwa poradni chciałbym rozwijać się w zakresie neurologopedii. 

Doświadczenie:
01.2020 – obecnie – Poradnia logopedyczna
Stanowisko: Logopeda

Zakres obowiązków:

 • prowadzenie konsultacji logopedycznych;
 • przygotowywanie diagnoz logopedycznych;
 • planowanie terapii logopedycznej dzieci i młodzieży;
 • prowadzenie badań przesiewowych;
 • współpraca z innymi specjalistami oraz rodzicami
 • przygotowywanie pomocy do zajęć

Umiejętności:

 • znajomość metod terapeutycznych i wspomagających;
 • umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi;
 • empatia i cierpliwość;
 • odpowiedzialność;
 • dobra organizacja pracy.

Wykształcenie:

01.2021 – 06.2022 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kierunek: Neurologopedia
Studia podyplomowe

10.2016 – 09.2021 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kierunek: Logopedia
Uzyskany tytuł: Magister

Zainteresowania: 
Interesuję się nowatorskimi formami terapii logopedycznej. W wolnych chwilach gram amatorsko w siatkówkę.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

List motywacyjny logopeda

Czy list motywacyjny jest potrzebny? Jeśli pracodawca stawia takie wymaganie to oczywiste jest, że musisz go przygotować. Problem pojawia się jeśli nie zostało o tym wspomniane w ofercie pracy. List motywacyjny zawsze warto przygotować – dlaczego? Ponieważ pokazuje Twoje zaangażowanie i chęć podjęcia zatrudnienia. Po drugie to dobry sposób, aby zaprezentować się od innej strony i rozwinąć kluczowe kwestie zawarte w CV.

list motywacyjny logopeda

List motywacyjny logopeda – wskazówki:

 1. Pamiętaj, że list motywacyjny nie może być kopią CV. Spróbuj rozwinąć najważniejsze informacje zawarte w życiorysie i poprzeć je dodatkowo przykładami z życia zawodowego.
 2. List motywacyjny to formalne pismo, dlatego zadbaj o formalny ton, styl i wygląd dokumentu.
 3. Zawrzyj odpowiednie zwroty grzecznościowe.
 4. Wyraź chęć spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zobacz też nasze pozostałe artykuły:

Analiza SWOT – analiza SWOT firmy, szanse i zagrożenia
Własna działalność – jak założyć firmę? Jak otworzyć działalność jednoosobową?
Sabbatical – co to znaczy? Czym jest urlop sabatowy?
Zaświadczenie o dochodach oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach – wzór
Headhunter – kto to? Czym się zajmuje? Ile zarabia?
Praca Czechy – jak wygląda praca i życie w Czechach? + Zarobki Czechy
Architekt – ile zarabia architekt i jak wygląda praca architekta?
Onboarding pracowników – jak powinien przebiegać proces onboardingu?
Choroba zawodowa – Czy należy Ci się odszkodowanie za chorobę zawodową?
Praca w przedszkolu – nauczyciel oraz pomoc nauczyciela w przedszkolu
Spedytor kto to? Co robi i czym zajmuje się spedytor?
Praca sezonowa w Polsce 2023 i praca sezonowa za granicą
Badania medycyny pracy – jakie badania do pracy? Kiedy trzeba wykonać badania lekarskie do pracy?
Jakie są rodzaje umów o pracę? Poznaj typy umów o pracę
Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi? 20 czy 26 dni urlopu? Urlop wypoczynkowy 2023
Umiejętności do CV – co wpisać w umiejętnościach w CV?
Kwestionariusz osobowy – kwestionariusz osobowy dla pracownika 2023