cv grafik komputerowy pdf

Praca grafika jest nieoceniona, a jej efekty można podziwiać niemalże wszędzie – na billboardach, na nadrukach, okładkach książek czy firmowych logotypach. Ponieważ zawód zyskuje na popularności, to konkurencja również jest duża. Bez względu na to czy szukasz pracy na etacie, czy interesują Cię czasowe zlecenia jako freelancer, potrzebujesz nowoczesnego i oryginalnego CV grafika. Pamiętaj jednak, że przerysowany graficznie dokument wcale nie będzie Twoim atutem bez odpowiedniej treści.

CV grafik komputerowy – dowiedz się:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy CV grafika komputerowego powinno być kreatywne?

Praca dla grafika komputerowego dostępna jest w wielu miejscach: agencje reklamowe, wydawnictwa, przedsiębiorstwa poligraficzne czy studia projektowe – wszędzie tam możesz aplikować. Ale możesz też podążać własną ścieżką i pracować jako freelancer. Wystarczy, że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz hasło: “zlecenia grafik”, a z pewnością znajdziesz ich sporo. Jest to idealne zajęcie dla osób kreatywnych, dokładnych, systematycznych i z głową pełną świeżych, innowacyjnych pomysłów.

Nie da się zaprzeczyć, że praca grafika opiera się głównie na kreatywności, mimo to podczas tworzenia CV wcale nie musisz wznosić się na wyżyny swoich umiejętności. Zbyt skomplikowane, graficzne CV może uniemożliwić rekruterowi odnalezienie ważnych informacji. Oczywiście Twoja aplikacja powinna być atrakcyjna wizualnie, by przyciągać wzrok, ale bez znajomości kilku podstawowych zasad z zakresu projektowania CV – niewiele zdziałasz.

cv grafik

Zawód grafik wymaga nieszablonowego myślenia, co powinno zostać odzwierciedlone w Curriculum Vitae, ale przede wszystkim w portfolio, które będzie najlepszym dowodem Twoich umiejętności. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że to właśnie Ciebie powinien zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że zanim dokument trafi na biurko dyrektora ds. marketingu, przejdzie przez dział HR, dlatego powinien być czytelny i  funkcjonalny. Odpowiedni szablon CV  z dobrze dobranym zdjęciem sprawi, że aplikacja zostanie przeanalizowana, zamiast trafić do kosza. 

Jak napisać podsumowanie zawodowe?

Zdecydowana większość osób starających się o pracę, zaczyna swój życiorys od danych osobowych, przechodząc następnie do doświadczenia. Chcesz zaskoczyć pracodawcę? Najlepsze CV zawierają podsumowanie zawodowe, inaczej cel zawodowy, który powinien składać się z 3-4 zdań prezentujących Twoją kandydaturę. Dobrze napisane podsumowanie informuje o tym czym się zajmujesz, co Cię wyróżnia i jak dalej widzisz swoją przyszłość. Aplikujesz na stanowisko kreatywne, dlatego nie musisz sztywno trzymać się określonych ram. Podążaj za swoją intuicją i wybierz to, co naprawdę pozwoli Ci się przebić wśród kontrkandydatów. 

cv grafika

Poza tym, podsumowanie zawodowe to najlepsze miejsce, aby podkreślić, że spełniasz wymagania pracodawcy. W ogłoszeniu widnieje wzmianka o 3-letnim doświadczeniu, a Ty już od 5 lat jesteś w branży? Taki krótki opis to pierwsze, na co pracodawca zwraca uwagę, dlatego zauważy tę informację niemalże od razu. Jeśli nie masz pomysłu, od czego zacząć tworzenie takiego profilu zawodowego, spróbuj odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania:

 • kim jesteś? – zacznij od zawodu, który posiadasz, wykształcenia i długości doświadczenia w branży;
 • jakie posiadasz umiejętności? – w tym miejscu najlepiej skupić się na twardych kompetencjach, jak np. obsługa pakietu Adobe, warto też wspomnieć o szczególnych osiągnięciach, które zawsze są mile widziane;
 • jaki jest Twój cel zawodowy? – wspomnij o dalszych planach i podkreśl, dlaczego starasz się o pracę właśnie w tej firmie. 

Jakie podsumowanie powinien stworzyć grafik – wzór:

Jestem absolwentem grafiki na ASP w Warszawie. Posiadam ponad 4-letnie doświadczenie w projektowaniu stron www. Wdrożyłem rozwiązania graficzne, które zwiększyły zyski firmy o ponad 30%. Biegle posługuję się językiem angielskim, co pozwala mi na projektowanie stron także w tym języku. Szukam nowych możliwości rozwoju, dlatego aplikuję do Państwa firmy.

Przykładowe CV grafika


CV grafika – doświadczenie zawodowe to podstawa

Nie da się ukryć, że na dzisiejszym rynku pracy to nie wykształcenie, a doświadczenie stanowi jedno z najważniejszych kryteriów, dlatego taką sekcję koniecznie umieść tuż pod podsumowaniem zawodowym. Co jest najważniejsze w tym zawodzie? Oczywiście umiejętność pracy z programami graficznymi. Znajomość Adobe Photoshop, Adobe Illustrator czy Corel Draw będzie sporą zaletą. Warto również, aby swoje CV grafik komputerowy wzbogacił o konkretne informacje, jak na przykład: wykonywanie fotografii produktowej czy tworzenie wizualizacji 2D i 3D. 

Jeśli umiejętność retuszu zdjęć jest jednym z wymagań zawartych w ofercie pracy, to zdecydowanie o niej napisz, oczywiście zakładając, że ją posiadasz. Coś, co dla Ciebie  wydaje się niewarte uwagi, dla pracodawcy może być naprawdę ważne. Tworząc sekcję “doświadczenie” dobrze jest dokładnie przeanalizować ogłoszenie i jako pierwsze wymienić te umiejętności, których wymaga pracodawca – one nie są podane bez powodu.  

CV grafik komputerowy – przykładowa oferta pracy

Grafik komputerowy zakres obowiązków – nasze wymagania:

 • minimum 3 lata doświadczenia przy projektach marketingowych on-line oraz przygotowywaniu materiałów graficznych;
 • bardzo dobra znajomość pakietu Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator) – warunek konieczny;
 • mile widziane doświadczenie w produkcji i edycji video;
 • znajomość trendów w projektowaniu (mobile/RWD), zwłaszcza dla branży e-commerce;
 • projektowanie infografik;
 • umiejętność pracy z brandami – kreacja marki, identyfikacja wizualna;
 • doświadczenie w tworzeniu projektów multimedialnych na potrzeby internetu;
 • kreatywność, wyczucie estetyki, dbałość o detale i zaangażowanie;
 • czynne prawo jazdy kat. B.

Grafik komputerowy CV – przykładowy opis doświadczenia odpowiadający wymaganiom:

05.2016 – 06.2020 – Story Group S.A.
Grafik komputerowy

Zakres obowiązków:
Tworzenie kreacji wizualnych na potrzeby komunikacji online;
Projektowanie grafik oraz infografik z wykorzystaniem pakietu Adobe – Photoshop, Illustrator;
Projektowanie materiałów marketingowych na potrzeby stron WWW oraz Social Media;
Tworzenie prezentacji produktowych;
Dbałość o spójną komunikację wizualną we wszystkich obszarach,
Przygotowywanie materiałów do druku według wytycznych podwykonawców.

grafik cv

Jak zrobić portfolio grafika?

Nic tak nie potwierdzi Twoich umiejętności, jak próbka projektów wizualnych, czyli tzw. portfolio grafika komputerowego. Nie wiesz, jak napisać przykładowe portfolio grafika? Możesz zrobić to na różne sposoby. Jednym z nich jest stworzenie interaktywnego CV online. Inna opcja to zamieszczenie linku do miejsc, w których publikujesz swoje prace – najczęściej są to strony www, Instagram, Facebook, YouTube czy personalny blog. Takie linki najlepiej dodawać przy opisie konkretnych czynności.

Portfolio grafika – przykłady:

Zajmuję się fotografią produktową – link do przykładowych prac;
Realizuję projekty graficzne – link do przykładowych prac.

Osiągnięcia i realizacje jako osobna sekcja w CV grafika

Dobrze jest, gdy grafik może się pochwalić swoimi realizacjami. Jeśli takie posiadasz – kolejnym pomysłem na ich zaprezentowanie może być stworzenie odrębnej sekcji w CV: “osiągnięcia i realizacje”. Na samym początku przejrzyj wszystkie swoje projekty i wybierz te, które wskazują, że posiadasz kompetencje oczekiwane przez pracodawcę. 

Jak napisać portfolio? Wzór:

 • Projektowałem grafiki oraz infografiki – link;
 • Tworzyłem identyfikację wizualną firm – link;
 • Tworzyłem projekty medialne na potrzeby internetu – link.

Jak stworzyć portfolio początkującego grafika?

Skończyłeś właśnie studia? Tworzysz swoje pierwsze CV? Nie wiesz, co zawrzeć w portfolio? Portfolio jest bardzo ważne dla grafika komputerowego, dlatego już w trakcie edukacji warto o nim pomyśleć. Jeśli nie posiadasz doświadczenia zawodowego, być może masz na swoim koncie projekty przygotowane w ramach ćwiczeń na zajęciach lub grafiki do własnego użytku. Spróbuj potencjalnemu pracodawcy zaprezentować coś, co potwierdzi Twoje umiejętności i da przepustkę do następnego procesu rekrutacji.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca grafika komputerowego – jakie umiejętności mogą być przydatne?

Znajomość i umiejętność wykorzystywania podstawowych programów graficznych to podstawa w tej pracy. Dlatego w tej sekcji warto wpisać:

 • znajomość programu Adobe Photoshop;
 • znajomość programu Adobe Illustrator;
 • znajomość programu Adobe InDesign;
 • znajomość programu Corel Draw;
 • znajomość pakietu Creative Cloud;

Przydatna okaże się również umiejętność tworzenia stron www oraz znajomość HTML, CSS, Javascript. Zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie, jeśli pochwalisz się także wiedzą z zakresu UX oraz znajomością programów Sketch i InVision. Pamiętaj również o kompetencjach miękkich. W tej pracy przydatne okażą się następujące umiejętności:

 • umiejętność pracy pod presją czasu;
 • umiejętność pracy zespołowej;
 • kreatywność i poczucie estetyki;
 • dobra organizacja pracy;
 • wielozadaniowość.

To tylko przykłady umiejętności, które możesz zawrzeć w swoim CV. Postaraj się, aby ta sekcja była dopasowana do oferty pracy i odpowiadała na potrzeby potencjalnego pracodawcy.

grafik wzor

Sprawdź też, jak stworzyć CV dla innych zawodów:

CV fizjoterapeuty
CV dietetyka
CV managera
CV lekarza
CV logistyk
CV kucharz
CV dla kosmetyczki
CV dla elektryka
CV niania
CV mechanik samochodowy

Czy wykształcenie w CV grafika jest ważne?

Niezbędną wiedzę do wykonywania tego zawodu możesz zdobyć samodzielnie, poprzez kursy lub podczas studiów. Dla pracodawcy nie jest ważne, którą z tych dróg wybrałeś, lecz co potrafisz. Mimo wszystko, jeśli posiadasz wykształcenie kierunkowe z zakresu grafiki komputerowej lub projektowej, to oczywiście warto o tym wspomnieć. Stosowne kwalifikacje mogą przesądzić o ewentualnym zatrudnieniu. Nie jest to jednak najważniejsza sekcja, dlatego nie musi być bardzo rozbudowana. Wystarczy podać lata edukacji, nazwę uczelni oraz kierunku, a także uzyskany tytuł.

Jak opisać wykształcenie? Przykład:

2013 – 2018 – Akademia Sztuk Pięknych w  Warszawie
Kierunek: Grafika
Uzyskany tytuł: magister

Grafik CV – kursy i certyfikaty

Kursy i Szkolenia to doskonała opcja. Często mogą mieć bardziej praktyczny wymiar niż zajęcia na uczelni. Dodatkowo umożliwiają nabycie aktualnej wiedzy, a podążanie za bieżącymi trendami i nowinkami technologicznymi jest w tej branży bardzo ważne.

Kursy, które podniosą Twoje kompetencje:

 • Kurs na operatora DTP;
 • Techniki graficzne (Adobe Photoshop, Corel Draw);
 • Visual Communication with Adobe Photoshop CS6;
 • Adobe Certified Expert.

Grafik komputerowy CV – czy warto wpisywać zainteresowania?

Skoro poszukujesz pracy jako grafik, postaraj się wykazać kreatywnością w tej sekcji i zrezygnuj ze wpisywania nudnych sformułowań. “Muzyka, film, sport” – tego typu utartymi hasłami posługuje się niemalże każdy. Jeśli zainteresowania będą odzwierciedlały Twoją pasję do zawodu, to jest szansa, że zaciekawisz rekrutera. Co możesz wpisać? Oto przykład:

 • najnowsze trendy w projektowaniu grafik;
 • psychologia kolorów;
 • marketing internetowy.

Weź również pod uwagę fakt, że pracodawcy dbają o dobrą atmosferę w firmie, a budowanie zgranego zespołu, stanowi często jedną z ważniejszych kwestii. W takiej sytuacji ciekawe zainteresowania mogą postawić Cię w dobrym świetle, o ile posłużysz się konkretami zamiast ogólnymi informacjami. Zainteresowanie sportem możesz rozwinąć i napisać o pasji do konkretnej dyscypliny. Na przykład: od wielu lat interesuję się siatkówką, dlatego w wolnych chwilach regularnie uczęszczam na treningi.

praca jako grafik

List motywacyjny – grafik komputerowy

Wydaje Ci się, że nikt już nie wysyła listu motywacyjnego, więc nie warto go pisać? A może to najlepsza szansa, by wyróżnić się na tle innych? Wyobraź sobie sytuację, w której dwóch kandydatów posiada podobne doświadczenie, może pochwalić się równie rozległą wiedzą, a i oczekiwania finansowe są na tym samym poziomie. Kogo w takiej sytuacji zatrudni pracodawca? Prawdopodobnie kandydata, który włożył nieco więcej wysiłku i zaprezentował swoje umiejętności w profesjonalnym liście motywacyjnym. 

Wbrew pozorom takie sytuacje zdarzają się często, więc może nie warto stracić swojej szansy na zatrudnienie z powodu braku listu motywacyjnego? Przygotowanie takiego dokumentu nie będzie skomplikowane, jeśli tylko znasz kilka podstawowych zasad.

Jak napisać list motywacyjny grafika komputerowego?

grafik komputerowy cv
 • Jeśli znasz dane osoby prowadzącej rekrutację, dokument zaadresuj bezpośrednio do niej, jeśli nie – do firmy, w której chciałbyś pracować;
 • nie przepisuj wszystkiego z CV, staraj się raczej rozbudować najważniejsze informacje;
 • stosuj zwroty grzecznościowe, tekst podziel na akapity i postaraj się zmieścić na jednej stronie A4;
 • udowodnij, że jesteś odpowiednim kandydatem na to stanowisko – najlepiej zrobić to poprzez opis kompetencji, umiejętności i sukcesów, każdy z nich staraj się popierać przykładami i konkretnymi danymi;
 • pokaż, w jaki sposób Twoje kwalifikacje poprawią funkcjonowanie firmy, możesz też przedstawić własne propozycje lub pomysły na rozwiązanie jakiegoś problemu;
 • Twój list motywacyjny będzie pomocny, jeśli zamieścisz w nim linki do projektów, które udało Ci się zrealizować – to najlepszy sposób, by pokazać efekty swojej pracy.

CV grafika komputerowego – co jeszcze warto wiedzieć?

Praca dla grafików dostępna jest w wielu miejscach, ale tylko dobre CV pozwoli Ci się wyróżnić. Zadbaj o przejrzystość i czytelność dokumentu. Podziel go na sekcje, dodaj wypunktowania, wybierz stonowaną kolorystykę, a najważniejsze informacje pogrub. W ten sposób nakierujesz pracodawcę na to co najistotniejsze. 

CV grafik komputerowy pdf czy doc? Jeśli chcesz wypaść profesjonalnie to zdecydowanie przygotuj swoje dokumenty aplikacyjne w formacie pdf. Dzięki temu nie zmienią swojej pierwotnej formy, bez problemu będzie można je wydrukować i nikt bez Twojej wiedzy nie wprowadzi w nich zmian. Życiorys ma być funkcjonalny, a taki właśnie stworzysz w naszym kreatorze CV. Jeśli chcesz zaprezentować swoje umiejętności graficzne – pamiętaj o portfolio i liście motywacyjnym.

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Dowiedz się więcej z naszych artykułów:

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?
Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
Program do pisania CV
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich