Nieuniknionym etapem poszukiwania pracy jest stworzenie CV. To najważniejszy dokument aplikacyjny, w którym kandydat opisuje swoje doświadczenie i umiejętności. Jego treść odgrywa najważniejszą rolę, jednak aby przyciągnąć uwagę rekrutera, należy postarać się również o nietuzinkowy wygląd CV. Nie wiesz, jak wyróżnić się na tle dziesiątek, a może nawet setek aplikacji? Szablon CV do pobrania pozwoli Ci czytelnie, a zarazem oryginalnie zaprezentować swoje kompetencje i tym samym zwiększyć szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Przeczytaj nasz artykuł i wybierz idealny dla siebie wzór CV do wypełnienia!

Gotowe wzory CV do wypełnienia – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV do wypełnienia – jak stworzyć profesjonalny projekt CV?

Zanim przystąpisz do tworzenia CV, przygotuj wcześniej najważniejsze informacje, takie jak dane osobowe, doświadczenie zawodowe wraz z zakresem obowiązków w poprzednich miejscach pracy, umiejętności, odbyte kursy, wykształcenie oraz zainteresowania. Wybrałeś wzór CV do pobrania i nie wiesz co dalej? Zyskasz uwagę rekrutera  jeśli zawartość dokumentu dopasujesz do wymagań i oczekiwań ujętych w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób pokażesz swoje zainteresowanie oraz zaangażowanie, a pracodawca doceni fakt, że nie wysyłasz tego samego CV do każdej firmy. 

Warto swój życiorys zacząć od krótkiego podsumowania zawodowego, w którym treściwie opiszesz swoją kandydaturę. Powinny się w nim znaleźć informacje na temat tego kim jesteś, jak długie posiadasz doświadczenie, które umiejętności przełożysz na sukces firmy oraz dlaczego chcesz pracować właśnie tam i jak widzisz swój dalszy rozwój. Pamiętaj, aby szablon CV do pobrania dopasować do stanowiska, o które się ubiegasz. Bez względu na branżę, liczy się pomysłowość i przejrzystość aplikacji, która najważniejsze z punktu widzenia rekrutera informacje przedstawi w interesujący i czytelny sposób.

Kreator CV – sposób na profesjonalne CV w parę chwil

Darmowe CV do pobrania, choć może przyciągać uwagę, wymaga specjalistycznych umiejętności graficznych podczas edytowania lub zajmuje długie godziny w czasie dopasowywania poszczególnych sekcji do Twoich kompetencji. Jeśli chcesz wywrzeć dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy, a jednocześnie wykreować dokument w kilka minut, postaw na jeden z proponowanych przez nas szablonów. Gotowe wzory do pobrania dopasujesz wedle swoich indywidualnych preferencji. Wybierz rodzaj i rozmiar czcionki, elementy graficzne, poszczególne sekcje czy akcenty kolorystyczne i stwórz dokument, który zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie.

Korzystanie z internetowego kreatora jest szybkie i wygodne. To także gwarancja, że nic nie umknie Twojej uwadze. Aktualne wymogi rekrutacyjne wskazują elementy, które koniecznie muszą znaleźć się w życiorysie. Z pewnością należy do nich Klauzula CV, sekcje takie jak: doświadczenie czy wykształcenie, ważne jest również ich odpowiednie rozmieszczenie, a niekiedy obowiązkowym elementem jest także zdjęcie w CV. Pominięcie, któregoś z nich może skutkować wykluczeniem z procesu rekrutacji. Wybierając gotowe szablony CV, zyskujesz pewność, że wszystko co ważne zostało uwzględnione, a dokument spełnia określone zasady.

Gotowy wzór CV – jakie sekcje powinien zawierać?

Aplikujesz właśnie na wymarzone stanowisko pracy? Chcesz wybrać odpowiedni wzór CV, który zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie? Skorzystaj z gotowych wzorów CV, ale najpierw pamiętaj o podstawowych zasadach dotyczących procesu rekrutacji.

 • Podstawowe dane osobowe – od tego należy zacząć każde CV. Jest to imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail kandydata. Opcjonalnie możesz zamieścić nazwę stanowiska, o które się ubiegasz i link do profilu na LinkedIn, jeśli go posiadasz.
 • Podsumowanie zawodowe – aby napisać CV, które będzie skuteczne, pamiętaj o celu zawodowym. To krótki opis mówiący rekruterowi kim jesteś i jakie są Twoje największe zalety.
 • Nie pomiń doświadczenia zawodowego – aby zainteresować pracodawcę, powinieneś bardzo dokładnie je opisać. Zwróć uwagę czy poszczególne miejsca pracy pasują do Twojej ścieżki zawodowej (jeśli pracowałeś w wielu miejscach, wybierz tylko te, które związane są z branżą, do której aplikujesz). Wypisz również zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach, bazuj na konkretach i na tym, co zostało zawarte w ofercie pracy.
 • Umiejętności – to jedna z najważniejszych sekcji, którą musi zawierać każdy gotowy wzór CV do wypełnienia. Wybierz te kompetencje, które będą przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz (np. umiejętności językowe), a jako pierwsze wypisz te, których wymaga pracodawca w ogłoszeniu o pracę.
 • Wykształcenie – atrakcyjne CV to takie, które zawiera opis wykształcenia, ale opisany dość zwięźle. Najważniejsza jest ostatnio ukończona szkoła, pracodawcy nie interesuje do jakiego liceum uczęszczałeś, jeśli posiadasz tytuł magistra. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy poprzednie szczeble edukacji związane są z branżą, w której pracujesz.
 • Zainteresowania – większość kandydatów zastanawia się czy ten element CV jest konieczny. Nie jest, ale mimo wszystko warto go uwzględnić. W ten sposób możesz zainteresować pracodawcę i pokazać się od innej strony.
 • Koniecznie umieść klauzulę CV – to niezbędny element, aby Twoja aplikacja została rozpatrzona. Klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zawrzyj w stopce dokumentu, mniejszą czcionką.
gotowe wzory CV do wypełnienia

Gotowy wzór CV do wypełnienia:

Imię i nazwisko
Numer telefonu
Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe
Jestem kierowcą z ponad 10-letnim doświadczeniem….

Doświadczenie zawodowe
Data rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz nazwa firmy
Stanowisko
Zakres obowiązków

Umiejętności

Wykształcenie
Lata nauki, nazwa uczelni/ szkoły
Kierunek
Uzyskany tytuł

Zainteresowania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez [nazwa firmy] w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Sprawdź wyjątkowe gotowe wzory CV dla poszczególnych zawodów. Oto nasze propozycje:

Klasyczne CV – Wybierz gotowy wzór CV do wypełnienia

Przejrzysty podział sekcji to coś, co w tym szablonie zdecydowanie przyciąga uwagę. Wybierz idealny wzór CV dla pracowników fizycznych, kierowców, informatyków lub studentów, którzy stawiają na proste i nieskomplikowane rozwiązania – taki gotowy wzór CV do wypełnienia będzie strzałem w dziesiątkę!

Napisz CV i list motywacyjny dla pracownika fizycznego

Nowoczesne CV – gotowy wzór CV do pobrania

Kolorowy pasek po lewej stronie nadaje całości oryginalnego charakteru. Ten szablon CV jest uniwersalny, a zarazem niebanalny. Mogą z niego skorzystać zarówno fachowcy, tacy jak elektrycy, mechanicy, fryzjerzy, jak i specjaliści np. z branży finansowej lub managerowie.  To jeden z wzorów, który przyciąga wzrok już na wstępie, warto z niego skorzystać.

Profesjonalne CV – wzór CV do wypełnienia

Profesjonalne CV to uniwersalny szablon CV, który sprawdzi się niezależnie od stanowiska na które aplikujesz. Chcesz je spersonalizować? Wybierz jeden z dostępnych kolorów w naszym kreatorze CV, dopasuj akcenty kolorystyczne, dobierz odpowiednią czcionkę i wyróżnij się na tle innych. Ten gotowy wzór CV to świetna propozycja dla opiekunek, recepcjonistek czy pielęgniarek.

Standardowe CV – gotowe szablony CV

W tym szablonie dominuje prostota i minimalizm. Każda z sekcji została wyodrębniona, a poziom umiejętności przedstawiono za pomocą graficznych elementów. Sam wybierasz, czy to będą romby, kwadraty czy koła. . Taki wzór pasuje do osób na poważnych i odpowiedzialnych stanowiskach, dlatego sprawdzi się w specjalistycznych branżach, mi.in. medycznej czy prawniczej.

Uniwersalne CV – szablony CV do pobrania

Ten wzór CV to profesjonalna i w pełni spójna kompozycja. Podział na dwie kolumny pozwala łatwo dotrzeć do poszczególnych informacji, a charakterystyczny pasek na samej górze dokumentu pozwoli Ci się wyróżnić. Wszystkie informacje prezentują się niezwykle czytelnie, dzięki czemu rekruter już na wstępie znajdzie to, co najważniejsze. Jak sama nazwa wskazuje – Uniwersalne CV sprawdzi się w każdej branży: pedagogika, finanse, informatyka czy marketing. Co powiesz na taki wzór CV do wypełnienia?

Kreatywne CV – wzór CV do wypełnienia

Każdy, kto jest otwarty i poszukuje nowych wyzwań, powinien wybrać właśnie ten szablon CV. To propozycja dla osób poszukujących pracy na kreatywnych stanowiskach – grafików, projektantów czy copywriterów. Kreatywne CV to jeden ze sposobów na skuteczne zaprezentowanie swojej wiedzy, kwalifikacji i doświadczenia.

Młodzieżowe CV – gotowy wzór CV w pdf

Dzięki podziałowi na dwie kolumny, całość jest przejrzysta mimo nagromadzenia wielu symboli graficznych. Taki design wpisuje się w aktualne trendy i z pewnością wpadnie w oko osobom młodym i dynamicznym. Z powodzeniem ten gotowy wzór CV mogą wybrać marketingowcy, logistycy, kierowcy, fryzjerzy, kosmetolodzy i wiele innych.

Wyróżniające CV – gotowy wzór CV do wypełnienia

Ciekawe elementy graficzne oraz zastosowanie oryginalnej osi nadaje szablonowi nietuzinkowego charakteru. Wyróżniający wzór CV do wypełnienia z pewnością przyciągnie on uwagę rekrutera. Wybierz kolorystykę dopasowaną do swojego stanowiska, dobierz czytelną czcionkę i wypełnij gotowy wzór CV informacjami o sobie, a stworzysz idealny dokument. 

Podstawowe CV do wypełnienia

Szablon CV do pobrania mimo swej prostoty wyróżnia się akcentem kolorystycznym, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu sekcji jest czytelny i przejrzysty. Będzie dobrym wyborem dla osób ceniących tradycyjne i klasyczne rozwiązania.  Na taki gotowy wzór CV może zdecydować się student, elektryk, mechanik samochodowy, logistyk czy dietetyk.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy darmowe szablony CV to dobry pomysł?

Poniżej prezentujemy gotowe szablony CV do pobrania, które są całkowicie darmowe. Ich edycja może jednak wymagać znajomości skomplikowanych programów graficznych i zająć wiele czasu. Jeśli chcesz w kilka minut stworzyć przyciągające wzrok CV – skorzystaj z naszego płatnego kreatora CV. Czeka na Ciebie wiele różnorodnych wzorów, które dopasujesz do swoich preferencji. Sprawdź!

Poniżej przedstawiamy propozycje darmowych wzorów CV:

Darmowy wzór CV z akcentem kolorystycznym

Ten darmowy szablon CV do pobrania jest profesjonalny, a zarazem przyciąga wzrok, dzięki pomarańczowym akcentom. Na uwagę zasługuje umieszczona po prawej stronie sekcja ze zdjęciem oraz danymi osobowymi, którą najczęściej sytuuje się po lewej stronie. Szablon jest przejrzysty i zawiera wszystkie istotne dla rekrutera rubryki. Dzięki połączeniu prostoty z nutą nowoczesności. Ten życiorys zawodowy może zostać wykorzystany przez specjalistów, jak i osoby z branży kreatywnej.

Gotowy szablon CV przypominający komiks

W przypadku tego szablonu CV na szczególną uwagę zasługuje oprawa zdjęcia przypominająca komiksowy dymek. Choć stonowana kolorystyka połączona z klasycznym rozmieszczeniem sekcji wygląda profesjonalnie, to nietypowy element graficzny nadaje całości zupełnie nowego charakteru i sprawia, że dokument przyciąga wzrok. Tego typu szablon CV może wykorzystać grafik, rysownik lub specjalista zajmujący się projektowaniem szat graficznych np. dla stron internetowych.

Darmowe CV do pobrania z podziałem na dwie kolumny

Elementem, który przykuwa uwagę w przypadku tego szablonu CV, jest duże zdjęcie oraz estetycznie dobrana kolorystyka. Dwukolumnowy podział pozwala szybko dotrzeć do konkretnych informacji. Gotowy wzór CV zawiera wszystkie niezbędne sekcje, z których te najbardziej istotne, są szczególnie wyróżnione. To idealny szablon dla każdego. Niebanalny design pasuje zarówno do osób poukładanych, ceniących profesjonalizm, jak i nieco bardziej odważnych, które chcą się wyróżnić.

CV do wypełnienia dla kobiety

Wysyłając taki darmowy szablon CV możesz być pewna, że Twoja kandydatura nie umknie uwadze pracodawcy. Nietypowe rozmieszczenie sekcji, różnorodna kolorystyka i oryginalne elementy graficzne nadają całości świeżości, trudno przejść obok tego projektu obojętnie. Taki wzór CV do wypełnienia pasuje do kobiet kreatywnych, poszukujących nowych wyzwań. Świetnie sprawdzi się w branży beauty i fashion.

Wzór CV do pobrania – stonowana kolorystyka

Chcesz wyróżnić się na tle innych? Jeśli wyślesz taki wzór CV, to efekt zostanie osiągnięty. Ciekawe zestawienie kolorystyczne, podział na dwie kolumny oraz subtelne elementy graficzne sprawiają, że nie umknie to uwadze pracodawcy. To propozycja, która pasuje właściwie do każdego zawodu.

Gotowe CV do pobrania dla artysty

Szablon CV, który wyróżnia się oryginalnym rozmieszczeniem poszczególnych sekcji. Elementem najbardziej przyciągającym wzrok jest imię i nazwisko oraz zdjęcie- właśnie dlatego doskonale sprawdzi się dla modeli, aktorów czy fotografów. Wykorzystując ciekawe zdjęcie związane z Twoją pracą sprawisz, że dokument stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny.

Czarne CV do pobrania za darmo

Gotowe CV do wypełnienia to rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na odrobinę ryzyka i wysłać niestandardową wersję dokumentu. Na pierwszy rzut oka wyróżnia je ciemna kolorystyka, na uwagę zasługuje także przejrzyste rozmieszczenie sekcji. Na taki szablon CV nie mogą pozwolić sobie pracownicy banku, instytucji państwowych czy kancelarii prawnych, jednak dla bardziej kreatywnych stanowisk będzie strzałem w dziesiątkę.

CV szablon do pobrania z miętowym akcentem kolorystycznym

Ten wzór CV łączy w sobie prostotę i czytelność. Dane osobowe oraz umiejętności znajdują się w kolumnie po prawej stronie, wyróżnionej dodatkowo kolorem, dzięki czemu pracodawca od razu zwróci na nie uwagę. Taki dokument mogą wykorzystać specjaliści z wielu branż. Jesteś lekarzem, asystentem stomatologicznym, a może architektem? Postaw na tego typu gotowy formularz CV.

Sprawdź też, jak napisać CV dla ratownika medycznego

CV do pobrania dla programisty – darmowe szablony CV

Taki gotowy wzór CV to idealna propozycja dla programistów. Oryginalny układ, elementy graficzne w kształcie wykresów oraz wyodrębnione podsumowanie zawodowe, wyglądem przypominają projekt strony internetowej, która nieodłącznie związana jest z tym zawodem.

Więcej o tym, jak zostać programistą dowiesz się z naszego artykułu.

Kreatywne CV – wzory do pobrania

Zawartość każdego CV powinna być zgodna z wymaganiami, ale jego wygląd może wychodzić poza schematy, szczególnie jeśli pracujesz w branży, w której liczy się kreatywność. Taki gotowy wzór CV do wypełnienia zdecydowanie wyróżnia się tle innych, głównie dzięki nagromadzeniu nietuzinkowych elementów graficznych.

Oryginalne CV za darmo do pobrania szablon CV

Ten wzór CV do wypełnienia to propozycja dla osoby kreatywnej i pełnej ciekawych pomysłów. Powyższy szablon, choć zawiera wszystkie niezbędne sekcje, prezentuje je w zupełnie nowy, nietypowy sposób. Projektanci, graficy, specjaliści PR, Social Media Ninja czy animatorzy kultury zdobędą dzięki niemu przychylność potencjalnego pracodawcy.

CV dla specjalisty – darmowy szablon CV

Mocny akcent kolorystyczny oraz nagromadzenie wykresów i tabel sprawia, że prezentowany wzór CV nie jest banalny. To szablon CV dla osób, które chcą pochwalić się efektywnością i szczególnymi osiągnięciami w swojej karierze zawodowej. Mogą po niego sięgnąć np.  handlowcy lub księgowe.

CV z graficzną osią czasu – gotowy wzór CV do wypełnienia

W tym CV kandydat prezentuje swoje umiejętności i osiągnięcia głównie za pomocą elementów graficznych. To oryginalne spojrzenie na życiorys, jednak nie dla każdego. Medycy, finansiści, a także osoby zajmujące się na co dzień pisaniem tekstów raczej powinny z niego zrezygnować.

Przejrzyste CV gotowe do pobrania – darmowe szablony CV

W tym wzorze CV zdecydowanie wyróżnia się dwukolumnowy podział oraz pasek na samej górze dokumentu. Całość jest prosta i nieprzesadzona, dlatego sprawdzi się niemalże każdemu, kto wybiera bezpieczne, ale nie nudne rozwiązania.

CV wzór do pobrania ze zdjęciem na dole

W tym przypadku na uwagę zasługuje nietypowe umiejscowienie zdjęcia, które zwykle znajduje się na górze dokumentu. Poziom umiejętności wyróżniono graficznie, a sam szablon CV jest przejrzysty i przykuwa uwagę. Zdecydowanie pasuje do osób, które cenią sobie nietypowe rozwiązania.

Gotowe szablony CV – podsumowanie

Gotowy wzór CV do wypełnienia stanowi doskonałą alternatywę dla żmudnego tworzenia dokumentu własnoręcznie oraz pozwala wyróżnić się na tle innych. Możesz zdecydować się na darmowy szablon CV lub wybrać jeden z naszych szablonów i zyskać ciekawe wzory CV w kilka minut. Kreator CV zawiera gotową klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodną z aktualnymi wymogami. Co więcej, dokument zostaje wygenerowany w formacie PDF, który jest najbardziej pożądany przez rekruterów. 

Pamiętaj, aby gotowy wzór CV przejrzeć pod kątem błędów ortograficznych, językowych i literówek. To bardzo ważne, aby wypaść w pełni profesjonalnie. Do gotowych szablonów warto dołączyć także list motywacyjny – to pomoże Ci zwiększyć przewagę na pozostałymi kandydatami.

Gotowy wzór CV do wypełnienia – najczęściej zadawane pytania:

 1. Gdzie znajdę gotowy wzór CV do wypełnienia?
  W zależności od tego, czy interesują Cię darmowe szablony CV, czy chcesz postawić na profesjonalne CV do wypełnienia, które jest płatne – wystarczy, że w wyszukiwarkę Google wpiszesz odpowiednią frazę np. kreator CV, wzór CV do wypełnienia, darmowe szablony CV. Jeśli polskie wyniki Cię nie zadowolą, postaw na angielskie frazy np. free CV templates i wybierz odpowiedni szablon dla siebie.
 2. Jakie programy oferują gotowe CV do wypełnienia?
  CV do wypełnienia znajdziesz w internetowych programach graficznych. Możesz również skorzystać z kreatora CV, który jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu gotowy dokument stworzysz nawet w kilka minut.
 3. Darmowe szablony CV – czy warto z nich korzystać?
  Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać wszystkie Twoje atuty, a przede wszystkim spełniać aktualne wymogi rekrutacyjne. Musisz pamiętać o tym, że nie wszystkie darmowe szablony CV będą zawierały kluczowe sekcje i nie wszystkie okażą się łatwe w edycji. Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie i szybkim stworzeniu życiorysu – warto wybrać kreator CV zawierające atrakcyjne wzory CV do wypełnienia.
 4. Gotowy wzór CV do wypełnienia – jak to działa?
  Gotowe szablony CV do pobrania to świetna opcja dla osób, które nie posiadają zaawansowanych zdolności graficznych, a przede wszystkim nie chcą tracić wielu godzin na tworzenie swojego życiorysu. Taki gotowy wzór CV wystarczy jedynie uzupełnić informacjami o sobie, dodać zdjęcie i ewentualnie kolejne sekcje, które podkreślą Twoje atuty, a następnie pobrać dokument w formacie pdf.

Stwórz wyjątkowy dokument. Gotowe szablony CV czekają na Ciebie w naszym kreatorze!

Przykładowe CV
Sprawdź przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Sprawdź również:

Jak napisać list motywacyjny – sprawdzone sposoby na idealne przedstawienie swojej kandydatury.
Umiejętności miękkie i twarde – Rodzaje umiejętności
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
Jak napisać list motywacyjny do urzędu? – CV do urzędu
Zwroty grzecznościowe w mailu
Jak napisać dobre CV i wyróżnić je na tle innych kandydatów?
Najlepiej płatne zawody w Polsce
Obsługa komputera – jak opisać znajomość programów w CV?
Wymiar czasu pracy 2021 + liczba godzin 1/2 etatu, 3/4 etatu i pełny etat