szybkie CV

Szukasz pracy i musisz stworzyć nowe CV? Wydaje Ci się, że wymaga to wielu godzin pracy? Usłyszałeś, że da się wykonać dobre Curriculum Vitae w krótką chwilę? Jak to możliwe i co zrobić, by zaoszczędzić czas? Skorzystaj z internetowego generatora życiorysów! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Szybkie CV – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Generator CV szybkie CV – co to takiego?

Nie słyszałeś nigdy o generatorach CV? To specjalne aplikacje, które możesz znaleźć w internecie. Umożliwiają one szybkie stworzenie życiorysu. Znacznie ułatwiają także sam proces przygotowywania tego dokumentu. Na czym polega ich fenomen?

Szybkie CV online – na czym polega działanie kreatora CV?

Kreator CV to przede wszystkim gotowa podkładka pod dokument. Jedyne co musisz zrobić, to wypełnić odpowiednie rubryki – życiorys powstanie sam! Nie martw się rozstawieniem sekcji czy pominięciem ważnego aspektu – program zadba o to, abyś wszystko zawarł! 

Tworząc Curriculum Vitae, masz wpływ na użyty kolor czy szablon – nie jest to jednak skomplikowane. Nie musisz znać się na grafice, aby odpowiednio wszystko przygotować. Generatory życiorysów zostały stworzone w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej ułatwić Ci pracę. 

Potrzebujesz stworzyć życiorys w innym, języku niż polski? Kreator CV umożliwia Ci wybór takich języków, jak: polski, angielski, hiszpański, czeski, duński, niemiecki, niderlandzki, norweski, szwedzki czy ukraiński.

Angielskie CV – jak napisać CV po angielsku?
Lebenslauf, czyli jak napisać CV po niemiecku?

Szybkie CV – jak wykorzystać potencjał generatora krok po kroku?

CV szybkie – wybór szablonu i koloru

Decyzja o dopasowaniu szablonu i koloru nie jest najważniejsza – może mieć jednak znaczenie. W zależności od oferty, na którą aplikujesz, powinieneś odpowiednio przygotować swój życiorys. Zadbaj o to, by ten dokument przedstawiał Cię w odpowiednim świetle! Szukasz pracy w banku? Nie wybieraj zbyt wzorzystego i jaskrawego szablonu. Szukasz zatrudnienia w branży kreatywnej? Tu z kolei istotne będzie wyróżnienie się – nie stawiaj na stonowane barwy.

Szablon CV dodatkowo usprawni cały proces. Tekst znajdzie się dokładnie w tym miejscu, w  którym powinien, a każda z sekcji będzie odpowiednio wyróżniona. Nie musisz się już bawić wielkością czcionki czy pogrubianiem określonych fragmentów tekstu. Program przygotuje całą warstwę graficzną za Ciebie, więc możesz spokojnie iść dalej.

Szybkie CV do pobrania – dane osobowe i kontaktowe

Pierwszymi informacjami, jakie będziesz musiał umieścić w swoim CV, są Twoje dane osobowe i kontaktowe. Znajdziesz w tej sekcji rubryki, których wypełnienie zapewni Ci dobry start w przygotowaniu CV. Wpisz swoje imię, nazwisko, e-mail oraz numer telefonu. Zawrzyj także nazwę miejscowości, w której mieszkasz i odpowiednio zaznacz gotowość do relokacji lub jej brak. Informacja  ta jest kluczowa z perspektywy pracodawcy zwłaszcza wtedy, gdy zatrudnienie Cię wiązałoby się z dojazdami lub przeprowadzką. 

W tej sekcji pojawia się także miejsce na zdjęcie do CV. Wybierz fotografię, która przedstawi Cię jako profesjonalistę. Nie umieszczaj w Curriculum Vitae zdjęcia z imprezy czy wakacji. Zadbaj o to, aby przedstawiało ono tylko Ciebie. Pamiętaj też o odpowiednim stroju. Jeśli nie wiesz, jaki ubiór będzie najbardziej stosowny, postaw na delikatną elegancję. 

szybkie CV do pobrania

Szybkie CV – podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe to parę zdań, które opisują Twoje dotychczasowe największe osiągnięcia, sukcesy, przybliżą rekruterowi Twój profil oraz cele zawodowe. Skup się na pozytywnej narracji – postaw siebie w jak najlepszym świetle. Jeśli trudno Ci jest samodzielnie stworzyć takie podsumowanie – odpowiedz na poniższe pytania:

 1. Kim jesteś?
 2. Co robiłeś i jakie posiadasz doświadczenie w tej branży?
 3. Jaki największy sukces udało Ci się osiągnąć?
 4. Jakie masz wymagania/ czego szukasz?

Odpowiadając na pytania o sobie – postaw na swoje mocne strony. Przedstaw się w taki sposób, aby zainteresować pracodawcę. Od razu poinformuj go, jakie jest Twoje największe osiągnięcie zawodowe – zachęcisz go tym do siebie jeszcze bardziej. Napisz, od ilu lat pracujesz w tym zawodzie oraz jaka praca Cię interesuje (np. na pół etatu, ponieważ studiujesz lub na pełny etat, ponieważ szukasz stabilnego zatrudnienia). 

Zauważ, że podsumowanie zawodowe powinno się znaleźć na górze dokumentu. Dzięki takiemu umieszczeniu będzie to pierwszy aspekt, z którym zapozna się przełożony. Jeśli odpowiednio zaciekawisz go na tym etapie – chętniej przeczyta on dalszą część życiorysu. Wzrośnie zatem Twoja szansa na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

szybkie CV online

Szybkie CV online – doświadczenie

Doświadczenie zawodowe jest bardzo ważnym elementem CV. Odpowiednie opisanie go gwarantuje większe zainteresowanie pracodawcy – w końcu im więcej umiesz, tym bardziej wzrasta zapotrzebowanie na Twoją pracę. Zaprezentuj swoją drogę zawodową w CV! Jest kilka zasad, które usprawniają i ułatwiają przygotowanie tej sekcji. Na co warto zwrócić uwagę? 

 1. Podawaj pełne daty, w których obejmowałeś określone stanowisko.
 2. Nazwij obejmowane stanowisko.
 3. Wpisz nazwę firmy, w której byłeś zatrudniony.
 4. Wymień obowiązki, które sprawowałeś na obejmowanym stanowisku.
 5. Opisz sukcesy, które udało Ci się osiągnąć na tym stanowisku.
 6. Używaj czasu przeszłego – najlepiej czasowników dokonanych (np. osiągnąłem, zrobiłem, zyskałem).
 7. Korzystaj z zapisów liczbowych, podając określone wartości (np. procenty przy wspominaniu o zwiększeniu liczby klientów/ przychodów ze sprzedaży).

Kreator CV umożliwia sprawne podanie wielu stanowisk, które obejmowałeś. W każdym z nich znajdziesz miejsce na wpisanie nazwy stanowiska, firmy, dat rozpoczęcia oraz zakończenia pracy (wraz z możliwością zaznaczenia opcji ,,obecnie”, gdy nadal jesteś tam zatrudniony). W tej sekcji pojawia się też rubryka przeznaczona do określenia miasta pracy.

Szybkie CV – umiejętności

Umiejętności są idealną sekcją, dopełniającą doświadczenie i wykształcenie. Pozwala ona pracodawcy na określenie, co już potrafisz (niezależnie od tego, czy nauczyłeś się tego w szkole, pracy, czy na kursie). Skup się na tych kompetencjach, które mogą okazać się przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz. 

Nie jesteś pewien, na co pracodawca zwraca największą uwagę? Zapoznaj się dokładnie z ogłoszeniem. Z pewnością wypisano tam umiejętności, które są wymagane lub mile widziane. Odpowiednie opisanie własnych kompetencji na podstawie oferty zagwarantuje Ci pozytywną opinię od pracodawcy. 

Niektóre kreatory CV umożliwiają określenie poziomu danej umiejętności od razu po wpisaniu jej. Pracodawca będzie w stanie oszacować czy jesteś profesjonalistą, czy początkującym. Zadbaj o to, aby Twoja lista kompetencji zaczynała się od tych najbardziej istotnych. Jeśli nie jesteś pewien czy dane zdolności okażą się przydatne – umieść je niżej.

CV szybkie

Nie podawaj tylko umiejętności twardych! Kompetencje miękkie są równie ważne, a na niektórych stanowiskach – nawet ważniejsze. Zadbaj o odpowiednią prezentację i opisz siebie. Czy bardziej odpowiada Ci praca w grupie czy indywidualnie? Czy posiadasz umiejętności interpersonalne, które są niezbędne w pracy z klientem? Opisz to dokładnie, aby rekruter wiedział czego się po Tobie spodziewać i czy dopasujesz się do systemu pracy w danej firmie.

W tej sekcji warto wspomnieć także o językach obcych. Ogranicz się do wymienienia tych, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Przy każdej pozycji określ swój poziom znajomości np. A2, B1.

Poziomy znajomości języka w CV – dowiedz się więcej!

szybkie CV za darmo

Szybkie CV – wykształcenie

Opis wykształcenia jest istotny, jednak nie powinien być za bardzo rozwinięty. W zupełności wystarczy zawarcie tylko ostatniej pozycji. Pracodawca nie musi wiedzieć do jakiej szkoły podstawowej chodziłeś, jeśli już jesteś na studiach. Jest jednak wyjątek od tej reguły! Możesz podać więcej niż jedną szkołę czy kierunek studiów, o ile będzie to miało pozytywny wpływ na rekrutację. Taka sytuacja ma jednak miejsce zazwyczaj wtedy, gdy chodziłeś do profilowanej szkoły lub klasy.

W tej sekcji warto wspomnieć także o ukończonych kursach oraz zdobytych certyfikatach. Pochwal się, zwłaszcza jeśli dotyczą one oferty, na którą aplikujesz. Pracodawca z pewnością doceni to, że chcesz się dodatkowo dokształcać i poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności do CV.

Jakie informacje musisz uzupełnić przygotowując sekcję “wykształcenie”? 

 • nazwa szkoły;
 • stopień, jaki uzyskałeś (np. licencjat);
 • kierunek;
 • datę rozpoczęcia oraz zakończenia (jeśli nadal się uczysz, uzupełnij tylko datę rozpoczęcia i zaznacz opcję “obecnie”);
 • miasto, w którym znajduje się ta szkoła/ uczelnia.

Szybkie CV online – zainteresowania

Zastanawiasz się, czy zawieranie sekcji “zainteresowania” niesie ze sobą jakieś zalety w procesie rekrutacji? Uważasz, że opisywanie swoich hobby jest zbędne i wolisz kontynuować przygotowanie CV bez tego? Jesteś w błędzie! Okazuje się, że pracodawcy cenią sobie pracowników, którzy wspominają w Curriculum Vitae o swoich pasjach. Dlaczego jest to aż tak ważne i ma dla nich znaczenie?

Z opisu zainteresowań przełożony może się dużo dowiedzieć. Interesują Cię aspekty związane z podejmowaną pracą? To świetnie! Będziesz oddanym pracownikiem, a zakres Twoich obowiązków nigdy nie wyda Ci się nudny. Osoba, która z radością wykonuje swoje zadania, napędza i motywuje resztę zespołu. Twoje pasje wykraczają poza zakres związany z zatrudnieniem? To także pozytywna wiadomość! Każdy człowiek powinien posiadać hobby, które pomaga mu się zrelaksować, odciąć od dnia codziennego czy odpocząć po ciężkim dniu w pracy. 

szybkie CV darmowe

Szybkie CV – klauzula RODO

Każde CV musi posiadać odpowiednio przygotowaną klauzulę RODO. Jest to inaczej zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Zawarcie jej umożliwia pracodawcy korzystanie z informacji o Tobie w celach rekrutacyjnych. Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek realne szanse na zdobycie wymarzonej posady – koniecznie umieść ten zapis w swoim życiorysie!

Korzystanie z kreatora CV ułatwia pracę, ponieważ odpowiedni zapis z klauzuli jest już przygotowany i dodaje się automatycznie.

CV szybkie – inne sekcje

Przygotowujesz swoje CV, ale nie wystarczają Ci sekcje, które zostały w nim oryginalnie zawarte i opisane powyżej? Kreator CV umożliwia Ci dodanie własnej rubryki. To proste i szybkie. Wystarczy wejść w listę sekcji i zaznaczyć te, które chciałbyś uzupełnić i zobaczyć w swoim życiorysie. Do wyboru masz między innymi: certyfikaty, projekty, referencje, wolontariaty czy nagrody.

Szybkie CV do pobrania – jaki jest ostatni krok przygotowywania życiorysu?

Po stworzeniu CV – pobierz je. Znajdziesz tę możliwość w ostatniej sekcji, zatytułowanej “koniec”. Widnieje tam rubryka, w której możesz wpisać nazwę pliku (lub zostawić taką, jaka wyświetli się automatycznie). Następnie wystarczy kliknąć “pobierz CV” i ciesz się skończoną pracą. Gotowy dokument w formacie pdf będziesz mógł przesłać bezpośrednio do pracodawcy. Zacznij tworzyć swoją karierę już dziś!

Szybkie CV za darmo – czy za CV trzeba płacić?

Jeśli chcesz zaoszczędzić – możesz zdecydować się na przygotowanie CV samodzielnie. Może nawet uda Ci się znaleźć program, w którym możliwe będzie stworzenie życiorysu bez opłaty. Czy to jednak dobra droga?

Zobacz nasze Przykładowe CV!

Szybkie CV darmowe – czy opłaca się zapłacić?

Płatne programy, takie jak nasz kreator CV, dają większe możliwości. Jeśli zależy Ci na jakości dokumentów, które mogą przesądzić o Twojej przyszłości zawodowej i rozbudowie kariery – zainwestuj! Każdy pracodawca doceni dobrze przygotowane Curriculum Vitae, ponieważ za dokładnym dokumentem stoi idealny pracownik.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Zajrzyj też do naszych pozostałych artykułów:

Onboarding pracowników – jak powinien przebiegać proces onboardingu?
Prawnik – ile zarabia prawnik? Co robić po prawie?
Odprawa emerytalna 2023 – jak liczyć? Ile odprawy emerytalnej?
FGŚP, czyli Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 2023 – co to? Kto opłaca?
Jaka czcionka do CV? Popularne czcionki do CV
Ustawa o ochronie danych osobowych – co to jest ochrona danych osobowych i na czym polega RODO?
Praca sezonowa w Polsce 2023 i praca sezonowa za granicą
Elementy CV – jaka jest odpowiednia budowa CV?
Jak się nie stresować? Poznaj sprawdzone sposoby na stres!
Jak poprosić o podwyżkę? Rozmowa o podwyżkę + argumenty do podwyżki
Jakie są rodzaje umów o pracę? Poznaj typy umów o pracę
Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi? 20 czy 26 dni urlopu? Urlop wypoczynkowy 2023
Kwestionariusz osobowy – kwestionariusz osobowy dla pracownika 2023
Mobbing w pracy – co to jest mobbing? Przykłady mobbingu w pracy
Dni wolne od pracy 2023 – sprawdź kalendarz świąt 2023 i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy