Na polskim rynku można zaobserwować wyraźny wzrost liczby przedsiębiorstw i hurtowi, poszukujących logistyków, którzy zajmą się nadzorem oraz organizacją płynnego przepływu produktów lub usług. Jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności – do znalezienia wymarzonej posady będzie Ci potrzebne profesjonalne CV. Curriculum Vitae stanowi podstawę każdego procesu rekrutacyjnego. Niektórzy pracodawcy proszą również o list motywacyjny. Podpowiemy Ci, kiedy warto go wysłać i jak przygotować CV logistyka, które wyróżni Twoją kandydaturę na tle innych.

CV logistyk – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV logistyk – zacznij od podsumowania zawodowego

Rekruter, który przegląda kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt aplikacji, nie jest w stanie każdej z nich dogłębnie przeanalizować. Twoim zadaniem jest przyciągnięcie jego uwagi i zainteresowanie swoją kandydaturą już na wstępie. Najlepiej zrobić to za pomocą krótkiego, ale treściwego podsumowania zawodowego, które powinno zostać umieszczone na samej górze dokumentu. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć taki opis, spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

 • Kim jesteś? Jakie posiadasz doświadczenie? Jak długie jest Twoje doświadczenie zawodowe?
 • Jakie posiadasz umiejętności?
 • Jakie są Twoje największe sukcesy i osiągnięcia?
 • Co możesz wnieść do firmy, w której poszukujesz zatrudnienia?
 • Dlaczego chcesz pracować właśnie w tej firmie?

Podsumowanie zawodowe powinno być jak najlepiej dostosowane do oferty pracy. Spróbuj używać dopasowanych lub podobnych fraz do tych, które znajdziesz w ogłoszeniu. Mile widziane są także liczby i konkretne dane, dzięki którym zaprezentujesz swój profesjonalizm.

CV logistyka – wzór podsumowania zawodowego:

Jestem specjalistą ds. logistyki z ponad 4-letnim doświadczeniem zawodowym w branży transportowej. Zajmuję się organizacją i nadzorem przepływu towarów, oraz dostarczaniem surowców na rynek. W poprzedniej firmie wdrożyłem innowacyjny system dystrybucji, który poprawił efektywność działań o 24%. Szukam pracy, która pozwoli mi na dalszy rozwój.

Przykładowe CV logistyka – sprawdź:

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV logistyka?

Stworzyłeś atrakcyjne podsumowanie zawodowe, dzięki któremu rekruter zwrócił uwagę na Twój życiorys. Teraz musisz zatrzymać jego uwagę na dłużej i udowodnić, że jesteś idealnym kandydatem na stanowisko. Pomoże w tym odpowiednio opisane doświadczenie. Zanim rozpoczniesz tworzenie tej części CV, poznaj kilka podstawowych zasad:

 • zasada odwróconej chronologii – ostatnie miejsce pracy umieść jako pierwsze;
 • podawanie pełnych nazw firm oraz zajmowanych stanowisk;
 • określenie ram czasowych zatrudnienia – podawaj miesiąc oraz rok podjęcia i zakończenia współpracy;

Dla pracodawcy najważniejszy w tej sekcji jest zakres wykonywanych przez Ciebie obowiązków. Chcesz jak najlepiej dopasować się do jego potrzeb? Tworząc tę sekcję, sugeruj się wymaganiami przedstawionymi w ofercie pracy. Zawarto w niej informację o preferowanym doświadczeniu w pracy z systemami zarządzania magazynem i/lub SAP? Jeśli możesz pochwalić się tą umiejętnością, jeden z opisów wykonywanych z obowiązków może brzmieć: monitorowanie integralności zapasów po stronie dystrybucji, przez porównywanie raportów z SAP i WMS, informowanie o rozbieżnościach. A może jako warunek konieczny podano znajomość języka niemieckiego, którym się posługujesz? W takiej sytuacji napisz o codziennej pracy i komunikacji z klientami w języku niemieckim.

Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas pisania CV i nie daj się konkurentom

CV logistyka wzory: profesjonalny opis doświadczenia zawodowego

04.2016 – 06.2021 – Intercar
Stanowisko: Spedytor międzynarodowy

Obowiązki:
Kompleksowa obsługa zleceń transportowych;
Organizacja współpracy z kooperantami w zakresie dostaw;
Prowadzenie dokumentacji zakupów i wysyłek;
Nadzorowanie bazy dokumentacji magazynowych;
Wsparcie procesów łańcucha dostaw poprzez ścisłą współpracę z magazynami i firmami transportowymi;
Wykonywanie codziennych operacji związanych z funkcjonowaniem magazynu;

Osiągnięcia:
Udało mi się pozyskać do współpracy 18 międzynarodowych klientów. Dodatkowo wdrożyłem rozwiązania logistyczne w zakresie dystrybucji, które poprawiły efektywność pracy całego zespołu.

Jak napisać pierwsze CV? – porady dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego

Z nami stworzysz:
Graficzne CV
Kreatywne CV
Nowoczesne CV

Jakie cechy logistyka są przydatne na tym stanowisku?

Każdy dzień pracy logistyka opiera się na dbałości o utrzymanie gotowości do produkcji oraz dostarczania klientom usług lub produktów, które oferuje firma. Pracodawcy chętnie decydują się na współpracę z osobami, które wiedzą jak usprawnić działanie przedsiębiorstwa poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu dystrybucji, transportu czy komunikacji wewnętrznej. Od pracownika wymagane są specjalistyczne umiejętności oraz rozwinięte kompetencje miękkie. W tym zawodzie oba aspekty są równie ważne. Jakie cechy osobowości są potrzebne w pracy logistyka? Przede wszystkim logiczne i analityczne myślenie, szybkość w podejmowaniu decyzji czy umiejętność pracy pod presją czasu. Nie każdy posiada takie predyspozycje, dlatego warto się nimi pochwalić. 

Umiejętności najlepiej wypisać w punktach lub od myślników. Stosuj krótkie i zwięzłe hasła, przestrzegając zasady: jedna umiejętność przedstawiona w jednej linijce tekstu. W naszym kreatorze CV dostępna jest dodatkowo graficzna skala, która pozwala określić stopień opanowania danej umiejętności. Dzięki temu projekt życiorysu stanie się maksymalnie czytelny, a zarazem ciekawy i przykuwający wzrok.

Przykładowe umiejętności logistyka – CV:

Kompetencje twarde:

 • optymalizacja procesów transportowych;
 • znajomość systemu SAP;
 • znajomość MS Office;
 • znajomość przepisów dotyczących jakości towarów, opakowań i transportu;
 • negocjacje umów w języku angielskim;
 • obsługa programów gospodarki magazynowej.

Kompetencje miękkie:

 • odporność na stres;
 • analityczne myślenie;
 • praca zespołowa;
 • samodzielność;
 • zaangażowanie;
 • dokładność;
 • szybkie rozwiązywanie problemów.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy znajomość języków obcych jest ważna w CV logistyka?

Firmy logistyczne najchętniej wybierają do swojego zespołu pracowników, którzy komunikatywnie posługują się językami obcymi. Często taka umiejętność stanowi warunek konieczny, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które działają na rynku międzynarodowym. Pamiętaj, aby przy każdym z wymienionych języków podać poziom jego znajomości np. język angielski – C1 (sprawdź: Poziomy znajomości języka w CV). Możesz też przygotować profesjonalne CV logistyka po angielsku, stosując się do poniższych zasad:

 • zawrzyj tylko podstawowe dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, nr telefonu i adres e-mail;
 • zdjęcie nie jest obowiązkowe;
 • nazwy firm podawaj w ich oryginalnym brzmieniu;
 • koniecznie zamieść podsumowanie zawodowe;
 • w CV po angielsku nie umieszczaj klauzuli CV, z wyjątkiem sytuacji, w której anglojęzyczną wersję dokumentu wysyłasz do polskiego pracodawcy- wtedy dołącz przetłumaczoną na język angielski klauzulę.

Wykształcenie w CV dla logistyka – czy ma znaczenie?

W zawodzie logistyka bardzo dobrze postrzegane są osoby posiadające kierunkowe wykształcenie. Wiele cennej wiedzy można zdobyć, studiując na kierunkach, takich jak logistyka, zarządzanie i marketing czy ekonomia. To istotna kwestia dla pracodawców, jednak mimo wszystko najbardziej liczy się doświadczenie oraz umiejętności. Dlatego już w trakcie studiów warto odbywać różne praktyki i staże. Jeśli dodatkowo udało Ci się ukończyć branżowy kurs lub zdobyć ważny certyfikat, udowodnisz, że chcesz się rozwijać, a wyzwania nie są ci straszne. 

Sekcja “wykształcenie” nie musi być przesadnie rozbudowana. Przede wszystkim uwzględnij w niej jedynie ostatnio ukończoną szkołę. Jeśli jesteś studentem – pomiń etap technikum/ liceum i gimnazjum. Skup się na najważniejszych informacjach, takich jak lata edukacji, nazwa placówki, kierunek i uzyskany tytuł lub zawód.

Jak opisać wykształcenie? Wzór:

2010 – 2015 – Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
Kierunek: Logistyka
Uzyskany tytuł: Magister

Ciekawe CV to źródło wiedzy dla osób poszukujących pracy:

CV farmaceuty: wzór i praktyczne wskazówki
Co to jest CV?
Jak napisać list motywacyjny do urzędu?
Przebranżowienie i przekwalifikowanie
CV dla fryzjera
Najlepiej płatne zawody w Polsce

Zainteresowania w CV – warto o nich pisać?

Zainteresowania nie są niezbędnym elementem CV, ale warto o nich wspomnieć. Dlaczego? To najlepszy sposób, aby pokazać się z nieco innej, bardziej osobistej, strony. Pracodawcy chętnie wybierają ciekawe osobowości, ponieważ praca z takimi ludźmi nie jest nudna, a dodatkowo można nawiązać z nimi ciekawy dialog. Nie powinieneś w CV umieszczać niezliczonej liczby pasji – 2 lub 3 hobby w zupełności wystarczą.

Jak napisać interesujący list motywacyjny? Logistyk z doświadczeniem i bez doświadczenia

Podczas poszukiwań pracy z pewnością trafiłeś na oferty, w których wymagane jest przesłanie listu motywacyjnego. Myśl o jego tworzeniu Cię przerasta, dlatego chcesz zrezygnować z aplikacji na interesujące Cię stanowisko? To duży błąd, ponieważ wbrew pozorom przygotowanie takiego dokumentu wcale nie jest trudne. Wymaga jedynie odrobiny wiedzy, czasu i zaangażowania. Praktyczne wskazówki, które to ułatwią, znajdziesz poniżej:

 • list motywacyjny logistyka przybiera formę podobną do każdego pisma formalnego, używaj więc formalnego języka oraz zwrotów grzecznościowych;
 • postaraj się nie przepisywać informacji z CV, a umiejętnie je rozbudować i podać przykłady wykorzystania konkretnych kompetencji w życiu zawodowym;
 • pisz o swoich sukcesach, ponieważ w ten sposób pokażesz, że jesteś naprawdę cennym pracownikiem;
 • wspomnij o tym, co firma zyska, zatrudniając właśnie Ciebie;
 • pracodawcy lubią konkretne informacje, dlatego list motywacyjny powinien być krótki, ale nasycony ważną treścią – najlepiej jeśli zamieścisz się na jednej stronie A4.

Co w sytuacji, gdy pracodawca nie wymaga listu motywacyjnego? Możesz mimo to przesłać dokument. W ten sposób pokażesz, że naprawdę zależy Ci na danym stanowisku i zyskasz przewagę nad konkurentami. 

Poszukiwanie pierwszej pracy to zwykle jeszcze większe wyzwanie, dlatego odpowiednio przygotowany list motywacyjny logistyka bez doświadczenia pozwoli Ci się wyróżnić. Nie wiesz, o czym napisać? Skup się na swoich umiejętnościach i predyspozycjach, wspomnij o tym, jakie kompetencje zdobyłeś podczas edukacji oraz wszelkich staży i praktyk. Pokaż zaangażowanie i chęć rozwoju, a na pewno zostaniesz zauważony. 

Dowiedz się więcej: Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny spedytor – wzór:

Szanowni Państwo,

jestem spedytorem z 15-letnim doświadczeniem w branży transportowej. W tym czasie miałem okazję kierować 20-osobowym zespołem kierowców. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego systemu komunikacji między działami firmy, nasza praca stała się zdecydowanie szybsza i bardziej efektywna. 

Biegle posługuję się językiem niemieckim, dzięki czemu miałem okazję prowadzić owocne negocjacje z zagranicznymi kontrahentami. Doprowadziłem do podpisania 12 kontraktów, które podniosły zyski firmy o 38%. 

Posiadam rozbudowaną siatkę kontaktów z branży transportowej, a moje umiejętności przyczynią się do optymalizacji procesu transportowego oraz pozyskania nowych kontrahentów w Państwa firmie. 

Z poważaniem
Arkadiusz Mączyński

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV i list motywacyjny logistyka – podsumowanie

CV i list motywacyjny to podstawowe dokumenty aplikacyjne, które odpowiadają za pierwszy kontakt z pracodawcą. Profesjonalne CV rozpoczyna krótkie podsumowanie zawodowe, podkreślające Twoje najmocniejsze strony. Nie może w nim zabraknąć sekcji, które uznawane są jako obowiązkowe, czyli doświadczenia zawodowego, umiejętności i wykształcenia. Pochwal się również swoimi zainteresowaniami i pokaż się z zupełnie innej strony. Warto też zadbać o to, aby list motywacyjny był jak najbardziej spersonalizowany, dlatego twórz go w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Warto też dołączyć referencje od byłych pracodawców. Profesjonalnie przygotowane dokumenty aplikacyjne to Twój klucz do sukcesu w zdobyciu wymarzonej pracy. 

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Polecamy też nasze pozostałe arykuły:

Jak napisać CV i list motywacyjny mechanika samochodowego? Sprawdzone porady
Gotowe wzory CV do wypełnienia – Zobacz 24 szablony CV do pobrania
CV kierowca – Jak napisać CV dla kierowcy?
Podziękowanie za rozmowę kwalifikacyjną – jak napisać maila po rozmowie rekrutacyjnej?
Jak i gdzie szukać pracy?
Obsługa komputera – jak opisać znajomość programów w CV?
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Podstawowe zasady
Rekrutacja w formie AC – jak wygląda? jak się do niej przygotować?