pracownik produkcji

Praca przy produkcji uchodzi za niezbyt wymagającą, dlatego też kandydaci na takie stanowisko nie przykładają się do tworzenia swoich dokumentów aplikacyjnych. Po zakończonym procesie rekrutacji, przychodzi wielkie rozczarowanie, a w głowie pojawia się pytanie: dlaczego mimo odpowiednich kwalifikacji nie zostałem zatrudniony? Odpowiedź jest prosta – Twoje CV nie przyciągnęło uwagi rekrutera, w związku z czym nie zapoznał się dokładnie z jego treścią. Jak uniknąć takich sytuacji i zdobyć zatrudnienie zgodnie z oczekiwaniami? Zacznij od przygotowania profesjonalnego życiorysu i listu motywacyjnego.

Z tego artykułu dowiesz się:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czym zajmuje się pracownik produkcji?

W dużym uproszczeniu, pracownik produkcyjny zajmuje się wytwarzaniem produktów z przeznaczonych do tego materiałów. Ale cały proces podzielony jest na kilka, a nawet kilkanaście etapów. Podstawowe to: przygotowanie materiału do produkcji, produkcja właściwa, nadzór nad jakością wyrobów oraz składanie czy klejenie poszczególnych elementów. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie produkty są wytwarzane. Na produkcji artykułów spożywczych i farmaceutycznych, wymagane jest bezwzględne przestrzeganie zasad BHP i ścisła współpraca z laboratorium. Część zatrudnionych osób dba o bieżące naprawy, konserwacje oraz przeglądy urządzeń produkcyjnych, a niektórzy muszą doskonale znać rysunek techniczny, na podstawie którego tworzą produkty.

Taki rodzaj zadań wykonywany jest głównie w fabrykach i różnego rodzaju zakładach oraz halach produkcyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, urządzeń i narzędzi. Praca na produkcji nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, ale trzeba liczyć się z tym, że jest monotonna, ze względu na ciągłe wykonywanie tych samych czynności zgodnie z określonym schematem. Jest jeszcze jedna rzecz – to specyficzny rodzaj pracy, przebiegający zwykle w hałasie, dużym stężeniu pyłów, a także z użyciem łatwopalnych substancji, takich jak kleje, farby, tektury czy folie. Każdy kto chce ją wykonywać, musi posiadać zdolność koncentracji, z uwagi na częsty kontakt z maszynami. 

Stanowiska w firmie produkcyjnej

Niektórzy uważają, że fizyczna praca na produkcji, przeznaczona jest wyłącznie dla osób bez ambicji, które nie skupiają się na swoim rozwoju zawodowym. Co oczywiście nie jest prawdą. Każdy przecież zaczynał swoja karierę zawodową i to prawdopodobnie od pracy na niższych stanowiskach. Zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach istnieje możliwość awansu. Bardzo często osoby, które na początku wykonywały proste prace, dzięki swojemu zaangażowaniu i ambicji, objęły stanowiska kierownicze. Przykładowe stanowiska na produkcji:

 • pracownik produkcyjny (automatyk, spawacz, elektromonter, operator maszyn, pakowacz) ;
 • inżynier produkcji;
 • kierownik produkcji;

Ile zarabia planista produkcji? Zobacz najlepiej płatne zawody w Polsce

Pracownik fabryki – jak się wyróżnić?

Zanim przejdziesz do tworzenia CV, spróbuj postawić się na miejscu rekrutera. Zakłady produkcyjne zatrudniają zwykle dziesiątki/setki osób. Podobna liczba aplikacji spływa, gdy poszukują pracownika na dane stanowisko. Czy są w stanie dokładnie przeanalizować każdą z nich? Oczywiście, że nie, inaczej proces rekrutacji trwałby całą wieczność – jednej aplikacji poświęcają zwykle od kilku do kilkunastu sekund. Jak zatem zdobyć przewagę? Wyróżniającym się CV! Jeśli Twój dokument na wstępie przyciągnie uwagę rekrutera, jest duża szansa, że poświęci mu więcej uwagi.

cv pracownik produkcji

Ciekawe szablony CV znajdziesz w naszym kreatorze – sprawdź!

Na początek podsumowanie zawodowe  

Chcesz ułatwić pracę osobom przeglądającym aplikacje? Zacznij od krótkiego podsumowania zawodowego zamieszczonego na samej górze CV. Krótkiego, ponieważ taki opis nie powinien przekraczać 50 słów, w przeciwnym razie nikt go nie przeczyta, więc nie osiągniesz zamierzonego efektu. Celem podsumowania zawodowego jest krótkie przedstawienie kandydata i zachęcenie do zapoznania z dalszą częścią życiorysu. Co w nim zawrzeć?

praca przy produkcji
 • Ogólną informację o tym kim jesteś – napisz jaki masz zawód i wykształcenie oraz ile wynosi Twoje doświadczenie zawodowe. Najwięcej uwagi poświęć stanowiskom powiązanym z branżą produkcyjną.
 • Kluczowe umiejętności i sukcesy zawodowe – podsumowanie zawodowe to miejsce, by pochwalić się tym, co potrafisz najlepiej. Jeśli wymienisz te umiejętności, których wymaga pracodawca – kilkakrotnie zwiększasz swoje szanse na zdobycie pracy.
 • Jaki masz cel zawodowy – wspomnij o tym, jak widzisz dalej swoją przyszłość i co chciałbyś osiągnąć w sferze zawodowej. Podkreśl również, że ta oferta pracy bardzo Cię zainteresowała oraz wyjaśnij dlaczego.

Nie ma uniwersalnego “przepisu” na idealne podsumowanie zawodowe. Wszystko zależy od Twoich kwalifikacji oraz zaangażowania. Skorzystaj z naszych wskazówek lub zainspiruj się przykładowym podsumowaniem zawodowym pracownika produkcji.

CV pracownik produkcji – wzór podsumowania zawodowego:

Jestem spawaczem MIG/MAG z prawie 10-letnim doświadczeniem w pracy na produkcji podzespołów samochodowych. Przez ostanie 3 lata organizowałem pracę 6-osobowego zespołu. Posiadam certyfikaty UDT i SIMP, które potwierdzają moją wiedzę oraz umiejętności. Moim celem zawodowym jest rozwój w branży z nowoczesnymi technologiami.

Jak nie pisać podsumowania zawodowego?

Jestem po szkole zawodowej i pracuje obecnie jako spawacz przy produkcji samochodów. Umiem zarządzać zespołem, a dodatkowo jestem obowiązkowy i pracowity. Zapraszam do zapoznania się z moim CV.

Zauważasz różnicę pomiędzy tymi opisami? W drugiej wersji brakuje przede wszystkim konkretnych, ważnych dla pracodawcy informacji. Poza tym, kandydat nie podkreślił swoich atutów i zalet, użył powszechnie stosowanych argumentów, które z pewnością nie wzbudzą zainteresowania rekrutera.

Zobacz przykładowe CV pracownika produkcji:

Zakres obowiązków pracownika produkcji, czyli jak opisać doświadczenie w CV

Doświadczenie zawodowe to Twój kluczowy argument, dlatego musisz go użyć – oczywiście umiejętnie. Nie bez powodu wspominasz o nim już na wstępie CV, czyli w podsumowaniu zawodowym. Jak przekuć swoje doświadczenie w sukces?

 • Zadbaj o podstawy – opisując poszczególne stanowiska pracy pamiętaj o podaniu nazwy firmy, przepracowanego czasu (miesiąc i rok rozpoczęcia oraz ustania zatrudnienia), zakresu wykonywanych obowiązków. Stosuj także zasadę odwróconej chronologii, czyli każde poprzednie miejsce pracy wpisuj niżej, a ostatnie – na samej górze.
 • Pracownik produkcji – zakres obowiązków – tej kwestii poświęć zdecydowanie najwięcej uwagi. W ofercie pracy, na którą aplikujesz musiał znaleźć się zakres obowiązków, które będziesz wykonywał, przeanalizuj go dokładnie, zastanów się, które z nich robiłeś dotychczas i właśnie te wypisz jako pierwsze.
 • Pracodawcy lubią konkrety – lanie wody w dobrym CV nie przejdzie. Lepiej podać mniej informacji, ale istotnych z punktu widzenia rekrutera. Stosując konkretne nazwy technologii i maszyn oraz liczby i procenty – wypadniesz jeszcze lepiej.
 • Nie bój się pisać o sukcesach – uprzedzając Twoje obawy, nie chodzi tu o spektakularne osiągnięcia, wystarczą drobne przykłady Twoich działań, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do sukcesu firmy, w której pracowałeś.
 • Przejrzysty opis – nawet jeśli uwzględnisz opis najbardziej zaawansowanych działań, nikt na niego nie spojrzy, jeśli będzie nieczytelny. Unikaj zbitych bloków tekstu, w CV znacznie lepiej sprawdzają się punktory i pogrubienia.
wzór CV pracownik produkcji

Wzór CV – pracownik produkcji: przykładowy opis doświadczenia

02.2015 – 04.2022 – Firma XYZ w Poznaniu
Stanowisko: Spawacz

Zakres obowiązków:

 • wykonywanie połączeń spawanych metodami MIG/ MAG;
 • przygotowywanie elementów do spawania (czyszczenie, prostowanie, sczepianie);
 • montaż i kontrola kompletności konstrukcji stalowych;
 • prace ślusarskie (cięcie, szlifowanie, czyszczenie konstrukcji po spawaniu);
 • praca z oprzyrządowaniem spawalniczym i dokumentacją techniczną;
 • kierowanie pracą 6-osobowego zespołu spawaczy.

Osiągnięcia:
Zdobycie stanowiska brygadzisty i zarządzanie 6-osobowym zespołem.

Jak nie opisywać doświadczenia w CV?

2015 – 2022 – Firma XYZ
Pracownik produkcji

Zadania:
spawanie elementów metalowych;
kontrola jakości;
przestrzeganie zasad BHP;
zarządzanie zespołem.

CV pracownik produkcji bez doświadczenia

Nie masz jeszcze doświadczenia w pracy na produkcji? Zastanów się, które z umiejętności zdobyte w innych miejscach pracy, podczas kursów lub wolontariatów mogą okazać się przydatne na stanowisku, o które się starasz. Jak w umiejętny sposób przygotować taki życiorys? Przydatne wskazówki znajdziesz w artykule: pierwsze CV.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV pracownik produkcji – przykłady umiejętności

Umiejętności w CV to dzisiaj podstawa, szczególnie dla osób bez doświadczenia zawodowego, ale nie tylko dla nich. Kompetencje kandydatów mogą mieć decydujący wpływ na zatrudnienie, dlatego nie umieszczaj ich na szarym końcu. Zadbaj o to, aby rekruter od razu zwrócił na nie uwagę.

Umiejętności najlepiej podzielić na twarde i miękkie. Jako pierwsze wypisz te specjalistyczne, a później przejdź do przydatnych cech charakteru. Poniżej znajdziesz listę przykładowych kompetencji, mile widzianych w CV pracownika produkcji.

Umiejętności twarde:

 • obsługa maszyn i urządzeń produkcyjnych;
 • kontrola jakości produktów;
 • przestrzeganie zasad BHP i ochrony środowiska;
 • nadzór nad przebiegiem produkcji;
 • umiejętności ślusarskie;
 • umiejętności stolarskie;
 • znajomość rysunku technicznego;
 • zdolności manualne techniczne;
 • umiejętność obsługi urządzeń pomiarowych.

Umiejętności miękkie:

 • umiejętność pracy w zespole;
 • gotowość do pracy w systemie zmianowym;
 • dobra organizacja pracy;
 • dbałość o czystość miejsca pracy;
 • skrupulatność i skupienie.
dział produkcji zadania

Praca na taśmie – co z wykształceniem?

Każde, nawet najbardziej nowoczesne CV, powinno zachowywać określone standardy. Nie pomijaj więc żadnej sekcji. Jak stworzyć profesjonalny opis edukacji? Przede wszystkim nie rozwijaj go za bardzo. Tak naprawdę wystarczy podać lata nauki, nazwę szkoły lub uczelni oraz kierunek i uzyskany tytuł/zawód. Jest jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać. Podawaj jedynie ostatnio ukończoną szkołę, poprzednie etapy edukacji nie zainteresują pracodawcy, chyba że są powiązane z branżą, w której chcesz się rozwijać.

Mile widziane będą także certyfikaty z ukończonych przez ciebie kursów i szkoleń, potwierdzające dodatkowe kwalifikacje. 

Przykładowy opis edukacji w CV

2012 – 2015 – Zespół Szkół Zawodowych nr 8
Zawód: Spawacz

Czy warto pisać o zainteresowaniach?

W każdym CV powinno znaleźć się miejsce na zainteresowania. To najlepszy sposób, aby pokazać, że nie traktujesz pracy wyłącznie jak przykrego obowiązku, ale sprawia Ci ona satysfakcję i czerpiesz z niej przyjemność. Poza tym ciekawe pasje zaprezentują Cię z innej strony i pozwolą pracodawcy lepiej Cię poznać.

Czy wiesz, że przysługuje Ci dodatek za godziny nocne? Sprawdź ile!

list motywacyjny pracownik produkcji

Elementy w CV, które mogą zaważyć na Twojej karierze

Zasady rekrutacyjne są ściśle wyznaczone, określono też konkretne wytyczne dotyczące wyglądu i zawartości CV. Pewne elementy zdecydują o tym czy Twoja kandydatura zostanie uwzględniona, a inne zwiększą Twoje szanse na zatrudnienie. O czym mowa?

Poprawne dane osobowe w CV

Dane osobowe powinny znaleźć się oczywiście na samej górze dokumentu. Imię i nazwisko najlepiej wyróżnić za pomocą większej czcionki lub pogrubienia. Dzięki temu rekruter od razu powiąże umiejętności z konkretną osobą. Jakie informacje są niezbędne w CV? Poza imieniem i nazwiskiem, również numer telefonu i adres e-mail – reszta jest całkowicie zbędna. Zadbaj też o poprawność tych danych. Nawet najmniejszy błąd może uniemożliwić pracodawcy kontakt z Tobą i w efekcie pozbawić szans na zatrudnienie.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Profesjonalne zdjęcie do CV

W CV po angielsku zdjęcie nie powinno się znaleźć, ale zupełnie inaczej jest w Polsce. Profesjonalna fotografia wzbogaci Twój dokument i uczyni go bardziej atrakcyjnym pod kątem wizualnym. Poza tym, jeśli zadbasz o pełen profesjonalizm w tej kwestii, zostaniesz odebrany, jako osoba godna zaufania. Zdjęcie do do CV nie może być rozmazane czy wycięte z innego zdjęcia. Najlepiej udać się na sesję biznesową, ale jeśli nie masz takiej możliwości, zadbaj o dobrej jakości aparat, jasne tło, dobre oświetlenie i formalny strój. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz – to istotna kwestia.

Klauzula CV

Klauzula CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych to jeden z obowiązkowych elementów. Bez niej, Twój życiorys nie zostanie rozpatrzony w procesie rekrutacji. Oto wzór aktualnej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych  (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szukasz kreatywnego stanowiska? Postanowiłeś stworzyć Video CV? Na końcu swojego filmu wspomnij, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Dzięki temu nikt nie odrzuci Twojej aplikacji.

Jakie znaczenie ma wygląd CV?

Okazuje się, że wygląd CV ma większe znaczenie niż może się niektórym wydawać. Jeśli dokument będzie nudny, bez wyrazu, a treść będzie zlewać się w jedno – rekruter może go nawet nie przeczytać. Zależy Ci na kreatywnym CV, ale nie masz czasu lub wystarczających umiejętności graficznych? Świetnym rozwiązaniem jest kreator CV. Znajdziesz tam nowoczesne szablony CV, zgodne z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi i dopasowane do najnowszych trendów. 

Program powstał z myślą o osobach w każdym wieku, szukających pracy w każdej branży. Właśnie dlatego jest bardzo intuicyjny w obsłudze i krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Gotowy plik nazwij odpowiednio np. CV_pracownik_produkcji_Jan_Kowalski i pobierz go w uniwersalnym formacie PDF.

list motywacyjny na produkcję

Jak napisać list motywacyjny – pracownik produkcji

Choć pracodawcy zwykle nie zamieszczają w ogłoszeniach wymogu przesłania listu motywacyjnego, przygotowanie takiego dokumentu może zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. Nawet jeśli nie zostanie przeczytany, rekruterzy od razu zauważą, że bardzo zależy Ci na tym stanowisku, ponieważ włożyłeś więcej wysiłku, aby je zdobyć niż inni kandydaci. List motywacyjny na produkcję powinien być spójny i rzeczowy. Zamieszczaj w nim konkretne, a zarazem interesujące dla rekrutera informacje.

Ważna kwestia – w liście motywacyjnym nie kopiuj treści CV. Nikt nie chce dwa razy czytać tego samego, a szczególnie rekruter, który ma niewiele czasu na zapoznanie się z Twoją kandydaturą. 

List motywacyjny pracownik produkcji – wzór co powinien zawierać?

Na samym początku może się wydawać, że kompletnie nie masz pomysłu i nie wiesz od czego zacząć pisanie swojego listu motywacyjnego. Ale jeśli już się przełamiesz, zobaczysz jakie to proste. Wystarczy, że skorzystasz z kilku praktycznych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Zobacz, jaką konstrukcję powinien mieć taki dokument i jakie elementy powinien zawierać. 

Elementy listu motywacyjnego:

 • miejscowość i data sporządzenia pisma;
 • zwrot grzecznościowy – Szanowna Pani/ Szanowny Panie/ Szanowni Państwo;
 • informacja o tym na jakie stanowisko aplikujesz;
 • wyjaśnienie, dlaczego jesteś idealnym kandydatem, jakie korzyści wniesiesz do firmy i przykłady sytuacji, w których udało ci się wykorzystać swoje umiejętności;
 • wyrażenie chęci spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
 • zwrot grzecznościowy – Z wyrazami szacunku/ Z poważaniem;
 • własnoręczny podpis.
pracownik fabryki

List motywacyjny wzór – pracownik produkcji

Poznań, 22.04.2022 r.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością aplikuję na stanowisko ………………………….. w Państwa firmie. 

Przedstawiona przez Państwa oferta jest dla mnie interesująca, ponieważ chce rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie …………………………….. Podczas prawie 7-letniej pracy w firmie ………………. cieszyłem się uznaniem współpracowników oraz pracodawcy.

Uważam, że jestem idealnym kandydatem na to stanowisko, ponieważ

 1. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy na takim stanowisku. To przekłada się na obszerną wiedzę oraz samodzielność w pracy nad …………………………….. Dzięki temu proces wdrożeniowy w Państwa firmie będzie znacznie krótszy.
 2. Jestem osobą, która doskonale odnajduje się w pracy zespołowej, jak również dobrze zarządza ludźmi. Dzięki swojemu zaangażowaniu i chęci rozwijania, miałem okazję kierować pracą 6-osobowego zespołu.
 3. W trakcie 4 lat, w których kierowałem swoim zespołem, efektywność pracy wzrosła o 15%.

Z przyjemnością przybliżę Państwu moje pozostałe kwalifikacje podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Z poważaniem,
XYZ

Powyższy list motywacyjny to tylko przykład. Nie kopiuj całej jego treści, spróbuj stworzyć unikatowy dokument, zgodny z Twoimi kompetencjami.

Ile przerwy przysługuje pracownikowi? Poznaj swoje prawa!

pracownik produkcyjny

Oferty pracy – pracownik produkcyjny

Szukasz zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym? Zacznij od przejrzenia popularnych portali ogłoszeniowych. Wiele ofert z niemalże każdej branży znajdziesz na: OLX, Indeed, Pracuj.pl czy Jooble. Jeśli zależy Ci na konkretnym stanowisku, przejrzyj też branżowe strony i fora. Możesz również aplikować bezpośrednio do konkretnej firmy. Zajrzyj w zakładkę “o nas” lub “kariera”, gdzie znajdziesz informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach i prześlij swoje CV. 

Możesz też przygotować podanie o pracę – pracownik produkcji. Więcej wskazówek  znajdziesz w naszym artykule: Jak napisać podanie o pracę?

CV pracownika produkcji – podsumowanie

Chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Zacznij od profesjonalnego życiorysu. Poniższe wskazówki, pomogą Ci usystematyzować wiedzę i odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacji.

 • CV powinno być napisane dużą i czytelną czcionką, a najważniejsze informacje dodatkowo pogrubione lub podkreślone. Bardzo ważne jest, aby rekruter mógł na pierwszy rzut oka odnaleźć numer telefonu lub adres e-mail umożliwiający kontakt z Tobą. Pamiętaj też o zdjęciu, które musi być w pełni profesjonalne.
 • Wyróżnij się treściwym podsumowaniem zawodowym. Podsumowanie nie jest jeszcze tak popularne w Polsce, jak na zachodzie, dlatego tym bardziej możesz wyróżnić się spośród innych kandydatów. Wystarczy, że odpowiednio podkreślisz swoje atuty.
 • Krótko, ale konkretnie napisz o swoich dotychczasowych obowiązkach w poprzednich miejscach pracy. Skup się na najbardziej odpowiedzialnych zadaniach, a pomiń te mniej istotne lub uniwersalne, które może wpisać praktycznie każdy.
 • Posiadasz dodatkowe kwalifikacje? Koniecznie o nich pamiętaj. Pomogą Ci one wiele zyskać w oczach pracodawcy.
 • W CV powinna znaleźć się także znajomość języków obcych. Fabryki często zlokalizowane są w wielu krajach, a ich przedstawiciele odwiedzają swoje filie. Dzięki znajomości języków, pracownik nia napotka barier komunikacyjnych.
 • Warto, aby zainteresowania w jakimś stopniu pokrywały się z profilem zatrudnienia. Tacy pracownicy uchodzą zwykle za bardziej zaangażowanych w swoje zadania.
 • Pamiętaj o odpowiednim formatowaniu. Unikaj zbitych bloków tekstu i koniecznie sprawdź całość pod kątem błędów ortograficznych i stylistycznych. Przygotuj też odpowiednio treść maila i wyślij całość z neutralnego adresu.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV to najważniejszy dokument aplikacyjny. Stwórz je w kilka chwil, korzystając z naszego kreatora!  Szukasz porad dla innych profesji? Sprawdź:

Staż pracy – Co wlicza się do lat pracy? Jak liczyć staż pracy?
Testy psychologiczne dla kierowców i do wojska – kto musi zdawać psychotesty?
Praca zdalna – jak znaleźć pracę zdalną?
Emerytury stażowe – kiedy emerytury stażowe wejdą w życie? Zobacz najnowsze informacje o emeryturach stażowych
Stewardessa / steward: jak zostać stewardessą? Ile zarabia stewardessa?
CEO – co oznacza popularny skrót CEO oraz CTO, COO i CFO?
Praca w korporacji – na czym polega praca w korporacji?
CV dla ucznia – jak napisać przykładowe CV ucznia?
Jak napisać CV w 2023 roku?
Zawody przyszłości – jakie branże mają przyszłość?
Rozmowa kwalifikacyjna – jakie są najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Maszynista: jak zostać maszynistą? Ile zarabia maszynista?
Jak się dostać do wojska i jak wygląda praca w wojsku?

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV