Jeśli zdecydowałaś się na pracę w zawodzie kosmetyczki, prawdopodobnie pielęgnacja urody jest Twoją pasją. Obecnie, gdy z zabiegów kosmetycznych korzysta coraz więcej osób, stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży, co stwarza nowe możliwości dla osób poszukujących zatrudnienia w zawodzie. Pojawił się trend unaukowienia profesji kosmetyczki, dzięki czemu klienci mogą korzystać z usług odpowiednio wykwalifikowanych kosmetologów. Ze względu na dużą konkurencję,  przygotowanie standardowego CV kosmetyczki może nie wystarczyć, by otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse na pracę w profesjonalnym gabinecie.

Pokażemy Ci:

 

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czym zajmuje się kosmetyczka?

Kosmetyczka zajmuje się głównie wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych ciała oraz twarzy. Praca kosmetyczki nie polega jedynie na robieniu makijażu – to tylko część długiej listy obowiązków, do których zalicza się m.in. przeprowadzaniem zabiegów poprawiających stan i ogólny wygląd skóry czy udzielanie porad w kwestii odpowiedniej pielęgnacji. Dodatkowo kosmetyczka odpowiada za kontaktowanie się z klientami przez telefon, umawianie wizyt, zamawianie niezbędnych materiałów czy przestrzeganie norm bezpieczeństwa i higieny pracy. Często ten zawód łączony jest z profesją kosmetologa, ale należy odróżnić te dwie dziedziny – do pracy jako kosmetolog niezbędne są studia wyższe.

Gdzie pracują kosmetyczki?

Wiele specjalistek marzy o otwarciu własnego salonu. Prowadzenie działalności gospodarczej jest jednak obciążone dużym ryzykiem i kosztami. Cena samego sprzętu oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy. To główne powody, dla których większość kosmetyczek decyduje się na pracę u kogoś. Jak aplikować na takie stanowisko i co zrobić, aby zostać zauważonym przez pracodawcę? Na wstępie zadbaj o profesjonalne CV kosmetyczki. Skorzystaj z naszych porad, a zrobisz odpowiednie wrażenie na rekruterach. 

Sprawdź również, jak napisać podanie o pracę?

CV kosmetolog/ kosmetyczka – o czym napisać w podsumowaniu zawodowym?

Podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się na górze CV kosmetologa/ kosmetyczki, tuż pod danymi osobowymi lub obok nich. Ta sekcja przedstawia krótki opis Twojej osoby, zawierający jedynie najważniejsze informacje, takie jak wykształcenie, doświadczenie, szczególne umiejętności oraz sukcesy. Ważne, by mieścił się w 4-5 zdaniach, zachęcających pracodawców do zapoznania się z dalszą częścią dokumentu. 

Możesz również spotkać się z określeniem “cel zawodowy” lub “profil zawodowy”, które są stosowane wymiennie. Przygotowanie takiego wstępu to dobry sposób, by wyróżnić się na tle innych i przyciągnąć uwagę rekrutera. 

CV kosmetyczka – jak przygotować podsumowanie zawodowe?

Nie wiesz, jak przygotować podsumowanie zawodowe? Spróbuj odpowiedzieć na zadane poniżej pytania:

 • Kim jesteś i jakie jest Twoje doświadczenie? Jestem kosmetologiem z 5-letnim doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów w gabinecie kosmetycznym;
 • Jakie są Twoje umiejętności i największe sukcesy? Dzięki szerokiej wiedzy na temat typów cery potrafię dobrać odpowiedni rodzaj pielęgnacji, o czym świadczy stałe grono zadowolonych klientek;
 • Jakie są Twoje cele zawodowe i gdzie szukasz pracy? Szukam pracy w salonie kosmetycznym, w którym będę mogła rozwijać swoje umiejętności z zakresu pielęgnacji twarzy oraz całego ciała.

Chcesz sprawić wrażenie idealnego kandydata na dane stanowisko? Przeanalizuj dokładnie wymagania przedstawione w ofercie pracy, na którą aplikujesz i dopasuj do nich swoje podsumowanie zawodowe. Poszukiwana jest osoba do wykonywania zabiegów na twarz? Napisz, że chcesz rozwijać się właśnie w tym kierunku. Jeśli pracodawca zauważy, że spersonalizować swoje CV, chętniej zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną. 

Stwórz idealne CV i spełniaj swoje marzenia

CV dla kosmetyczki wzór podsumowania zawodowego

Jestem kosmetyczką z ponad 5-letnim doświadczeniem pracy w salonach kosmetycznych. Moja specjalistyczna wiedza przekłada się na zadowolenie klientów, którzy doceniają skuteczność dobieranej przeze mnie pielęgnacji. Specjalizuję się w zabiegach na skórę twarzy, jednak w Państwa salonie chciałabym rozwijać swoje umiejętności również z zakresu dbania o ciało.

CV wizażystki bez doświadczenia – jak napisać podsumowanie zawodowe?

Co w sytuacji, gdy przygotowujesz swoje pierwsze CV i nie posiadasz jeszcze doświadczenia w zawodzie? Mimo wszystko przygotuj podsumowanie zawodowe, skupiając się na takich kwestiach jak wykształcenie, umiejętności, odbyte praktyki, staże czy kursy. 

Poniżej znajdziesz przykład podsumowania zawodowego w CV kosmetyczki, która nie posiada doświadczenia:

Jestem absolwentką Technikum Usług Kosmetycznych we Wrocławiu oraz Zawodowego Kursu Wizażu. Podkreślanie i wydobywanie piękna klientów jest moją pasją od wielu lat. W Państwa firmie pragnę poszerzać swoje kompetencje oraz zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Jak napisać pierwsze CV? – skorzystaj z naszych porad

Przykładowe CV dla kosmetyczki:

Opis doświadczenia, który zainteresuje pracodawcę – CV kosmetyczka

Jeśli posiadasz doświadczenie zawodowe jako kosmetolog bądź kosmetyczka, koniecznie napisz o nim w swoim CV. Zawsze w tym dokumencie stosuj zasadę odwróconej chronologii: dla pracodawcy najbardziej liczy się Twoje ostatnie/obecne miejsce pracy, które powinno znaleźć się na samej górze sekcji.

Bardzo istotne dla rekruterów są obowiązki wykonywane przez Ciebie na kolejnych stanowiskach pracy. CV kosmetologa i kosmetyczki powinno być czytelne i estetyczne, dlatego zadania wypisz w punktach, skupiając się na konkretnych informacjach. Warto umieścić dodatkową rubrykę “szczególne osiągnięcia”, w której możesz pochwalić się swoimi sukcesami. Być może udało Ci się pozyskać grono stałych klientek lub wprowadzić nową usługę do salonu, w którym pracujesz? W CV kosmetyczki warto się chwalić. Im lepiej wypadniesz na tle konkurentów, tym większa szansa, że to właśnie Ty zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

Postaraj się precyzyjnie określić zakres Twoich obowiązków, dzięki temu stworzysz wrażenie prawdziwej profesjonalistki w swoim fachu. 

Stwórz kreatywne CV i wyróżnij się na tle innych

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Jakie obowiązki wpisać? CV kosmetyczka przykład

 • wykonywałam peeling medyczny twarzy z wykorzystaniem kwasów;
 • dobierałam indywidualne leczenie problemów skóry lub ciała;
 • nakładałam maseczki;
 • wykonywałam makijaże wieczorowe;
 • wykonywałam zabiegi manicure i pedicure metodą klasyczną, hybrydową oraz japońską;
 • pomagałam klientkom w wypełnianiu kwestionariuszy medycznych;
 • wykonywałam zabiegi na twarz m.in. kwasy, mikrodermabrazja, oczyszczenie twarzy, mezoterapia mikroigłowa, masaż twarzy;
 • wykonywałam zabiegi depilacji;
 • organizowałam swoje stanowisko pracy;
 • dbałam o higienę w miejscu pracy oraz czystość i dezynfekcję sprzętu.

Zakres obowiązków, które może wykonywać kosmetyczka, jest naprawdę szeroki. Jeśli specjalizujesz się w konkretnej dziedzinie, umieść szczególnie te, które są z nią związane. Jeśli chcesz, aby Twoje CV było bardziej spersonalizowane, obowiązki opisuj w pierwszej osobie liczby pojedynczej, podobnie jak w powyższych przykładach.

Interesuje Cię zatrudnienie w profesjonalnym salonie w dużym mieście? A może szukasz pracy za granicą? W takim razie przygotuj CV kosmetyczki po angielsku. Więcej praktycznych wskazówek dotyczących CV po angielsku, znajdziesz w naszym artykule. 

Dowiedz się więcej:

Jak napisać CV i list motywacyjny mechanika samochodowego?
Gotowe wzory do wypełnienia
Jak zostać programistą i co robi programista?
Program do pisania CV
Kim jest copywriter?
Jak napisać maila po rozmowie kwalifikacyjnej?
Ratownik medyczny – zarobki, kariera
Poziomy znajomości języka w CV

Jakie umiejętności kosmetyczki warto uwzględnić w CV?

Podobnie jak w większości profesji usługowych, w zawodzie kosmetyczki, ważny jest zdobywanie dobrej opinii wśród klientów, co możliwe jest dzięki konkretnym umiejętnościom. W CV kosmetolog/kosmetyczka warto zawrzeć kompetencje miękkie i twarde. Specjalistyczne umiejętności pozwolą Ci zbudować wizerunek eksperta i profesjonalisty, z kolei kompetencje miękkie są dowodem na to, że potrafisz pracować z klientem. To, które z nich umieścisz w swoim CV, w głównej mierze zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji, a także charakteru pracy, którą chcesz podjąć. 

Nasza wskazówka: zapoznaj się z treścią ogłoszenia i jako pierwsze wymień te umiejętności, których wymaga pracodawca. W ten sposób z pewnością zwrócisz jego uwagę.

Przykłady umiejętności, które warto wpisać: kosmetyczka/ kosmetolog CV

 • oczyszczanie cery;
 • pielęgnacja skóry twarzy i ciała;
 • pielęgnacja dłoni i stóp ze specjalnym uwzględnieniem paznokci;
 • stylizacja rzęs;
 • złuszczanie oraz nawilżanie skóry twarzy, szyi i dekoltu;
 • zabiegi aromaterapeutyczne;
 • diagnozowanie dolegliwości skórnych;
 • mezoterapia mikroigłowa;
 • manicure i pedicure klasyczny, hybrydowy, japoński oraz leczniczy;
 • dezynfekcja skóry przed zabiegami;
 • obsługa specjalistycznego sprzętu;
 • znajomość preparatów kosmetycznych;
 • znajomość zasad BHP;
 • komunikatywność;
 • zrozumienie potrzeb klienta;
 • samodzielność i dobra organizacja pracy;
 • wysoka kultura osobista.

CV kosmetyczki wzór wykształcenia

W tym zawodzie wykształcenie jest bardzo ważne, ponieważ bez niego trudniej otrzymać pracę w profesjonalnym gabinecie. Kształcenie kierunkowe odbywa się na poziomie szkoły zawodowej, technikum lub szkoły policealnej. Żeby zostać kosmetologiem, niezbędne jest ukończenie studiów wyższych.

W swoim CV kosmetyczka bez doświadczenia powinna zdecydowanie rozbudować sekcję “wykształcenie”, by wzbudzić zainteresowanie rekrutera. Napisz w tym miejscu o ukończonych kursach, stażach oraz wolontariatach. Możesz pochwalić się szczególnymi osiągnięciami i dodatkowymi aktywnościami w trakcie edukacji. 

Więcej o tym, jak opisać wykształcenie w CV, znajdziesz w naszym poradniku.

Często wiedza zdobyta w czasie edukacji jest dość ogólna, dlatego większość kosmetyczek kontynuuje kształcenie w różnych dziedzinach, aby zostać specjalistkami konkretnych usług. W tym celu odbywają wiele kursów i szkoleń, którymi warto pochwalić się w CV. To najlepsze potwierdzenie zdobytych specjalistycznych umiejętności. Poza tym to doskonały sposób, by pokazać, że jesteś osobą ambitną, chcesz się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje.

Dowiedz się, gdzie wpisać kursy i certyfikaty w CV

Jakie szkolenia wpisać w CV dla kosmetyczki?

 • zawodowy kurs kosmetyczny;
 • kurs lifting rzęs + henna pudrowa;
 • kurs oczyszczanie wodorowe;
 • mezoterapia igłowa II stopnia;
 • pigmentacja brwi metodą Microblading;
 • kurs przedłużania rzęs techniką 2:1, 3:1;
 • szkolenie z głębokiego peelingu ziołowego;
 • kurs zdobnictwa paznokci;
 • kurs wizażu i kreowania wizerunku;
 • szkolenie z pierwszej pomocy w gabinecie zabiegów.

CV kosmetyczka zainteresowania: jakie wpisać, by wypaść profesjonalnie?

Zainteresowania nie są najważniejszym elementem CV, jednak warto je zamieścić. Hobby daje pracodawcy pełniejszy obraz Twojej osoby, stanowi też dobrą podstawę do rozpoczęcia rozmowy kwalifikacyjnej. 

Szczególnie dobrze postrzegane są zainteresowania związane z pracą kosmetyczki lub takie, które rozwijają umiejętności przydatne w tym zawodzie. Interesujesz się modą? Bardzo dobrze się składa! Moda nie dotyczy tylko ubrań, ale również makijażu, zdobienia paznokci czy zabiegów kosmetycznych. Świetnie, jeśli śledzisz aktualne trendy w różnych dziedzinach! Od kosmetyczek wymaga się wysokich zdolności manualnych i artystycznych. Wszelkie pasje związane z rękodziełem czy sztuką będą mile widziane. 

Nie musisz poświęcać tej sekcji dużo miejsca: wymień 2 lub 3 pasje, którym poświęcasz się na co dzień. Jeśli nie wszystkie związane są z Twoją profesją, ale mimo wszystko uważasz je za interesujące, możesz je uwzględnić- pracodawca z pewnością doceni ciekawą osobowość.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy warto pisać list motywacyjny – kosmetyczka:

List motywacyjny kosmetolog/ kosmetyczka warto wysyłać zawsze, nawet jeśli pracodawca nie wymaga tego w ogłoszeniu. Jeśli to właśnie w ten sposób chcesz przyciągnąć uwagę rekrutera, postaraj się, by jego treść nie była skopiowana z internetu. Utarte schematy rzadko się sprawdzają, a na pewno nie zachęcą pracodawcy do zapoznania się z treścią dokumentu. 

W nawiązaniu do ogłoszenia chciałabym przedstawić swoją kandydaturę – w ten sposób rozpoczyna się niemalże każdy list motywacyjny. Zamiast tego na wstępie zaznacz, że uroda i piękno to Twoja największa pasja, którą chcesz rozwijać w salonie, do którego aplikujesz.

Jakie są idealne sposoby na przedstawienie swojej kandydatury? – sprawdź

List motywacyjny kosmetolog/ kosmetyczka: co w nim zawrzeć?

List motywacyjny to forma autoprezentacji, która stanowi uzupełnienie CV- dlatego nie powielaj informacji, które już zawarłeś. Postaraj się je rozwinąć, wskazać przykłady wykorzystania swoich umiejętności, opisać sukcesy i doświadczenie zawodowe. List motywacyjny powinien być krótki, ale nasycony treścią, kluczową dla Twojej kandydatury. Spróbuj przekonać pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie, opisując korzyści, które możesz wnieść do salonu. Warto też wyrazić chęć spotkania podczas rozmowy kwalifikacyjnej w celu lepszego przedstawienia swoich kompetencji. 

Poniżej kilka przydatnych wskazówek:

 • list rozpocznij zwrotem: Szanowna Pani, Szanowny Panie lub Szanowni Państwo
 • objętość listu nie powinna być dłuższa niż jedna strona A4;
 • zadbaj o czytelność i przejrzystość dokumentu;
 • dopasuj treść do wymagań podanych w ofercie pracy;
 • skupiaj się na konkretnych informacjach i umiejętnościach;
 • wygeneruj dokument w formacie PDF;
 • zakończ list zwrotem grzecznościowym np. z wyrazami szacunku/z poważaniem, a następnie umieść swój podpis. 

Mile widziane są także referencje w CV

Stwórz profesjonalne CV kosmetyczki

List motywacyjny kosmetyczka bez doświadczenia – na czym się skupić

Nie posiadasz dużego doświadczenia zawodowego, planujesz przygotować list motywacyjny, ale nie wiesz co w nim zawrzeć? Skup się na umiejętnościach zdobytych w trakcie edukacji, wspomnij również o odbytych kursach, stażach i praktykach zawodowych. Podkreśl swoją pasję do zawodu oraz chęć rozwoju. Masz spore szanse, że przyszły pracodawca doceni taką osobę. 

Kariera kosmetyczki stoi przed Tobą otworem. Skorzystaj z naszych porad i zwiększ swoje szanse na wymarzoną pracę.

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Ciekawe CV to sprawdzone porady dla osób poszukujących pracy:

Jak napisać profesjonalne CV dla prawnika? CV i list motywacyjny do kancelarii
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
CV sprzątaczka – Sprawdź co powinno zawierać CV dla osoby sprzątającej
Najlepiej płatne zawody w Polsce
Zwroty grzecznościowe w mailu
Jak napisać proste CV – Sprawdzone wzory – Poznaj proste szablony CV
Jak odpowiadać na pytania o mocne i słabe strony (wady i zalety)?
Zarabianie przez internet w 2023
Wymiar czasu pracy 2021 + liczba godzin 1/2 etatu, 3/4 etatu i pełny etat
Nowoczesne CV – jak je napisać?