Zarabianie przez Internet 2021

Zarabianie w internecie to zagadnienie, które w współcześnie nie jest niczym nadzwyczajnym. Zwróć uwagę na to, jak wiele aspektów życia przenosi się do sieci- mając dostęp do internetu możesz zrobić zakupy spożywcze, kupić ubrania, przeczytać najnowszy artykuł z ulubionej gazety, a nawet rozliczyć swój PIT. Internet oferuje szeroki wachlarz możliwości, a jedną z nich jest zarabianie za jego pośrednictwem, bez wychodzenia z domu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak zarabiać przez internet, dlaczego warto spróbować takiego rodzaju pracy, jakie są najpopularniejsze oferty pracy online oraz na co należy uważać, jeśli decydujesz się na pracę w sieci, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Zarabianie przez internet 2023 – Spis Treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca przez internet – dlaczego warto?

Zarabianie w internecie ma inny charakter niż praca stacjonarna. Przede wszystkim można ją wykonywać z różnych miejsc na świecie. Wystarczy dostęp do sieci i niezbędny sprzęt, aby wykonać swoje zawodowe obowiązki. Praca z domu często wiąże się z uczestnictwem w wirtualnych spotkaniach ze swoim przełożonym lub zespołem, w celu ustalenia zadań lub koordynowania projektu. Ważne, żebyś zwracał uwagę na czas zaplanowany na wideokonferencję, szczególnie jeśli Twoje miejsce pobytu w danym terminie jest w innej strefie czasowej.  Jeśli podróżujesz na drugi koniec świata, uwzględniaj tę różnicę w swoich planach.

Zwykle zarabianie w internecie oznacza pracę wykonywaną w domu. Taka perspektywa dla wielu osób jest bardzo atrakcyjna.Nie tylko umożliwia pracę w komfortowej przestrzeni, ale także pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy do pracy, przygotowywanie posiłków na wynos oraz szykowanie eleganckich ubrań. Często też wiąże się z atrakcyjnymi zarobkami przy niskim nakładzie pracy. Zobacz, jak możesz zarabiać w internecie!

Zarabianie w internecie – poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy online

Wiesz już, dlaczego praca online cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Przyszedł czas na mały przegląd ofert pracy online. Oto zestawienie sposobów na zarabianie w domu przez internet:

Telepraca, czyli praca z dowolnego miejsca

To, że możesz pracować w internecie, nie oznacza, że nie możesz być zatrudniony na podstawie umowy o pracę. od 2007 roku ustawodawca dopuszcza możliwość wykonywania obowiązków służbowych zdalnie. Telepracownicy tak, jak pracownicy pracujący stacjonarnie, podlegają pod Kodeks pracy, a więc mają takie same prawa, czyli przysługuje im m.in. urlop wypoczynkowy, L4 czy urlop okolicznościowy.

W rozumieniu ustawy telepraca polega na regularnej pracy i wykonywaniu obowiązków służbowych poza terenem firmy. Pracownik wykorzystuje w tym celu określone środki komunikacji elektronicznej, a wyniki swojej pracy przekazuje w formie ustalonej z pracodawcą. Takie porozumienie może nastąpić zarówno podczas podpisywania umowy, jak i w trakcie trwania zatrudnienia.

Oferty pracy online – jak szukać pracy zdalnej?

Aby zdobyć pracę zdalną w danej firmie odwiedź jej stronę internetową i zajrzyj do zakładki “o nas” lub “kariera”. Tam zwykle dostępne są informacje o prowadzonych aktualnie rekrutacjach. Nie masz nic konkretnego na oku? Zacznij od przejrzenia popularnych portali ogłoszeniowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie – skorzystaj z wbudowanych filtrów. W ten sposób i trafisz jedynie na te oferty pracy zdalnej, które będą spełniać Twoje oczekiwania.

Pamiętaj, aby stworzyć CV pod ofertę pracy, która Cię interesuje. Życiorys odgrywa w procesie rekrutacji ogromne znaczenie, a odpowiednio przygotowany pozwala wyróżnić się na tle konkurencji. Kolejny krok to przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych. Zobacz, jakich błędów nie popełniać – Najczęściej popełniane błędy podczas rozmów kwalifikacyjnych. Nowoczesne wzory CV znajdziesz u nas! Koniecznie sprawdź!

Zarabianie w internecie: praca zdalna a telepraca – czym się różnią?

 • Telepraca uregulowana jest prawnie w art. 67 Kodeksu pracy, ustawa dokładnie określa, jak powinna wyglądać telepraca, a informacja o jej wykonywaniu musi zostać zawarta w umowie o pracę. Pracownik nie może być dyskryminowany ze względu na telepracę oraz ma prawo do przebywania na ternie zakładu pracy.
 • Praca zdalna nie jest uregulowana prawnie w Kodeksie pracy. Została jedynie opisana w regulacji ustawowej w Ustawie z dnia 2 marca 2020 roku o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Co oznacza, że praca zdalna może być wykonywana, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, tylko na czas określony (podczas trwania stanu pandemii i kolejne 3 miesiące po jego zniesieniu).

Praca w domu – freelancing

Freelancing, czyli praca na własny rachunek. Polega na prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej i pozyskiwaniu konkretnych zleceń (w zależności od specjalizacji). Ile możesz zarobić? Zarobki freelancerów mogą być naprawdę imponujące i sięgać nawet kilkunastu tysięcy za realizację zadania. Na pracę tzw. wolnych strzelców decydują się najczęściej programiści, graficy, fotografowie, copywriterzy czy tłumacze. W sieci pojawiają się kolejne serwisy ogłoszeniowe specjalizujące się w pośrednictwie zleceń. Może warto spróbować swoich sił?

Zarabianie online – sprzedaż internetowa

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zarabianie przez internet jest sprzedaż. Istnieje wiele portali aukcyjnych oraz stron stworzonych w celu wystawiania  na sprzedaż konkretnych produktów, np. ubrań i biżuterii. 

Co możesz sprzedawać? Zacznij od sprzedaży swoich używanych rzeczy, zyskując finansowo oraz dając im jednocześnie “drugie życie”. W tym celu należy założyć konto na wybranym portalu, jak np. Allegro, OLX, czy Vinted, poświęcić czas na zrobienie odpowiednich zdjęć produktów, ustalenie ceny i ewentualną reklamę swojej aukcji. Nie musisz od razu przeznaczać dodatkowego budżetu na promowanie produktu, zacznij od udostępniania linków ze swoim ogłoszeniem na portalach społecznościowych i wysłania ich do znajomych.

Prowadzenie sklepów internetowych

Sprzedaż przez internet może przybrać profesjonalną formę i stać się Twoim stałym zatrudnieniem.. Jeśli możesz pochwalić się umiejętnościami  sprzedażowymi, załóż własny sklep internetowy przy użyciu specjalnej platformy eCommerce, np. Shopify. Zadbaj nie tylko o stronę techniczną takiego przedsięwzięcia, ale również o dobrej jakości zdjęcia i opisy dostosowane do SEO, tak by oferowane produkty były jak najlepiej promowane w sieci. To pomoże Ci w pozyskaniu klientów, a dodatkowo zwiększysz świadomość marki. Jeśli dysponujesz wystarczającym budżetem, możesz skorzystać z usług copywritera, który odpowiednio dobierze słowa kluczowe i stworzy wysokiej jakości tekst. 

Czerpanie zysków ze sprzedaży to jeden z najbardziej dochodowych sposobów na zarabianie w internecie. Kluczową kwestią jest odnalezienie własnej niszy oraz stosowanie metod pomocnych w pozyskiwaniu klientów. Choć sama sprzedaż w internecie jest banalnie prosta to, pamiętaj, że założenie własnego sklepu internetowego i wypromowanie sprzedawanych produktów jest wieloetapowym procesem, na który składają się: obsługa klienta i zamówień, administracja, wdrażanie poprawek, marketing czy dostosowywanie się do aktualnych trendów e-Commerce.

Zobacz więcej naszych artykułów

Zarabianie w internecie – Copywriting 

Odwołując się do poprzedniego akapitu, kolejnym ze sposobów zarabiania w internecie jest copywriting. Ta praca z domuto głównie pisanie tekstów SEO, które wspomogą optymalizację strony www, na której umieszczone zostały stworzone artykuły lub opisy. Możesz też spróbować swoich sił w pisaniu pod konkretne potrzeby – np. tworzenie e-booka produktowego, który będzie dodawany jako gratis po każdym zakupie. 

Bez względu na to, jakie testy będziesz tworzył w ramach copywritingu, warto wybrać kursy online, które są dostępne w internecie. W internecie dostępne są darmowe webinary od różnych firm marketingowych. O takich szkoleniach w formie online można dowiedzieć się z grup na Facebooku lub LinkedInie. Co więcej, na tych platformach znajdziesz zlecenia na napisanie jednorazowego artykułu lub stałą współpracę. Pamiętaj, jeśli nie znajdziemy żadnego ogłoszenia na OLX lub pracuj.pl, warto zajrzeć na social media, np. do grupy Copywriter poszukiwany – zlecenia dla copy.

Zobacz też, jak wygląda praca copywritera

Zarabianie pieniędzy online w redakcji

Czy wiesz, że nie musisz być dziennikarzem, żeby pracować w redakcji? Media coraz częściej zatrudniają osoby bez wykształcenia i doświadczenia dziennikarskiego, które mogą zajmować się researchem, pisaniem lub korektą tekstów, obróbką zdjęć czy przeprowadzaniem wywiadów. Dla pracodawców ważniejsze są w tym przypadku praktyczne umiejętności, ambicja i chęć do pracy.

Załóż własną stronę internetową

Chcesz zarabiać na własny rachunek? Zdecyduj się na własną stronę internetową – to jeden z łatwiejszych sposobów na zarabianie w internecie. Ważne, aby Twoja witryna była popularna. Jak to zrobić? Zadbaj o jej aktualność i pozycjonowanie Bez tego nie będzie ona widoczna dla innych użytkowników, a co za tym idzie, nie będzie dochodowa. Gdy uznasz, że osiągnęła już zadowalający poziom oglądalności, rozpocznij na niej sprzedaż reklam lub usług. Własne strony internetowe to coraz popularniejszy sposób na zarabianie pieniędzy.

Google Adsense

Dostępne narzędzia Google pozwalają wydawcom stron internetowych na szybkie i łatwe wyświetlanie reklam dostosowanych do potrzeb użytkowników, a co za tym idzie – na zarabianie w internecie. Jak to działa?

 1. Udostępniasz swoją stronę internetową;
 2. Google Adsense dopasowuje reklamy do Twojej strony internetowej na podstawie jej zawartości i użytkowników, którzy ją odwiedzają;
 3. Reklamodawcy tworzą i opłacają reklamy promujący swoje produkty;
 4. Otrzymujesz pieniądze za reklamy wyświetlające się na Twojej stronie.

Programy partnerskie

Zarabianie na programach partnerskich polega na promowaniu na własnej stronie internetowej usług oferowanych przez konkretną firmę. Następnie otrzymujesz prowizję za ilość kliknięć w baner reklamowy lub liczbę sprzedanych produktów za pomocą Twojej witryny. Możesz bazować na sieciach afiliacyjnych – najatrakcyjniejsze firmy partnerskie to firmy księgowe, finansowe i sklepy komputerowe.

Jak możesz zarobić? Pracując jako tłumacz

Jedną z opcji zarabiania z domu jest tłumaczenie tekstów. Ten sposób przeznaczony jest dla osoby, która może pochwalić się dobrą znajomością języków obcych. Nie zawsze trzeba być certyfikowanym lektorem języka angielskiego, żeby tłumaczyć teksty. Dla niektórych treści (np. artykułów z magazynów, albo książeczek dla dzieci) wystarczy dobra znajomość języka.

Najważniejsze pytanie brzmi: gdzie znaleźć takie oferty pracy przez internet? Jednym z popularnych portali ze zleceniami do tłumaczenia tekstów jest useme.com. Założenie konta na wspomnianej stronie jest bezpłatne. Nie musisz mieć zarejestrowanej  własnej działalności, by korzystać z tej strony, ponieważ istnieje możliwość wystawienia faktury na osobę prywatną. Oferty pracy dla tłumaczy znajdziesz też na portalach ogłoszeniowych. Warto również dołączyć do specjalnych grup w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób poszukuje tłumaczy dla swoich książek, dokumentów czy publikacji.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Naturalnie, jeśli nasza znajomość języka obcego jest na wysokim poziomie, możemy sprawdzić zakładki “Kariera” na stronach międzynarodowych korporacji. Takie firmy często szukają tłumaczy i jednocześnie oferują możliwość pracy zdalnej.. 

Wypełnianie ankiet jako praca z domu 

Kiedyś ankiety przeprowadzane były bezpośrednio na ulicy, wśród przechodniów. Ta forma w stopniowo traciła na popularności, a w dobie pandemii odeszła już prawie w zapomnienie. Czy to oznacza, że nikt już nie wypełnia ankiet? Oczywiście, że nie. Zmienił się jedynie sposób przeprowadzania takich działań. Po pierwsze, większość z nich odbywa się online. Po drugie to zajęcie zleca się za dodatkowe wynagrodzenie. Wypełnianie ankiet stało się kolejnym sposobem na pracę w domu. 

Ogromną zaletą wypełniania ankiet jest to, że taką pracę zdalną może wykonywać każdy, kto ma dostęp do internetu. Nie trzeba przedstawiać certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego ani korzystać z kursów kreatywnego pisania. Żeby zacząć, potrzebujesz jedynie sprzętu i dostępu do sieci. 

Gdzie szukać takiej pracy zdalnej? Tego typu oferty pracy z domu możesz odnaleźć na znanych portalach z ogłoszeniami, takich jak OLX czy pracuj.pl. Istnieją również specjalne strony dedykowane wypełnianiu ankiet. Przykładem jest epanel.pl. Rejestrując się na wskazanym portalu masz możliwość wypłaty wynagrodzenia lub przekazania uzyskanych środków na wybraną fundację.W każdej chwili możesz także zrezygnować z wypełniania ankiet i usunąć profil bez ponoszenia opłat. 

Dowiedz się więcej – Zobacz inne artykuły

Udzielanie korepetycji przez internet

Zarabianie w domu może być związane również z pracą z innymi ludźmi. Pomyśl o  dzieleniu się swoimi talentami prowadząc zdalne korepetycje. Czym możesz się zajmować? Wszystko zależy od Twoich umiejętności. Jeśli jesteś dobry z jakiegoś szkolnego przedmiotu, na przykład matematyki, zacznij udzielać korepetycji w formie online, bez wychodzenia z domu.  To oczywiście tylko jedna z wielu dziedzin, która cieszy się dużym zainteresowaniem na stronach z ogłoszeniami o korepetycjach. Możesz zarabiać przez internet przekazując wiedzę z zakresu fizyki, j.polskiego, a nawet praktyczne umiejętności obsługi programów, takich jak Excel, czy AutoCad. Wśród osób z branży IT, na pewno znajdą się początkujący, którzy niewątpliwie będa zainteresowani indywidualnymi zajęciami z podstaw Javy. Zdalne korepetycje możesz prowadzić przez darmowe komunikatory np. Skype, Google Meets czy Microsoft Teams.

Aby zacząć zarabiać na korepetycjach możesz ogłosić się na OLX lub skorzystać ze specjalnych serwisów, jak e-korepetycje.net lub ekorki.pl. Warto zainteresować się dostępnymi grupami na Facebooku dotyczącymi wybranej specjalności. 

Zarabianie pieniędzy w mediach społecznościowych

Wielu młodych ludzi marzy o karierze influencera. Jeśli Twoje konto w mediach społecznościowych ma spore zasięgi, a publikowane posty docierają do dużej grupy odbiorców – masz doskonałą bazę do tego, aby wykorzystać media społecznościowe do zarabiania pieniędzy. Jak to wygląda w praktyce? Influencerzy zawierają współpracę z firmami, a następnie polecają ich produkty swoim odbiorcom za pomocą wpisu, zdjęcia lub “mówionej” relacji. To pozwala na zwiększenie tzw. świadomości marki. Osoby początkujące zaczynają od współprac barterowych, co oznacza, że w zamian za polecenie otrzymują konkretny produkt. W miarę rozwijania konta możesz wybierać współprace pieniężne. Influencer marketing rośnie w siłę, a firmy gotowe są płacić coraz większe sumy pieniędzy za taką reklamę w internecie.

Zostań wirtualnym asystentem

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wynajęcie osobistego asystenta, a więc zatrudniają tzw. asystentów wirtualnych, którzy mogą pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy. Co oznacza, że płacą jedynie za faktyczny czas pracy, a nie za cały etat. Ty również możesz liczyć na zatrudnienie w takiej roli. Pamiętaj, że zadowoleni klienci często wracają.

Przepisywanie tekstów książek i nagrań

Innym rodzajem pracy, którą możesz wykonywać zdalnie jest przepisywanie tekstów książek, dokumentów czy nagrań dźwiękowych. To propozycja dla osób, które potrafią szybko pisać na komputerze i mają trochę wolnego czasu. Jeśli jesteś zainteresowany możesz sprawdzić oferty na portalach ogłoszeniowych. Bądź jednak ostrożny, ponieważ w sieci krąży wiele fałszywych ofert. Korzystaj jedynie ze sprawdzonych stron i czytaj opinie o danej firmie.

Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie ciężką nazwać zarabianiem i z pewnością nie są dla każdego, a jednie dla osób znających się na sporcie, które znają zasady obstawiania tego typu wydarzeń. Można powiedzieć, że pełni bardziej rolę rozrywki. Wygrane mogą być spore, ale trzeba również liczyć się ze startami. Ważne, aby pamiętać, że na takie gry nie należy przeznaczać kwot przekraczający 10 proc. miesięcznych zarobków.

zarabianie w internecie

Jak zarabiać pieniądze w internecie? Dla kogo praca online?

Jeszcze 10 lat temu zarabianie w internecie było niemożliwe, dzisiaj już nikogo nie dziwi. Duży wpływ na obecną sytuację miała pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Wielu pracodawców zdecydowało się na stałe wprowadzić w swojej firmie tryb pracy zdalnej.

Zastanawiasz się, jakie studia wybrać? A może rozważasz przekwalifikowanie? Poniżej znajdziesz listę zawodów, w których możesz zarabiać przez przez internet.

praca online
 • Tłumacz,
 • copywriter,
 • korepetytor,
 • bloger,
 • grafik,
 • informatyk,
 • programista,
 • specjalista SEO/ SEM,
 • sprzedawca internetowy,
 • korektor,
 • fotograf,
 • architekt,
 • freelancer,
 • dziennikarz,
 • księgowy,
 • marketer,
 • wirtualny asystent,
 • social media manager,
 • artysta,
 • tajemniczy klient,
 • influencer,
 • youtuber.

Oczywiście wraz z rozwojem technologii ta lista będzie się prawdopodobnie wydłużać. Zarabianie w internecie to świetne rozwiązaniem dla młodych mam, a także jako praca dla niepełnosprawnych czy studentów/ uczniów, którzy chcą sobie dorobić.

I choć część osób uważa, że zabranianie w internecie wiąże się z niskimi zarobkami, to wcale nie musi tak być. Możesz zarabiać przecież z dowolnego miejsca na ziemi, w którym masz dostęp do sieci, czyli otrzymywać wynagrodzenie np. w euro, a wydawać w złotówkach.

Praca online – na co musimy uważać?

Pracuj z domu! Wypełnianie ankiet! 4000 PLN netto miesięcznie! Tylko z nami! 

Reakcja na powyższe ogłoszenie może być różna. Niektórzy pomyślą, że to świetna okazja na porzucenie swojej obecnej pracy i rozpoczęcie współpracy z firmą od wypełniania ankiet, która  oferuje w końcu wielokrotność ich miesięcznego wynagrodzenia! Inni z kolei twierdzą, że taka suma, za wykonywanie tego typu zadań jest czymś nierealnym, a na pewno trudnym do osiągnięcia. 

Mamy nadzieję, że należysz do tej drugiej grupy. 

Internet daje wiele możliwości, ale wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Kradzież danych, włamania na urządzenia czy wyłudzanie pieniędzy to tylko kilka przykładów działań oszustów w sieci. Decydując się na pracę online musisz zwracać uwagę na kilka aspektów, żeby zarabianie przez internet nie tylko przynosiło dochody, ale także było bezpieczne:

 • przed rozpoczęciem współpracy z daną firmą sprawdź, czy jest wpisana do właściwego rejestru i przeczytaj opinie na jej temat;
 • jeśli Twój potencjalny pracodawca prosi Cię o wysłanie jakiejkolwiek kwoty w ramach dodatkowego ubezpieczenia lub innego podejrzanego powodu, nie przelewaj pieniędzy przed dokładną weryfikacją firmy;
 • jeżeli wymogiem rozpoczęcia pracy jest wejście w ”specjalny“ link, nie otwieraj go, jeśli nie jesteś pewny, czy pochodzi ze sprawdzonego źródła i jest bezpieczny;
 • nie przekazuj firmie pełnych danych, które mogą potem w łatwy sposób zostać wykorzystane- mamy tu na myśli wysłanie skanu dowodu osobistego lub wypełnianie formularza, jeśli podanie danych jest wymagane już na samym początku współpracy. 

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Zarabianie przez internet – praca w domu dla każdego? 

Praca w domu przez internet ma swoich zwolenników i przeciwników. Bez względu na to, czy wolisz pracować z własnego domu czy wyjście do biura motywuje Cię do działania, ważne aby wykonywana praca była dla Ciebie opłacalna i bezpieczna, a należne wynagrodzenie było wypłacane na czas.

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie powinieneś zacząć szukać ofert pracy zdalnej, albo jak stworzyć CV, aby pracodawca wybrał właśnie Ciebie- zajrzyj do naszego artykułu: jak i gdzie szukać pracy? Znajdziesz tam praktyczne wskazówki, które ułatwiają Ci poszukiwanie pracy online, ale również stacjonarnej. A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat poszukiwania zatrudnienia, przywilejów pracowniczych i prawa pracy – sprawdź też nasze pozostałe artykuły!