Jeszcze kilka lat temu poszukiwanie pracy na stanowisko sprzątaczki było bardzo łatwe. Wystarczyła dyspozycyjność, dobre zorganizowanie i skrupulatność. Aktualnie sytuacja na rynku pracy zmieniła się w ten sposób, że każdy kandydat musi przedstawić swoje CV. Sprzątaczka powinna wyróżnić się na tle innych kandydatek odpowiednio przygotowanymi dokumentami aplikacyjnymi. To najlepszy sposób, by zdobyć dobrą pracę i satysfakcjonujące wynagrodzenie. Zanim rozpoczniesz tworzenie CV dla osoby sprzątającej, zastanów się nad tym, jakie dokładnie informacje chcesz w nim umieścić i przyjrzyj się samej ofercie. Wykorzystaj też praktyczne wskazówki, które znajdziesz w naszym artykule i zyskaj przewagę nad innymi. 

CV sprzątaczka – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV sprzątaczka jak opisać doświadczenie?

Doświadczenie jest pierwszym i niewątpliwie najważniejszym elementem CV. Choć umieszczenie tej sekcji na samej górze dokumentu nie jest błędem, możesz zyskać przewagę nad innymi, tworząc treściwe podsumowanie zawodowe. 

Podsumowanie zawodowe to krótka sekcja o maksymalnej długości 50 słów. Powinna uwzględniać Twoje doświadczenie, umiejętności oraz największe osiągnięcia. Stanowi element, z którym pracodawca zapoznaje się, gdy tylko sięgnie po Twoje CV. Zadbaj więc o to, by zawierało informacje cenne dla osoby, która ma Cię zatrudnić. Napisz, czym się zajmujesz i czy jeszcze się uczysz. Wspomnij również o umiejętnościach, które mogą okazać się przydatne na stanowisku sprzątaczki, koniecznie nawiązując do wymagań zamieszczonych w ofercie. W ten sposób pokażesz, że nadajesz się do tej pracy. Na samym końcu podsumowania warto też napisać, dlaczego chcesz pracować właśnie w tym miejscu.

Przyciągnij uwagę pracodawcy tworząc kreatywne CV

Jak napisać CV do pracy? Gotowy wzór podsumowania zawodowego

Jestem godną zaufania sprzątaczką, z ponad 2-letnim doświadczeniem w sprzątaniu nowoczesnych biurowców. Posługuję się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, potrafię odpowiednio organizować swoją pracę oraz zwracam uwagę na detale. Praca zmianowa lub weekendowa nie stanowi dla mnie problemu. Chciałabym pracować na specjalistycznym sprzęcie, który zapewniacie swoim pracownikom, dlatego aplikuję właśnie do Państwa firmy.

Pisząc o konkretnych doświadczeniach i umiejętnościach, sprawiasz wrażenie idealnego kandydata. Zawarcie niezwiązanych ze stanowiskiem zainteresowań czy uwzględnianie zbyt wysokich aspiracji zawodowych może skutecznie zniechęcić pracodawcę do zatrudnienia Twojej osoby. Odpowiednio napisane podsumowanie zawodowe to skuteczny sposób na zwrócenie uwagi rekrutera i uczynienie CV bardziej treściwym.

Stwórz CV!

Wygeneruj CV!

Skonfiguruj CV!

CV sprzątaczka wzór doświadczenia

Poznałaś już sprawdzony sposób na to, by zwrócić uwagę pracodawcy na swoją kandydaturę. Teraz czas, by zadbać o najważniejszą sekcję w CV. Najlepszym dowodem na to, że sprawdzisz się na tym stanowisku jest opis doświadczenia. 

Kolejne miejsca pracy podawaj w kolejności odwróconej chronologii, zaczynając od ostatnich doświadczeń. Im dawniej pracowałaś w konkretnej firmie, tym niżej powinna się ona znaleźć w tej sekcji. Tworząc profesjonalne CV, zwróć uwagę na kilka kwestii:

 • napisz o swoich obowiązkach w poprzednim miejscu pracy, staraj się na samym początku wymieniać te, których oczekuje Twój potencjalny pracodawca (znajdziesz je w ogłoszeniu);
 • bardzo dobrze postrzegane są konkrety oraz liczby. Zamiast pisać o tym, że utrzymywałaś czystość w pomieszczeniach, napisz, że sprzątałaś sale konferencyjne dla 40 osób oraz pomieszczenia sanitarne;
 • zadbaj o czytelność tej sekcji, jak i całego CV dla osoby sprzątającej. Stosuj prostą czcionkę, pogrubienia ważnych informacji, punktory i odstępy, nowoczesne CV pozwoli Ci się wyróżnić;
 • stosuj zwięzłe opisy, nie dłuższe niż kilka wyrazów;
 • pochwal się szczególnymi osiągnięciami zawodowymi.

Dobrze płatna praca w Szwecji? Zajrzyj na Hotistin

CV sprzątaczka umiejętności, które pomogą Ci się wyróżnić


Zastanawiasz się, jakimi umiejętnościami może pochwalić się sprzątaczka? CV powinno zawierać szczególnie cenione przez pracodawców kompetencje miękkie. W tym zawodzie liczy się dokładność, komunikatywność oraz zaangażowanie. Czasem można spotkać ofertę zawierającą wymagania dotyczące specjalistycznych umiejętności, dlatego jeśli możesz pochwalić się np. znajomością zasad dezynfekcji w gabinecie lekarskim czy obsługą specjalnych urządzeń czyszczących, koniecznie o tym wspomnij, by wyróżnić się na tle pozostałych aplikujących. Kompetencje miękkie i twarde są szczególnie istotne, gdy nie posiadasz bogatego doświadczenia w branży.

Przykłady umiejętności w CV: sprzątaczka wzór 

 • umiejętność samodzielnej organizacji pracy;
 • dbałość o szczegóły, dokładność, skrupulatność;
 • wysoka higiena pracy;
 • umiejętność pracy w zespole;
 • odpowiedzialność i punktualność;
 • dyspozycyjność;
 • wysoka kultura osobista i komunikatywność;
 • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym;
 • znajomość zasad dezynfekcji;
 • czynne prawo jazdy kat. B;
 • znajomość zasad BHP.

O tym, jakie umiejętności wpisać w CV dowiesz się więcej z naszego artykułu.

Czy w CV dla osoby sprzątającej warto opisywać wykształcenie?

Zwykle pracodawcy poszukujący sprzątaczek do swojej firmy nie wymagają określonego wykształcenia. Generalnie nie ma szkoły, która przygotowuje do tego zawodu, dlatego nie jest to najważniejsza kwestia. Część pracodawców ma jednak określone wymagania np. status studenta lub posiadanie wykształcenia minimum zasadniczego, dlatego mimo wszystko warto umieścić taką rubrykę w CV. 

Postaraj się, by był to zwięzły opis, podaj jedynie ostatnio ukończoną szkołę i jej nazwę oraz najważniejsze informacje takie, jak lata edukacji oraz uzyskany zawód czy kwalifikacje.

Doświadczenie wzór CV sprzątaczka:

09.2014 – 06.2017 – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Krakowie, sprzedawca

Nasze wskazówki ułatwią Ci poszukiwanie pracy:
Jak napisać maila po rozmowie rekrutacyjnej?
Najlepiej płatne zawody w Polsce
Jak napisać CV dla księgowej?
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?
Jak napisać CV po angielsku?
Rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

O czym napisać w sekcji “zainteresowania”?

Opis zainteresowań umieszcza się na samym końcu dokumentu i są to zwykle 2-3 rzeczy, które lubisz robić w wolnym czasie. Im bardziej będą powiązane z pracą sprzątaczki, tym lepiej. 

Przykład:

Interesuje się hodowlą roślin doniczkowych oraz dekoracją wnętrz. W wolnym czasie lubię uprawiać sporty wodne. 

List motywacyjny sprzątaczka

Pisanie listu motywacyjnego nie jest wymogiem, z wyjątkiem sytuacji, gdy pracodawca umieści taką prośbę w ogłoszeniu o pracę. Wiele osób uważa, że jest to niepotrzebny dodatek. Okazuje się jednak, że jedną z rzeczy, która pomoże Ci się wyróżnić, jest właśnie list motywacyjny. Sprzątaczka bez doświadczenia może za jego pomocą udowodnić, że mimo krótkiego stażu pracy poradzi sobie na danym stanowisku dzięki kompetencjom i umiejętnościom. Sprawdź również, jak stworzyć CV bez doświadczenia.

Zastosuj nasze porady, by stworzyć profesjonalny list motywacyjny- sprzątaczka bez doświadczenia 

 • podobnie jak CV, list motywacyjny powinien być dopasowany do ogłoszenia o pracę, ponieważ takie informacje interesują rekrutera;
 • staraj się nie powielać informacji zawartych w CV, ponieważ list motywacyjny ma stanowić jego dopełnienie. Rozbuduj fakty podane w Curriculum Vitae o przykłady sytuacji, w których miałaś okazję wykazać się swoimi umiejętnościami.
 • przedstaw korzyści wynikające z zatrudnienia właśnie Ciebie;
 • list motywacyjny powinien wyglądać profesjonalnie, zachowywać odpowiedni układ, czytelne czcionki oraz rzetelne informacje.

Zarówno CV, jak i list motywacyjny przygotuj w formacie PDF i prześlij na podany w ogłoszeniu adres e-mail. Dzięki temu pracodawca z łatwością odczyta je w niezmienionej formie na każdym urządzeniu. Sprawdź też, co napisać w mailu z CV, by odpowiednio zaprezentować swoją kandydaturę.

Jak napisać podanie o pracę sprzątaczki?

Prywatne mieszkania, firmy, instytucje lub placówki to miejsca, gdzie może zatrudnić się sprzątaczka. Praca często jest dostępna nawet gdy oficjalnie nie zostały opublikowane żadne oferty pracy. W sytuacjach, gdy dane miejsce nie prowadzi otwartej rekrutacji, możesz spróbować wysłać odpowiednio przygotowane podanie o pracę (sprzątaczka). Jest to dokument, który różni się od listu motywacyjnego tym, że jest wysyłany z własnej inicjatywy i zawiera wyjaśnienie, dlaczego wybierasz właśnie tego konkretnego pracodawcę, dlatego postaraj się uzyskać jak najwięcej informacji o danym miejscu. 

Rynek usług sprzątających rozwija się bardzo szybko, co oznacza, że miejsc pracy dla sprzątaczek jest naprawdę dużo, dlatego warto zgłaszać się do firm, nawet jeśli nie prowadzą obecnie rekrutacji. 

Wiele firm sprzątających poszukuje osób gotowych do pracy w systemie zmianowym, dlatego warto wspomnieć, że jesteś gotowa podjąć zatrudnienie w takim trybie. Jeśli jednak nie chcesz pracować nocami, zawsze możesz wysłać podanie o pracę w szkole jako sprzątaczka. Zasady tworzenia dokumentu są takie same, jak w przypadku  firm oferujących usługi czyszczące. Wysyłając podanie, pamiętaj, by dołączyć do niego także CV oraz list motywacyjny.

Jak i gdzie szukać pracy? – dowiedz się więcej

Dzięki naszym wskazówkom Twoje dokumenty aplikacyjne będą wyglądać w pełni profesjonalnie, co zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. Przyłóż się także do pisania maila z CV. Wiadomość powinna być zwięzła, a przede wszystkim pozbawiona błędów. Dlatego przeczytaj ją kilkukrotnie przed ostatecznym wysłaniem. 

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Po więcej informacji zajrzyj do naszych artykułów:

Co to jest CV?
Jak napisać dobre CV i wyróżnić je na tle innych kandydatów?
Zwroty grzecznościowe w mailu
Książeczka sanepidowska – jak ją wyrobić?
Poziomy znajomości języka w CV
Kursy i certyfikaty w CV – gdzie wpisać prawo jazdy w CV?
CV do biura – Jak wygląda list motywacyjny pracownika biurowego?
Zdjęcie do CV: czy w CV musi być zdjęcie? jakie zdjęcie do CV wybrać?