CV studenta

Właśnie skończyłeś studia lub jeszcze się uczysz? Szukasz pracy, aby sobie trochę dorobić, ale jednocześnie chcesz znaleźć zatrudnienie w zawodzie? Uważasz, że posiadasz odpowiednie umiejętności, jednak brak Ci doświadczenia? Pracodawcy często niechętnie zatrudniają osoby, które jeszcze nie obejmowały żadnej posady. Jak napisać CV studenckie, aby przekonać przełożonego, że poradzisz sobie w tym zawodzie? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak skonstruować idealne CV studenta

CV studenta – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV student – znajdź swoje mocne strony!

CV przykład dla studenta posiada zazwyczaj ubogą sekcję doświadczenia. Na czym możesz się skupić, aby pozytywnie zaskoczyć pracodawcę? Postaw na to, co umiesz! Pochwal się umiejętnościami oraz wykształceniem. To tego przełożony będzie szukał, przeglądając Twój życiorys. Chcesz wiedzieć, jak napisać CV studenta

CV studenta przykład – jakie informacje powinien zawierać wzór CV studenta?

Aby prawidłowo przygotować CV po studiach musisz wiedzieć, jaki dobór sekcji obowiązuje w takim dokumencie i dokładnie przygotuj CV absolwenta lub CV studenta. W obu tych sytuacjach zawartość życiorysu będzie taka sama. Nie pomiń niczego! Od czego zacząć?

Dane osobowe – CV przykład student

Na samym początku CV studenta koniecznie wpisz swoje dane osobowe oraz kontaktowe. Są one potrzebne do późniejszej weryfikacji kandydata oraz nawiązania z nim rozmowy. Podaj imię, nazwisko, numer telefonu, a także adres e-mail. Pomiń datę urodzenia, pełny adres zamieszkania czy stan cywilny. Nie są to dane istotne z punktu widzenia rekrutera. Dodanie ich może świadczyć o Twojej niekompetencji w przygotowywaniu takiego dokumentu, jakim jest CV studenta

Podsumowanie zawodowe – CV student

Podsumowanie zawodowe to parę zdań o Tobie, Twoich największych osiągnięciach oraz celach zawodowych. Opisanie ich pozwoli pracodawcy dowiedzieć się o Tobie najważniejszych informacji w skrócie. Ta sekcja powinna zachęcić go do dalszego czytania i zatrudnienia Cię. Postaraj się, aby świadczyła ona o Tobie jak najlepiej. Niech stanie się Twoją wizytówką. 

Przygotowujesz podsumowanie zawodowe po raz pierwszy? Nie wiesz jeszcze, w jaki sposób je opisać? Zobacz, co powinno się znaleźć w tej sekcji:

 • określenie siebie – w pierwszej osobie liczby pojedynczej (ja) i w jednym zdaniu zdefiniuj to, kim jesteś (pod względem zawodowym);
 • wspomnienie najważniejszych osiągnięć lub dotychczasowego działania w kierunku kształtowania swojej kariery;
 • Jaki jest Twój cel zawodowy aktualnie? Jakiego zatrudnienia szukasz?
CV student

Nadal masz trudność z uzupełnieniem tej sekcji? Nie posiadasz żadnego doświadczenia zawodowego, więc opisanie osiągnięć wydaje Ci się niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Możesz wspomnieć o umiejętnościach, pasjach i kierunku, w jakim chcesz podążać! Śmiało pochwal się tym, co robisz i zaskocz rekrutera!

Student CV – Doświadczenie

W CV studenta sekcja ta jest często zaniedbywana z powodu małej ilości informacji. Nawet przykładowe CV studenta bez doświadczenia powinno zawierać odpowiednio rozwiniętą zawartość. Prawdopodobnie nie pracowałeś jeszcze zbyt dużo. Co zatem możesz zawrzeć w tym miejscu? Przede wszystkim wszelkie informacje o odbytych praktykach i stażach. Nie bój się napisać też o wolontariatach oraz ukończonych szkoleniach. Wszystkie te informacje będą świadczyć na Twoją korzyść. 

Pamiętaj ponadto, że każdy miał kiedyś taki moment w swoim życiu, kiedy dopiero zaczynał swoją karierę. Nie jesteś zatem jedyną osobą, która ma trudności z uzupełnieniem sekcji “doświadczenie zawodowe”. 

CV umiejętności student

Umiejętności – CV umiejętności student

Sekcja “umiejętności” jest tą, którą możesz się pochwalić w CV studenta! Prawdopodobnie wiele się już nauczyłeś. Przełożony powinien wiedzieć, co już potrafisz, a co musisz jeszcze dopracować. Bądź szczery! Zawrzyj tu zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. Te drugie mogą nie być istotne z punktu wykonywania zadań indywidualnych, ale będą mieć znaczenie przy kontaktach z klientem czy przygotowywaniu grupowego projektu ze współpracownikami. Nie zaniedbuj tej części! 

Warto w tym miejscu wspomnieć też o znajomości języków obcych. Pisz tylko o tych językach, którymi posługujesz się przynajmniej w stopniu komunikatywnym! Zamieść dodatkowo przy każdym z nich informację o prezentowanych przez siebie poziomie. Dzięki temu przełożony będzie w stanie określić czy taka znajomość jest wystarczająca do objęcia tego stanowiska. 

Wykształcenie – CV studenta

Wykształcenie w CV jest kolejną z sekcji, z której uzupełnieniem nie powinieneś mieć problemu. Wspomnij o ostatnim (najnowszym) stopniu edukacji. Nie pisz o szkole podstawowej, jeśli jesteś już w szkole średniej, lub tym bardziej – wyższej. Wyjątkiem dodawania starszych pozycji jest sytuacja, w której są one powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz i mogą wpłynąć pozytywnie na zatrudnienie Cię.

W tej sekcji warto również wspomnieć o ukończonych kursach czy uzyskanych certyfikatach. Będą one dobrze świadczyły o Tobie. Idealnie też uzupełnią niedosyt, jaki pracodawca może poczuć czytając CV studenta bez doświadczenia.

Zainteresowania – CV student

Wielu ludzi uważa, że sekcja “zainteresowania” jest nieistotna, a pracodawcy nie zwracają na nią uwagi. Inni sądzą, że pisanie o swoim hobby, gdy starasz się o pracę, jest złym pomysłem, ponieważ nie na tym polega proces rekrutacyjny. Obie te strony są jednak w błędzie. Sekcja “zainteresowania” może dużo powiedzieć o kandydacie i zdecydowanie warto ją dodać do swojego życiorysu. 

Ciekawią Cię kwestie związane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz? To świetnie! Opisując to, pokażesz pracodawcy, że jesteś oddany swojej pracy i że nie znudzi Ci się ona zbyt szybko. Jeżeli z kolei pasjonujesz się kwestiami niezwiązanymi ze swoim przyszłym zawodem – to także może być zaleta. Pokazując, że posiadasz w zanadrzu inne zajęcia, niż obowiązki, informujesz pracodawcę, że potrafisz odpocząć. Jest to cenna umiejętność w czasach, w których każdy jest zabiegany, a o przepracowanie się coraz łatwiej.

CV dla studenta

Klauzula RODO – CV studenta

Jedną z najbardziej istotnych, jeśli nie najważniejszą rzeczą, jest aktualna klauzula CV – zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Stanowi ona konieczność, jeśli chcesz, aby pracodawca mógł się z Tobą skontaktować w celu zaproponowania Ci pracy lub zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Samo wysłanie CV jest odpowiedzią na ofertę pracy. Jeśli zatem zdecydujesz się je dostarczyć – koniecznie pamiętaj o tym aspekcie.

CV student bez doświadczenia – jakie rady mogą okazać się pomocne?

CV student bez doświadczenia

CV dla studenta wzór zazwyczaj opiera się na ubogim doświadczeniu. Jednak wcale nie musi tak być! Jeśli jeszcze studiujesz, możesz zacząć zdobywać doświadczenie jeszcze przed ukończeniem edukacji. Jest wiele organizacji studenckich, do których możesz dołączyć. Ponadto wiele miejsc pracy zatrudnia stażystów lub praktykantów jeszcze w trakcie nauki. Znacznie łatwiej jednak będzie Ci znaleźć zatrudnienie po studiach. 

Zobacz, jak napisać podanie o praktyki

CV wzór dla studenta nie musi zawierać rozbudowanej sekcji “doświadczenie”, jednak jeśli zawrzesz w nim kilka punktów, będziesz lepiej postrzegany przez pracodawcę. Zdobycie pracy umożliwi rozwijanie umiejętności zupełnie za darmo. Nie będziesz musiał opłacać szkoleń czy kursów. 

CV wzór student z dodatkowymi wpisami w doświadczeniu są cenniejsze. Pokazują że, mimo że jeszcze się uczyłeś, potrafiłeś znaleźć czas na inne aktywności. Jest to niewątpliwie szansa, z której warto skorzystać! 

Wzór CV dla studenta zakłada dużą dokładność. Wspominając o swojej działalności studenckiej, dodaj daty i nazwy konferencji czy konkretne informacje o organizacji, w której aktywnie działasz. Dzięki temu pracodawca będzie mógł dokładnie sprawdzić, czego dotyczyło wydarzenie. Tak samo potraktuj wszelkie projekty, zwłaszcza jeśli ich tematyka jest zgodna z Twoim wymarzonym zawodem.

W CV po studiach warto wspomnieć też o wolontariatach. Są to aktywności bardzo dobrze postrzegane przez pracodawców. Stanowią też dobry sposób na wykazanie się oraz zdobycie potrzebnych umiejętności. Pokażesz ponadto, że jesteś chętny do wykonywania wielu zadań. Praca jako wolontariusz świadczy często także o umiejętności dogadywania się w grupie. 

Zarówno w przypadku działania w organizacjach studenckich, jak i w wolontariatach, warto wymienić konkretne obowiązki, jakimi się zajmowałeś. Będą one dobrze odzwierciedlać to, co już potrafisz. Zrób to zwłaszcza w sytuacji, gdy zadania, które wykonywałeś, pokrywają się z pracą, o którą się ubiegasz. 

wzór CV dla studenta

To również może Cię zainteresować: Staż z urzędu pracy

CV student bez doświadczenia – co zrobić, gdy znalezienie pracy po studiach jest trudnością?

Skończyłeś już studia i chcesz od razu znaleźć dobrze płatną pracę? Może to nie być tak łatwe, jeśli nie zdobyłeś doświadczenia wcześniej. Pracodawcy nie zawsze są chętni do zatrudniania osób, które trzeba przyuczyć. Zazwyczaj wolą nawiązać współpracę z kimś, kto już zna się na swoim fachu. Jak wejść na rynek pracy, gdy nikt nie chce zatrudnić Cię w swojej firmie?

Zdecyduj się na staż lub praktyki. Może Cię to zniechęcać, że po kilku latach studiów nadal musisz się uczyć. Wiedzę, umiejętności i doświadczenie zdobywa się jednak przez całe życie. Aby posiadać profil bardziej atrakcyjny, z perspektywy pracodawcy, zrób krok w stronę tych możliwości. Wzbogaci to Twoje CV studenta, dzięki czemu szybciej uda Ci się znaleźć pracę. Istnieje też szansa, że po okresie zatrudnienia jako stażysta dostaniesz propozycję pracy na dłużej. Oszczędzi Ci to dodatkowych rozmów kwalifikacyjnych. 

Zobacz, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Jeśli odbywałeś praktyki w branży, w której chcesz pracować, warto podkreślić tę informację. Przede wszystkim wpisz je na początku. Rekruterom, znużonym czytaniem setek życiorysów, nie zawsze uda się zapoznać z wszystkimi pozycjami w Twoim CV studenta. Aby zwiększyć szanse na zdobycie zatrudnienia, zacznij od tych danych, które mogą zainteresować pracodawcę. 

Oprócz stażu i praktyk warto przemyśleć również wstąpienie do studenckich kół naukowych, póki się uczysz i masz taką możliwość. Możesz skorzystać też z ofert wielu wolontariatów. Pozwoli Ci to na zdobycie doświadczenia poprzez pomoc innym.

Zobacz przykładowe wzory CV dla studenta:

CV student – jak wykorzystać informacje o pracach dorywczych?

Nie posiadasz doświadczenia związanego z branżą? Nie odbywałeś żadnych praktyk, a w Twoim życiorysie widnieją jedynie informacje o pracach dorywczych? Martwisz się, że pracodawca Cię nie zatrudni? Najlepszym sposobem na zwiększenie swoich szans, jest odpowiednie wykorzystanie tych umiejętności, które już posiadasz. 

Dostosuj swoje CV studenta do oferty pracy! Zastanów się, które z wykonywanych obowiązków i nabytych umiejętności mogą okazać się przydatne. Następnie opisz je tak, aby wydawały się atrakcyjne także dla rekrutera. Informacje, które nie są powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz, możesz pominąć. Ich wpisanie nie sprawi, że Twoje szanse wzrosną.  

Kompetencje miękkie i twarde 2023 – definicja, przykłady rodzaje umiejętności

W jaki sposób jednak wykorzystać zadania kelnerki, aby dostać pracę w zupełnie innym miejscu, takim jak bank czy biuro? Wspomnij o takich obowiązkach, jak:

 • zarządzanie czasem, aby wykonać wszystkie obowiązki w określonym czasie;
 • praca polegająca na współpracy z innymi pracownikami;
 • spokojna i profesjonalna obsługa.

CV student wzór – czy referencje są przydatne?

Referencje są istotnym elementem CV studenta. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, które otrzymały pozytywną ocenę od poprzedniego przełożonego. Może to być nota wystawiona od opiekuna praktyk, szefa z pracy dorywczej czy nawet profesora z uczelni. Ważne, aby opinia tej osoby miała jakiekolwiek znaczenie. Musi zatem być ona obiektywna i dotycząca konkretnego doświadczenia z Twojego życia.

Jakie informacje powinny się znaleźć w takim dokumencie? Najlepiej będzie odpowiedzieć na pytania:

 • Jak pracodawca ocenia Cię jako pracownika? (ocena indywidualna);
 • Jak pracodawca i inni zatrudnieni oceniają Cię jako współpracownika? (ocena w pracy zespołowej);
 • Co osiągnąłeś/ zrobiłeś znaczącego dla tej firmy/ osoby?

Rekomendacje sprawiają, że pracodawca nabiera do Ciebie zaufania. Wie, że może śmiało podjąć decyzję o zatrudnieniu. Im dokładniejsze i wiarygodniejsze będą te rekomendacje, tym chętniej zostaniesz przyjęty.

CV dla ucznia – zobacz!

CV przykład student – czy możesz wynagrodzić brak doświadczenia czymś innym?

CV przykład student

Pracodawcy są świadomi tego, że od razu po studiach nie będziesz posiadał kilkuletniego doświadczenia. Warto jednak w jakiś sposób ich zaskoczyć. Interesujesz się branżą, do której aplikujesz? To świetnie! Możesz wykorzystać sekcję “zainteresowania” na swoją korzyść! Co więcej – dzięki temu, że ten zakres stanowi Twoją pasję, pracodawca będzie wiedział, że chętnie się tym zajmiesz i poznasz nowe zagadnienia. W niektórych zawodach fakt, że ciekawi Cię ten obszar tematyczny, może świadczyć też o tym, że znasz wiele nowości, które akurat wchodzą na rynek. Staniesz się dzięki temu cennym nabytkiem dla firmy, do której złożyłeś CV studenta

Pokazując, że interesują Cię konkretne zagadnienia zatuszujesz małą ilość pozycji w sekcji “doświadczenie”. Hobby może stanowić doświadczenie samo w sobie. Co więcej – skoro sam postanowiłeś się zajmować daną tematyką, nawet w czasie wolnym, to nie grozi Ci szybkie wypalenie zawodowe czy zniechęcenie. To z kolei sprawi, że pracodawca, zatrudniając Cię, będzie miał świadomość, że postanowisz długo zostać w jednym miejscu pracy. 

Zastanów się, czym się zajmujesz i jak Twoje pasje mogą Ci pomóc dostać pracę marzeń!

CV studenta bez doświadczenia wzór – czy brak doświadczenia w CV musi być wadą?

Większość ludzi uważa, że brak doświadczenia w CV to niewątpliwie wada. Zazwyczaj tak jest. Istnieje jednak grono pracodawców, którzy wolą zatrudnić osobę bez doświadczenia, aby samodzielnie nauczyć ją całej procedury i sposobu wykonywania obowiązków. Jest to stosowane często, gdy dana firma chce wprowadzić nietypowy sposób organizacji pracy lub po prostu korzysta z innych metod niż konkurencja. Pamiętaj zatem, aby do każdego stanowiska podchodzić z otwartą głową. Chociaż przełożonym jest łatwiej, gdy już coś wiesz, to nieodpowiednie nawyki, przyniesione z poprzedniej pracy, też nie są dobre.

Sprawdź też, jak napisać CV bez doświadczenia

CV studenta bez doświadczenia wzór

Przykładowe CV studenta – jak może wyglądać CV studenta wzór?

Dane osobowe
Maja Grzegorczyk
Telefon: +48 748 252 341
E-mail: maja.gorzegorczyk@gmail.pl

Podsumowanie zawodowe
Jestem studentką IV roku filologii angielskiej z modułem nauczycielskim. Potrafię szybko nawiązać dobry kontakt z dziećmi oraz młodzieżą. Posługuję się językiem angielskim na poziomie C2, więc nie mam żadnej trudności z komunikowaniem. Poszukuję stażu lub praktyk na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. 

Doświadczenie
07. 2022 – 25.08.2022 Firma organizująca obozy i kolonie dla dzieci English for holiday
Stanowisko: wychowawca kolonijny i nauczyciel języka angielskiego

Obowiązki:

 • opieka nad dziećmi w wieku 8-12 lat;
 • przeprowadzanie lekcji języka angielskiego (w systemie nauka poprzez zabawę);
 • sprawdzanie wiedzy uczniów w nienachalny sposób;
 • przygotowywanie materiałów oraz scenariuszy zajęć.

Osiągnięcia:

 • Dzięki odpowiedniemu prowadzeniu zajęć część dzieci zadeklarowała chęć przyjazdu za rok
 • Otrzymałam najlepsze oceny od uczniów (wszyscy pod koniec obozu mieli za zadanie wybrać swojego ulubionego nauczyciela).

Umiejętności

 • biegła znajomość języka angielskiego;
 • dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą;
 • kreatywność w przygotowywaniu materiałów na zajęcia;
 • biegłość poruszania się w sieci i umiejętność sprawnego korzystania z komputera;
 • znajomość języka niemieckiego na poziomie B2;
 • komunikatywna znajomość języka hiszpańskiego.

Wykształcenie
10.2022 – obecnie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kierunek: Filologia angielska
Tytuł: magister

Ukończone kursy:

 • kurs na wychowawcę kolonijnego;
 • moduł nauczycielski na poziomie licencjatu.

Zainteresowania

 • języki obce;
 • rozwój dziecka;
 • literatura kobieca w języku angielskim.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Wzór CV dla studenta – podsumowanie

Wiesz już, że CV studenta bez doświadczenia może zarówno ułatwiać, jak i utrudniać znalezienie pracy. Najlepszym pomysłem jest próba zyskania większego doświadczenia, jeszcze przed aplikowaniem na konkretną ofertę pracy. Możesz dodatkowo opisać obowiązki z prac dorywczych tak, aby zwiększały Twoje szanse. Wykorzystaj też sekcję “zainteresowania” i zyskaj w oczach przełożonego za pomocą swoich pasji. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to fakt, że każdy był kiedyś w tej samej sytuacji. Zrób co w Twojej mocy, aby dostać pracę i poszerzyć treść swojego życiorysu. Niech CV studenta stanie się przepustką do wymarzonej kariery! 

Sprawdź nasze pozostałe artykuły i poznaj swoje prawa pracownicze:

FGŚP, czyli Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 2023 – co to? Kto opłaca?
Ustawa o ochronie danych osobowych – co to jest ochrona danych osobowych i na czym polega RODO?
Umowa zlecenie a emerytura – czy umowa zlecenie wlicza się do emerytury i stażu pracy?
Umowa o dzieło 2023 – jak rozliczyć umowę o dzieło? Kiedy płacimy podatek od umowy o dzieło?
Badania medycyny pracy – jakie badania do pracy? Kiedy trzeba wykonać badania lekarskie do pracy?
Jakie są rodzaje umów o pracę? Poznaj typy umów o pracę
Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi? 20 czy 26 dni urlopu? Urlop wypoczynkowy 2023
Kwestionariusz osobowy – kwestionariusz osobowy dla pracownika 2023
Średnia krajowa – ile wynosi średnia krajowa 2023?
Przykładowe CV
Mały ZUS – Ile wynosi Mały ZUS 2023?
Minimalna krajowa 2023. Ile wynosi najniższa krajowa netto i brutto?
Umowa na okres próbny –  czy okres próbny jest płatny?
Szablony CV