Urlop wypoczynkowy – Jak obliczyć urlop wypoczynkowy? Czy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?

Obawiasz się, że Twoje wakacyjne plany nie dojdą do skutku, ponieważ pracodawca odmówi Ci udzielenia urlopu wypoczynkowego? Nie wiesz, jak wygląda kwestia wynagrodzenia w trakcie jego trwania? I wreszcie; ile dni wolnych Ci jeszcze pozostało do końca roku? Sprawdź, jak liczyć urlop wypoczynkowy? Kiedy pracodawca może odmówić urlopu i czy w ogóle ma do tego prawo?

Kontynuuj czytanie

Urlop macierzyński 2021 – ile trwa urlop macierzyński?

ile trwa urlop macierzyński

Każda kobieta, która objęta jest ubezpieczeniem społecznym, może liczyć na przywileje związane z macierzyństwem. W czasie, w którym ze względu na urodzenie dziecka nie wykonujesz działalności zawodowej, należy Ci się zasiłek macierzyński. Ile trwa macierzyński? Kto płaci za urlop macierzyński? Jakie są inne rodzaje urlopów związanych z rodzicielstwem i czy przysługują każdej kobiecie? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania. 

Kontynuuj czytanie

CV fizjoterapeuty – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?

Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać Twój profesjonalizm, dokładność, a także umiejętność współczucia. To cechy, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, który nieustannie się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – perspektywy rozwoju w tej dziedzinie są naprawdę duże. Znakiem dzisiejszych czasów jest zwiększająca się liczba zaburzeń funkcjonowania układu ruchu wśród ludzi, co powoduje, że nowe gabinety fizjoterapii powstają w ekspresowym tempie. Niestety konkurencja również jest duża. CV fizjoterapeuty odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego stwórz swój życiorys z należytą dbałością i zrób dobre wrażenie już na wstępie.

Kontynuuj czytanie

Profesjonalne CV i list motywacyjny dietetyk – podstawowe zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych

Dietetyk zwykle kojarzy się z odchudzaniem czy redukcją nadmiernej masy ciała, jednak zakres jego zadań jest znacznie szerszy. To specjalista, który zajmuje się indywidualnym doborem diety oraz wsparciem w wypracowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Pomoc dietetyka ważna jest również w profilaktyce wielu chorób oraz we wspomaganiu leczenia konkretnych dolegliwości. Gabinety dietetyczne są coraz bardziej oblegane, nie tylko przez pacjentów, ale również specjalistów poszukujących zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy w tym zawodzie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać CV dietetyka i czy warto wysyłać list motywacyjny?

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV managera? Przykładowe CV na stanowisko kierownicze

Poszukujesz nowych perspektyw zawodowych? Chcesz rozwijać się na stanowisku kierowniczym średniego lub wyższego szczebla? Koniecznie sprawdź, jak przygotować profesjonalne CV menedżera. Wzbudź zainteresowanie rekrutera i potencjalnego pracodawcy, budując mocny przekaz zgodny z Twoją marką osobistą. Tylko w ten sposób zdobędziesz zatrudnienie na stanowisku, na którym – poza umiejętnościami – liczy się zaangażowanie oraz zdolność inspirowania innych. Wykaż się inicjatywą już na starcie – odpowiednie CV i list motywacyjny Ci w tym pomogą.

Kontynuuj czytanie

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?

Zastanawiasz się, jaka przerwa należy Ci się w ciągu dnia w pracy? Czy proponowane przez szefa 15 minut na odpoczynek w trakcie 8 godzin jest wystarczające? Każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, co zostało uregulowanie przez ustawę z dnia 26 czerwca 1974 roku, czyli Kodeks pracy

Kontynuuj czytanie

Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Każdego roku w głowach maturzystów pojawia się bardzo ważne pytanie: “jakie studia wybrać?” Podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ponieważ ten wybór w znacznym stopniu decyduje o przyszłości. Za wyborem studiów często stoją wizje kariery zawodowej, oczekiwania społeczne, a niekiedy oczekiwania rodziców i bliskich. Czy warto nimi się kierować? Co warto studiować? Jakie są najpopularniejsze […]

Kontynuuj czytanie

Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?

Najniższa krajowa zwana też “płacą minimalną” lub “wynagrodzeniem minimalnym” to pewnego rodzaju zabezpieczenie bytu pracownika zatrudnionego na umowie o pracę. Jej wysokość ustalana jest każdego roku na podstawie Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 1794). Ile wynosi najniższa krajowa w tym roku? Jaka jest minimalna stawka godzinowa 2021? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę

Wypowiedzenie umowy o pracę jest oświadczeniem woli jednej ze stron, które ma zakończyć istniejący stosunek pracy po upływie danego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy o pracę może zostać dokonane zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika. W zależności od rodzaju umowy przyjmuje ono różne formy. Jakie to formy? Ile wynosi okres wypowiedzenia? Jak napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron? I jak postąpić jeśli otrzymałeś wypowiedzenie umowy o pracę od pracodawcy? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z rozwiązaniem umowy o pracę.

Kontynuuj czytanie

CV dla fryzjera – jak stworzyć CV i list motywacyjny dla fryzjera

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz bardziej dbają o wygląd zewnętrzny. Właśnie dlatego swój wizerunek powierzają profesjonalistom, posiadającym odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Dodatkowo korzystanie z dostępnych usług pozwala zaoszczędzić cenny czas. I choć można odnieść wrażenie, że salony fryzjerskie znajdują się na każdym rogu, to zapotrzebowanie na specjalistów w branży wciąż rośnie. Jeśli chcesz zaprezentować się jako mistrz tego zawodu oraz wyróżnić się na tle innych, potrzebujesz profesjonalnego CV dla fryzjerki/fryzjera oraz merytorycznego listu motywacyjnego. Z naszą pomocą zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie. Jedyne co musisz zrobić, to skorzystać z naszych porad.

Kontynuuj czytanie

Programista – jak zostać programistą i co robi programista?

Wiele osób rozważa rozpoczęcie kariery programisty. Nie są to jedynie młodzi ludzie, ale także osoby, które w pewnym momencie życia decydują się na zmianę pracy i wybór całkiem nowej ścieżki kariery. Programista, inaczej developer lub koder, to osoba pisząca programy komputerowe w języku programowania. Większość programistów zna kilka z nich (na przykład: C, C++, Java czy Python), ale specjalizuje się tylko w jednym z nich. Dlatego, aby podkreślić specjalizację, do nazwy stanowiska dodaje się nazwę języka- na przykład programista Java. Dla wielu osób praca programisty to wymarzony zawód, który daje wysokie zarobki, szerokie możliwości, a także liczne dostępne oferty pracy. Sprawdź, jak zostać programistą i jakie są obowiązki na tym stanowisku.

Kontynuuj czytanie

Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?

Poszukujesz pracy? Na pewno wiesz, że niezbędnym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Niestety wiele osób nie podchodzi poważnie do jego przygotowania, zakładając że z punktu widzenia pracodawcy lub rekrutera jest ono nieistotne. Takie myślenie jest błędne, ponieważ Curriculum Vitae odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą oraz ma przyciągnąć uwagę do Twojej aplikacji. Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu, stwórz idealne CV, w którym nie ma miejsca na błędy. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak powinno wyglądać CV oraz co musi zawierać CV. Przygotowaliśmy również wzory wyjątkowych szablonów – korzystając z naszego kreatora, wyróżnisz się na tle innych.

Kontynuuj czytanie

Program do pisania CV

program do pisania CV po polsku

Pisanie CV w Wordzie już dawno wyszło z mody, podobnie jak pisanie odręczne. W czasach rozwiniętej technologii najprostszym i najszybszym sposobem na sporządzenie Curriculum Vitae jest konfigurator CV. Jeśli nie chcesz mieć problemów z formatowaniem dokumentu w edytorze tekstowym, wybierz nasz program do robienia CV. Dostosuj szablon, kolory, czcionkę i stwórz indywidualne Curriculum Vitae według swoich upodobań.

Kontynuuj czytanie

Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich

Jak zarobić w wieku 15 lat, ciekawe CV

W trakcie nauki w szkole wielu nastolatków zastanawia się, w jaki sposób zacząć zarabiać, aby mieć pieniądze na swoje wydatki. Podjęcie pierwszej pracy uczy samodzielności, pozwala zdobyć doświadczenie i budować pewność siebie. Niektórzy zakładają, że praca dla niepełnoletnich nie jest możliwa. Nic bardziej mylnego! Aktualnie dostępne są oferty pracy nawet dla 15-latków, dopasowane do wieku i możliwości, pozwalające wybrać zajęcie, które uda się pogodzić np. z lekcjami w szkole. W tym artykule pokazujemy, jakie możliwości mają młodzi ludzie w kwestii zatrudnienia, od ilu lat można pracować legalnie, gdzie szukać pracy i jak sporządzić dokumenty aplikacyjne.

Kontynuuj czytanie

Referencje w CV – co to są referencje?

referencje od pracodawcy, artykuł ciekawe CV

Starając się o pracę warto, oprócz CV i listu motywacyjnego, udostępnić rekruterowi również możliwość łatwego sprawdzenia naszych kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i posiadanej wiedzy. Dzięki temu będziesz bardziej wiarygodny i być może będzie to element, który sprawi, że wyprzedzisz pozostałych kandydatów. Tylko jak to zrobić? Otóż w dokumentach aplikacyjnych jest na to specjalne miejsce – są to referencje firmy, w której już nie pracujesz. Brzmi groźnie? Być może tak, więc tym bardziej od tej pory powinieneś dbać o dobre relacje z Twoim każdym następnym przełożonym, nawet w trakcie i po swoim odejściu. Tylko wtedy będziesz mógł mieć pewność, że Twoi pracodawcy wypowiedzą się o Tobie dobrze. Co to referencje? Jak napisać referencje? Jak wpisać je do CV? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.

Kontynuuj czytanie