Awans zawodowy nauczyciela – jakie są stopnie nauczycielskie?

stopnie awansu nauczyciela

W każdym zawodzie występuje określona ścieżka rozwoju. Awans nauczycieli wprowadzono w 2000 roku. Został ściśle uregulowany w Karcie Nauczyciela oraz w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskania stopni awansu zawodowego. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda ścieżka awansu zawodowego nauczyciela? Przeczytaj nasz artykuł.

Kontynuuj czytanie

Praca na statku – jak zostać marynarzem?

praca na statku

Praca na statkach daje wiele możliwości – można liczyć na wysokie zarobki, niezapomniane przygody i zwiedzanie najdalszych zakątków świata. Dla wielu osób to wymarzone zajęcie, ale należy mieć świadomość, że wymaga dużej wiedzy i umiejętności, a także wiąże się z długą rozłąką z rodziną. Taka praca naprawdę jest osiągalna, ale przed jej rozpoczęciem warto lepiej zorientować się w temacie. Dowiedz się, jak zostać marynarzem i jak wygląda praca na morzu.

Kontynuuj czytanie

Karta MultiSport – co to jest karta MultiSport i jak ją zdobyć?

karta multisport

Motywacja w pracy jest niezwykle ważna, doskonale wiedzą o tym również pracodawcy. Chcąc poprawić atmosferę w miejscu pracy i zachęcić do większego zaangażowania, poza gratyfikacjami finansowymi, decydują się także na przyznawanie benefitów pozapłacowych. Mają one być bodźcem do działania i zwiększać przywiązanie do firmy. Jednym z często wybieranych benefitów jest karta MultiSport. Nie wiesz, jak działa karta MultiSport? A może zastanawiasz się, co daje karta MultiSport? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kontynuuj czytanie

Podanie do policji – jak napisać CV i list motywacyjny do policji?

podanie do policji wzór

Policjant ma stać na straży porządku publicznego, przez co jego praca wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Można spotkać się ze stwierdzeniem, że trzeba mieć powołanie, aby sprostać obowiązkom na tym stanowisku, ponieważ to niebezpieczna i odpowiedzialna profesja. Proces rekrutacji także wygląda nieco inaczej. Poza testami oraz stertą dokumentów część placówek wymaga także profesjonalnego CV do policji. 

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV i dopasować je do konkretnej oferty pracy?

CV praca

Dobrze napisane CV to jeden z podstawowych warunków otrzymania zatrudnienia. Jest ono pierwszym dokumentem, z którym zapoznaje się potencjalny pracodawca, dlatego dopasowanie go do konkretnej oferty pracy znacząco zwiększa Twoje szanse w procesie rekrutacji. Oczywiście, nie warto umieszczać w nim fałszywych informacji, aby zostać zauważonym. W sytuacji, gdy nie posiadasz odpowiednich kompetencji, po prostu nie aplikuj na dane stanowisko. Jeśli spełniasz stawiane wymagania – udowodnij, że jesteś idealnym kandydatem. Sprawdź, jak to zrobić.

Kontynuuj czytanie

Freelancer – kim jest freelancer i jak zacząć?

freelancer

Praca jako freelancer z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To kusząca alternatywa dla każdego, kto ceni sobie elastyczny czas pracy, brak nadzoru, możliwość pracowania z dowolnego miejsca na ziemi i pełną kontrolę nad realizowanymi zleceniami. Wraz z rozwojem technologii, praca na etacie przestaje być oczywistym wyborem. Czy freelancing to wymarzone zajęcie dla Ciebie? Poznaj plusy i minusy samozatrudnienia i sprawdź, jak zostać freelancerem?

Kontynuuj czytanie

List motywacyjny pracownik socjalny – stwórz CV pracownika socjalnego

list motywacyjny pracownik socjalny

Zwykle to CV jest najważniejszym dokumentem w procesie rekrutacji, jednak w przypadku pracownika socjalnego może okazać się niewystarczające. Jest to wymagający zawód, w którym poza wiedzą merytoryczną liczą się – przede wszystkim – kompetencje miękkie oraz chęć niesienia pomocy innym. Takie predyspozycje najłatwiej zaprezentować w treściwym liście motywacyjnym. Z naszą pomocą wzbudzisz zaufanie pracodawcy i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Kontynuuj czytanie

Urlop ojcowski 2021 – ile trwa urlop ojcowski?

urlop ojcowski 2021

Współcześni ojcowie coraz częściej angażują się w opiekę nad dziećmi i nie chodzi tylko o wspólną zabawę, ale też podstawowe obowiązki np. przewijanie, karmienie czy kąpiel. Wielu z nich decyduje się także na urlop ojcowski, a niekiedy również tzw. tacierzyński. Jaka jest różnica pomiędzy tymi urlopami? Kiedy i jak możesz zgłosić chęć ich wykorzystania? Ile czasu na wykorzystanie urlopu ojcowskiego? Dowiedz się więcej na temat przysługujących Ci możliwości i spędzaj ze swoim dzieckiem więcej czasu.

Kontynuuj czytanie

Praca na pół etatu – jak wygląda zatrudnienie na pół etatu?

praca na pół etatu

Jedną z oferowanych przez firmy form zatrudnienia jest umowa na pół etatu. Praca w niepełnym wymiarze godzin może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poświęcić mniejszą ilość czasu na pracę o charakterze zarobkowym, najczęściej dlatego, by móc pogodzić ją z innymi obowiązkami. Jak wygląda umowa o pracę na ½ etatu i co należy wiedzieć przed jej podpisaniem? Poznaj prawa i obowiązki pracownika półetatowego.

Kontynuuj czytanie

Urlop wypoczynkowy – Jak obliczyć urlop wypoczynkowy? Czy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?

Obawiasz się, że Twoje wakacyjne plany nie dojdą do skutku, ponieważ pracodawca odmówi Ci udzielenia urlopu wypoczynkowego? Nie wiesz, jak wygląda kwestia wynagrodzenia w trakcie jego trwania? I wreszcie; ile dni wolnych Ci jeszcze pozostało do końca roku? Sprawdź, jak liczyć urlop wypoczynkowy? Kiedy pracodawca może odmówić urlopu i czy w ogóle ma do tego prawo?

Kontynuuj czytanie

Urlop macierzyński 2021 – ile trwa urlop macierzyński?

ile trwa urlop macierzyński

Każda kobieta, która objęta jest ubezpieczeniem społecznym, może liczyć na przywileje związane z macierzyństwem. W czasie, w którym ze względu na urodzenie dziecka nie wykonujesz działalności zawodowej, należy Ci się zasiłek macierzyński. Ile trwa macierzyński? Kto płaci za urlop macierzyński? Jakie są inne rodzaje urlopów związanych z rodzicielstwem i czy przysługują każdej kobiecie? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania. 

Kontynuuj czytanie

CV fizjoterapeuty – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?

Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać Twój profesjonalizm, dokładność, a także umiejętność współczucia. To cechy, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, który nieustannie się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – perspektywy rozwoju w tej dziedzinie są naprawdę duże. Znakiem dzisiejszych czasów jest zwiększająca się liczba zaburzeń funkcjonowania układu ruchu wśród ludzi, co powoduje, że nowe gabinety fizjoterapii powstają w ekspresowym tempie. Niestety konkurencja również jest duża. CV fizjoterapeuty odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego stwórz swój życiorys z należytą dbałością i zrób dobre wrażenie już na wstępie.

Kontynuuj czytanie

Profesjonalne CV i list motywacyjny dietetyk – podstawowe zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych

Dietetyk zwykle kojarzy się z odchudzaniem czy redukcją nadmiernej masy ciała, jednak zakres jego zadań jest znacznie szerszy. To specjalista, który zajmuje się indywidualnym doborem diety oraz wsparciem w wypracowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Pomoc dietetyka ważna jest również w profilaktyce wielu chorób oraz we wspomaganiu leczenia konkretnych dolegliwości. Gabinety dietetyczne są coraz bardziej oblegane, nie tylko przez pacjentów, ale również specjalistów poszukujących zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy w tym zawodzie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać CV dietetyka i czy warto wysyłać list motywacyjny?

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV managera? Przykładowe CV na stanowisko kierownicze

Poszukujesz nowych perspektyw zawodowych? Chcesz rozwijać się na stanowisku kierowniczym średniego lub wyższego szczebla? Koniecznie sprawdź, jak przygotować profesjonalne CV menedżera. Wzbudź zainteresowanie rekrutera i potencjalnego pracodawcy, budując mocny przekaz zgodny z Twoją marką osobistą. Tylko w ten sposób zdobędziesz zatrudnienie na stanowisku, na którym – poza umiejętnościami – liczy się zaangażowanie oraz zdolność inspirowania innych. Wykaż się inicjatywą już na starcie – odpowiednie CV i list motywacyjny Ci w tym pomogą.

Kontynuuj czytanie

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?

Zastanawiasz się, jaka przerwa należy Ci się w ciągu dnia w pracy? Czy proponowane przez szefa 15 minut na odpoczynek w trakcie 8 godzin jest wystarczające? Każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, co zostało uregulowanie przez ustawę z dnia 26 czerwca 1974 roku, czyli Kodeks pracy

Kontynuuj czytanie