Szkolenia BHP – kogo w zakładzie obowiązuje szkolenie w zakresie BHP?

szkolenie BHP

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy swoim pracownikom, między innymi poprzez przeprowadzenie wstępnych oraz okresowych szkoleń z tego zakresu. Podwładni również mają związane z tym obowiązki- bez względu na to, jaki charakter ma ich praca, muszą bezwzględnie przestrzegać zasad BHP, aby w bezpieczny dla siebie i współpracowników sposób wykonywać określone zadania. Jak wygląda szkolenie BHP dla pracownika? Czy szkolenie BHP jest obowiązkowe oraz jak długo jest ważne? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Jak napisać CV w 2022 roku?

jak pisać CV

Profesjonalne, a zarazem dobre CV, powinno zawierać przede wszystkim podstawowe elementy, takie jak dane osobowe, podsumowanie zawodowe, doświadczenie, umiejętności, wykształcenie i zainteresowania. Najlepiej, aby zmieściło się na jednej stronie A4 i eksponowało informacje, które są szczególnie istotne w rekrutacji na dane stanowisko. Zastanawiasz się, jak napisać CV do pracy zgodne z aktualnymi wymogami? W tym artykule nauczymy Cię, jak napisać CV krok po kroku.

Jak założyć Profil Zaufany?

profil zaufany

Profil Zaufany jest bezpiecznym narzędziem, nadzorowanym przez rząd, które potwierdza Twoją tożsamość w internecie oraz umożliwia składanie podpisu zaufanego. Jeszcze go nie posiadasz? Dołącz do milionów Polaków i zobacz jak utworzyć Profil Zaufany. Dzięki takiemu rozwiązaniu wiele spraw urzędowych załatwisz szybciej i bez wychodzenia z domu. Gdzie można założyć Profil Zaufany? I gdzie można potwierdzić Profil Zaufany? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Umowa B2B – co to jest umowa B2B?

umowa b2b

Przeglądasz oferty pracy i wśród proponowanych form zatrudnienia, obok umowy o pracę, widnieje współpraca B2B. Co to takiego? To rodzaj umowy cywilnoprawnej zawierany pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi (przedsiębiorcami). W dzisiejszych czasach B2B jest coraz częściej wybierane. Choć może okazać się niezwykle korzystne, przed podjęciem decyzji o założeniu własnej działalności, należy pamiętać o najważniejszych kwestiach dotyczących takiej relacji. Sprawdź, z czym wiąże się zatrudnienie B2B i czy naprawdę się opłaca.

Zawody przyszłości – jakie branże mają przyszłość?

przyszłościowe zawody

Pojęcie zawód przyszłości może brzmieć dla wielu osób abstrakcyjnie, dlatego warto wiedzieć, że wcale nie chodzi o branże, które prowadzą badania w kosmosie lub zajmują się innowacyjnymi wynalazkami, a o najbardziej aktualne trendy na rynku pracy. Chcesz dowiedzieć się, jakie będą najbardziej pożądane zawody za 5 lub 10 lat? Czego warto się uczyć i w którym kierunku podążać? Nasz poradnik pomoże Ci zaplanować przyszłość w taki sposób, aby znaleźć pewne zatrudnienie, a dodatkowo całkiem nieźle zarabiać. Zobacz, jakie są nowe zawody przyszłości.

Rozmowa kwalifikacyjna – jakie są najczęstsze błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

rozmowa kwalifikacyjna

Przed Tobą rozmowa o pracę? To duży krok do wymarzonej kariery zawodowej. Już możesz świętować swój mały sukces, ponieważ w procesie rekrutacyjnym zwykle bierze udział wiele osób, ale tylko niewielkiej części z nich udaje się otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa to często kluczowy etap w poszukiwaniu zatrudnienia, który może realnie zmienić nie tylko perspektywy zawodowe, ale i całe życie. Chcesz dobrze zapisać się w pamięci rozmówcy? Dowiedz się czego unikać podczas spotkania z pracodawcą. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy na rozmowie kwalifikacyjnej. 

Maszynista: jak zostać maszynistą? Ile zarabia maszynista?

maszynista

Zamiłowanie do kolei bardzo często pojawia się w dzieciństwie, kiedy najmłodsi podziwiają wagony i lokomotywy pędzące po torach, a pierwsze podróże wiążą się z wielkimi emocjami. To czas, gdy pojawia się pomysł, żeby z zawodem maszynisty związać swoją przyszłość. Oczywiście, plany mogą się one wielokrotnie zmieniać, ale jeśli ktoś wytrwa w tym postanowieniu, zapotrzebowanie na osoby kierujące pociągami nadal istnieje. W niniejszym artykule opowiadamy, jak zostać maszynistą PKP? Jakich zarobków można się spodziewać? I czym właściwie zajmuje się osoba na tym stanowisku?

Jak się dostać do wojska i jak wygląda praca w wojsku?

jak się dostać do wojska

Do 2010 roku istniał w Polsce obowiązkowy pobór do wojska. Zgodnie z przepisami, żołnierzem zawodowym może teraz zostać każdy, kto spełnia określone wymagania. Praca w wojsku to bardzo szerokie pojęcie- zakres obowiązków różni się w zależności od rodzaju Sił Zbrojnych, w których pracujesz, zależy od Twoich kwalifikacji, wykształcenia oraz posiadanego stopnia. Te czynniki decydują też o wysokości zarobków. Dowiedz się, jak zostać żołnierzem i czy opłaca się iść do wojska?

Barista/ baristka – kto to jest barista i jak wygląda jego praca + profesjonalne CV baristy

barista

Jesteś miłośnikiem kawy i uważasz, że jej parzenie to prawdziwa sztuka? Nie rozumiesz ludzi, którzy nie odróżniają Latte od Macchiato? Baristyka będzie branżą dla Ciebie! Za barem można spotkać dwa typy ludzi- takich, którzy nie orientują się, jakie ziarna mają w młynku, a nawet nie wiedzą, jak działa ekspres oraz profesjonalistów, dokładnie znających i fascynujących się produktem, z którym pracują. Prawdziwi bariści zdecydowanie należą do tej drugiej grupy. Poznaj realia pracy baristy i przygotuj się do procesu rekrutacyjnego z naszą pomocą.

Co to jest public relations i jak wygląda praca w PR?

PR co to znaczy

PR – te dwie litery zrobiły dużą karierę do tego stopnia, że trudno myśleć o prowadzeniu jakiejkolwiek firmy bez uwzględniania public relations. Każdy właściciel biznesu powinien zdawać sobie sprawę z ważnej rzeczy – jeżeli nikt nie mówi o jego firmie – to tak, jakby nie było jej wcale. Aby odnieść sukces, potrzebujesz rozgłosu, a rozpoznawalność marki w sieci oraz jej dobry wizerunek stworzysz, wykorzystując działania public relations. Czym jest PR? I jak wygląda praca w tej branży?

Pierwszy dzień w nowej pracy – jak go przeżyć i jak pokonać stres przed nową pracą

pierwszy dzień w nowej pracy

Nowa praca to przede wszystkim szansa na rozwój, zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń, a także poznanie ciekawych ludzi. Niestety pierwszy dzień pracy dla wielu osób jest stresujący. Jak zrobić dobre wrażenie? Czy odnajdę się w nowym miejscu? Czy zespół mnie polubi? To najczęściej pojawiające się pytania w naszych głowach. Jak przygotować się do najtrudniejszego, a zarazem najważniejszego momentu w karierze zawodowej? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Praca kurier – ile zarabia kurier i jak nim zostać?

ile zarabia kurier

Zawód kuriera jest dla wielu osób atrakcyjnym sposobem zarabiania pieniędzy. Jeśli nudzi Cię siedzenie przed ekranem komputera i chcesz realizować się w dynamicznej pracy za kierownicą auta lub na rowerze, to musisz pomyśleć o znalezieniu zatrudnienia na tym stanowisku. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, poznaj realia tego zawodu. Sprawdź, z czym wiąże się praca dla kuriera, ile można zarobić i w jakich godzinach będziesz pracował?

Świadczenie postojowe – jak złożyć wniosek o postojowe?

dodatkowe świadczenie postojowe

Świadczenie postojowe dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą to jednorazowe wsparcie w wysokości 2080 zł lub 1300 zł, które ma zrekompensować utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Pieniądze zostaną przesłane na rachunek bankowy, który podasz we wniosku. O taką pomoc mogą ubiegać się osoby prowadzące działalność gospodarczą, a w szczególności przedsiębiorcy korzystający z Ulgi na start oraz przedsiębiorcy korzystający z ulg w ramach Małej Działalności Gospodarczej lub Małego ZUS. Aby otrzymać takie świadczenie, zobowiązany jesteś złożyć wniosek o postojowe najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. 

Wniosek o mieszkanie socjalne

wniosek o mieszkanie socjalne

Mieszkanie socjalne przysługuje osobom ubogim i bezdomnym. To forma pomocy państwa, która ma na celu zapewnienie dachu nad głową osobom, których nie stać na samodzielny wynajem lub kupno mieszkania. Ilość chętnych jest duża, co przekłada się na dłuższy czas oczekiwania, dodatkowo każda osoba, która chce ubiegać się o takie lokum, musi spełnić ściśle określone warunki. Sprawdź, czy możesz starać się o taką formę wsparcia, jakie dokumenty musisz przygotować i jak napisać podanie o mieszkanie socjalne?

Wniosek o wczasy pod gruszą – ile trzeba przepracować, żeby dostać wczasy pod gruszą?

wczasy-pod-grusza

Wczasy pod gruszą to inaczej dofinansowanie wypoczynku przyznawane przez pracodawcę w ramach Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ta forma wsparcia, w której pracownik sam planuje swój wypoczynek i go opłaca, a następnie pracodawca refunduje koszty w całości lub częściowo, wciąż cieszy się dużą popularnością. Dowiedz się, czy możesz skorzystać z takiego świadczenia, jakie musisz spełnić warunki i jak napisać odpowiedni wniosek o wczasy pod gruszą.

Jak napisać podanie o przedłużenie umowy? Podanie wzór

podanie o przedłużenie umowy

Umowa o pracę może być zawarta na czas określony lub nieokreślony. W pierwszym przypadku zawiera zapis dotyczący początku i końca jej trwania. Pod koniec ustalonego okresu pracy pracownik zwykle czeka na informację od przełożonego czy otrzyma kolejną umowę. Co w przypadku, gdy takiej informacji nie otrzymasz? Sam złóż podanie o przedłużenie umowy o pracę. Jest to dokument, który należy złożyć do pracodawcy, jeśli chcesz kontynuować z nim współpracę. Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór kluczowych informacji, które okażą się przydatne podczas tworzenia takiego pisma, a także darmowy wzór do pobrania w formacie pdf i jpg.

Kosiniakowe – co przysługuje kobiecie w ciąży bez pracy? + wzór wniosku

kosiniakowe dla kogo

Kosiniakowe 2022 to świadczenie skierowane głównie do bezrobotnych mam. Podobnie jak zasiłek macierzyński, kosiniakowe przysługuje świeżo upieczonym rodzicom i wypłacane jest w postaci comiesięcznych przelewów. Jeśli chcesz z niego skorzystać, musisz zgłosić się np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i złożyć odpowiednio przygotowany wniosek o kosiniakowe. Jak wygląda taki dokument i kiedy go złożyć? Sprawdź!

Jak napisać podanie o urlop okolicznościowy? Praktyczne porady i gotowy wzór wniosku

wniosek o urlop okolicznościowy

Zgodnie  z zapisami prawa pracy osoby pozostające w stosunku pracy mogą korzystać z wielu uprawnień. Są to między innymi różnego rodzaju urlopy, wśród których wyróżnia się urlop okolicznościowy. W jakich sytuacjach możesz z niego skorzystać i jak stworzyć wniosek o urlop okolicznościowy? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Wniosek o urlop – sprawdź, jak napisać podanie o urlop bezpłatny

podanie o urlop bezpłatny

Jak można łatwo się domyślić, urlop bezpłatny jest przerwą w wykonywaniu pracy, za którą pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia. Co więcej, czas przebywania na urlopie bezpłatnym nie wlicza się do stażu pracy, od którego zależy wiele uprawnień (między innymi długość urlopu wypoczynkowego). Jeśli planujesz wybrać się na urlop bezpłatny, musisz złożyć stosowny wniosek, który mimo wszystko nie gwarantuje sukcesu. Pismo może zostać odrzucone przez pracodawcę bez żadnego powodu. Sprawdź, jak stworzyć i uzasadnić swoje podanie o bezpłatny urlop.