Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz bardziej dbają o wygląd zewnętrzny. Właśnie dlatego swój wizerunek powierzają profesjonalistom, posiadającym odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Dodatkowo korzystanie z dostępnych usług w salonie fryzjerskim pozwala zaoszczędzić cenny czas. I choć można odnieść wrażenie, że salony fryzjerskie znajdują się na każdym rogu, to zapotrzebowanie na specjalistów w branży wciąż rośnie. Jeśli chcesz zaprezentować się jako mistrz tego zawodu oraz wyróżnić się na tle innych, potrzebujesz profesjonalnego CV dla fryzjerki/fryzjera oraz merytorycznego listu motywacyjnego. Z naszą pomocą zwiększysz swoje szanse  na zatrudnienie – pokażemy Ci, jak stworzyć CV fryzjera krok po kroku! Jedyne co musisz zrobić, to skorzystać z naszych porad. 

W tym artykule podpowiadamy:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się w CV fryzjera?

Podsumowanie zawodowe nazywane inaczej celem zawodowym lub profilem zawodowym to krótkie, treściwe przedstawienie sylwetki zawodowej kandydata, które powinno znaleźć się w jednej z pierwszych sekcji w CV na fryzjera, tuż pod danymi osobowymi. W Polsce wiele osób nie zna i nie dodaje tej rubryki do swojego życiorysu. Chcesz zyskać przewagę nad konkurentami już na wstępie? Zdecydowanie umieść podsumowanie zawodowe w swoim Curriculum Vitae.

Podsumowanie zawodowe ma przyciągnąć uwagę pracodawcy i przykuć jego uwagę na dłużej. Postaraj się zawrzeć w nim konkretne informacje na temat swojego doświadczenia, umiejętności i sukcesów zawodowych. Samo określenie strzyżenie damskie lub farbowanie włosów może okazać się niewystarczające, dlatego warto dokładnie przemyśleć tę kwestię. Proponujemy, żeby opis podsumowania zawodowego traktować jako ostatni etap tworzenia CV dla fryzjera. Ze zgromadzonych w innych sekcjach danych łatwiej jest wybrać te najistotniejsze dla pracodawcy. 

Jeśli chcesz stworzyć treściwe podsumowanie zawodowe – postaraj się odpowiedzieć na 3 najważniejsze pytania:

 • Kim jesteś? – napisz kilka słów o sobie i o swoim doświadczeniu zawodowym i pracy fryzjera. Możesz też wspomnieć o poprzednim miejscu pracy oraz wykształceniu, które posiadasz;
 • Jakie są Twoje największe osiągnięcia i z czego jesteś dumny? – to miejsce na to, by pochwalić się swoimi szczególnymi sukcesami, które zrobią dobre wrażenie na pracodawcy. Zamiast ogólników, posługuj się konkretami i liczbami, w ten sposób stworzysz wrażenie osoby rzetelnej, która zna się na swojej pracy;
 • Jakie są Twoje plany zawodowe i dlaczego chcesz pracować akurat w tym salonie fryzjerskim? – krótko wspomnij o tym, w jakim kierunku chcesz się dalej rozwijać, a zarazem pokaż pracodawcy, co może zyskać, zatrudniając właśnie Ciebie.

Odpowiedzi na te pytania pozwolą pracodawcy lepiej Cię poznać. Jeśli opis dopasujesz do treści ogłoszenia, stworzysz wrażenie, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Choć cel zawodowy powinien zawierać sporo informacji na Twój temat, postaraj się streścić go w 3-4 zdaniach, by nie zanudzić czytelnika. W tym przypadku liczą się tylko istotne informacje. 

CV fryzjer: wzór podsumowania zawodowego

Jestem fryzjerką z ponad 5-letnim doświadczeniem. Interesują mnie nowe trendy w zakresie stylizacji włosów oraz kreatywne stzryżenie, dlatego chętnie uczestniczę w szkoleniach o tej tematyce. Najlepiej czuję się w dobieraniu fryzur okolicznościowych. Poszukuję pracy jako stylistka fryzur, gdzie będę mogła nadal rozwijać swoje umiejętności.

Jestem fryzjerką z 6-letnim doświadczeniem. Posiadam gruntowne wykształcenie w tym zakresie oraz liczne certyfikaty. Dzięki swojemu profesjonalizmowi oraz umiejętności nawiązywania relacji, pozyskałam 20 stałych klientów, którzy od lat korzystają z moich usług. Poszukuję pracy, która da mi nowe możliwości rozwoju. 

Przykładowe szablony CV fryzjera

CV fryzjerskie – jak opisać doświadczenie zawodowe?

Jak wiesz, doświadczenie w CV fryzjera jest bardzo istotne, ale samo wypisanie poszczególnych miejsc pracy fryzjera nie wystarczy. Kwestią, na którą pracodawca zwraca największą uwagę, są Twoje obowiązki. Choć wydaje się, że część rzeczy, które robisz w swojej codziennej pracy fryzjera jest nieistotna- warto każdą z nich przeanalizować. Być może okaże się ważny i dzięki nim zyskasz przewagę nad innymi. 

Zastanów się na przykład jakie zabiegi masz już na swoim koncie i jakiego rodzaju koloryzacje, strzyżenia czy upięcia wykonywałeś. Zamieść informacje dotyczące wysokiego poziomu obsługi klientów. W tego typu zawodach kompetencje miękkie, takie jak komunikatywność, uprzejmość i łatwość nawiązywania relacji są niezwykle cenione przez pracodawców. 

Pokaż się od najlepszej strony i przygotuj kreatywne CV

CV fryzjer – przykłady obowiązków w zawodzie fryzjera:

 • Modelowałam/em fryzury;
 • Przeprowadzałam/em zabiegi odbudowy struktury włosów;
 • Przeprowadzałam/em koloryzacje/ farbowanie włosów (rozjaśnianie, pasemka, ombre, sombre, balejaż);
 • Układałam/em fryzury okolicznościowe;
 • Przedłużałam/em i zagęszczałam/em włosy;
 • Doradzałam/em klientom w zakresie doboru środków pielęgnacyjnych;
 • Doradzałam/em klientom w zakresie wyboru fryzury;
 • Wykonywałam/em strzyżenia damskie oraz męskie;
 • Dbałam/em o czystość i higienę swojego miejsca pracy.

Zauważ, że obowiązki zostały wypisane w pierwszej osobie liczby pojedynczej, a każdy z nich zajmuje około jednej linijki. Nie musisz ich szeroko opisywać- najważniejsze są Twoje umiejętności, znajomość technik oraz fakt, że potrafisz przeprowadzić poszczególne zabiegi. Opis obowiązków jest niezwykle ważny w CV. Fryzjerka, która posiada liczne kompetencje i jest gotowa do nauki zawsze będzie dobrze postrzegana w oczach pracodawcy. Istotne jest wypisanie poszczególnych miejsc pracy w kolejności odwrotnie chronologicznej. Oznacza to, że ostatnie miejsce pracy należy umieścić na samej górze rubryki, a najstarsze na dole. 

Opis obowiązków znajduje się w każdym CV. nie tylko w CV dla fryzjera. Jak wyróżnić się na tle innych? Umieść w nim sekcję “szczególne osiągnięcia”, gdzie pochwalisz się swoimi wyjątkowymi dokonaniami. 

Nie wiesz, jak znaleźć pracę? Zajrzyj do naszego artkułu

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Umiejętności w CV fryzjera

Zawód fryzjera zdecydowanie należy do praktycznych profesji, dlatego nie możesz pominąć sekcji “umiejętności” w CV fryzjera. Ważne żebyś w pracy potrafił łączyć kompetencje z kreatywnością. Fryzjerzy coraz częściej określani są mianem stylistów fryzur. Mają też dostęp do innowacyjnych technik, nowoczesnych kosmetyków, wielu szkoleń.Dzięki temu mogą śledzić najnowsze trendy i zaspokajać potrzeby każdego klienta.

W zawodzie fryzjera kluczowe są zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. Ważne, abyś potrafił/ potrafiła wykonywać powierzone zadania, a jednocześnie miał/ miała dobry kontakt z klientami.

Poznaj umiejętności miękkie oraz twarde i umieść je w swoim CV

Umiejętności fryzjera w CV: wzór fryzjer

 • znajomość technik koloryzacji oraz strzyżenia;
 • układanie fryzur okolicznościowych;
 • zabiegi relaksacyjne głowy;
 • obszerna wiedza w zakresie kosmetyków do pielęgnacji włosów;
 • przedłużanie i zagęszczanie włosów;
 • umiejętność budowania relacji z klientem;
 • nienaganna kultura osobista;
 • Znajomość języków obcych (szczególnie przydatna umiejętność w większych miastach).

Jeśli chcesz być lepiej postrzegany, zapoznaj się z treścią ogłoszenia o pracę i jako pierwsze wypisz te umiejętności, które zamieszczone są w wymaganiach- oczywiście pod warunkiem, że je posiadasz. 

Przykładowa oferta pracy dla fryzjera

Wymagania: 

 • doświadczenie w zawodzie; 
 • znajomość technik koloryzacji oraz strzyżenia; 
 • umiejętność budowania relacji z klientem;
 • nienaganna kultura osobista; 
 • pasja do wykonywanego zawodu. 

Ciekawe CV to zbiór praktycznych porad dla każdego:

Wykształcenie w CV – fryzjer/fryzjerka

W zawodzie fryzjera najbardziej liczą się umiejętności, dlatego kierunkowe wykształcenie nie jest koniecznie wymagane. Jeśli jednak ukończyłeś szkołę zawodową, technikum lub policealne studium fryzjerskie,  koniecznie o tym wspomnij w swoim CV. Fryzjer, który od dawna interesuje się tą dziedziną, wydaje się być prawdziwym pasjonatem. Staraj się jednak nie podawać zbyt wielu szczegółów. Ogranicz się do nazwy szkoły, uzyskanego tytułu/zawodu oraz lat nauki. Jeśli jesteś w trakcie edukacji, obok daty jej rozpoczęcia, zamieść dopisek “obecnie” lub “w trakcie”.

Dowiedz się więcej: jak wpisać wykształcenie w CV

Kursy i certyfikaty w CV fryzjera

Bardzo ważne w tym zawodzie jest również podążanie za aktualnymi trendami i nieustanne doszkalanie się, dlatego warto w swoim CV fryzjera dodać sekcję “kursy”. Jeśli uczestniczyłeś w szkoleniach i posiadasz różnego typu certyfikaty, to koniecznie się nimi pochwal w tym miejscu. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że rozwój jest dla Ciebie bardzo ważny i zwiększysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jakie szkolenia możesz wpisać CV dla fryzjera?

 • Techniki strzyżenia włosów kręconych;
 • Strzyżenie męskie i barbering;
 • Mistrzowskie koloryzacje;
 • Kurs przedłużania włosów – 7 metod;
 • Kurs keratynowego prostowania włosów;
 • Zawodowy kurs trychologiczny;
 • Koki i upięcia.

Chcesz wypaść bardziej wiarygodnie? Dodaj w CV fryzjera informacje o datach ukończenia kursów, pełnej ich nazwie oraz organizatorach szkoleń. Zwróć również uwagę na ich aktualność. Trendy we fryzjerstwie szybko się zmieniają, dlatego kurs sprzed kilku lat że okazać się już przestarzały i nieaktualny. 

Gdzie wpisać kursy i certyfikaty w CV? Tego dowiesz się z naszego artkułu

Czy sekcja “zainteresowania” w CV fryzjera ma znaczenie?

Zwykle wybór zawodu podyktowany jest pasją i zainteresowaniami. Jeśli tak jest w Twoim przypadku- koniecznie wykorzystaj to w sekcji “zainteresowania”. Dzięki hobby związanemu z fryzjerstwem pokażesz pracodawcy, że lubisz swoją pracę, a co za tym idzie bardziej angażujesz się w powierzone zadania. Jeśli śledzisz najnowsze trendy w dziedzinie beauty i fashion, obserwujesz poczynania konkretnych projektantów lub prowadzisz bloga o pokrewnej tematyce, warto o tym wspomnieć. Bycie na bieżąco z aktualnymi nowinkami  jest w tej branży i w pracy fryzjera niezmiernie ważne. 

Profesjonalny fryzjer – przykładowy opis zainteresowań:

Interesuję się naturalnymi sposobami pielęgnacji włosów. Zdobytą wiedzę chętnie wykorzystuję w codziennej pracy.

Jeśli posiadasz zainteresowania, które nie do końca związane są z fryzjerstwem, nic nie stoi na przeszkodzie, byś również je uwzględnił. Osoby posiadające swoje pasje zwykle postrzegane są jako osoby ciekawe, z którymi można porozmawiać na wiele tematów. To z pewnością przyciągnie wzrok rekrutera i okaże się przydatne podczas codziennych rozmów z klientami. Stanowczo odradzamy posługiwanie się oklepanymi frazesami, jak literatura, kino, muzyka. W ten sposób na pewno nie zaciekawisz potencjalnego pracodawcy.

Jeśli nie odnalazłeś jeszcze swojej drogi zawodowej, przeczytaj nasz artykuł: Jaki zawód wybrać, by do mnie pasował?

Czy fryzjer powinien znać języki obce?

Znajomość języków obcych w tym zawodzie nie jest wymagana, dlatego też zdecydowana większość pracodawców nie zamieszcza takiego warunku w ofercie pracy. Zdarza się jednak, że duże salony fryzjerskie, które na co dzień obsługują zagranicznych klientów, oczekują od swoich pracowników przynajmniej podstawowej znajomości języka obcego, najczęściej angielskiego. 

Jak opisać poziom języków w CV fryzjerka/fryzjer? Wzór CV

Wymieniając poszczególne języki, podaj również poziom ich znajomości.

Język angielski – poziom C1
Język niemiecki – poziom B2

Warto też wspomnieć o certyfikatach językowych, jeśli takie posiadasz.

Klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w CV dla fryzjerki/fryzjera

Zamieszczenie aktualnej klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych stanowi wymóg formalny. Nie musi być ona mocno wyeksponowana, zwykle umieszcza się ją na samym dole dokumentu, drobnym drukiem. Bez niej Twoja aplikacja prawdopodobnie nie zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym, dlatego nie możesz zapomnieć o tym elemencie. 

Aktualna klauzula o ochronie danych osobowych w CV dla fryzjera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych  (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

List motywacyjny fryzjera

Zależy Ci na pracy w konkretnym salonie? Napisz list motywacyjny. Fryzjer, który decyduje się dołączyć ten dokument do swojej aplikacji, wypadnie znacznie lepiej niż pozostali konkurenci. List motywacyjny fryzjera zwykle nie jest wymagany w ogłoszeniu o pracę, jednak wysłanie go będzie najlepszym dowodem na to, że bardzo chcesz pracować w tym miejscu. Umożliwia on bardziej szczegółowe opisanie osiągnięć i umiejętności, jeśli dodatkowo poprzez je konkretnymi przykładami z życia zawodowego, z pewnością zyskasz przychylność rekrutera. 

Jeśli podejmiesz decyzję o napisaniu listu motywacyjnego, postaraj się nie powielać oklepanych sformułowań zaczerpniętych z internetu. Najważniejsze to dopasować jego treść do ogłoszenia o pracę. Na wstępie wspomnij o swoim doświadczeniu, konkretnej specjalizacji i odbytych szkoleniach. Pokaż, że fryzjerstwo to Twoja pasja, a gwarantujemy, że zostaniesz zauważony.

Pamiętaj też o stosowaniu zwrotów grzecznościowych

W rozwinięciu listu postaraj się opisać swoje doświadczenie i umiejętności w taki sposób, by pracodawca chętniej zaprosił Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Napisz o tym, w czym byłeś najlepszy i za co cenili Cię poprzedni przełożeni oraz klienci. By dokument był bardziej atrakcyjny, nie powielaj informacji zawartych w CV fryzjera. Staraj się je rozwinąć, poprzeć przykładami i dodać coś nowego o sobie. 

Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku: Jak napisać list motywacyjny?

Jak napisać list motywacyjny dla fryzjera? Przykład

Szanowni Państwo,

jestem fryzjerką z ponad 6-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w koloryzacji oraz rozjaśnianiu włosów. Na bieżąco śledzę zmieniające się trendy, by moje klientki mogły korzystać z najnowszych rozwiązań w tym zakresie. Zainteresowanie farbowaniem przejawia się udziałem w licznych kursach i szkoleniach. Chciałabym zaprezentować Państwu swoje umiejętności, które przełożą się na większą atrakcyjność salonu. 

W ostatnim salonie byłam ekspertem koloryzacji. Pomagałam klientkom w doborze odpowiedniego koloru, a wiele z nich ratowałam po nieudanych zabiegach przeprowadzonych przez innych fryzjerów. Dzięki temu udało mi się pozyskać 15 stałych klientek, które korzystają z moich usług już od lat. Poprzedni pracodawcy cenili mnie za profesjonalizm oraz łatwość nawiązywania relacji z klientami. 

Łatwo odnajduję się w nowym środowisku i chętnie poszerzam wiedzę. Posiadam również własne portfolio, które przesyłam w załączniku. Mam nadzieję na możliwość spotkania się z Państwem podczas rozmowy kwalifikacyjnej, w celu zaprezentowania swoich umiejętności. 

Z wyrazami szacunku

Magdalena Rogalska

Jak napisać list motywacyjny fryzjera bez doświadczenia?

Jeśli nie posiadasz doświadczenia, a mimo wszystko decydujesz się na stworzenie listu motywacyjnego, to zamiast na sukcesach zawodowych, skup się na swojej pasji do fryzjerstwa. Wspomnij o tym, że ukończyłeś praktyki zawodowe. Napisz też o zaangażowaniu w inne projekty, wolontariat czy konkursy. Jeśli udowodnisz, że chcesz pracować w zawodzie fryzjera i jesteś odpowiednim kandydatem na oferowane stanowisko – masz duże szanse na zatrudnienie – nawet bez doświadczenia zawodowego.

Przygotowujesz swoje pierwsze CV? Sprawdź, jak to zrobić

Skorzystaj z naszych wzorów CV fryzjera

CV wzór: fryzjerki/fryzjera – podsumowanie

CV i list motywacyjny są najważniejszymi dokumentami aplikacyjnymi. Powinny być merytoryczne i rzetelnie prezentować Twoją kandydaturę. Przyjęło się, że wzór CV fryzjera zawiera konkretne sekcje, do których należą:

 • dane osobowe;
 • podsumowanie zawodowe;
 • umiejętności;
 • wykształcenie;
 • zainteresowania;
 • klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Piszesz CV? W swoim CV fryzjera połóż nacisk na zdobyte doświadczenie oraz umiejętności, które w tym przypadku liczą się najbardziej. Skupiaj się na tym co najważniejsze i eksponuj swoje sukcesy oraz szczególne osiągnięcia. W ten sposób z pewnością zwrócisz uwagę pracodawcy. Jeśli chcesz jeszcze bardziej się wyróżnić, na początku dokumentu koniecznie umieść krótkie podsumowanie zawodowe, którym zachęcisz pracodawcę do zapoznania się z Twoją kandydaturą. 

Choć najczęściej nie stanowi to wymogu, warto dołączyć też list motywacyjny fryzjera. To najlepszy sposób, by udowodnić swoje zaangażowanie i chęć podjęcia pracy właśnie w tym salonie fryzjerskim. Pamiętaj, by dokumentów aplikacyjnych nie tworzyć “na zapas”. Powinny być one dopasowane do ogłoszenia i odpowiadać na stawiane w nim wymagania. Dzięki temu wypadniesz profesjonalnie, a pracodawca zauważy, że nie wysyłasz tego samego CV fryzjera do wielu innych firm.

Zawartość dokumentu odgrywa kluczową rolę w procesie rekrutacji, jednak tym, co przyciąga uwagę już na wstępie, jest wygląd CV fryzjera. Duże znaczenie ma odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych sekcji, czytelność i przejrzystość dokumentu, a także oryginalność. Pracodawca, przeglądając dziesiątki podobnych aplikacji, zwróci uwagę na tą, która będzie się czymś wyróżniać.

Szukasz pracy? Chcesz stworzyć profesjonalne CV? Zachęcamy do skorzystania z naszego kreatora CV, gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór gotowych szablonów, które z powodzeniem dopasujesz do indywidualnych preferencji.

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Sprawdź również:

Co napisać w mailu z CV, czyli skuteczna wiadomość do pracodawcy
Jak napisać podanie o pracę?
Jakie pytania zadać na rozmowie kwalifikacyjnej
Spis nazw zawodów w Polsce, czyli szukanie pracy idealnej dla nas
Jak napisać dobre CV i wyróżnić je na tle innych kandydatów?
Referencje w CV – co to są referencje?
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
Program do pisania CV
Jak napisać list motywacyjny do urzędu? – CV do urzędu
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?