Poszukujesz pracy? Na pewno wiesz, że niezbędnym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Niestety wiele osób nie podchodzi poważnie do jego przygotowania, zakładając że z punktu widzenia pracodawcy lub rekrutera jest ono nieistotne.  Takie myślenie jest błędne, ponieważ Curriculum Vitae odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą oraz ma przyciągnąć uwagę do Twojej aplikacji. Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu, stwórz idealne CV, w którym nie ma miejsca na błędy. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak powinno wyglądać CV oraz co musi zawierać CV. Przygotowaliśmy również wzory wyjątkowych szablonów – wybierz nasz kreator CV i wyróżnij się na tle innych.

Idealne CV – spis treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Idealne CV – przykłady profesjonalnych szablonów

Estetyczne CV zwiększa Twoje szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Nie każdy posiada czas i umiejętności, aby generować dokument w specjalistycznych programach graficznych, a CV stworzone w Ms Word lub na przypadkowej, bezpłatnej stronie internetowej trudno jest odpowiednio sformatować i sprawić, by było niepowtarzalne. Jak zatem stworzyć idealne CV? Skorzystaj z naszego kreatora CV! Poniżej przedstawiamy przykłady nietuzinkowych szablonów – który z nich wybierzesz?

Idealne CV – Podstawowe CV

Podstawowe CV to szablon, dla osób ceniących prostotę. Jest przejrzysty, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu sekcji i wyróżnieniu odpowiednich elementów.

Wybierz ten wzór CV
Sprawdź szablon CV

Idealne CV – Wyróżniające CV

Wyróżniające CV przyciąga wzrok symbolami graficznymi oraz nietuzinkowym wyglądem. Zastosowana oś czasu nadaje mu oryginalnego charakteru.

Idealne CV – Młodzieżowe CV

Młodzieżowe CV podzielone zostało na dwie sekcje, które sprawiają, że całość jest przejrzysta mimo zastosowania wyróżniających się symboli graficznych.

Idealne CV dla studenta
Stwórz kreatywne CV

Idealne CV – Kreatywne CV

Kreatywne CV to propozycja dla osób otwartych, poszukujących nowych rozwiązań, które nie lubią nudy. CV też nie musi być nudne! Wystarczy, że wybierzesz ten szablon.

Idealne CV – Uniwersalne CV

Uniwersalne CV to szablon dla każdego! Podział na dwie kolumny i wyważona liczba elementów graficznych tworzą spójną i profesjonalną kompozycję.

Wzór CV dla każdego
Wybierz ten szablon CV

Idealne CV – Standardowe CV

Standardowe CV przykuwa uwagę swoją prostotą. Zawiera wszystkie niezbędne sekcje, a jego przygotowanie nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

Idealne CV – Profesjonalne CV

Szukasz pracy na odpowiedzialnym stanowisku? Profesjonalne CV z pewnością zaprezentuje Twoją kandydaturę w odpowiedni sposób.

Profesjonalne CV w kilka minut
CV wzór do wypełnienia

Idealne CV – Nowoczesne CV

Wyróżniony pasek z danymi osobowymi i zdjęciem, sprawia, że Nowoczesne CV jest wyjątkowe, a zarazem łatwe do dopasowania do siebie.

Idealne CV – Klasyczne CV

Chcesz wyróżnić się na tle innych kandydatów, ale boisz się zaryzykować? Klasyczne CV to propozycja dla Ciebie. Przejrzysty podział na rubryki przyciągnie uwagę rekrutera.

Gotowy szablon CV

Dowiedz się więcej:
Jak napisać cel zawodowy?
Jak wygląda CV sprzedawcy?
Zwroty grzecznościowe w mailu
Jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

Pisanie CV – jak rozpocząć perfekcyjne CV?

Po podaniu najważniejszych danych kontaktowych (imię i nazwisko, nr. telefonu oraz adres e-mail w zupełności wystarczą. Pomiń takie informacje, jak płeć, adres zamieszkania czy stan cywilny). CV idealne najlepiej rozpocząć podsumowaniem zawodowym, zawierającym ogólne informacje, by następnie przejść do szczegółów. Zadbaj o to, by wstęp do CV obejmował krótki opis Twojej osoby: cele zawodowe, opis umiejętności oraz najważniejszych osiągnięć i doświadczeń zawodowych. Postaraj się jednak nie przekroczyć limitu 50 słów. Tak sporządzony zwięzły opis powinien znaleźć się pod danymi osobowymi, aby rekruter mógł od razu zapoznać się z Twoją kandydaturą. Jeśli chcesz stworzyć idealne CV, pamiętaj o dopasowaniu jego treści do oczekiwań zawartych w ogłoszeniu o pracę. 

Nasza rada dotycząca podsumowania zawodowego: stwórz podsumowanie zawodowe na końcu, wtedy będziesz dokładnie wiedział, co warto w nim podkreślić i które z Twoich sukcesów zasługują na uwagę.

CV porady dotyczące idealnego CV – co zawrzeć w podsumowaniu zawodowym?

Celem tego krótkiego opisu, jest zaprezentowanie swojej kandydatury w możliwie najciekawszy sposób. Zastanów się, co jest istotne, jakich konkretnych umiejętności wymaga się na danym stanowisku i jakie informacje przyciągną uwagę pracodawcy. W tym celu najlepiej zapoznać się z treścią ogłoszenia o pracę, by wypisać te kompetencje, które znajdują się w wymaganiach, zakładając, że je posiadasz. Zanim zaczniesz tworzyć podsumowanie zawodowe, spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. Kim jesteś? Napisz o tym czy jesteś studentem, czy może już doświadczonym pracownikiem w konkretnym zawodzie;
 2. Jakie jest Twoje doświadczenie? Długość doświadczenia stanowi jedną z najważniejszych kwestii dla pracodawców;
 3. Jakie posiadasz umiejętności?  Wymień umiejętności, które poprawią efektywność Twojej pracy;
 4. Dlaczego chcesz pracować w tej firmie? Podsumowanie zawodowe warto zakończyć odpowiedzią właśnie na to pytanie – koniecznie wspomnij o tym, że chcesz się dalej rozwijać.

Przykładowa oferta pracy dla księgowej:

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe (mile widziane kierunkowe: rachunkowość, ekonomia);
 • minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku;
 • biegła znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i podatków;
 • znajomość programu Comarch CDN XL;
 • umiejętność pracy w zespole;
 • samodzielność, rzetelność, terminowość, dokładność.

Stwórz profesjonalne CV dla księgowej

Podsumowanie zawodowe w idealnym CV – jak powinno wyglądać?

Jestem absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Posiadam ponad 4-letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnej księgowej. Na bieżąco śledzę zmieniające się przepisy z zakresu rachunkowości i podatków, dzięki czemu zapewniam kompleksową obsługę przedsiębiorców w tym zakresie. Jestem zainteresowana dalszym rozwojem w Państwa firmie.

Doświadczenie zawodowe w CV – co powinno zawierać?

Doświadczenie zawodowe to z pewnością jedna z sekcji, na którą pracodawca zwraca szczególną uwagę, dlatego zadbaj o to, by przedstawić je konkretnie i szczegółowo. Sugeruj się ogłoszeniem o pracę, by swoją dotychczasową ścieżkę zawodową opisać w sposób dostosowany do wymagań. Warto przemyśleć tę kwestię zanim zaczniesz pisać CV, to usprawni cały proces. Jako pierwsze wymień te obowiązki, których pracodawca zamieścił w ogłoszeniu. W ten sposób pokażesz, że jesteś stworzony do tej pracy, a dodatkowo, że stawiasz na profesjonalizm i przygotowałeś swoje Curriculum Vitae z myślą o tym konkretnym stanowisku. To jeden z elementów, który pomoże Ci zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Poszczególne miejsca pracy powinny zawierać dokładną nazwę firmy, w której pracowałeś oraz miesiąc i rok zatrudnienia. Niepełne informacje mogą sugerować, że próbujesz coś zataić, np. krótkie okresy pracy. Niezbędne jest również podanie obowiązków wykonywanych przez Ciebie na danym stanowisku. Bądź konkretny, to na ich podstawie pracodawca będzie w stanie zweryfikować, co potrafisz i czy jesteś tym kandydatem, którego szuka.

Co zawrzeć w CV w sekcji “doświadczenie zawodowe”, by wypaść wiarygodnie? Przede wszystkim, chwal się swoimi osiągnięciami, posługując się konkretnymi liczbami. 

Koordynowałem pracę 30-osobowego zespołu lub zwiększyłem sprzedaż o 15%, brzmi znacznie lepiej, aniżeli suche informacje, jak: zarządzanie zespołem czy zwiększenie sprzedaży. Bazując na liczbach, prezentujesz swoje konkretne sukcesy, a dodatkowo sprawiasz wrażenie rzetelnego i wiarygodnego pracownika. 

Idealne CV powinno być przejrzyste i czytelne, dzięki czemu rekruter od razu znajdzie interesujące go informacje. Konkretne obowiązki, które wykonywałeś w swoich poprzednich pracach, warto dodatkowo rozbić na poszczególne kategorie, jak np. “główne obowiązki”, “dodatkowe obowiązki” i “sukcesy zawodowe”. To również dobry sposób, by podkreślić swoje umiejętności pożądane na stanowisku, o które się ubiegasz.

Jeśli chcesz napisać idealne CV pamiętaj, że utarte schematy rzadko się sprawdzają, dlatego unikaj wpisywania stwierdzeń, których każdy może użyć w swoim CV. Doradztwo czy dbanie o pozytywny wizerunek firmy to obowiązki, które trudno zweryfikować, dlatego lepiej powoływać się na konkrety. 

Kolejne miejsca pracy powinny być wpisywane w kolejności odwrotnie chronologicznej, tzn. ostatnie stanowisko umieść na samej górze sekcji, a pierwsze- na samym dole. Jeśli w momencie poszukiwania zatrudnienia, nadal pracujesz w danej firmie, zawrzyj dopisek “obecnie”.

Co w sytuacji, gdy jeszcze nie masz doświadczenia? Podczas szukania pracy przekonasz się, że duże doświadczenie nie zawsze jest kluczowym czynnikiem. Bazuj na tym, co już potrafisz oraz na innych aktywnościach np. wolontariatach, stażach czy praktykach. Jeśli Twój życiorys zawodowy przyciągnie wzrok rekrutera – szanse otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną zdecydowanie rosną.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Jak powinno wyglądać CV? Wzór: idealne CV przedstawiciel handlowy

Poprawny opis doświadczenia i obowiązków:

05.2017-05.2021 – FarmaSoft

Stanowisko: przedstawiciel handlowy

Główne obowiązki:

 • Aktywne pozyskiwanie partnerów biznesowych do współpracy
 • Przygotowywanie indywidualnych ofert dla klientów indywidualnych oraz biznesowych
 • Pozyskiwanie i obsługa inwestycji
 • Reprezentowanie marki na targach i spotkaniach biznesowych oraz indywidualne wizyty u klientów w celu przedstawienia oferty

Osiągnięcia:

 • Zwiększenie sprzedaży produktu funduszu inwestycyjnego o 20%
 • Realizowanie miesięcznych celów sprzedażowych na poziomie 100% – 125%

Błędnie przedstawiony opis doświadczenia:

FarmaSoft

 • Obsługa klienta
 • Sprzedaż usług
 • Realizacja operacji kasowych
 • Obsługa pakietu Ms Office
 • Wypełnianie codziennych obowiązków

Sprawdź profesjonalne szablony – CV handlowca

Opis umiejętności i języków, czyli jak stworzyć idealne CV

Opis umiejętności powinien być znacznie krótszy od opisu doświadczenia, jednak najlepiej jeśli stworzysz go bazując na podobnych zasadach. Zapoznaj się z ogłoszeniem o pracę i w pierwszej kolejności umieść kompetencje, które są w nim zawarte. Postaraj się rozbić je na umiejętności twarde i miękkie, ponieważ każde z nich są wymagane przez pracodawców.

Opierając się na konkretach, zaprezentujesz się jako profesjonalny kandydat. Szczególnie mile widziane są umiejętności twarde, czyli wszelkie nazwy programów i technologii, jak np. znajomość programu Comarch CDN XL. A jakie to kompetencje miękkie? Komunikatywność, dobra organizacja pracy czy umiejętność wykonywania poleceń służbowych pod presją czasu.

Pisząc CV, umiejętności najlepiej wymienić w punktach lub od myślników. W tej sekcji liczą się konkrety, które przykują uwagę rekrutera. Dlatego spośród posiadanych umiejętności wybierz te, które pomogą Ci osiągnąć sukces na danym stanowisku.

Jak napisać CV? Poziom znajomości języków obcych

Aby napisać idealne CV powinieneś podać znajomość języków obcych. Można uwzględnić w CV na dwa sposoby, oto konkretne przykłady:

 • podając poziom zaawansowania np. C1 – sprawdź, jakie można wybrać poziomy znajomości języka w CV,
 • w sposób opisowy np. język angielski – poziom zaawansowany;
 • stosując specjalny moduł do oceny w internetowym generatorze – w naszym kreatorze CV mogą być to gwiazdki, koła, kwadraty, romby, a nawet serduszka i diamenty, wszystko zależy od Twojej koncepcji i pomysłu na dokument.

CV idealne kasjer/sprzedawca – opis umiejętności

Umiejętności:

 • Znajomość technik sprzedażowych
 • Obsługa kasy fiskalnej i terminala płatniczego
 • Specjalistyczna wiedza na temat sprzętu i odzieży sportowej
 • Dbanie o prawidłową ekspozycję produktów na terenie sklepu
 • Wysoka kultura osobista i odporność na stres

Sprawdź, jakie umiejętności wpisać w CV

Gotowe szablony: CV kasjer/sprzedawca

Dobre CV – jak opisać wykształcenie w idealnym CV? Najważniejsze informacje

Wiele osób poszukujących pracy, wychodzi z założenia, że wykształcenie jest najważniejszym elementem CV, dlatego należy umieszczać je na samej górze dokumentu. W większości przypadków takie myślenie jest błędne. Dla pracodawcy bardziej liczy się Twoje doświadczenie, umiejętności miękkie oraz nabyte umiejętności twarde, dlatego opis edukacji powinien znaleźć się poniżej tych sekcji. 

Szczegółowy opis wykształcenia nie jest potrzebny. Lata nauki, nazwa szkoły i kierunku oraz uzyskany tytuł w zupełności wystarczą. W CV umieść ten z poziomów edukacji, który jest przez Ciebie ostatnio ukończonym. Wpisywanie liceum, gimnazjum, a tym bardziej podstawówki jest zbędne. 

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Jak wpisać wykształcenie w CV

Idealne CV – wzór edukacji

Poprawnie opisane wykształcenie

2015-2020 – UAM w Poznaniu, Dziennikarstwo, Magister

Błędnie opisane wykształcenie

01.10.2018 – 30.09.2020 – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: Zarządzanie Komunikacją w Biznesie, studia stacjonarne II stopnia, tryb dzienny, magister

01.10.2015 – 30.09.2018 – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja Marketing Online, studia stacjonarne I stopnia, tryb dzienny, licencjat

Czy w idealnym CV jest miejsce na zainteresowania?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i oczywiście twierdząca. Idealna sytuacja to taka, w której pasja kandydata jest związana z pracą, dlatego zainteresowania dopasowane do stanowiska, o które się ubiegasz, będą bardzo dobrze postrzegane przez rekrutera i przybliży Cię do rozmowy kwalifikacyjnej. Pracodawcy doceniają ludzi, którzy mają ciekawe hobby, dlatego stwierdzenia typu: literatura czy kino nie brzmią wiarygodnie. Pokaż, czym się pasjonujesz, a z pewnością zostaniesz zauważony.

Odpowiednio opisane zainteresowania pokażą Cię od innej strony i ujawnią ciekawą osobowość, która być może zaciekawi potencjalnego pracodawcę. Mogą też świadczyć o Twoim ogromnym zaangażowaniu w pracę i chęci rozwoju. Osoby, dla których praca jest pasją, są bardzo dobrze odbierane w procesie rekrutacji. Dlatego taka rubryka z pewnością powinna znaleźć się w idealnym CV.

Chcesz wypaść wiarygodnie? Dołącz referencje w CV

Idealne CV do pracy biurowej – opis zainteresowań

Interesują mnie teorie zarządzania oraz rodzaje komunikacji interpersonalnej, co pozwala mi efektywnie prowadzić 10-osobowy zespół.

Wzory CV do pracy biurowej:

Klauzula ze zgodą RODO – idealne zakończenie

Aby w pełni napisać CV musisz zawrzeć aktualną klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Brak tego elementu skutkuje wykluczeniem z procesu rekrutacji, a Twój trud włożony w tworzenie dokumentu pójdzie na marne.

Aktualna klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych – wzór CV

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych  (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Jak zrobić idealne CV? Kilka podstawowych wskazówek

Przede wszystkim nigdy nie kłam w CV. Rozmowa kwalifikacyjna szybko zweryfikuje posiadane przez Ciebie umiejętności, a jeśli pracodawca zorientuje się, że Twoje CV nie jest do końca wiarygodne, stracisz szansę na wymarzoną pracę.

Nie bez znaczenia jest także format, w którym przygotowujesz dokument. Jeśli chcesz wysłać naprawdę idealne CV, Doc nie będzie najlepszym wyborem. Najlepiej sprawdzi się PDF. Wygenerowane w darmowych kreatorach CV lub tworzone własnoręcznie w Ms Word dokumenty nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Jak powinno wyglądać CV, by przyciągać uwagę? Liczą się kwestie estetyczne, kolorystyka, odpowiednio rozmieszczone sekcje, dobrane czcionki i równe odstępy między poszczególnymi elementami. Pamiętaj również o tym, aby unikać błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i literówek – w idealnym CV nie ma na nie miejsca! W połączeniu z bogatym doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami sprawią, że Twoje szanse na zatrudnienie wzrosną. Możesz też zaskoczyć rekrutera i stworzyć graficzne CV – sprawdź jak.

Nawet jeśli uważasz, że Twoje CV jest naprawdę profesjonalne, warto pomyśleć o dołączeniu do niego listu motywacyjnego. W ten sposób możesz rozwinąć najważniejsze umiejętności oraz osiągnięcia, popierając je konkretnymi przykładami z życia zawodowego. List motywacyjny zawsze daje świeże spojrzenie na kandydata. To szansa, byś pokazał swoje zaangażowanie i udowodnił, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Tak skompletowane dokumenty aplikacyjne na dane stanowisko zdecydowanie ułatwią szukanie pracy. Pokaż pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem!

Stwórz idealne CV – kreator CV

Choć wydaje się, że stworzenie idealnego CV jest czasochłonnym procesem, to za pomocą naszego kreatora CV wygenerujesz je w kilka minut. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych szablonów, uzupełnisz puste sekcje, a zyskasz idealne CV do pobrania w formacie PDF. Czy wiesz, że format CV także jest jednym z kluczowych aspektów? Idealne CV powinno zostać wygenerowane w PDF-ie. Dlaczego? Zyskujesz pewność, że dokument otworzy się w niezmienionej formie na każdym urządzeniu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz martwić się rozmieszczeniem poszczególnych rubryk czy odpowiednim ułożeniem zdjęcia, , a otrzymane idealne CV będzie dodatkowo estetyczne i w pełni profesjonalne. Z naszą pomocą zdobycie pracy jest dużo prostsze!

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Ciekawe CV to:

 • szeroki wybór dostępnych szablonów dla każdego;
 • praktyczne podpowiedzi podczas tworzenia CV;
 • wiele przydatnych wskazówek na temat tworzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych oraz procesu rekrutacji;
 • oszczędność czasu generowania CV;
 • możliwość pobrania CV w formacie PDF.

Przykładowe CV
Sprawdź przykładowe wzory CV

Zwiększ swoje szanse na zatrudnienie z naszą pomocą:

Program do pisania CV
CV copywriter – Praca copywritera, kim jest copywriter
Podziękowanie za rozmowę kwalifikacyjną – jak napisać maila po rozmowie rekrutacyjnej?
Jak napisać proste CV – Sprawdzone wzory – Poznaj proste szablony CV
Obsługa komputera – jak opisać znajomość programów w CV?
Jak znaleźć pracę? – Dowiedz się jak znaleźć pracę
Jak napisać CV po angielsku?