CV magazynier

Wielu pracowników ubiegających się o zatrudnienie w charakterze magazyniera, zaniedbuje pisanie dokumentów aplikacyjnych. Twierdzą oni, że w rekrutacjach do pracy fizycznej to tylko formalność. Jednak oferty pracy na magazynie cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse? Stwórz rzetelne CV na magazyniera wraz z listem motywacyjnym! Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym przygotujesz w pełni profesjonalny życiorys.

Spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca magazynier – na czym polega?

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda praca na magazynie? Magazynier każdego dnia mierzy się z różnymi obowiązkami. Zależy to oczywiście od poziomu jego doświadczenia oraz posiadanych umiejętności. Pracownik, który jest na początku swojej drogi zawodowej, przygotowuje zamówienia: pakuje, adresuje, oznacza i wykonuje wszelkie czynności związane z wysyłką towaru. Osoba o większych kwalifikacjach zawodowych, czyli starszy magazynier, nadzoruje pracę osób o mniejszym doświadczeniu. Do jego zadań należy także sprawdzanie stanów magazynowych i obsługa maszyn niezbędnych do pracy. Najwyżej w hierarchii znajduje się kierownik magazynu. Planuje on przestrzeń magazynu, koordynuje przepływ towarów, współpracuje z klientami oraz kontroluje jakość prowadzonych prac.

Wzrost popularności internetowych zakupów przyczynił się do wzrostu liczby magazynów. Co za tym idzie – praca magazyniera także cieszy się większym zainteresowaniem. Rozwój branży sprawia, że przedsiębiorstwa logistyczne potrzebują pracowników odpowiedzialnych za wysyłkę towarów. Od czego zacząć poszukiwania zatrudnienia? Od pisania CV! Skorzystaj z naszych wskazówek!

CV magazynier – od czego zacząć?

CV dla pracownika magazynu musi zawierać dane osobowe. To jedyny sposób umożliwiający pracodawcy ewentualny kontakt z Tobą. Przy czym nie podawaj zbyt wielu szczegółów w tym miejscu. Całkowicie wystarczą: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

Magazynier CV – podsumowanie zawodowe magazynier

Jaki jest najprostszy sposób na przyciągnięcie uwagi rekrutera? Stworzenie podsumowania zawodowego, które powinno znaleźć się w CV tuż pod danymi osobowymi. W ten sposób już na wstępie pokażesz, że jesteś kompetentną osobą na stanowisko, na które aplikujesz. To krótki opis (maksymalnie 4-5 zdań), przedstawiający Twoje doświadczenie, umiejętności oraz dalsze plany zawodowe. Nie wiesz, od czego zacząć? Spróbuj odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Kim jesteś i jakie masz doświadczenie? – np. Jestem magazynierem z 4-letnim doświadczeniem w pracy na magazynie za granicą.
 • Jakie umiejętności Cię wyróżniają? Jakie masz sukcesy zawodowe? – np. Zawsze skrupulatnie wykonuję powierzone mi zadania, dzięki czemu w poprzedniej firmie awansowałem na kierownika zmiany.
 • Gdzie szukasz pracy? – np. W związku z powrotem do kraju, poszukuję zatrudnienia w firmie logistycznej w Polsce.
praca magazynier

Pamiętaj o jednej ważnej rzeczy! CV nie jest uniwersalnym dokumentem. Powinno każdorazowo zostać dopasowane do oferty, na którą aplikujesz. Możesz to zrobić za pomocą podsumowania zawodowego, zmieniając konkretne informacje w zależności od oczekiwań danego pracodawcy. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym artykule: jak dopasować CV do oferty pracy?

Magazynier zakres obowiązków

Doświadczenie w CV powinno zostać skrupulatnie opisane. Poza latami i miejscem pracy koniecznie zawrzyj obowiązki magazyniera. Jeśli chcesz wypaść jeszcze lepiej – ogranicz standardowe zwroty, jak: “dbanie o towar” czy “układanie towaru”. Wybierz coś, co pozwoli Ci się wyróżnić. Poniżej znajdziesz listę przydatnych sformułowań:

CV magazyniera
 • składowanie towarów według określonych zasad;
 • paletowanie i etykietowanie paczek;
 • kompletowanie towaru do wysyłki z wykorzystaniem skanera ręcznego;
 • przeprowadzanie inwentaryzacji magazynu;
 • dbanie o odpowiednie warunki składowania towaru (temperatura, światło, wilgotność);
 • sprawdzanie zgodności etykiet z dowodem nadania;
 • utrzymywanie porządku i czystości w magazynie;
 • przeprowadzanie ewidencji towaru;
 • zarządzanie 10-osobowym zespołem.

CV magazynier – wzór doświadczenia zawodowego

03.2018 – 04.2022 – Arvato Healthcare
Stanowisko: Pracownik magazynu

Magazynier obowiązki:
przyjmowałem i wydawałem towar;
kontrolowałem daty ważności produktów;
przeprowadzałem inwentaryzację magazynu;
prowadziłem ewidencję, rejestry, wykazy oraz sprawozdania;
czuwałem nad odbiorem technicznym towarów.

Osiągnięcia:
Dzięki swojemu zaangażowaniu po 2 latach pracy awansowałem na kierownika zmiany.

Jak widzisz, zakres obowiązków warto opisać w pierwszej osobie liczby pojedynczej, dzięki temu dokument staje się bardziej spersonalizowany. 

Jakie umiejętności magazyniera pomagają w zdobyciu zatrudnienia?

Praca w magazynie nie należy do najłatwiejszych. Wymaga siły i dobrej kondycji fizycznej. Delikatne osoby mogą sobie nie poradzić, dlatego podkreśl w życiorysie swoją wytrzymałość. Umiejętności w CV najlepiej podzielić na twarde (wiedza niezbędna do wykonywania pracy) oraz miękkie (cechy charakteru i predyspozycje przydatne na konkretnym stanowisku).

Twarde umiejętności magazyniera w CV:

 • uprawnienia do obsługi wózka widłowego;
 • znajomość zagadnień gospodarki magazynowej;
 • znajomość zasad prowadzenia dokumentacji magazynowej i inwentaryzacji;
 • umiejętność obsługi podnośników;
 • znajomość obsługi komputera (MS Word, MS Excel, IFS Distribution);

Magazynier – umiejętności miękkie 

 • gotowość do pracy zmianowej;
 • łatwość wykonywania kilku czynności jednocześnie;
 • dobra kondycja fizyczna;
 • komunikatywność;
 • skrupulatność.

Twoje CV zwróci uwagę pracodawcy, jeśli jako pierwsze wypiszesz te umiejętności, które znajdują się w ofercie pracy.

CV na magazyniera

Praca magazyn – jakie wykształcenie jest wymagane?

Do podjęcia pierwszej pracy na magazynie powinno wystarczyć wykształcenie zawodowe. Natomiast od kandydatów na wyższe stanowiska oczekuje się zwykle kierunkowego wykształcenia – technikum logistycznego lub studiów logistycznych. 

Opisując wykształcenie w CV wystarczy jeśli podasz nazwę szkoły, lata edukacji oraz zdobyty tytuł. Zawrzyj jedynie ostatnio ukończoną szkołę, chyba że poprzednie stopnie edukacji były powiązane z branżą logistyczną. 

Wykształcenie wzór – CV dla magazyniera

2015 – 2019 Technikum logistyczne w Olsztynie
Zawód: Technik logistyk

Zobacz też inne wzory CV:

Praca magazynier – jakie dodatkowe informacje wpisać do CV?

Pracodawcy cenią osoby, które stawiają na rozwój osobisty i zawodowy. Dlatego jeżeli ukończyłeś branżowe kursy lub jesteś w trakcie jakiegoś szkolenia – koniecznie zawrzyj taką informację w swoim życiorysie.

Jakie kursy są przydatne w pracy magazyniera?

 • Uprawnienia na wózki widłowe;
 • Kurs operatora podestów ruchomych;
 • Kurs operatora HDS;
 • Kurs operatora wózków jezdniowych.

W pracy magazyniera coraz większe znaczenie odgrywa znajomość języków obcych. Zamieszczając taką informację w CV, pamiętaj aby wskazać też poziomy znajomości języka. Możesz to zrobić w sposób opisowy np “język niemiecki – poziom zaawansowany” lub za pomocą skali Rady Europy np. “język angielski – B1”.

CV wzór magazynier

Czy opisywać zainteresowania w CV magazyniera?

“Książki, muzyka, film” – to standardowy opis zainteresowań w większości CV. Jak się domyślasz – nie zrobi to wrażenia na rekruterze. Jeżeli chcesz zaprezentować się jako ciekawa osoba, z którą można porozmawiać na wiele tematów, masz do wyboru trzy możliwości.

 1. Zawęź zbyt szeroką dziedzinę – to znaczy, zamiast pisać “film”, napisz “filmy akcji”, zamiast “muzyka”, napisz “muzyka lat 90-tych”;
 2. Dodaj niekonwencjonalne hobby – np. “wspinaczka górska” lub “windsurfing”;
 3. Podaj zainteresowania związane z branżą, w której chcesz pracować np. “psychologia sprzedaży”.

CV magazynier bez doświadczenia

Brak doświadczenia nie skreśla Twoich szans na zdobycie pracy magazyniera. Pod warunkiem, że umiejętnie odwrócisz od tego uwagę w CV, a podkreślisz inne swoje atuty i kompetencje. Doświadczenie można zdobyć także poza pracą! Kursy, wolontariaty, staż, praktyki zawodowe – są to cenne informacje dla pracodawcy. Wprawdzie brak doświadczenia nie pozwoli Ci podjąć pracy na wyższym stanowisku, ale każdy od czegoś zaczynał. To pierwszy krok do rozwoju i awansu zawodowego.

Zobacz, jak napisać podanie o praktyki

Co jeszcze powinien zawierać wzór CV – magazynier

Zanim prześlesz podanie o pracę wraz z dokumentami aplikacyjnymi, upewnij się, że Twoje CV zawiera wszystkie niezbędne elementy. Co jeszcze powinno znaleźć się w życiorysie?

 • Profesjonalne zdjęcie – zdjęcie do CV powinno mieć charakter biznesowy. Możesz zrobić je u fotografa lub wykonać samodzielnie. Pamiętaj jednak o odpowiednim oświetleniu, tle oraz schludnym ubiorze.
 • Klauzula CV – każde CV musi zawierać aktualną klauzulę RODO, bez niej Twoja aplikacja nie zostanie uwzględniona w procesie rekrutacyjnym.
 • Plik w formacie PDF  – to pożądany przez pracodawców format pliku. Dzięki temu masz pewność, że CV przybierze tę samą formę na każdym urządzeniu.

Stwórz profesjonalne CV magazyniera

Wygeneruj CV!

CV-magazynier

Stwórz CV!

CV-na-magazyniera

Skonfiguruj CV!

CV magazyniera

List motywacyjny magazynier

Dołączony do CV list motywacyjny na magazyniera skutecznie zwiększy Twoje szanse na zdobycie pracy. Ważne, abyś nie powielał w nim informacji zawartych w CV. Skup się natomiast na dokładniejszym opisie konkretnych umiejętności oraz osiągnięć zawodowych. To dokument, dzięki któremu możesz wykazać się znajomością branży, a jednocześnie udowodnić, że zatrudnienie właśnie Ciebie przyniesie firmie wiele korzyści.

Nie wpisuj suchych faktów, operuj dokładnymi danymi liczbowymi oraz procentowymi. W miarę możliwości posługuj się także specjalistycznym, branżowym słownictwem. Dzięki temu zostaniesz odebrany jako specjalista, który zna się na swojej pracy.

Jak stworzyć list motywacyjny dla magazyniera? Kwestie techniczne

Przede wszystkim zachowaj formalny wygląd dokumentu i oficjalny ton wypowiedzi. Zadbaj o datę oraz miejscowość sporządzenia pisma, dane osobowe Twoje i odbiorcy, a także zwroty grzecznościowe oraz podpis. List motywacyjny nie powinien być zbyt długi – najlepiej jeśli zmieścisz się na jednej stronie A4. 

List motywacyjny magazynier bez doświadczenia

Podobnie, jak w CV, również w liście motywacyjnym – pracownik bez doświadczenia powinien skupić się na posiadanych uprawnieniach, certyfikatach oraz cechach charakteru ważnych w tej profesji. 

praca magazyn

CV wzór magazynier 

Nie znasz się na programach graficznych? Wiesz jednak, że życiorys stworzony w Wordzie nie wygląda najlepiej? Kreator CV to rozwiązanie Twoich problemów! Prosta w obsłudze aplikacja umożliwia stworzenie nowoczesnego dokumentu, zgodnego z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi. Wystarczy, że puste rubryki uzupełnisz informacjami o sobie, a program automatycznie dopasuje układ życiorysu do wpisanych danych. Cały proces jest niezwykle szybki i pozwala uniknąć zbędnych komplikacji. Kreator CV powstał z myślą o osobach poszukujących pracy. Wzory CV są uniwersalne, dlatego sprawdzą się niezależnie od branży.

Zobacz przykładowe CV i stwórz dokument, który da Ci przewagę nad konkurencją!

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Poznaj swoje prawa pracownicze:

Ewidencja czasu pracy 2023 – Ile godzin pracy w miesiącu?
Zwolnienie lekarskie – jak dostać L4? Najważniejsze informacje
Umowa na czas nieokreślony – kiedy umowa na stałe?
Umowa na zastępstwo – jak długo można kogoś zastępować?
Urlop na żądanie – ile urlopu przysługuje? Poznaj podstawowe zasady
Zwolnienie dyscyplinarne – za co można zwolnić dyscyplinarnie? Skutki zwolnienia dyscyplinarnego
Okres ochronny przed emeryturą – ile lat przed emeryturą jest okres ochronny?
Staż pracy – Co wlicza się do lat pracy? Jak liczyć staż pracy?
Emerytury stażowe – kiedy emerytury stażowe wejdą w życie? Zobacz najnowsze informacje o emeryturach stażowych
Dodatek za godziny nocne – ile wynosi dodatek za pracę w nocy? Jak liczyć godziny nocne?