Podczas aplikacji o pracę, zależy nam, żeby to właśnie nasz wzór CV okazał się wyjątkowy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i poskutkował upragnionym telefonem, bądź wiadomością od pracodawcy informującym o zainteresowaniu naszą kandydaturą i zaproszeniu do kolejnych etapów rekrutacyjnych. Aby osiągnąć opisany skutek, nowoczesne CV powinno być nie tylko czytelne i wskazywać na kluczowe kompetencje, ale również przybierać atrakcyjną formę, która przyciągnie uwagę osoby odpowiedzialnej za rozpatrywanie kandydatury. Stworzenie zawodowego życiorysu powinno zatem uwzględniać dzisiejsze trendy i przybierać postać nowoczesnego CV. Dodatkowe wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.

Nowoczesne CV – Spis treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Nowoczesne CV – gwarancja sukcesu!

Choć każde stanowisko jest inne, dokumenty aplikacyjne mają zaprezentować Twoje kwalifikacje zawodowe potencjalnemu pracodawcy. Już od lat to profesjonalne CV stanowi kluczowy element każdego procesu rekrutacyjnego, ale zauważ, że jego forma zmieniła się na przestrzeni czasu. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie – powinieneś stworzyć nowoczesne CV! Zobacz, jakie trendy w branży rekrutacyjnej aktualnie obowiązują i skorzystaj ze wskazówek przydatnych w pisaniu CV.

Wzór CV to Twoja najlepsza wizytówka. Choć wielu osobom wydaje się, że posiadane umiejętności bronią się same, to w praktyce nie zawsze tak wygląda. Skuteczne CV musi rzucać się w oczy. Rekruter codziennie przegląda dziesiątki lub setki aplikacji, jeśli nie chcesz, aby Twoja zaginęła wśród nich – wybierz szablon CV o ciekawym designie, podkreślający Twoje doświadczenie zawodowe oraz osiągnięcia zawodowe.

Jakie elementy powinien zawierać każdy wzór CV?

Zanim przejdziemy do tego, jak stworzyć nowoczesne CV – zacznijmy od podstaw. Każdy szablon CV musi spełniać określone z góry standardy rekrutacyjne, tzn. zawierać określone sekcje. To na ich podstawie rekruterzy weryfikują, czy dany kandydat spełnia stawiane oczekiwania czy też nie.

CV nowoczesne powinno zawierać:

 • Dane personalne – imię i nazwisko najlepiej wyróżnić większą czcionką lub innym kolorem. Pozostałe dane w CV to adres mailowy i numer telefonu, ewentualnie miejsce zamieszkania. Pozostałe informacje, takie jak płeć, stan cywilny czy liczba posiadanych dzieci są całkowicie zbędne.
 • Podsumowanie zawodowe – inaczej cel zawodowy to krótki opis kandydata. Taki wstęp zawiera najczęściej informacje o długości doświadczenia i umiejętnościach kluczowych dla stanowiska, o które się ubiegasz. Najlepiej jeśli zmieścisz się w trzech lub czterech zdaniach. Dłuższy opis nie będzie zachęcał do zapoznania się z jego treścią.
 • Doświadczenie zawodowe – poszczególne miejsca pracy wypisz w kolejności odwrotnie chronologicznej, pamiętaj również o dacie rozpoczęcia i zakończenia pracy w danej firmie. Najlepiej uwzględniać jedynie te miejsca pracy, które powiązane są z branżą, w której chcesz pracować.
 • Umiejętności – umiejętności kandydata są dla pracodawców bardzo istotne. Najlepiej podzielić je na kompetencje miękkie i twarde, czyli specjalistyczne.
 • Wykształcenie – ta sekcja powinna zawierać jedynie ostatnio ukończoną przez Ciebie szkołę, chyba że poprzednie edukacji są w jakikolwiek sposób powiązane z pracą, o którą się starasz.
 • Zainteresowania – powinny znaleźć się na samym dole dokumentu. Opisz krótko swoje pasje, unikają utartych sloganów, takich jak “film, muzyka, książki”. Najlepiej jeśli hobby będzie oryginalne lub powiązane z Twoją branżą.

Nowoczesne CV – popularne trendy

Jak stworzyć nowoczesne CV? Poniżej znajdziesz kilka aktualnych trendów, które ułatwią Ci poszukiwania pracy w danej branży.

Kreator CV, czyli skorzystanie z gotowego szablonu CV

Dla wielu osób tworzenie szablonu CV od zera jest nie lada wyzwaniem, dlatego doskonałym wyjściem jest skorzystanie z pomocnych i łatwo dostępnych rozwiązań. Gotowy wzór CV jest przede wszystkim intuicyjny i prosty w obsłudze. Jedyne Twoje zadanie polega na wypełnieniu pustych rubryk informacjami o sobie. Nie musisz martwić się o strukturę, odpowiednie ułożenie sekcji, czy zasady pisania życiorysu – program to wszystko zrobi za Ciebie!

Gotowy wzór CV to oczywiście ryzyko, że inny kandydat mógł skorzystać z tego samego szablonu. dlatego warto w swoim projekcie wprowadzić drobne modyfikacje – zmiana akcentów kolorystycznych czy fontów w zupełności wystarczy.

nowoczesne szablony CV

Jak powinno wyglądać nowoczesne CV? Przejrzystość i czytelność

Nowoczesny szablon CV powinien być tak tworzony, aby maksymalnie ułatwić pracę rekrutera. Oczywiście nie bez powodu! Jeśli szybko znajdzie on kluczowe e z jego perspektywy informacje – poświęci Twojemu CV więcej uwagi. Co jest ważne w Curriculum Vitae?

 • Rodzaj czcionki – aby napisać CV nie jest ważny rodzaj czcionki, a jej czytelność. Wpływa na to nie tylko sam font, ale też wielkość. Jeśli po wydrukowaniu CV nadal możesz bez problemu przeczytać wszystkie informacje w nim zawarte, to znaczy, że wybór był trafny.
 • Formatowanie czcionki – informacje w Curriculum Vitae powinny zostać napisane czcionkami w maksymalnie trzech rozmiarach. Podobnie jest z kolorami. Nie używaj zbyt wielu i zbyt krzykliwych barw.
 • Wyróżnienie ważnych informacji – nowoczesne CV ma przyciągać uwagę rekrutera, a najlepiej zrobić to za pomocą pogrubień, dlatego pogrub tzw. słowa klucze, na których Ci najbardziej zależy.

Nowoczesne CV powinno być dopasowane do oferty pracy

Coraz więcej mówi się o tym, że nowoczesne CV powinno być dopasowane do konkretnego ogłoszenia o pracę. Jest to tak naprawdę istota skutecznego życiorysu. Czy na pewno Twoje profesjonalne CV zostało w taki sposób wykonane?

Stworzyłeś uniwersalny szablon CV, zapisałeś w formacie pdf, a następnie wysyłasz je w odpowiedzi na każdą ofertę pracy, która Cię zainteresuje? To duży błąd! Takie standardowe CV nie uwzględnia wielu kluczowych aspektów, które zostały zawarte w ofercie pracy.

Aby stworzyć skuteczne i nowoczesne CV, zapoznaj się dokładnie z ofertą pracy i wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Te które spełniasz – wypisz jako pierwsze. Przygotowanie takiego dokumentu, pozwoli Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Jak napisać CV i dopasować je do konkretnej oferty pracy? – dowiedz się więcej!

Podsumowanie zawodowe w Curriculum Vitae

Nowoczesne szablony CV na samym początku zawierają podsumowanie zawodowe. Umieszczanie go w dokumentach aplikacyjnych nie jest jeszcze w Polsce popularne, dlatego tym bardziej pozwoli Ci się wyróżnić. Podsumowanie to przede wszystkim zwięzła prezentacja kandydata.
Tak naprawdę trzy lub cztery treściwe zdania na Twój temat wystarczą. Nowoczesne CV wręcz musi zawierać ten krótki opis Twojej kandydatury.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV nowoczesne powinno być pełne konkretów

Nowoczesny wzór CV powinien być przede wszystkim uporządkowany. Szczególnie ważna jest poprawność pod kątem:

 • formalnym – zawiera wszystkie wymagane sekcje: dane personalne, podsumowanie zawodowe, doświadczenie zawodowe, umiejętności, wykształcenie, zainteresowania, klauzulę CV oraz opcjonalnie zdjęcie;
 • merytorycznym – zawartość dokumentu jest dokładnie przemyślana, zawarte są kluczowe kwestie i konkretne informacje.

CV wzór nie powinien być dłuższy niż jedna, maksymalnie dwie strony A4 (w drugim przypadku, wszystkie kluczowe informacje powinny znaleźć się na pierwszej stronie). Pamiętaj, aby unikać ogólników, nic tak nie działa na pracodawców jak konkrety, najlepiej poparte przykładami. Pracodawcy cenią sobie dane liczbowe i procentowe – dzięki nim Twoje nowoczesne CV wypadnie wiarygodnie.

Nowe CV tworzone w przemyślany sposób

nowe CV

Rekruterzy oczekują od kandydatów profesjonalizmu nie tylko w pracy, ale także w podejściu do rekrutacji. Nie popełniaj podstawowych błędów! W nowoczesnym CV nie znajdziesz:

 • selfie lub zdjęcia z wakacji;
 • informacji o stanie cywilnym, religii czy kontrowersyjnych zainteresowaniach;
 • nieprofesjonalnego adresu e-mail, jak: michalek@buziaczek.pl;
 • pięciu stron ze zbędnymi informacjami;
 • braku klauzuli;
 • pliku doc uniemożliwiającego edycję;
 • błędów ortograficznych, stylistycznych i literówek;
 • zbitych bloków tekstu;
 • pliku CV o losowej nazwie.

Co zawierają najnowsze wzory CV?

Tworzenie nowoczesnego CV powinno uwzględniać wszystkie te elementy, które zawiera tradycyjny szablon CV. Od danych kontaktowych i doświadczenie, przez zainteresowania i umiejętności, aż po znajomość języków oraz wykształcenie. Różnica polega jednak na sposobie przedstawienia wskazanych wyżej sekcji. Zamiast standardowego układu nagłówków w czarno-białej kombinacji ze zdjęciem do dokumentu po lewej stronie, warto stworzyć nowoczesne CV, które będzie wyróżniać się na tle innych aplikacji ze względu na oryginalną kolorystykę, nietypowe położenie nazw opisywanych sekcji, a nawet zdjęciem, które można dopasować do poszukiwanego profilu kandydata.

Zatem jeśli chcemy stworzyć oryginalne CV dla osoby ubiegającej się o pracę jako kucharz, umieśćmy równie profesjonalne zdjęcie w bluzie kucharskiej, lub czapce kucharskiej. A co powiesz na podsumowanie zawodowe? To jedna z tych rubryk, która z pewnością przyciągnie uwagę pracodawcy. A co powiesz na podsumowanie zawodowe? To jedna z tych rubryk, która z pewnością przyciągnie uwagę pracodawcy.

Zobacz nasze wzory CV:

Jak napisać nowoczesne CV?

Nowoczesny szablon CV powinien być zależny od firmy i stanowiska, na które zdecydowaliśmy się aplikować. Skupmy się na tym, jakie są kluczowe aspekty dla naszego pracodawcy i podkreślmy te elementy na początku CV. Jest to szczególnie istotna informacja dla osób, które tworzą swój zawodowy życiorys na więcej niż jedną stronę. Mimo tego, że rekruter będzie brał pod uwagę otrzymaną całość i tak zrobienie dobrego pierwszego wrażenia będzie należało do pierwszej strony. 

Dowiedź się więcej : Jak napisać CV – Napisz profesjonalne CV

Zachęcamy więc do zapoznania się z dokładnymi wymaganiami firmy, przeczytania informacji o jej kulturze organizacyjnej i przedstawieniu w swoim nowoczesnym CV wybranych umiejętności w taki sposób, by przyciągnęły wzrok pracodawcy, np. przy pomocy ikon. 

Jak wygląda nowoczesne CV?

Zastanawiasz się, jak powinno wyglądać nowoczesne CV? Wzór CV musi być przede wszystkim schludny i uporządkowany, a sekcje wyraźnie wyodrębnione i podkreślone. Pamiętaj o opatrzeniu poszczególnych rubryk nagłówkami np. “podstawowe dane” czy “doświadczenie zawodowe”. Taki wzór CV lepiej się czyta i przyswaja. Jeśli napiszesz w swoim CV zbyt wiele – pracodawca prawdopodobnie do tego nie dobrnie.

Jak wspomnieliśmy wyżej – nudne, czarno-białe CV – choć kiedyś było standardem, dzisiaj nie robi już na nikim wrażenia. W nowoczesnym CV nie ma miejsca na nudę! Postaw więc na wielobarwny wzór CV, ale tu również nie przesadzaj. Trzymaj się zasady maksymalnie trzech kolorów. W nowoczesnym CV świetnie sprawdzają się dodatkowe akcenty kolorystyczne lub ciekawe elementy graficzne. Co powiesz na specjalną skalę określającą poziom Twoich umiejętności? A może historia zatrudnienia przedstawiona na osi czasu? Wygląd dokumentu decyduje o tym czy pracodawca zechce zapoznać się z dalszą jego częścią. dlatego wybierz oryginalny szablon – pomoże Ci w tym nasz kreator CV!

jak wygląda nowoczesne CV

Wzór CV – Nowoczesne CV

Warto, by w nowoczesnym CV znalazły się elementy potwierdzające Twoje umiejętności. Nasz szablony CV umożliwiają utworzenie dodatkowych sekcji, jak np. “kursy”, “certyfikaty”, “projekty”, “wolontariaty” – każda z nich stawia kandydata w lepszym świetle, pokazuje jego zaangażowanie i chęć do pracy.

Innym pomysłem jest zawarcie w CV aktywnych linków prowadzących do Twojego profilu np. na LinkedIn (jeśli taki posiadasz). To popularny portal zrzeszający pracowników, pracodawców i osoby poszukujące zatrudnienia, gdzie rekruter może dowiedzieć się nieco więcej o Twojej karierze, czy też zapoznać się udzielonymi rekomendacjami i potwierdzeniami umiejętności. Zadbaj o to, aby informacje w nim zawarte pokrywały się z tym, co napisałeś w swoim CV.

Nowoczesne CV – o tym warto pamiętać! 

Obok ciekawej oprawy graficznej nawiązującej do organizacji lub stanowiska, na które aplikujemy, warto również umieścić linki prowadzące do różnego rodzaju profili w mediach społecznościowych – firmowego Instagrama/ Facebooka lub do prywatnej strony internetowej czy galerii prac. Te miejsca mogą być Twoim portfolio, a jak wiesz portfolio jest szczególnie wymagane, gdy aplikujesz do pracy w branży kreatywnej. To właśnie tam najlepiej pokażesz swoje umiejętności. Takie rozwiązanie z całą pewnością okaże się korzystne dla grafików, copywriterów, modeli, czy fotografów, a w przypadku CV maturzysty, który nie zawsze może pochwalić się zdobytym doświadczeniem, przedstawić jego wartościowe projekty ze szkoły średniej lub takie, które odzwierciedlają jego zainteresowania i mogą okazać się przydatne podczas aplikowania o pracę. 

Stwórz CV fotografa

Przygotuj się na rozmowę: Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej i gotowe odpowiedzi

Pamiętajmy jednak, by nie dzielić się z pracodawcą szczegółami ze swojego życia prywatnego. Jeśli nie ubiegamy się o stanowisko związane z social mediami lub tematyka naszego profilu na Instagramie nie ma nic wspólnego z określonym pracodawcą, nie umieszczajmy w swoim CV takich linków.

Kreator CV – przyciągnij uwagę rekrutera

Chcesz zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji i znaleźć pracę spełniającą Twoje oczekiwania? Wiesz już, że CV powinno być nowoczesne i zgodne z aktualnymi wymogami rekrutacyjnymi, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? Nasz kreator CV może Ci stworzyć nowoczesny dokument w kilka chwil! Nie musisz już spędzać wielu godzin na monotonnym planowaniu swojego życiorysu. Wystarczy, że wybierzesz wzór CV spełniający Twoje oczekiwania i uzupełnisz puste pole. Nasze szablony CV pasują do każdego stanowiska i każdej branży – sprawdź!

Program powstał z myślą o osobach poszukujących pracy w każdym wieku i bez względu na branżę. Tworzysz swoje pierwsze CV? A może masz już życiorys, ale chcesz go udoskonalić? Skorzystaj z naszego kreatora i zyskaj przewagę nad konkurencją!

Nowoczesne CV – jakie są najczęściej popełniane błędy?

nowoczesny szablon CV

Wielu kandydatów wciąż nie dba o schludny wygląd swojego CV. Czcionka jest nieczytelna, nie ma wyróżnień, podkreśleń, a nawet nagłówków. Wiele z nich nie posiada żadnej oprawy graficznej, co raczej odpycha rekrutera. Na rynku pracy liczy się pierwsze wrażenie, także w kwestii dokumentów aplikacyjnych. Jeśli przygotujesz przyciągające, graficzne i nowoczesne CV – łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę.

Nowoczesne CV nie może zawierać błędów i literówek, a niestety często się to zdarza. Nawet najmniejsza pomyłka może uniemożliwić potencjalnemu pracodawcy kontakt z Tobą – tym samym zaprzepaścisz swoje szanse na zatrudnienie. Poza tym błędy interpunkcyjne, ortograficzne i stylistyczne wyglądają nieprofesjonalnie. Nasza rada? Przed wysłaniem życiorysu przeczytaj go kilkukrotnie, aby wyeliminować ewentualne potyczki. Dobrym pomysłem jest również przekazanie go bliskiej osobie, która spojrzy na Twój dokument obiektywnie i łatwiej zweryfikuje ewentualne pomyłki.

Czy list motywacyjny to dobry pomysł?

Wiele osób rezygnuje z pisania listu motywacyjnego, ponieważ uważa, że nikt go nie przeczyta. Nawet jeśli rzeczywiście tak będzie – to wysyłając list motywacyjny pokażesz, że naprawdę zależy Ci na tej pracy. Tym samym zwiększysz swoje szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Poniżej znajdziesz podstawowe założenia listu motywacyjnego:

 • nie powinien być kopią CV;
 • powinien zostać napisany formalnym tonem;
 • powinien rozwijać kluczowe umiejętności kandydata;
 • powinien zawierać konkretne dane;
 • powinien zawierać zwroty grzecznościowe;
 • powinien wskazywać na chęć rozwoju np. “w państwa firmie chciałbym rozwijać…”
 • powinien pokazywać, co pracodawca zyska zatrudniają właśnie Ciebie.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Czy nasze nowoczesne CV jest zgodne z trendami?

Nowoczesny szablon CV to dokument, który ma prezentować informacje na Twój temat, przebieg kariery zawodowej i naukowej oraz szczególne osiągnięcia. Powinno zostać tak skonstruowane, aby podkreślać Twoje zalety i udowodnić, że jesteś lepszy od innych kandydatów. Wydaje Ci się, że struktura CV jest dość sztywna, ponieważ każdy CV wzór musi zawierać ściśle określone informacje? Pamiętaj, że masz dużo swobody w kształtowaniu swojego Curriculum Vitae.

Zdecyduj czy Twoje nowoczesne CV będzie nastawione na pokazanie bogatego doświadczenia zawodowego, czy raczej umiejętności i kwalifikacji. W zależności czy szukasz nowej pracy biurowej czy w marketingu – sam musisz wiedzieć, jaki efekt chcesz osiągnąć i co przekazać potencjalnemu pracodawcy.

Po przeczytaniu powyższych wskazówek, przyszedł czas na postawienie sobie pytanie – czy możemy określić nasz życiorys zawodowy jako zgodny z trendami? Sprawdźmy zatem, co znajduje się w przygotowanym CV i doprecyzujmy je w taki sposób,aby uzyskać w pełni merytoryczne, profesjonalne i nowoczesne CV, dzięki któremu zdobędziemy wymarzone stanowisko i będziemy w stanie poszerzać swoje doświadczenie. 

Przykładowe CV
Sprawdź przykładowe wzory CV

Czytaj więcej : Jakie umiejętności wpisać w CV? – Zainteresowania w CV (Przykłady)

Sprawdź też:

Referencje w CV – co to są referencje?
CV do biura – Jak wygląda list motywacyjny pracownika biurowego?
Co to jest CV?
Jak wpisać wykształcenie w CV
Kosiniakowe – co przysługuje kobiecie w ciąży bez pracy? + wzór wniosku
Podanie o praktyki – jak napisać podanie o praktyki zawodowe wzór
Szukam pracy za granicą, czyli gdzie znaleźć zatrudnienie i jak wygląda życie za granicą?