Podczas aplikacji o pracę, zależy nam, żeby to właśnie nasze CV okazało się wyjątkowe (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i poskutkowało upragnionym telefonem, bądź wiadomością od pracodawcy informującym o zainteresowaniu naszą kandydaturą i zaproszeniu do kolejnych etapów rekrutacyjnych. Aby osiągnąć opisany skutek, nasze CV powinno być nie tylko czytelne i wskazywać na kluczowe kompetencje, ale również przybierać atrakcyjną formę, która przyciągnie uwagę osoby odpowiedzialnej za rozpatrywanie kandydatury. Stworzenie zawodowego życiorysu powinno zatem uwzględniać dzisiejsze trendy i przybierać postać nowoczesnego CV, o którym wspominamy więcej w poniższych rozważaniach.

Nowoczesne CV – Spis treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Co zawierają najnowsze wzory CV?

Tworzenie nowoczesnego CV powinno uwzględniać wszystkie te elementy, które znajdziemy w tradycyjnym szablonie CV. Od danych kontaktowych i doświadczenie, przez zainteresowania i umiejętności, aż po znajomość języków oraz wykształcenie. Różnica polega jednak na sposobie przedstawienia wskazanych wyżej sekcji. Zamiast standardowego układu nagłówków w czarno-białej kombinacji ze zdjęciem do dokumentu po lewej stronie, warto stworzyć nowoczesne CV, które będzie wyróżniać się na tle innych aplikacji ze względu na oryginalną kolorystykę, nietypowe położenie nazw opisywanych sekcji, a nawet zdjęciem, które można dopasować do poszukiwanego profilu kandydata. Zatem jeśli chcemy stworzyć oryginalne CV dla osoby ubiegającej się o pracę jako kucharz, umieśćmy równie profesjonalne zdjęcie w bluzie kucharskiej, lub czapce kucharskiej. 

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Wygląd CV w nowoczesnym wydaniu 

Kreacja nowoczesnego CV powinna być zależna od firmy i stanowiska, na które zdecydowaliśmy się aplikować. Skupmy się na tym, jakie są kluczowe aspekty dla naszego pracodawcy i podkreślmy te elementy na początku CV. Jest to szczególnie istotna informacja dla osób, które tworzą swój zawodowy życiorys na więcej niż jedną stronę. Mimo tego, że rekruter będzie brał pod uwagę otrzymaną całość i tak zrobienie dobrego pierwszego wrażenia będzie należało do pierwszej strony. 

Dowiedź się więcej : Jak napisać CV – Napisz profesjonalne CV

Zachęcamy więc do zapoznania się z dokładnymi wymaganiami firmy, przeczytania informacji o jej kulturze organizacyjnej i przedstawieniu w swoim nowoczesnym CV wybranych umiejętności w taki sposób, by przyciągnęły wzrok pracodawcy, np. przy pomocy ikon. 

Nowe CV – o tym warto pamiętać! 

Obok ciekawej oprawy graficznej nawiązującej do organizacji lub stanowiska, na które aplikujemy, warto również umieścić linki prowadzące do różnego rodzaju profili w mediach społecznościowych, dzięki którym możemy pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zaczynając od ścieżki kierującej na LinkedIn, gdzie rekruter może dowiedzieć się nieco więcej o naszej karierze, czy też zapoznać się udzielonymi nam rekomendacjami i potwierdzeniami umiejętności, aż po strony internetowe, na których można znaleźć portfolio. Takie rozwiązanie z całą pewnością okaże się korzystne dla grafików, copywriterów, modeli, czy fotografów, a w przypadku CV maturzysty, który nie zawsze może pochwalić się zdobytym doświadczeniem, przedstawić jego wartościowe projekty ze szkoły średniej lub takie, które odzwierciedlają jego zainteresowania i mogą okazać się przydatne podczas aplikowania o pracę. 

Stwórz CV fotografa

Przygotuj się na rozmowę: Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej i gotowe odpowiedzi

Pamiętajmy jednak, by nie dzielić się z pracodawcą szczegółami ze swojego życia prywatnego. Jeśli nie ubiegamy się o stanowisko związane z social mediami lub tematyka naszego profilu na Instagramie nie ma nic wspólnego z określonym pracodawcą, nie umieszczajmy w swoim CV takich linków.

Czy nasze CV jest zgodne z trendami?

Po przeczytaniu powyższych wskazówek, przyszedł czas na postawienie sobie pytanie – czy możemy określić nasz życiorys zawodowy jako zgodny z trendami? Sprawdźmy zatem, co znajduje się w przygotowanym CV i doprecyzujmy je w taki sposób,aby uzyskać w pełni merytoryczne, profesjonalne i nowoczesne CV, dzięki któremu zdobędziemy wymarzone stanowisko i będziemy w stanie poszerzać swoje doświadczenie. 

Przykłądowe CV
Sprawdź przykłądowe wzory CV

Czytaj więcej : Jakie umiejętności wpisać w CV? – Zainteresowania w CV (Przykłady)

Sprawdź też:

Referencje w CV – co to są referencje?
CV do biura – Jak wygląda list motywacyjny pracownika biurowego?
Co to jest CV?
Jak wpisać wykształcenie w CV
Kosiniakowe – co przysługuje kobiecie w ciąży bez pracy? + wzór wniosku
Podanie o praktyki – jak napisać podanie o praktyki zawodowe wzór
Szukam pracy za granicą, czyli gdzie znaleźć zatrudnienie i jak wygląda życie za granicą?

Dodaj komentarz