cv geodeta

Głównym zadaniem geodety jest wyznaczanie odległości pomiędzy różnymi punktami oraz dokonywanie pomiarów na działkach, gruntach rolnych i inwestycyjnych oraz terenach pod wszelkiego rodzaju budowy, również dróg, autostrad i mostów. Jednak na tym jego obowiązki się nie kończą. Od specjalistów z tej dziedziny wymaga się także dobrej znajomości obsługi komputera oraz umiejętności pozyskiwania informacji ze zdjęć lotniczych i satelitarnych. Często też wykonują mapy do celów projektowych, sporządzają niezbędną dokumentację czy urządzają tereny leśne i rolne. Innymi obowiązkami geodety jest często opis rzeźby terenu, wycena nieruchomości, a także prowadzenie ewidencji gruntów. Jesteś na etapie poszukiwania zatrudnienia? Sprawdź, jak odpowiednio przygotować list motywacyjny i profesjonalne CV geodety.

CV i list motywacyjny geodeta – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Od czego zacząć CV dla geodety?

Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę rekrutera i już na wstępie pokazać, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko – stwórz na samym początku podsumowanie zawodowe. Taki opis powinien być zwięzły, ale nasycony najważniejszymi informacjami na temat tego kim jesteś, jak długie jest Twoje doświadczenie i które z posiadanych przez Ciebie umiejętności przekujesz w sukces firmy. Rekruter zwykle ma niewiele czasu na zapoznanie się z jedną aplikacją, dlatego takie podsumowanie pozwoli mu wychwycić najważniejsze informacje, gdy tylko dokument trafi w jego ręce.  

CV geodeta – doświadczenie i umiejętności

Kolejną sekcją, na którą pracodawca z całą pewnością zwróci uwagę, jest Twoje doświadczenie zawodowe. Podawaj zawsze miejsce poprzedniej pracy, okres w którym pracowałeś oraz zakres wykonywanych obowiązków. To bardzo ważne, aby pracodawca mógł ocenić, co potrafisz i czy jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko. Podobnie jest z umiejętnościami, które powinny być dokładnie sprecyzowane. Najlepiej wybrać te, których wymaga pracodawca w ogłoszeniu o pracę. Starannie wyselekcjonowane umiejętności przyczynią się do sukcesu w procesie rekrutacji. 

cv geodety

Co z wykształceniem?

Tak, jak każde CV, również CV dla geodety powinno zawierać rubrykę dotyczącą wykształcenia. Nie musi być to jednak bardzo rozbudowana sekcja. Obecnie pracodawcy bardziej cenią posiadaną wiedzę i praktyczne umiejętności, niż wykształcenie, dlatego wystarczy jeśli podasz lata nauki, nazwę szkoły oraz uzyskany tytuł lub zawód. Obecnie geodetów kształcą już szkoły średnie, dlatego warto wymienić wszystkie szczeble edukacji związane z  pracą, którą chcesz wykonywać.  

Jak zostać geodetą?

Do zawodu geodety prowadzą dwie drogi. Jedną z nich jest ukończenie studiów wyższych z zakresu geodezji i kartografii. Druga to technikum geodezyjne, po którym można stawiać pierwsze kroki w tej profesji, jednak nie samodzielnie, a np. jako asystent geodety. Warunkiem jest także przystąpienie do ogólnopolskiego egzaminu. Swoje CV możesz składać w firmach budowlanych i geodezyjnych, kopalniach zajmujących się poszukiwaniem złóż surowców oraz administracji samorządowej gminy lub powiatu.

Przykładowe CV geodety:

Dodatkowe sekcje, dzięki którym zyskasz przewagę

Jeśli ukończyłeś specjalistyczne kursy i szkolenia, zdecydowanie zawrzyj taką informację w swoim CV geodety. To najlepszy sposób, by pokazać chęć rozwoju. Dobrze postrzegane są także zainteresowania związane z zawodem. Osoby, dla których praca jest pasją, zwykle odbierane są jako bardziej zaangażowane w powierzone zadania. 

Od geodetów wymaga się odpowiednich kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu. Mogą je uzyskać osoby posiadające kierunkowe wykształcenie, są niekarane, posiadają doświadczenie (konieczność odbycia praktyki zawodowej) i zdolność do czynności prawnych. Takie uprawnienia nadawane są przez Głównego Geodetę Kraju po uprzednim zdaniu części pisemnej oraz ustnej egzaminu państwowego.

Warunki uzyskania uprawnień:

Nadanie uprawnień zawodowych odbywa się na wniosek zainteresowanego. Należy go złożyć w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii osobiście lub za pośrednictwem poczty. Do wniosku należy dołączyć:

  • dokumenty potwierdzające spełnienie powyższych wymagań;
  • dziennik praktyki zawodowej;
  • dwie fotografie;
  • potwierdzenie wniesienia opłaty skarbowej z tytułu wydania świadectwa.

Aby postępowanie kwalifikacyjne zostało rozpoczęte, należy także uiścić opłatę w wysokości 900 zł lub 180 zł w przypadku trybu bez egzaminu. 

list motywacyjny geodeta

Ciekawe CV to praktyczne porady dla każdego zawodu:

CV fizjoterapeuty
CV dietetyka
CV managera
CV lekarza
CV logistyka
CV kucharz

Jak napisać list motywacyjny geodety?

Czasami samo CV nie wystarczy, aby otrzymać wymarzoną pracę. Jeśli chcesz pokazać, że naprawdę Ci na niej zależy – przygotuj dodatkowo list motywacyjny. To często pomijany dokument w procesie rekrutacyjnym, dlatego tym bardziej pozwoli Ci się wyróżnić. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym stworzysz profesjonalny dokument.

cv dla geodety

List motywacyjny geodeta – praktyczne porady:

  1. Poprawność danych kontaktowych w liście motywacyjnym jest bardzo ważna, ponieważ tylko w ten sposób pracodawca może się z Tobą skontaktować. Umieść imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. To jednak nie wszystko – list motywacyjny powinien spełniać wymogi każdego pisma formalnego, dlatego zaadresuj go do konkretnej osoby, może to być właściciel firmy lub rekruter. Nie zapomnij również o nazwie i adresie placówki, do której rekrutujesz.
  2. List motywacyjny powinien być dopasowany do oferty pracy, co to oznacza? Po zapoznaniu się z treścią ogłoszenia, jako pierwsze wymień te kompetencje i umiejętności, które uwzględnione zostały w wymaganiach.
  3. W liście warto skupić się na tym, co nowego Twoje zatrudnienie wniesie do firmy. Udowodnij, że posiadaną wiedzę i umiejętności przełożysz na wiele korzyści.
  4. Zadaniem listu jest dokładne przybliżenie Twojej kandydatury, dlatego bezcelowe jest powielanie treści CV. Postaraj się je rozszerzyć o przykłady rozwiązanych przez Ciebie sytuacji  oraz sukcesy, z których jesteś dumny.
  5. List motywacyjny na początku i na końcu powinien zawierać zwroty grzecznościowe. Ważne jest także, aby pamiętać o dacie, odpowiedniej długości (najlepiej zmieścić się na jednej stronie A4) i formacie PDF. 

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Sprawdź też nasze pozostałe artykuły:

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?
Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę
Gotowe wzory CV do wypełnienia – Zobacz 24 szablony CV do pobrania
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
Jak napisać list motywacyjny do urzędu? – CV do urzędu