To oczywiste, że dążymy do tego, aby pracodawca mógł poznać nas z jak najlepszej perspektywy, dlatego wysyłając CV dokładnie analizujemy każde zawarte w nim słowo, podkreślamy nasze umiejętności, wymieniamy zdobyte certyfikaty i w przemyślany sposób opisujemy dotychczasowe doświadczenie. Nie ulega wątpliwości, że CV ma za zadanie nieść za sobą pewien przekaz i wszelkie chęci stworzenia go w maksymalnie profesjonalny sposób stanowi wzorowe podejście każdego ubiegającego się o pracę. Jednak oprócz skupienia się na zawartych informacjach, należy również zwrócić uwagę, na to, jak zostały przedstawione, a co za tym idzie, jak nasze CV wygląda – czy wzbudza pozytywne wrażenie na odbiorcy, czy nie różni się niczym od innych aplikacji, które codziennie ogląda rekruter? Chcąc przyciągnąć zainteresowanie przyszłego pracodawcy warto poświęcić chwilę i stworzyć kreatywne CV. Co powinno się w nim znaleźć? Odpowiedź w artykule!

Przeczytaj więcej: Jak napisać CV – Napisz profesjonalne CV

Elementy CV – kreatywne podejście do zawodowego życiorysu

Do tworzenia kreatywnego CV nie powinniśmy przekonywać nikogo – kto z nas bowiem nie chciałby wysyłać CV, które zostanie określone przez rekrutera jako pozytywnie wypadające na tle innych aplikacji, przyciągające uwagę i podkreślające, jak sama nazwa wskazuje, kreatywność kandydata. Co więcej, takie słowa to tylko początek drogi otwierającej kolejne etapy rekrutacji, na których będziemy mogli przekonać pracodawcę, że to właśnie my jesteśmy odpowiednią osobą na dane stanowisko.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Kreatywne CV sprawdzi się nie tylko podczas rekrutacji na grafików, fotografów czy architektów, ale to także doskonały pomysł na zainteresowanie swojego przyszłego pracodawcy podczas ubiegania się o pracę w innych obszarach rynku – od sprzedaży, po gastronomię, jak i nieruchomości.  Nasze nietypowe CV powinno być dostosowane do branży i stanowiska, na które aplikujemy. Tworzenie kreatywnego życiorysu zawodowego wymaga zatem od nas zastanowienia się, co jest utożsamiane z daną specjalizacją lub firmą i w jaki sposób odpowiednio umieścić te elementy w CV.

Dowiedź się Jak napisać list motywacyjny – sprawdzone sposoby na idealne przedstawienie swojej kandydatury.

Oryginalne CV – kreatywność i czytelność

W nawiązaniu do wspomnianych wskazówek, podczas projektowania swojego CV liczy się pomysł. Nasza aplikacja powinna być nowatorska, ale jednocześnie czytelna i przejrzysta. Zbyt dużo elementów graficznych lub wykorzystanie wielu kolorów może sprawić rekruterowi problem w zapoznaniu się z zawartymi informacjami w dokumencie. Należy podkreślić przy tym, że kreatywne CV to nie tylko zmiana białego tła na niebieskie i dodanie ikony telefonu przy danych kontaktowych.  Jak już zostało wspomniane powyżej,  oryginalny życiorys zawodowy powinien być ukierunkowany na wybraną branżę.  Postanowiliśmy więc wybrać kilka potencjalnych aplikacji na określone stanowiska i podrzucić pomysły na wzbogacenie swojego CV o kreatywne elementy:

CV dla grafika;
CV da nauczyciela;
CV dla kierowcy autobusu.

Kreatywne CV dla grafika

Grafik jest to zawód, który bez cienia wątpliwości kojarzony jest z kreatywnością i starannością. W jego CV zamiast zdjęcia może znaleźć się zatem wykonana przez niego grafika przedstawiająca kandydata. Należy pamiętać również o podkreśleniu swojego linku do portfolio!

Zdjęcie do CV: czy w CV musi być zdjęcie? jakie zdjęcie do CV wybrać?

Kreatywne CV dla nauczyciela

Kreatywne CV dla nauczyciela może zostać przedstawione w formie planu lekcji! Nagłówki z sekcjami jako dni tygodnia i poszczególne informacje o swoim doświadczeniu lub wykształceniu w roli zajęć z pewnością przyciągną uwagę pracodawcy.

Stwórz profesjonalne CV nauczyciela:

Kreatywne CV dla kierowcy autobusu

Z czym kojarzy nam się praca kierowcy autobusu? Oczywiście z samym transportem oraz… rozkładem jazdy. Decydując się zaprezentować informacje o swojej karierze w formie takiego rozkładu wykażemy się swoją kreatywnością i niewątpliwie wyróżnimy się wśród innych CV.

Zobacz więcej szablonów CV

Ładne CV? Poświęć mu chwilę!

Wykonanie kreatywnego CV, które będzie dedykowane konkretnemu stanowisku przedstawi nie tylko naszą pomysłowość, ale również indywidualne podejście do tematu, co w oczach pracodawcy również może wpłynąć korzystnie na naszą dalszą sytuację – wyłonienie z grona innych kandydatów i spotkania na rozmowie rekrutacyjnej. Mamy nadzieję, że wszelkie etapy rekrutacji przebiegną pomyślnie, a nowa posada przyniesie dokładnie to, czego oczekujemy od wykonywanej pracy.

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Ciekawe CV – dowiedz się więcej:

Jak napisać CV w 2023 roku?
Umowa B2B – co to jest umowa B2B?
Maszynista: jak zostać maszynistą? Ile zarabia maszynista?
Barista/ baristka – kto to jest barista i jak wygląda jego praca + profesjonalne CV baristy
Co to jest public relations i jak wygląda praca w PR?
Pierwszy dzień w nowej pracy – jak go przeżyć i jak pokonać stres przed nową pracą
Praca kurier – ile zarabia kurier i jak nim zostać?
Becikowe 2023 – dla kogo becikowe i jak wypełnić wniosek o becikowe 2022 + wzór
Świadczenie postojowe – jak złożyć wniosek o postojowe?