Umowa na czas nieokreślony – kiedy umowa na stałe?

umowa na czas nieokreślony

Wydaje się, że umowa o pracę jest najchętniej wybieraną formą zatrudnienia, jednak musisz wiedzieć, że nie każda da Ci te same prawa pracownicze. Można powiedzieć, że to właśnie umowa o pracę na czas nieokreślony jest najbardziej pożądaną. Dlaczego? Ponieważ poza pewnością zatrudnienia i stałym źródłem utrzymania, gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, które trudno przecenić. Zastanawiasz się, co daje umowa na czas nieokreślony? A może, która umowa musi być na czas nieokreślony? O zaletach, a także o wadach tej formy zatrudnienia przeczytasz w poniższym artykule.

Kontynuuj czytanie

Umowa na zastępstwo – jak długo można kogoś zastępować?

umowa na zastępstwo

W 2016 roku w życie weszły rozporządzenia z Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 sierpnia 2015 r., na mocy których nie istnieje już umowa na zastępstwo. Zamiast niej, w ramach świadczenia usług za pracownika, który przebywa na chwilowym zwolnieniu, pracodawca może podpisać z Tobą umowę z kategorii umów o pracę na czas określony. Różni się ona jednak od tej podpisywanej na zwykłych warunkach. Umowę na zastępstwo zawiera się w sytuacji, w której zatrudniony pracownik z różnych powodów nie może wykonywać swoich obowiązków przez dłuższy czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej formie zatrudnienia, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kontynuuj czytanie

Umowa B2B – co to jest umowa B2B?

umowa b2b

Przeglądasz oferty pracy i wśród proponowanych form zatrudnienia, obok umowy o pracę, widnieje współpraca B2B. Co to takiego? To rodzaj umowy cywilnoprawnej zawierany pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi (przedsiębiorcami). W dzisiejszych czasach B2B jest coraz częściej wybierane. Choć może okazać się niezwykle korzystne, przed podjęciem decyzji o założeniu własnej działalności, należy pamiętać o najważniejszych kwestiach dotyczących takiej relacji. Sprawdź, z czym wiąże się zatrudnienie B2B i czy naprawdę się opłaca.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę

Wypowiedzenie umowy o pracę jest oświadczeniem woli jednej ze stron, które ma zakończyć istniejący stosunek pracy po upływie danego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy o pracę może zostać dokonane zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika. W zależności od rodzaju umowy przyjmuje ono różne formy. Jakie to formy? Ile wynosi okres wypowiedzenia? Jak napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron? I jak postąpić jeśli otrzymałeś wypowiedzenie umowy o pracę od pracodawcy? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z rozwiązaniem umowy o pracę.

Kontynuuj czytanie