Dobre CV jest przepustką do sukcesu w znalezieniu wymarzonej pracy. Ważne, aby było nowoczesne, a zarazem przejrzyste i konkretne. To, że pracodawca zwraca uwagę na doświadczenie zawodowe, zdobyte wykształcenie i zainteresowania, nie jest żadną tajemnicą, jednak czy wiedziałeś, że w CV kursy i szkolenia są równie znaczącą kwestią? Jakie certyfikaty warto zrobić i gdzie w CV wpisać prawo jazdy? Udzielamy kilku przydatnych wskazówek, by zwiększyć Twoje szanse na rozmowę rekrutacyjną.

Kursy i certyfikaty w CV – Spis treści

Kursy i szkolenia? W CV warto się nimi pochwalić
Kursy i szkolenia w CV – czy jest na nie miejsce?
Jakie kursy warto zrobić?
Gdzie wpisać prawo jazdy w CV?

Kursy i szkolenia? W CV warto się nimi pochwalić

Na współczesnym rynku pracy liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne. Na znaczeniu zyskują także kompetencje miękkie. Możesz zdobyć je nie tylko w pracy i na studiach, ale także decydując się na przydatne kursy i szkolenia. Niekiedy taka dodatkowa aktywność jak certyfikaty w CV, dla pracodawcy jest równie istotna, a czasem nawet ważniejsza od pozostałych kompetencji. Posiadasz certyfikat, szkolenia lub możesz pochwalić się innymi formami rozwoju osobistego? Nie zapomnij o nich wspomnieć.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

W czasach, gdy trudno o wymarzoną pracę, każdy stara się wyróżnić wśród pozostałych kontrkandydatów. Najlepiej zrobić to oczywiście poprzez ciekawe CV. Kursy i certyfikaty to dokumenty poświadczające posiadanie przez Ciebie dodatkowych kwalifikacji. Stanowią część Twojego doświadczenia zawodowego, dlatego pod żadnym pozorem o nich nie zapominaj. Każdy pracodawca wie, że certyfikaty w CV to dowód na Twoje zaangażowanie, chęć rozwoju i nieustanne podnoszenie kompetencji oraz kwalifikacji. Jeśli masz na swoim koncie osiągnięcia, którymi warto się pochwalić- nie zwlekaj, tylko natychmiast wpisz je do CV. Właśnie to może okazać się Twoją przepustką do rozmowy rekrutacyjnej.

Odpowiednie kwalifikacje w CV są niezwykle ważne, szczególnie w przypadku specjalistów, na przykład lekarzy i stomatologów. Ponieważ medycyna wciąż się rozwija, dodatkowe umiejętności okażą się nieocenione, dlatego warto uwzględniać zdobyte certyfikaty w CV i się nimi pochwalić. Innym przykładem są księgowe. Przepisy prawa nieustannie się zmieniają, wiedza nabyta na studiach może okazać się niewystarczająca, dlatego dodatkowe szkolenia w CV pokażą, że jesteś osobą, która na bieżąco monitoruje to, co dzieje się w przepisach i zwiększysz tym samym szanse na zatrudnienie.

Kreator Ciekawego CV Poznaj przykładowe Szablony CV

Kursy i szkolenia w CV – czy jest na nie miejsce?

Na kursy i szkolenia w CV zawsze powinno znaleźć się miejsce. Dlatego warto podzielić swój życiorys na konkretne sekcje. Uwzględnij doświadczenie, wykształcenie, umiejętności oraz certyfikaty. W CV nie może ich zabraknąć. Kursy i szkolenia w CV możesz prezentować na wiele sposobów w zależności od tego, czego konkretnie dotyczą.

Wybierz dodatkową opcję certyfikaty w generatorze Ciekawe CV

Wyodrębnij osobną sekcję kursy w CV. Jeśli stanowią jedną z najważniejszych informacji dotyczących Twojej kandydatury i są istotne dla stanowiska, na które aplikujesz– umieść je na samej górze w pierwszej części, aby już na wstępie przyciągnąć uwagę rekrutera. Jeśli dotyczą umiejętności językowych- w CV certyfikaty tego typu dodaj do sekcji języki obce. Nie zapominaj o tym, by uwzględniać w CV kursy i szkolenia związane bezpośrednio z branżą, w której chcesz pracować.

By wywrzeć pożądany efekt, pamiętaj o odbiorcy, przyciągnij uwagę ciekawym CV. Certyfikaty, podobnie jak pozostałe informacje, dobieraj pod kątem ich przydatności na stanowisku, na które aplikujesz. Jeśli chcesz zawrzeć informacje na temat kursów dotyczących kompetencji miękkich w swoim CV– szkolenia tego typu zawsze są mile widziane. Z roku na rok pracodawcy oprócz kwalifikacji zaczynają zwracać coraz większą uwagę na zdobyte kompetencje. W opisie certyfikatu ze szkolenia zawrzyj wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Przykładowe CV powinien wyglądać następująco: miesiąc i rok ukończenia kursu, szkolenia czy uzyskania certyfikatu (przy certyfikatach musi pojawić się także informacja, do kiedy jest ważny), dodatkowo nazwa, organ wydający dany dokument oraz miejsce odbycia danego kursu czy szkolenia.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Jesteś w trakcie tworzenia CV? Zapoznaj się z naszymi artykułami

Jeśli nadal nie jesteś pewny, jak powinny prezentować się w CV kursy i szkolenia– wzór znajdziesz w Internecie. Przydatne infografiki czy kreatory pomogą Ci stworzyć wyjątkowy dokument, który zwróci uwagę każdego rekrutera. Pamiętaj, że na tle innych wyróżniają Cię umiejętności, doświadczenie, oprawa graficzna CV, kursy i szkolenia. Wzór lub projekt powinny być proste, a zarazem zaskakujące i ciekawe.

Jakie kursy warto zrobić?

Czy zastanawiasz się, jakie kursy warto zrobić? Niestety nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na początku musisz kierować się własnymi zainteresowaniami i tym, czego oczekujesz od przyszłej pracy. Warto uwzględniać w CV kursy, które powiązane są z interesującą Cię branżą oraz z umiejętnościami, które już posiadasz i chcesz rozwijać lub zdobyć je od podstaw. Najważniejsze to uwzględnić w CV szkolenia powiązane bezpośrednio ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Takie kursy w CV zawsze tworzą pozytywny wizerunek Twojej osoby.

Jednymi z najbardziej cenionych umiejętności są kompetencje miękkie, które warto umieścić w CV. Kursy i szkolenia z asertywności czy zarządzania czasem z pewnością wywrą dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. W zależności od branży, poinformuj o znajomości systemów zarządzania jakością, czy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, znajomości języków obcych oraz o biegłej obsłudze wymaganych programów. Prawo jazdy w CV jest również dobrze postrzegane. Nie możesz go pominąć ubiegając się o pracę, która wymaga prowadzenia pojazdów.

Certyfikaty w Kreatorze CV – Ciekawe CV

Bardzo ważne są także certyfikaty językowe. Otrzymuje się je zwykle po zdaniu specjalnych, kilkudniowych egzaminów. Najczęściej składają się na nie testy gramatyczne, zadania ze słuchu, wypracowania i konwersacje. Takie certyfikaty w CV są niezwykle istotne, ponieważ zdanie egzaminu wymaga znajomości języka, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Wspomnij o poziomie, na którym udało Ci się zdać dany certyfikat. Nie każdy jest świadomy, że oprócz certyfikatów językowych równie istotne są w CV kursy zawodowe. Zwłaszcza te, które pozwalają na objęcie stanowiska menadżerskiego. To najlepszy dowód, że potencjalny pracownik jest zdyscyplinowany, zdeterminowany i nastawiony na cel.

Gdzie wpisać prawo jazdy w CV?

Gdy wiesz już, jakie kursy warto robić i gdzie je umieścić, pozostaje pytanie gdzie wpisać prawo jazdy w CV? Często wydaje się, że prawo jazdy w CV nie jest istotną kwestią, szczególnie jeśli nie ubiegasz się o pracę związaną z prowadzeniem pojazdów. To, gdzie wpisać prawo jazdy w CV, zależy oczywiście od stanowiska, na które aplikujesz. Niekiedy stanowi najważniejszą umiejętność, a niekiedy jest tylko dodatkiem.

Kursy i projekty – Przykład Ciekawe CV

Dobre CV– gdzie wpisać prawo jazdy? Zazwyczaj w CV prawo jazdy umieszcza się w sekcji umiejętności. Jeśli to kluczowa informacja, gdy starasz się o posadę kierowcy lub taki wymóg jest w ofercie, uwzględnij je na samej górze. Ważna jest oczywiście kategoria dokumentu. Na przykład prawo jazdy kategorii B. CV to również miejsce, gdzie warto podkreślić, że jest to czynne prawo jazdy, to znaczy, że na co dzień prowadzisz pojazd.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Do tych samych zasad stosuj się przygotowując inną wersję językową życiorysu. Prawo jazdy po angielsku (Cv In English) wpisujesz w podobny sposób – najpierw nazwa dokumentu, a następnie kategoria. Zasadę tę stosuj analogicznie w każdym języku. Popularne kategorie umieszczane w CV to prawo jazdy kategorii B, ale także kategorie A, C, C+E czy D.Jaki kurs warto zrobić, żeby otrzymać pracę i które umieścić w CV? Gdzie wpisać prawo jazdy? To jedne z pytań, które warto sobie zadać tworząc ten dokument. Jego wizualne aspekty, a przede wszystkim zawartość, zdecydują o tym, jak wypadniesz na tle konkurencji i czy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Z pewnością przyczyni się do tego certyfikat, szkolenia– wzór pomoże Ci stworzyć wyjątkowy życiorys. Kursy w CV? Szkolenia w CV? Nigdy nie wiesz, która informacja zwiększy Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy. Dokładnie przemyśl, co chcesz umieścić w swoim Curriculum Vitae i w jaki sposób. Pamiętaj, że dobre CV to klucz do sukcesu!

Zobacz różne rodzaje CV dostosowane do najróżniejszych potrzeb