CV emeryta

Jesteś na emeryturze? Przepracowałeś wiele lat, ale brakuje Ci wychodzenia codziennie rano z domu? Może środki, które otrzymujesz, nie są wystarczające do pokrycia Twoich wydatków? Masz siłę i chęci do dalszej pracy? Poszukaj zatrudnienia! Starszy wiek nie musi oznaczać zamknięcia się w domu. Wyjdź do ludzi, przejrzyj oferty i przygotuj CV dla emeryta!

CV emeryta – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV dla emeryta wzór – czego możesz nie wiedzieć?

Pod koniec 2022 roku liczba pracujących emerytów wyniosła 826 tys. i cały czas rośnie. Okazuje się, że w Polsce starsi ludzie wcale nie siedzą bezczynnie. Aby dostać pracę, trzeba jednak przygotować odpowiedni dokument.

CV emeryta może sprawiać problem w przygotowaniu – zwłaszcza gdy dawno tego nie robiłeś. Dokument ten aktualnie przygotowuje się w wersji komputerowej. Można skorzystać zarówno z różnych programów (np. Kreator CV) do tworzenia życiorysów, jak i stworzyć Curriculum Vitae samemu. Ważne, aby zawierało ono wszystkie istotne elementy. Aspekty prawne, związane z rekrutacją, jak i wymagania pracodawców, zmieniły się w ostatnich latach. Jeśli chcesz stworzyć aktualne CV dla emeryta – dokładnie zapoznaj się z poniższym artykułem.

CV emeryta przykład – jak przygotować taki dokument?

Aby poprawnie przygotować CV emeryta, musisz zawrzeć w nim wszystkie konieczne kwestie. Co powinno znaleźć się w życiorysie?

CV emeryta przykład – dane osobowe i kontaktowe

Tworzenie swojego CV zacznij od podania danych osobowych (imienia i nazwiska) oraz kontaktowych (numeru telefonu i adresu e-mail). Są to informacje niezbędne, jeśli chcesz, aby pracodawca skontaktował się z Tobą z propozycją pracy lub zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Wielu ludzi uważa, że warto podać również datę urodzenia oraz adres zamieszkania. Nie rób tego. Jeśli koniecznie chcesz coś dopisać – ogranicz się do miejscowości. 

Wzór CV dla emeryta – podsumowanie zawodowe

Chcesz się wyróżnić? Nawet wielu młodszych kandydatów nie wpisze do swojego CV podsumowania zawodowego – a to duży błąd! Te parę zdań o Tobie, Twoich największych osiągnięciach oraz celach zawodowych stanowi idealną wizytówkę! Umieść je na górze dokumentu, aby była to pierwsza rzecz, która rzuci się rekruterowi w oczy. Nie wpisuj tu wszystkich informacji. Ten tekst powinien być stosunkowo krótki – około pięciu zdań. Zainteresuj pracodawcę, aby zechciał czytać dalej.

CV dla emeryta – doświadczenie

Jesteś na emeryturze? Prawdopodobnie posiadasz duże doświadczenie! Skup się na tych pozycjach, które mają związek z ofertą, na którą aplikujesz. Dzięki temu rekruter od razu zauważy, że pracowałeś w tej, lub podobnej branży. Zatrudnienie w zbliżonym sektorze będzie dla Ciebie łatwe – ale to nie znaczy, że musisz się na to zdecydować. Może emerytura to dla Ciebie czas próbowania nowych rzeczy? Spróbuj wtedy wyróżnić swoje doświadczenie w taki sposób, aby chociaż część wykonywanych zadań pokrywała się z nową ofertą zatrudnienia. Będziesz mieć dzięki temu większe szanse.

CV emeryta – umiejętności

Biorąc pod uwagę, że przepracowałeś już wiele lat i posiadasz duże doświadczenie, Twoje umiejętności też są z pewnością szerokie. Pochwal się nimi! Napisz, co już potrafisz. Dzięki temu pracodawca będzie mógł zaproponować Ci odpowiednią ofertę. Osoba, która potrafi wiele rzeczy, szybciej przystąpi do pracy z resztą zespołu, ponieważ nie wymaga dodatkowego szkolenia. 

Jeśli znasz języki obce przynajmniej w stopniu komunikatywnym – to dobre miejsce, na wypisanie ich. Przy każdej pozycji dodaj informację o stopniu, w jakim posługujesz się danym językiem. 

Poziomy znajomości języka w CV – sprawdź!

CV dla emeryta

CV emeryta – wykształcenie

W sekcji “wykształcenie” ogranicz się do wymienienia ostatniego etapu edukacji. Nie rozpisuj się. Dla rekrutera nie będzie istotne to, jaką szkołę podstawową ukończyłeś wiele lat temu. Podaj dokładnie lata, w których pobierałeś tam edukację, oraz konkretną nazwę szkoły lub uniwersytetu, do których uczęszczałeś.

Odbywałeś ciekawe i przydatne kursy lub zdobyłeś ważne certyfikaty? Warto o nich wspomnieć. Sekcja “wykształcenie” jest na to odpowiednim miejscem! Nie wstydź się i dopisz to, co może zwiększyć Twoje szanse!

Zobacz też: Kursy i certyfikaty w CV

CV emeryta – zainteresowania

Wpisanie zainteresowań jest równie ważne, co każdej innej sekcji. Nie wahaj się i uzupełnij tę rubrykę swoimi pasjami. Nie ważne, czy Twoje hobby wpisuje się w zakres zawodu, czy nie. W obu przypadkach warto je wpisać. Możesz skorzystać z formy opisowej lub po prostu wymienić to, co Cię ciekawi. Nie podawaj ogólników, takich jak sport czy książki. Skonkretyzuj – np. wpisując koszykówkę, siatkówkę, książki autorstwa Jane Austen czy też z tematyki przygodowej.

CV emeryta – klauzula RODO

Od kilku lat w każdym CV musi się znaleźć aktualna klauzula RODO. Jest to prawny zapis, który uprawnia pracodawcę do wykorzystania Twoich danych osobowych w celach rekrutacyjnych. Jeżeli go nie umieścisz – z pewnością nie dostaniesz posady, o którą się ubiegasz. Pamiętaj zatem, aby koniecznie zawrzeć taki zapis u dołu strony. 

CV emeryta – inne sekcje

Chcesz się pochwalić innymi zagadnieniami? Może odbyłeś wolontariat, który dużo Ci dał? Zyskałeś nagrody, o których warto wspomnieć? Jeśli takich pozycji jest więcej, stwórz osobną sekcję, w której je wymienisz. 

Przykładowe CV emeryta – sprawdź!

Zobacz też inne PRZYKŁADOWE CV

CV emeryta wzór – jak może wyglądać przykładowe CV emeryta?

Dane osobowe:
Julita Gracjan
Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Numer telefonu: 720 841 673
Adres e-mail: julita.gracjan@gmail.pl

Podsumowanie zawodowe:
Jestem emerytowaną nauczycielką wychowania przedszkolnego. Posiadam 35 – letnie doświadczenie w tym zawodzie. Jestem opiekuńcza, ale i wymagająca w stosunku do dzieci. Mam bardzo dobry kontakt zarówno z maluchami, jak i młodzieżą. Szukam pracy dorywczej na część etatu.

Doświadczenie:
4.08.1987 – 30.09.2022 
Przedszkole “Chmurka”
Stanowisko: Nauczycielka przedszkolna

Obowiązki:

 • nieustanne skupienie oraz dbanie o bezpieczeństwo dzieci;
 • dokładna ocena rozwoju każdego z dzieci (oraz rozmowa z rodzicami w razie potrzeby);
 • przygotowywanie zajęć dla przedszkolaków w różnych grupach wiekowych (zgodnych z programem nauczania przedszkolnego);
 • kontrola postępu dzieci w zakresie dojrzałości szkolnej.

Osiągnięcia:

 • wielokrotne uzyskanie tytułu najlepszej nauczycielki przedszkolnej w tej placówce – plebiscyt rodziców;
 • wprowadzenie nowych zasad usprawniających działanie przedszkola (za zgodą i przy pomocy pani dyrektor).

Umiejętności:

 • cierpliwość w stosunku do wszystkich dzieci;
 • umiejętności interpersonalne – zdolność porozumienia się i uzyskania dobrego kontaktu z dzieckiem;
 • kreatywność – samodzielne przygotowywanie gier i zabaw;
 • rozwaga – umiejętność wyczucia, w którym momencie dziecku zagraża niebezpieczeństwo, a kiedy może się spokojnie bawić;
 • spostrzegawczość – zdolność do szybkiego zauważenia i reagowania w sytuacji niebezpiecznej lub nieodpowiedniej;
 • umiejętność gry na pianinie oraz śpiewu – wskutek ukończonej edukacji muzycznej w szkole muzycznej II stopnia;
 • znajomość języka francuskiego na poziomie C1.

Wykształcenie:
1982-1985 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 
Pedagogika wczesnoszkolna
Tytuł: licencjat

Zainteresowania:
Interesuję się szyciem. Uwielbiam przygotowywać nowe sukienki dla moich wnuczek. Chętnie tworzę też kostiumy na bale przebierańców. 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ………………… w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

WZORY CV – sprawdź!

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Zajrzyj też do naszych pozostałych artkułów:

ATS system do rekrutacji – czym jest?
Zdjęcie biznesowe damskie a zdjęcie męskie – po co je robić? Czym się charakteryzuje?
Headhunter – kto to? Czym się zajmuje? Ile zarabia?
Multitasking – o co chodzi? Czy wielozadaniowość jest efektywna?
Architekt – ile zarabia architekt i jak wygląda praca architekta?
Praca Czechy – jak wygląda praca i życie w Czechach? + Zarobki Czechy
Wolny zawód – co to jest wolny zawód? Lista wolnych zawodów
Networking – co to? Jak stworzyć sieć kontaktów?
Etyka zawodowa co to? Poznaj podstawowe zasady etyki zawodowej
Onboarding pracowników – jak powinien przebiegać proces onboardingu?
Prawnik – ile zarabia prawnik? Co robić po prawie?
Życiorys – jak napisać życiorys i jak wygląda wzór życiorysu?
Work life balance – jak osiągnąć równowagę w życiu?
Odprawa emerytalna 2023 – jak liczyć? Ile odprawy emerytalnej?
FGŚP, czyli Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 2023 – co to? Kto opłaca?
Choroba zawodowa – Czy należy Ci się odszkodowanie za chorobę zawodową?
Jakie osiągnięcia w CV? Jak je wpisać? 
Kontroler ruchu lotniczego – ile zarabia kontroler lotów? Jakie wymagania trzeba spełnić?
Okresowa ocena pracownika + metody oceniania pracowników