CV gastronomia

Chcąc pracować w gastronomii musisz liczyć się ze sporą konkurencją. Część kandydatów będzie miała podobne kwalifikacje zawodowe co Ty, a część, wyższe. Twoim zadaniem jest wyróżnić się na tle innych, a zrobisz to wyłącznie za pomocą profesjonalnego CV. Jak stworzyć CV do gastronomii, które zwiększy Twoje szanse na zdobycie wymarzonego zatrudnienia? Czytaj dalej i zdobądź praktyczne porady!

CV gastronomia – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV gastronomia – z czego składa się profesjonalny życiorys?

Zanim zaczniesz tworzyć swoje CV do pracy w gastronomii, zapoznaj się z podstawowymi wymogami rekrutacyjnymi, aby mieć pewność, że Twoja kandydatura nie zostanie odrzucona ze względów formalnych. Od czego warto zacząć?

Zawartość CV i odpowiednia kolejność sekcji to coś, czemu musisz poświęcić najwięcej uwagi. Gastronomia CV – jakie rubryki zawrzeć?

Na samym końcu CV do gastronomii mniejszym drukiem zawrzyj klauzulę CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. To bardzo ważne – jej brak wykluczy Cię z grona potencjalnych pracowników. Zadbaj o to, aby była ona aktualna i zgodna z zasadami RODO.

Zdjęcie w CV do pracy w gastronomii nie jest kluczowe, jednak w Polsce zwykło się je zamieszczać. Profesjonalna fotografia ubogaca dokument i pozwala rekruterowi łatwiej powiązać konkretne kwalifikacje zawodowe z daną osobą.

Przykładowe CV gastronomia – CV kucharza

CV gastronomia wzór

Imię i nazwisko
Kelner
Numer telefonu
Adres e-mail

Podsumowanie zawodowe
Jestem kelnerem z ponad 2-letnim doświadczeniem w restauracjach. Na co dzień zajmuję się doradzaniem, podawaniem potraw, przygotowywaniem napojów oraz współpracą z pracownikami kuchni. Płynnie mówię po angielsku, co pozwala mi obsługiwać również gości zagranicznych. W Państwa restauracji chciałbym pokierować zespołem kelnerów.

Doświadczenie zawodowe
01-2019 – obecnie Restauracja Italia
Stanowisko: Kelner

Zakres obowiązków:

 • doradzanie gościom w wyborze potraw;
 • kompletowanie zamówień;
 • informowanie o sposobie przygotowywania potraw;
 • przygotowywanie i podawanie napojów;
 • współpraca z pracownikami kuchni;
 • dbanie o porządek miejsca pracy;
 • kontrola stanu zaopatrzenia restauracji;
 • telefonicznie przyjmowanie rezerwacji.

Umiejętności

 • aktualna książeczka sanitarno-epidemiologiczna;
 • znajomość języka angielskiego – poziom C1;
 • bardzo dobra znajomość kuchni włoskiej;
 • umiejętność pracy pod presją czasu;
 • komunikatywność.

Wykształcenie
09.2015 – 08.2019 Zespół Szkół Gastronomicznych w Poznaniu
Technik żywienia

Zainteresowania
Lubię podróżować i poznawać kulturę Włoch oraz kuchnię włoską.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

przykładowe CV gastronomia

CV do restauracji – CV kelnera

Przykładowe CV gastronomia – jak napisać?

Dobre CV do gastronomii powinno zaczynać się od podsumowania zawodowego znanego też, jako rubryka “o mnie”. To kilka zdań wstępu, które zawiera najczęściej najważniejsze cele, umiejętności, sukcesy i atuty kandydata np. wieloletnie doświadczenie lub ukończone kursy.

Następnie przejdź do doświadczenia zawodowego prezentującego długość zatrudnienia i zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach. W tej sekcji lepiej unikaj ogólników, które może wpisać każdy kandydat – w przeciwnym razie nie wyróżnisz się. Opisując zakres obowiązków w gastronomii zdecydowanie najlepiej posługiwać się konkretami – stosuj branżowe słownictwo, liczby i dane procentowe.


W kolejnej części CV do gastronomii wymieć swoje umiejętności. Umiejętności w CV gastronomia najlepiej podzielić na kompetencje miękkie i twarde. Pamiętaj, że w tej rubryce warto również wspomnieć o aktualnych uprawnieniach (np. posiadanie książeczki sanepidowskiej) czy też znajomości języków (szczególnie jeśli ubiegasz się o pracę, która wymaga kontaktu z klientem).

Opisując wykształcenie w CV do restauracji nie musisz wdawać się w szczegóły. Wystarczy jeśli podasz lata nauki, nazwę szkoły, kierunek oraz uzyskany zawód lub tytuł. W życiorysie zawrzyj jedynie ostatnio ukończony etap edukacji, chyba że poprzednie były związane z gastronomią. Sekcja wykształcenie to również dobre miejsce, aby pochwalić się ukończonym kursem lub zdobytym certyfikatem. Jeśli masz ich wiele – stwórz dodatkową rubrykę.

O zainteresowaniach również warto wspomnieć w CV, szczególnie gdy są powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Pokaż, że praca to Twoja pasja, a pracodawca odbierze Cię jako osobę zaangażowaną, która z zapałem wykonuje powierzone jej zadania. 

Samo CV do pracy w gastronomii może nie wystarczyć. Zobacz też list motywacyjny gastronomia. 

CV gastronomia wzór

Zobacz też, jak zostać barmanem?

List motywacyjny gastronomia wzór

Wiele osób zastanawia się, czy list motywacyjny jest konieczny, aby pracować w gastronomii. Jeśli pracodawca zawarł takie wymaganie w ofercie pracy to nie ma wątpliwości – list motywacyjny należy przesłać wraz z CV. Co w sytuacji jeśli nie ma na ten temat żadnej informacji? Mimo wszystko warto go przygotować.

list motywacyjny gastronomia wzór

List motywacyjny pozwoli Ci się wyróżnić i zaznaczyć, że naprawdę zależy Ci na tej pracy, dlatego włożyłeś nieco więcej trudu w przygotowanie swoich dokumentów aplikacyjnych. Wbrew pozorom przygotowanie listu wcale nie jest tak trudne. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które znajdziesz poniżej.

 1. List motywacyjny to dokument formalny, dlatego powinien spełniać określone wymogi. Na samej górze zawrzyj miejscowość i datę przygotowania pisma, pamiętaj o zwrotach grzecznościowych, odpowiednim języku i podpisie na samym dole.
 2. List motywacyjny powinien zmieścić się na jednej stronie A4, aby pracodawca chętniej się z nim zapoznał.
 3. List motywacyjny nie powinien być kopią CV (w przeciwnym razie jego pisanie mija się z celem). Postaraj się, aby rozwinąć w nim informacje, które mogą mieć znaczenie dla potencjalnego pracodawcy.
 4. Zadbaj o czytelność swojego listu motywacyjnego, ponieważ zbite bloki tekstu nie zachęcają do czytania. Podziel treść na akapity, a najważniejsze informacje wypunktuj lub pogrub.
 5. Na samym końcu listu wyraź chęć spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Sprawdź też nasze pozostałe artykuły:

Wolny zawód – co to jest wolny zawód? Lista wolnych zawodów
Networking – co to? Jak stworzyć sieć kontaktów?
Etyka zawodowa co to? Poznaj podstawowe zasady etyki zawodowej
Onboarding pracowników – jak powinien przebiegać proces onboardingu?
Prawnik – ile zarabia prawnik? Co robić po prawie?
Życiorys – jak napisać życiorys i jak wygląda wzór życiorysu?
Work life balance – jak osiągnąć równowagę w życiu?
Odprawa emerytalna 2023 – jak liczyć? Ile odprawy emerytalnej?
FGŚP, czyli Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 2023 – co to? Kto opłaca?
Choroba zawodowa – Czy należy Ci się odszkodowanie za chorobę zawodową?
Jakie osiągnięcia w CV? Jak je wpisać? 
Kontroler ruchu lotniczego – ile zarabia kontroler lotów? Jakie wymagania trzeba spełnić?
Okresowa ocena pracownika + metody oceniania pracowników
Praca w przedszkolu – nauczyciel oraz pomoc nauczyciela w przedszkolu
Jaka czcionka do CV? Popularne czcionki do CV
Spedytor kto to? Co robi i czym zajmuje się spedytor?
Jak opisać sekcję “o mnie” w CV? Co napisać o sobie w CV?
Praca sezonowa w Polsce 2023 i praca sezonowa za granicą