Profesjonalne szablony CV

Wybierz szablon CV, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Korzystając z naszego kreatora możesz dowolnie zmieniać wybrany szablon. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele wzorów CV, abyś mógł dobrać idealne rozwiązanie dla siebie. Dzięki sprawdzonym wzorom zdobędziesz pracę na której Ci zależy. Nie zwlekaj wybierz szablon CV i stwórz CV już teraz!


Profesjonalne szablony CV

szablon profesjonalne cv dla agenta nieruchomości w kolorze niebieskim
profesjonalny szablon agent nieruchomości kolor granatowy
profesjonalne cv dla księgowego czarne
profesjonalne szablon dla księgowego w kolorze granatowym

Standardowe wzory CV

szablon cv dla handlowca w kolorze granatowym
szablon cv dla nauczyciela granatowe - proste
proste cv dla handlowca - zielone
profesjonalny szablon dla księgowego kolor granatowy 2

Nowoczesne szablony CV

szablon nowoczesnego cv dla kosmetyczki zielone

szablon nowoczesne cv dla kosmetyczki zółte
szablon cv nowoczesne cv dla kosmetyczki żółte 2
szablon cv nowoczesne księgowy białe
szablon cv nowoczesne cv dla księgowego w kolorze graniczonym

Wybierz klasyczny wzór CV

szablon cv klasyczny dla agenta nieruchomości granatowe
szablon cv dla nauczyciela granatowe - proste
proste cv dla handlowca - zielone

Darmowe wzory CV

darmowy szablon cv
szablony cv proste
szablon cv prosty czarny

Wygeneruj CV z naszym kreatorem

szablon cv pracownik produkcji czarne
cv dla kosmetyczki z doświadczeniem żółte
proste cv pracownik fizyczny czarne
szablony cv - cv dla magazyniera zielone

Zobacz przykładowe CV

Dowiedź się więcej na temat CV i sprawdź więcej szablonów

Niegdyś Curriculum Vitae kojarzyło się jedynie z czarno-białą listą, na której umieszczaliśmy wykonywane dotychczas zawody i wykształcenie. Obecnie jednak możemy wyróżnić, co najmniej, kilka rodzajów CV – rozróżniane między sobą ze względu na doświadczenie, zawód, sposób zapisu czy budowy.

Poszczególne rodzaje CV mogą być idealnym rozwiązaniem dla danej branży, podczas gdy w przypadku innej będą postrzegane jako pretensjonalne. Od czego to zależy? Dowiedz się, jaki typ Curriculum Vitae sprawdzi się najlepiej w Twoim zawodzie i zadbaj o to, aby pracodawca wybrał właśnie Ciebie. Sprawdź również, na które elementy swojego życiorysu położyć nacisk i czy lepiej wybrać płatne, czy darmowe CV.

Szablony CV – Spis Treści

Curriculum Vitae – darmowe czy płatne? Które lepiej wybrać?

Rozpoczynając poszukiwanie pracy, możemy stworzyć CV na trzy sposoby:

  • Samodzielnie
  • Przez darmowego asystenta w przeglądarce
  • W płatnym generatorze CV

Opcje te różnią się od siebie przede wszystkim pod względem jakości. Samodzielne tworzenie CV lub skorzystanie z darmowego asystenta w przeglądarce jest co prawda bezpłatne – może jednak nie zapewnić nam wystarczającej skuteczności podczas poszukiwania pracy. Pod tym kątem dużo lepiej sprawdza się płatny generator CV. Nie oznacza to jednak, że darmowy życiorys będzie całkowicie bezużyteczny – choć nie jest całkiem pozbawiony mankamentów.


Darmowe Szablony CV – wady i zalety

Jeśli nie chcemy płacić za stworzenie profesjonalnego CV, możemy to zrobić samodzielnie lub skorzystać z darmowego kreatora w przeglądarce internetowej. W pierwszym przypadku, aby efekt był poprawny, będziemy potrzebować minimalnych umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych. Okazuje się to jednak bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Konieczne będzie umieszczenie zdjęcia, dodanie kolorów, wybór czcionki dla całości dokumentu i optymalne rozplanowanie struktury CV.

Nawet jeśli jesteśmy w stanie wykonać wszystkie te czynności, zazwyczaj nie dysponujemy wiedzą, która pozwoliłaby nam określić, na które elementy we wzorze Curriculum Vitae położyć nacisk. Prowadzi to do sytuacji, w której eksponujemy w życiorysie elementy zupełnie nieinteresujące dla pracodawcy. W konsekwencji najprawdopodobniej nasza aplikacja zostanie rozpatrzona negatywnie.

Szablony CV – Darmowe – Czy warto?

Prosty Szablon CV

Darmowy szablon CV kolor czarny z niebieskimi elementami

Proste CV – Zielone

Darmowe CV - z zielonymi elementami

Proste CV Niebieskie

Darmowe CV - kolor niebieski

Odnośnie do darmowych kreatorów w przeglądarce – zazwyczaj oferują one jedynie najprostszy szablon, bez dodawania kolorów, bez możliwości wyboru czcionki i świadomego rozplanowania. Efektywność CV stworzonego w ten sposób jest taka sama – a czasem nawet niższa – jak w przypadku samodzielnego wykonania. Ponadto, ważnym aspektem jest zweryfikowanie strony, na której tworzymy swoje CV. Korzystaj tylko z kreatorów zapewniających bezpieczeństwo twoich danych takich, jak CiekaweCV. Wartość tych informacji jest bardzo duża – przecież w życiorysie udostępniamy swoje imię, nazwisko, e-mail czy numer telefonu. Niektórzy decydują się również na umieszczenie w nim swojego adresu korespondencyjnego. Rozsądną alternatywą dla darmowych życiorysów jest stworzenie ich przez płatną stronę internetową. Czym różnią się one od darmowych portali?

Płatne CV – dlaczego warto?

Płatny generator CV w internecie stwarza wiele możliwości. Projekty tworzone na tego typu stronach zgodne są ze wszelkimi standardami rynku pracy – ponieważ odpowiadają za nie specjaliści. Dzięki temu za niewielką opłatą otrzymujemy interesujący estetycznie i elegancki szablon CV. Dodatkowo – wyeksponowane są w nim wszelkie najważniejsze cechy, na które zwraca uwagę potencjalny pracodawca z konkretnej branży. Użycie profesjonalnego generatora CV jest w związku z tym znacznie lepszą opcją od bezpłatnych alternatyw – może zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji nawet kilkukrotnie – i to niezależnie od tego, jakim doświadczeniem dysponujemy. Wystarczy, że swoją wiedzę praktyczną zaprezentujemy w odpowiedni sposób. Jaka jest różnica pomiędzy CV osoby doświadczonej, a tej bez doświadczenia?

Płatne Szablony CV

Szablon CV – Granatowy

szablon cv kolor granatowy

Szablon CV – Przejrzyste

przykładowe cv wygenerowane w kreatorze cv

Szablon CV – Niebieskie

profesjonalny szablon cv

Szablony CV bez doświadczenia, a z doświadczeniem – w jaki sposób się je konstruuje?

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym życiorys jest doświadczenie. Ważne jest, aby położyć nacisk na związane z nim kompetencje, które wymagane są przez konkretnego pracodawcę. Z drugiej strony – co zrobić w sytuacji, gdy tego doświadczenia nie posiadamy? Często znajdujemy się w takim położeniu po ukończeniu szkoły lub studiów. Jak temu zaradzić?

Szablony CV z doświadczeniem jak to pokazać? – Przykładowe CV

Doświadczenie w branży jest jednym z największych atutów, jakie można posiadać podczas szukania pracy. Oznacza to bowiem, że posiadamy już niezbędne umiejętności i pracodawca nie będzie musiał nas wdrażać od początku – a co najwyżej nam je “odświeżyć”. W szablonie CV najważniejsze jest właśnie podkreślenie tych kompetencji. Spoglądając na wymagania pracodawcy, porównajmy je z naszym zakresem obowiązków z poprzedniej pracy. Wybierzmy te, które się pokrywają i wyeksponujmy je w życiorysie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że potencjalny pracodawca zwróci uwagę na nasze CV. Co jednak w sytuacji, gdy ów doświadczenia nie posiadamy?

Szablon CV bez doświadcznia – Co zawrzeć w CV nie mając doświadczenia?

Tam gdzie brakuje doświadczenia, lukę powinny wypełnić umiejętności, ciekawe zainteresowania i wykształcenie. Jeśli kierunek naszych studiów lub profil szkoły średniej w jakimś stopniu pokrywają się z branżą, do której aplikujemy, a mieliśmy okazję odbyć jakiś rodzaj praktycznych zajęć – podkreślmy to. Umiejętności niezbędne w danym zawodzie możemy zdobyć przecież nie tylko poprzez wykonywanie go. Innym aspektem jest konstrukcja CV, którą powinniśmy dostosować do stanowiska na jakie aplikujemy – jak to zrobić?

Przykład szablonu CV z doświadczeniem i bez

Szablon CV z doświadczeniem

szablon cv z doświadczeniem

Szablon CV bez doświadczenia

szablon cv bez doswiadczenia

Przykładowe CV – jak dostosować życiorys do zawodu?

Kolejną istotną kwestią jest to, w jakiej branży i na jakie stanowisko aplikujemy. Czego innego bowiem oczekuje się od magistra pedagogiki, który chce zostać nauczycielem, a czego innego od pracownika produkcji. Konieczne jest więc dostosowanie stylistyki i rodzaju prezentacji pod kątem konkretnego zawodu. Na co więc zwrócić uwagę w przypadku poszczególnych branż – jak nauczyciel czy pracownik fizyczny? Dobierz Szablon CV do swoich potrzeb.

Curriculum Vitae – wzór / szablon CV dla nauczyciela

Idealny życiorys zawodowy powinien swoim wyglądem i formą precyzyjnie wpisywać się w profil pracownika, który jest poszukiwany na dane stanowisko. W przypadku nauczyciela najbardziej pożądane cechy to duża wiedza, odpowiedzialność, skrupulatność i wysokie zdolności interpersonalne. Charakterystyka CV powinna prezentować je jak najlepiej – nie tylko pod względem treści. Niech życiorys będzie uporządkowany, precyzyjnie rozplanowany, czytelny i elegancki. Nieco inaczej jednak powinno wyglądać CV dla pracownika fizycznego.

Przykład CV dla nauczyciela

CV dla pracownika fizycznego – budowlaniec, magazynier, pracownik produkcji

Szablon życiorysu pracownika fizycznego powinien być jak najbardziej rzeczowy, aby podkreślić konkretne i zdecydowane podejście do pracy – czyli pożądane cechy w tego typu zawodach. W przypadku każdej pracy fizycznej bardzo istotną rolę odgrywa doświadczenie. Postarajmy się więc wyeksponować swoje umiejętności i kompetencje w kontekście konkretnego zawodu. Podkreślmy posiadane zdolności manualne. Ważne jest, aby pod względem stylistyki życiorys nie był zbyt “przekombinowany”. Bardzo często pracy fizycznej podejmują się studenci – nie mogą oni jednak zwykle zawrzeć w życiorysie doświadczenia, ponieważ nie posiadają go zbyt wiele. Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Przykład CV dla pracownika fizycznego, magazyniera i pracownika produkcji

Przykład CV dla magazyniera
zielony szablon cv, cv dla magazyniera
Przykład CV dla pracownika fizycznego
przykładowe cv dla pracownika fizycznego
Przykład CV dla pracownika produkcji
szablon cv dla pracownika produkcji

Praca na studiach – przykłady CV

Wiele osób wyjeżdżających na studia decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy, aby odciążyć rodziców i podnieść nieco jakość swojego codziennego życia. Status studenta jest bardzo atrakcyjny dla pracodawców, ponieważ koszt zatrudnienia jest wtedy mniejszy. Podkreślmy więc go w życiorysie. Zaznaczmy kierunek studiów, jeśli jest powiązany w jakiś sposób ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Jeśli odbyliśmy jakieś kursy lub praktyki, które mogą być potwierdzeniem naszych kompetencji w danym zawodzie – również zawrzyjmy je w CV. Pracę możemy podjąć również wcześniej niż na studiach, ponieważ już w wieku szkolnym – jak powinien wyglądać życiorys zawodowy  ucznia szkoły średniej?

Szablony CV dla ucznia – gdzie pracować w wieku szkolnym?

Wiele osób zaczyna swoją historię zawodową już w szkole średniej, dorabiając do kieszonkowego lub odkładając pieniądze na przyszłość. Tego rodzaju praca dotyczy zazwyczaj weekendów lub wieczorów w ciągu tygodnia. Status ucznia – podobnie jak studenta – jest dla pracodawców atrakcyjny, ze względu na mniejsze koszty zatrudnienia. Aplikując jako uczeń, postarajmy się zwrócić uwagę na swoje zainteresowania i indywidualne zdolności. Koniecznie zawrzyjmy fotografię i określmy, jakie są nasze możliwości pod kątem dojazdów do pracy. Dobierzmy również odpowiedni sposób zapisu, aby nasz życiorys prezentował się jak najlepiej. Który z nich będzie najbardziej funkcjonalny?

Zobacz Przykładowe CV dla studenta

Zapis i prezentacja – szablony CV

Podziału Curriculum Vitae możemy dokonać również ze względu na sposób zapisu i prezentacji. Koniec końców – nawet w przypadku najprostszego, jednostronicowego życiorys mamy co najmniej kilka możliwości zapisania go. Na jakie sposoby możemy zaprezentować się atrakcyjnie w oczach pracodawcy i w przypadku jakich branż zaleca się konkretne rozwiązania?

Wzór CV – Word, jakie są zalety?

Najpopularniejszym sposobem na zapisanie szablonu CV jest wyeksportowanie go do formatu .docx – czyli podstawowego rodzaju pliku w programie Microsoft Office Word. Jest to najprostsze rozwiązanie, ponieważ życiorys i tak zazwyczaj tworzymy właśnie w tym programie. Ponadto, mamy możliwość edytowania dokumentu na bieżąco. Dzięki temu możemy nieco przekształcić zawartość życiorysu w zależności od konkretnego stanowiska, na które w danej chwili aplikujemy. Dostosowania CV względem konkretnej oferty jest jedną z najbardziej efektywnych technik aplikacji podczas poszukiwania pracy. Puste CV do wypełnienia możemy uzupełnić właśnie przy pomocy programu Word, a następnie zapisać plik. Zanim jednak prześlemy gotowe CV do pracodawcy, konieczne będzie wyeksportowanie go do formatu PDF.

Profesjonalne szablony CV – wzór CV pdf

Wzór CV w formacie .pdf wygląda bardziej profesjonalnie niż dokumenty z programu Word. Zaraz po formacie .docx – jest to najczęściej wykorzystywany sposób zapisu życiorysów  zawodowych. Pliki PDF są czytelne i łatwe w obsłudze – świadczą również o profesjonalizmie i poważnym podejściu kandydata do pracy. Format PDF jest również bardzo uniwersalny i otworzymy go niemalże na każdym urządzeniu bez konieczności korzystania z płatnego oprogramowania – z tego powodu jest również najczęściej wykorzystywany. Dotyczy to jednak tylko życiorysów bazujących na tekście. A przecież istnieją także inne formy autoprezentacji – jak na przykład film.

Wideo CV – CV w formie filmu

Jednostronicowe Curriculum Vitae nie jest jednak jedyną formą autoprezentacji, którą możemy wykorzystać, aplikując na dane stanowisko. Dość niekonwencjonalnym sposobem na to jest stworzenie CV wideo. Taka forma daje większe możliwości pod kątem zachęcenia pracodawcy do naszej osoby. Ponadto – mamy pewność, że nasza aplikacja zostanie zauważona. Jeśli chcemy wykonać tego rodzaju CV, konieczne będzie skorzystanie z usług specjalisty w tym zakresie. Życiorys w formie filmu sprawdzi się jednak tylko w niektórych branżach. Przykładowo – zawód grafika lub informatyka wymaga wykorzystania nieco innego podejścia, niż wymienione dotychczas formy CV.

Wybierz spośród najlepiej ocenianych wzorów CV!

Profesjonalne CV

granatowy szablon cv

CV bez doświadczenia

szablon cv bez doswiadczenia

CV dla magazyniera

cv dla magazyniera, szablon wzór cv

Portfolio – szablon CV dla grafika i przykładowe CV dla programisty

W przypadku niektórych zawodów klasyczne CV nie jest zbyt ważne, ponieważ profil działania na danym stanowisku obejmuje nieco inny zakres kompetencji. Szczególnie widoczne jest to w przypadku takich zawodów jak grafik czy programista. Dużo lepszym pomysłem będzie stworzenie własnego portfolio i zawarcie go w aplikacji. Należy oczywiście zawrzeć podstawowe dane o sobie – dużo ważniejsze jednak są tutaj dotychczasowe realizacje i praktyczne umiejętności. Portfolio grafika powinno składać się z obszernej galerii realizacji, w której zawarte będzie jak najwięcej stylów i rodzajów grafik.

Jeśli zaś chodzi o portfolio dla programisty – najlepszym sposobem na zachęcenie pracodawcy do zatrudnienia nas będzie zaprezentowanie autorskiej aplikacji lub innego programu – a najlepiej kilku. Rozbudowane aplikacje sprawdzają się dużo lepiej, ponieważ przekazują pracodawcy więcej informacji na nasz temat – robiąc to jednocześnie w bardzo przystępnej formie. W jakim stopniu powinniśmy rozbudować swoje CV, aby było ono zachęcające?

Sposób rozbudowy CV – który gotowy wzór jest najlepszy?

Rodzaje CV można również rozróżnić ze względu na ich rozbudowę – najpopularniejszy podział to CV proste, profesjonalne i kreatywne. W przypadku różnego rodzaju zawodów zalecane będą inne z nich. Z czego się składają i w jakich przypadkach powinniśmy się nimi posłużyć?

Proste szablony CV – dlaczego wychodzi z łask?

Szablon profesjonalnego CV jest obecnie najpopularniejszym formatem na rynku pracy. Stanowi on w zasadzie wersję rozszerzoną prostego CV – z podstawowymi udoskonaleniami estetycznymi (dodanie zdjęcia, koloru, nagłówków tematycznych i bazowemu rozplanowaniu informacji). Przykładowe CV rozszerzone w profesjonalny sposób dostarcza najważniejszych informacji o kandydacie w prosty i przejrzysty sposób. W większości zawodów to właśnie tego rodzaju życiorys okaże się najbardziej efektywny. Niektóre zawody będą jednak wymagać nieco więcej wkładu w rozbudowę życiorysu. W ich przypadku świetnym rozwiązaniem będzie CV kreatywne.

Profesjonalne Curriculum Vitae – co zawiera?

Szablon profesjonalnego CV jest obecnie najpopularniejszym formatem na rynku pracy. Stanowi on w zasadzie wersję rozszerzoną prostego CV – z podstawowymi udoskonaleniami estetycznymi (dodanie zdjęcia, koloru, nagłówków tematycznych i bazowemu rozplanowaniu informacji). Przykładowe CV rozszerzone w profesjonalny sposób dostarcza najważniejszych informacji o kandydacie w prosty i przejrzysty sposób. W większości zawodów to właśnie tego rodzaju życiorys okaże się najbardziej efektywny. Niektóre zawody będą jednak wymagać nieco więcej wkładu w rozbudowę życiorysu. W ich przypadku świetnym rozwiązaniem będzie CV kreatywne.

Kreatywne CV – Czym charakteryzuje się kreatywne CV?

Kreatywne CV to przede wszystkim całkiem inny sposób prezentacji CV niz szablon, może być to w formie krótkiego filmiku w którym opowiadamy o sobie i naszych umiejętnościach oraz osiągnięciach. Przedstawiamy swoją kandydaturę i opowiadamy o swoim doświadczeniu. Może to być też zaawansowana graficznie forma, np. szablon, który zrobimy samą od zera. Kreatywne CV to przede wszystkim niestandardowy sposób zareklamowania siebie.

Zobacz cały artykuł na temat : Kreatywne CV

Przykład graficznego CV – Szablony CV

przykład graficznego cv

Szablony CV – podsumowanie

Chcąc skonstruować CV, które będzie zachęcające dla pracodawcy, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Konieczne będzie wyeksponowanie doświadczenia, dostosowanie konstrukcji życiorysu do stanowiska, na które aplikujemy. Należy również dobrać odpowiedni format zapisu i sposób prezentacji, a także zadbać o to, aby CV było rozszerzone w odpowiednim stopniu.

W procesie tworzenia Curriculum Vitae bardzo pomocne będą płatne kreatory online. Są one znacznie bezpieczniejsze od ich darmowych odpowiedników. Ponadto – zapewniają dużo większą skuteczność, ponieważ szablony dostępne na stronach tworzone są przez specjalistów. Wykorzystanie płatnych narzędzi do stworzenia CV może zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pracy nawet kilkukrotnie.

Zobacz więcej szablonów CV
Przykładowe CV