Profesjonalne szablony CV

Wybierz szablon CV, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Korzystając z naszego kreatora możesz dowolnie zmieniać wybrany szablon. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele wzorów CV, abyś mógł dobrać idealne rozwiązanie dla siebie. Dzięki sprawdzonym wzorom zdobędziesz pracę na której Ci zależy. Nie zwlekaj wybierz szablon CV i stwórz CV już teraz!


Klasyczne szablony CV

Szablon CV fryzjerki

klasyczne cv fryzjerki

Klasyczny szablon CV to doskonała propozycja dla przedstawicieli zawodów medycznych, między innymi pielęgniarek. Wybierz kolor dla siebie i stwórz CV!

Wybierz szablon!

Szablon CV kierowcy

klasyczne cv kierowcy

Szukasz szablonu, który wyeksponuje Twoje kwalifikacje? Klasyczne wzory CV sprawdzą się w większość branż. Nie czekaj i przekonaj się sam!

Wybierz szablon!

Szablon CV pielęgniarki

klasyczne cv pielęgniarki

Wyrazisty lub stonowany – wybierz wersję kolorystyczną, która spełnia Twoje oczekiwania. Klasyczne CV w każdym kolorze wygląda profesjonalnie!

Wybierz szablon!


Nowoczesne szablony CV

Wzór CV grafika

nowoczesne cv grafika

Nowoczesne wzory CV to doskonała propozycja dla branży kreatywnej, ale nie tylko. Zadbaliśmy o każdy szczegół, byś mógł wyróżnić się na tle konkurencji.

Wybierz szablon!

Wzór CV kierowcy

nowoczesne cv kierowcy

Zdobądź wymarzoną pracę – z naszą pomocą zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie! Wystarczy, że wybierzesz nowoczesny szablon CV.

Wybierz szablon!

Wzór CV dietetyka

nowoczesne cv dietetyka

Jak stworzyć nowoczesne CV? Wystarczy, że wybierzesz szablon, uzupełnisz go informacjami o sobie i pobierzesz gotowy plik. Wyróżnij się na tle innych.

Wybierz szablon!


Profesjonalne wzory CV

Gotowy szablon CV kosmetologa

profesjonalne cv kosmetyczki

Profesjonalne CV to pierwszy krok do znalezienia nowej pracy. Wygeneruj nowoczesny dokument w naszym kreatorze CV online.

Wybierz szablon!

Gotowy szablon CV lekarza

profesjonalne cv lekarza

Jako profesjonaliści w branży rekrutacyjnej, zadbaliśmy o każdy szczegół, aby nasze szablony CV spełniały aktualne wymogi rekrutacyjne – sprawdź!

Wybierz szablon!

Gotowy szablon CV programisty

profesjonalne cv programisty

Przejrzysty układ sekcji, wyróżniające elementy graficzne, wiele wersji kolorystycznych – to wszystko zawierają profesjonalne wzory CV.

Wybierz szablon!


Standardowe wzory CV

Gotowy wzór CV handlowca

szablon cv dla handlowca w kolorze granatowym

Standardowe szablony CV są idealną propozycją dla osób, które szukają zatrudnienia na poważnych stanowiskach.

Wybierz szablon!

Gotowy wzór CV nauczyciela

szablon cv dla nauczyciela granatowe - proste

Planujesz rozwój swojej kariery zawodowej? Zacznij od dobrego życiorysu! Stworzyliśmy dla Ciebie intuicyjny kreator CV, który ułatwi Ci to zadanie.

Wybierz szablon!

Gotowy wzór CV dyrektora

proste cv dla handlowca - zielone

Prostota i przejrzystość – to cechy, które wyróżniają nasze standardowe wzory CV. Nadaj charakteru swojemu CV dzięki bogatej gamie kolorystycznej.

Wybierz szablon!


Uniwersalne szablony CV

Szablon CV farmaceutki

uniwersalne cv farmaceutki

Uniwersalny szablon CV sprawdzi się każdemu! Kolorowy pasek w górnej części nadaje mu nowoczesnego charakteru. Jeśli szukasz pracy postaw na ten wzór.

Wybierz szablon!

Szablon CV kelnerki

uniwersalne cv kelnerki

Wolisz stonowane, czy krzykliwe kolory? Uniwersalny wzór CV dopasujesz do swoich oczekiwań. Ostateczny wygląd dokumentu zależy od Ciebie

Wybierz szablon!

Szablon CV studenta

uniwersalne cv studenta

Dwukolumnowy podział sprawia, że uniwersalny szablon CV wyróżnia się na tle innych. Zdobądź przewagę w procesie rekrutacji, wybierając nasz kreator.

Wybierz szablon!


Kreatywne szablony CV

Wzór CV dla kucharza

kreatywne cv kucharza

Kreatywne szablony CV pomogą Ci zrobić dobre wrażenie już na wstępie. Ciekawy układ sekcji z pewnością przyciągnie wzrok rekrutera.

Wybierz szablon!

Wzór CV dla grafika

kreatywne cv grafika

Kreatywny wzór CV świetnie sprawdzi się osobą, które szukają pracy w branżach kreatywnych. Jesteś managerem, grafikiem, PRowcem? To propozycja dla Ciebie.

Wybierz szablon!

Wzór CV dla managera

kreatywne cv managera

Kreatywny szablon CV spełnia wszystkie wymogi rekrutacyjne. Zawiera niezbędne sekcje, a dodatkowo wyróżnią się nowoczesnym wyglądem.

Wybierz szablon!


Młodzieżowe szablony CV

Gotowy szablon CV geodety

młodzieżowe cv geodety

Wbrew nazwie, młodzieżowy wzór CV może wybrać każdy. Osoby z wieloletnim stażem na rynku pracy doskonale zaprezentują w nim swoje doświadczenie.

Wybierz szablon!

Gotowy szablon CV kierowcy

młodzieżowe cv kierowcy

Rozpocznij swoją karierę zawodową z rozmachem. Stwórz młodzieżowe CV i wyróżnij się w procesie rekrutacji z pomocą specjalistów.

Wybierz szablon!

Gotowy szablon CV kosmetologa

młodzieżowe cv kosmetologa

Chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Przychodzimy Ci z pomocą! Młodzieżowy szablon CV pozwoli Ci na rozwój zawodowy.

Wybierz szablon!

Wyróżniające wzory CV

Gotowy wzór CV dla fryzjerki

wyróżniające cv fryzjerki

Jak wyróżnić się spośród pozostałych kandydatów? Najlepiej dzięki wyróżniającemu CV! Taki życiorys z pewnością nie umknie pracodawcy.

Wybierz szablon!

Gotowy wzór CV dla studentki

wyróżniające cv niani

Wyróżniający szablon CV skierowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, ale też tych, które posiadają już wieloletnie doświadczenie.

Wybierz szablon!

Gotowy wzór CV dla managera

wyróżniające cv managera

Co wyróżnia nasz kreator? Łatwa obsługa, wyróżniające wzory CV, niebanalny design i profesjonalne podejście – te czynniki mogą zadecydować o Twoim sukcesie.

Wybierz szablon!


Podstawowy wzór CV

Szablon CV agenta nieruchomości

szablon cv klasyczny dla agenta nieruchomości granatowe

Podstawowy szablon CV doskonale podkreśli Twoje największe atuty. Profesjonalny życiorys jest pierwszym krokiem do wymarzonej pracy.

Wybierz szablon!

Szablon CV handlowca

proste cv dla handlowca - zielone

Z myślą o osobach, które poszukują pracy, stworzyliśmy prosty w obsłudze kreator. Podstawowy szablon CV to jeden z dostępnych wzorów – wybierz jeden dla siebie.

Wybierz szablon!

Szablon CV nauczyciela

szablon cv dla nauczyciela granatowe - proste

Nie wiesz, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? zacznij od dobrego CV. Wybierz szablon i dopasuj go do swoich preferencji.

Wybierz szablon!


Zobacz wiecej przykładowych CV
Przykładowe CV


Wygeneruj CV z naszym kreatorem

szablon cv pracownik produkcji czarne
cv dla kosmetyczki z doświadczeniem żółte
proste cv pracownik fizyczny czarne
szablony cv - cv dla magazyniera zielone

Zobacz przykładowe CV

Dowiedź się więcej na temat CV i sprawdź więcej szablonów

Niegdyś Curriculum Vitae kojarzyło się jedynie z czarno-białą listą, na której umieszczaliśmy wykonywane dotychczas zawody i wykształcenie. Obecnie jednak możemy wyróżnić, co najmniej, kilka rodzajów CV – rozróżniane między sobą ze względu na doświadczenie, zawód, sposób zapisu czy budowy.

Poszczególne szablony CV mogą być idealnym rozwiązaniem dla danej branży, podczas gdy w przypadku innej będą postrzegane jako pretensjonalne. Od czego to zależy? Dowiedz się, jaki wzór CV sprawdzi się najlepiej w Twoim zawodzie i zadbaj o to, aby pracodawca wybrał właśnie Ciebie. Sprawdź również, na które elementy swojego życiorysu położyć nacisk i czy lepiej zdecydować się na płatne, czy darmowe CV. Wybierz profesjonalne szablony i zdobądź wymarzoną pracę z naszą pomocą!

Szablony CV – Spis Treści

Curriculum Vitae – darmowe czy płatne? Które lepiej wybrać?

Rozpoczynając poszukiwanie pracy, możemy stworzyć CV na trzy sposoby:

  • Samodzielnie tworzenie szablonu CV
  • Tworzenie szablonów CV przez darmowego asystenta w przeglądarce
  • CV online w płatnym generatorze CV

Opcje te różnią się od siebie przede wszystkim pod względem jakości. Samodzielne tworzenie CV lub skorzystanie z darmowego asystenta w przeglądarce jest co prawda bezpłatne – może jednak nie zapewnić nam wystarczającej skuteczności podczas poszukiwania pracy. Pod tym kątem dużo lepiej sprawdza się płatny generator CV. Nie oznacza to jednak, że darmowy życiorys będzie całkowicie bezużyteczny – choć nie jest całkiem pozbawiony mankamentów.


Darmowe Szablony CV – wady i zalety

Jeśli nie chcemy płacić za stworzenie profesjonalnego CV, możemy to zrobić samodzielnie lub skorzystać z darmowego kreatora w przeglądarce internetowej. W pierwszym przypadku, aby efekt był poprawny, będziemy potrzebować minimalnych umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych. Okazuje się to jednak bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Konieczne będzie umieszczenie zdjęcia, dodanie kolorów, wybór czcionki dla całości dokumentu i optymalne rozplanowanie struktury CV. Wiele osób decyduje się także na wykorzystanie popularnych edytorów tekstu, jednak taki życiorys zwykle nie przyciąga uwagi rekrutera, który każdego dnia przegląda dziesiątki, a nawet setki aplikacji.

Nawet jeśli jesteśmy w stanie wykonać wszystkie te czynności, zazwyczaj nie dysponujemy wiedzą, która pozwoliłaby nam określić, na które elementy we wzorze Curriculum Vitae położyć nacisk. Prowadzi to do sytuacji, w której eksponujemy w życiorysie elementy zupełnie nieinteresujące dla pracodawcy. W konsekwencji najprawdopodobniej nasza aplikacja zostanie rozpatrzona negatywnie.

Szablony CV – Darmowe – Czy warto?

Prosty Szablon CV

Darmowy szablon CV kolor czarny z niebieskimi elementami

Proste CV – Zielone

Darmowe CV - z zielonymi elementami

Proste CV Niebieskie

Darmowe CV - kolor niebieski

Odnośnie do darmowych kreatorów w przeglądarce – zazwyczaj oferują one jedynie prosty szablon, bez dodawania kolorów, bez możliwości wyboru czcionki i świadomego rozplanowania. Efektywność CV stworzonego w ten sposób jest taka sama – a czasem nawet niższa – jak w przypadku samodzielnego wykonania. Ponadto, ważnym aspektem jest zweryfikowanie strony, na której tworzymy swoje szablony CV. Korzystaj tylko z kreatorów zapewniających bezpieczeństwo twoich danych takich, jak CiekaweCV. Wartość tych informacji jest bardzo duża – przecież w życiorysie udostępniamy swoje imię, nazwisko, e-mail czy numer telefonu. Niektórzy decydują się również na umieszczenie w nim swojego adresu korespondencyjnego. Rozsądną alternatywą dla darmowych życiorysów jest stworzenie ich przez płatną stronę internetową. Czym różnią się one od darmowych portali?

Płatne CV – dlaczego warto?

Płatny kreator CV w internecie stwarza wiele możliwości. Projekty tworzone na tego typu stronach zgodne są ze wszelkimi standardami rynku pracy – ponieważ odpowiadają za nie specjaliści. Dzięki temu za niewielką opłatą otrzymujemy interesujący estetycznie i elegancki szablon CV. Dodatkowo – wyeksponowane są w nim wszelkie najważniejsze cechy, na które zwraca uwagę potencjalny pracodawca z konkretnej branży. Użycie profesjonalnego generatora CV jest w związku z tym znacznie lepszą opcją od bezpłatnych alternatyw – może zwiększyć szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji nawet kilkukrotnie – i to niezależnie od tego, jakim doświadczeniem dysponujemy. Wystarczy, że swoją wiedzę praktyczną zaprezentujemy w odpowiedni sposób. Pamiętaj, że życiorys odpowiada za Twój pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego profesjonalne szablony CV będą Twoją przepustką do dalszej kariery. Jaka jest różnica pomiędzy CV osoby doświadczonej, a tej bez doświadczenia?

Płatne Szablony CV

Szablon CV – Granatowy

szablon cv kolor granatowy

Szablon CV – Przejrzyste

przykładowe cv wygenerowane w kreatorze cv

Szablon CV – Niebieskie

profesjonalny szablon cv

Szablony CV bez doświadczenia, a z doświadczeniem – w jaki sposób się je konstruuje?

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym życiorysie jest doświadczenie. Ważne jest, aby położyć nacisk na związane z nim kompetencje, które wymagane są przez konkretnego pracodawcę. Z drugiej strony – co zrobić w sytuacji, gdy tego doświadczenia nie posiadamy? Często znajdujemy się w takim położeniu po ukończeniu szkoły lub studiów. Jak temu zaradzić?

Szablony CV z doświadczeniem jak to pokazać? – Przykładowe CV

Doświadczenie w branży jest jednym z największych atutów, jakie można posiadać podczas szukania pracy. Oznacza to bowiem, że posiadamy już niezbędne umiejętności i pracodawca nie będzie musiał nas wdrażać od początku – a co najwyżej nam je “odświeżyć”. W szablonie CV najważniejsze jest właśnie podkreślenie tych kompetencji. Spoglądając na wymagania pracodawcy, porównajmy je z naszym zakresem obowiązków z poprzedniej pracy. Wybierzmy te, które się pokrywają i wyeksponujmy je w życiorysie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że potencjalny pracodawca zwróci uwagę na nasze CV. Co jednak w sytuacji, gdy ów doświadczenia nie posiadamy?

Szablon CV bez doświadcznia – Co zawrzeć w CV nie mając doświadczenia?

Tam gdzie brakuje doświadczenia, lukę powinny wypełnić umiejętności, ciekawe zainteresowania i wykształcenie. Jeśli kierunek naszych studiów lub profil szkoły średniej w jakimś stopniu pokrywają się z branżą, do której aplikujemy, a mieliśmy okazję odbyć jakiś rodzaj praktycznych zajęć – podkreślmy to. Nowoczesny szablon CV pozwoli nam wyeksponować swoje atuty i jednocześnie zatuszować brak doświadczenia. Warto skupić się na takich sekcjach, jak wolontariaty, staże i praktyki, które pokażą nasze zaangażowanie i chęć rozwoju. Umiejętności niezbędne w danym zawodzie możemy zdobyć przecież nie tylko poprzez wykonywanie go. Innym aspektem jest konstrukcja CV, którą powinniśmy dostosować do stanowiska na jakie aplikujemy – jak to zrobić?

Przykład szablonu CV z doświadczeniem i bez

Szablon CV z doświadczeniem

szablon cv z doświadczeniem

Szablon CV bez doświadczenia

szablon cv bez doswiadczenia

Przykładowe CV – jak dostosować życiorys do zawodu?

Kolejną istotną kwestią jest to, w jakiej branży i na jakie stanowisko aplikujesz.  Inne będzie CV do pracy biurowej, czego innego oczekuje się od magistra pedagogiki, który chce zostać nauczycielem, a czego innego od pracownika produkcji. Konieczny jest więc odpowiedni układ CV, dostosowanie stylistyki i rodzaju prezentacji pod kątem konkretnego zawodu. Na co więc zwrócić uwagę w przypadku poszczególnych branż – jak nauczyciel czy pracownik fizyczny? Dobierz Szablon CV do swoich potrzeb.

Curriculum Vitae – wzór / szablon CV dla nauczyciela

Idealny życiorys zawodowy powinien swoim wyglądem i formą precyzyjnie wpisywać się w profil pracownika, który jest poszukiwany na dane stanowisko. W przypadku nauczyciela najbardziej pożądane cechy to duża wiedza, odpowiedzialność, skrupulatność i wysokie zdolności interpersonalne. Charakterystyka CV powinna prezentować je jak najlepiej – nie tylko pod względem treści. Podczas tworzenia CV musimy zadbać o to, aby życiorys był uporządkowany, precyzyjnie rozplanowany, czytelny i elegancki. Nieco inaczej jednak powinno wyglądać CV dla pracownika fizycznego.

Przykład CV dla nauczyciela

Profesjonalny szablon CV dla pracownika fizycznego – budowlaniec, magazynier, pracownik produkcji

Szablon życiorysu pracownika fizycznego powinien być jak najbardziej rzeczowy, aby podkreślić konkretne i zdecydowane podejście do pracy – czyli pożądane cechy na tego typu stanowiskach. W przypadku każdej pracy fizycznej bardzo istotną rolę odgrywa doświadczenie zawodowe. Postarajmy się więc wyeksponować swoje umiejętności i kompetencje w kontekście konkretnego zawodu. Podkreślmy posiadane zdolności manualne. Ważne jest, aby pod względem stylistyki życiorys nie był zbyt “przekombinowany”, dlatego odrzućmy zbyt kreatywne szablony. Bardzo często pracy fizycznej podejmują się studenci – nie mogą oni jednak zwykle zawrzeć w życiorysie doświadczenia zawodowego, ponieważ nie posiadają go zbyt wiele. Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Przykład CV dla pracownika fizycznego, magazyniera i pracownika produkcji

Przykład CV dla magazyniera
zielony szablon cv, cv dla magazyniera
Przykład CV dla pracownika fizycznego
przykładowe cv dla pracownika fizycznego
Przykład CV dla pracownika produkcji
szablon cv dla pracownika produkcji

Praca na studiach – przykłady CV

Wiele osób wyjeżdżających na studia decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy, aby odciążyć rodziców i podnieść nieco jakość swojego codziennego życia. Status studenta jest bardzo atrakcyjny dla pracodawców, ponieważ koszt zatrudnienia jest wtedy mniejszy. Podkreślmy więc go w życiorysie. Zaznaczmy kierunek studiów, jeśli jest powiązany w jakiś sposób ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Jeśli odbyliśmy jakieś kursy lub praktyki, które mogą być potwierdzeniem naszych kompetencji w danym zawodzie – również zawrzyjmy je w CV. Pracę możemy podjąć również wcześniej niż na studiach, ponieważ już w wieku szkolnym – jak napisać CV ucznia szkoły średniej?

Kreatywny szablon CV dla ucznia – gdzie pracować w wieku szkolnym?

Poszukiwanie pracy nie jest łatwym zadaniem. Wiele osób zaczyna swoją historię zawodową już w szkole średniej, dorabiając do kieszonkowego lub odkładając pieniądze na przyszłość. Tego rodzaju praca dotyczy zazwyczaj weekendów lub wieczorów w ciągu tygodnia. Status ucznia – podobnie jak studenta – jest dla pracodawców atrakcyjny, ze względu na mniejsze koszty zatrudnienia. Aplikując jako uczeń, postarajmy się zwrócić uwagę na swoje zainteresowania i indywidualne zdolności. Koniecznie zawrzyjmy fotografię i określmy, jakie są nasze możliwości pod kątem dojazdów do pracy. Dobierzmy również odpowiedni sposób zapisu, aby nasz życiorys prezentował się jak najlepiej. Który z nich będzie najbardziej funkcjonalny?

Zobacz Przykładowe CV dla studenta

Zapis i prezentacja – szablony CV

Podziału Curriculum Vitae możemy dokonać również ze względu na sposób zapisu i prezentacji. Koniec końców – nawet w przypadku najprostszego, jednostronicowego życiorysu mamy co najmniej kilka możliwości zapisania go. Na jakie sposoby możemy zaprezentować się atrakcyjnie w oczach pracodawcy i w przypadku jakich branż zaleca się konkretne rozwiązania?

Wzór CV – Word, jakie są zalety?

Najpopularniejszym sposobem na zapisanie szablonu CV jest wyeksportowanie go do formatu .docx – czyli podstawowego rodzaju pliku w programie Microsoft Office Word. Jest to najprostsze rozwiązanie, ponieważ życiorys i tak zazwyczaj tworzymy właśnie w tym programie. Ponadto, mamy możliwość edytowania dokumentu na bieżąco. Dzięki temu możemy nieco przekształcić zawartość życiorysu w zależności od konkretnego stanowiska, na które w danej chwili aplikujemy. Dostosowanie CV względem konkretnej oferty jest jedną z najbardziej efektywnych technik aplikacji podczas poszukiwania pracy. Puste CV do wypełnienia możemy uzupełnić właśnie przy pomocy programu Word, a następnie zapisać plik. Zanim jednak prześlemy gotowe CV do pracodawcy, konieczne będzie wyeksportowanie go do formatu PDF.

Jak pisać CV w szablonie?

Pisanie CV na szablonie jest banalnie proste. Wystarczy tylko wybrać jeden ze wzorów dostępnych w naszym kreatorze i puste pola wypełnić informacjami o sobie. Możesz dowolnie edytować wygląd swojego życiorysu i liczbę poszczególnych sekcji. Nowoczesne szablony zawierają podgląd “na żywo”, a także podpowiedzi, które ułatwią Ci proces tworzenia profesjonalnego dokumentu.

Jak stworzyć szablon CV?

Myślisz nad samodzielnym stworzeniem szablonu CV? Możesz zrobić to w Wordzie, Canvie lub w profesjonalnym programie graficznym. Musisz jednak wiedzieć, że przygotowanie takiego dokumentu jest czasochłonne. Wymaga odpowiedniego formatowania, rozmieszczenia poszczególnych sekcji oraz osadzenia zdjęcia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór gotowych wzorów CV. Dzięki temu masz pewność, że Twój życiorys będzie wyglądał estetycznie i zachowa wszelkie wymogi rekrutacyjne.

Profesjonalne szablony CV – wzór CV pdf

Wzór CV w formacie .pdf wygląda bardziej profesjonalnie niż dokumenty z programu Word. Zaraz po formacie .docx – jest to najczęściej wykorzystywany sposób zapisu życiorysów  zawodowych. Pliki PDF są czytelne i łatwe w obsłudze – świadczą również o profesjonalizmie i poważnym podejściu kandydata do pracy. CV w formacie PDF na każdym urządzeniu będzie wyglądać tak samo, dlatego mamy pewność, że pracodawca zobaczy je w takiej formie, jak byśmy tego chcieli. Dodatkowo nikt niepowołany nie wprowadzi w nim zmian bez naszej wiedzy. Format PDF jest również bardzo uniwersalny i otworzymy go niemalże na każdym sprzęcie bez konieczności korzystania z płatnego oprogramowania – z tego powodu jest również najczęściej wykorzystywany. Dotyczy to jednak tylko życiorysów bazujących na tekście. A przecież istnieją także inne formy autoprezentacji – jak na przykład film.

Wideo CV – CV w formie filmu

Jednostronicowe Curriculum Vitae nie jest jednak jedyną formą autoprezentacji, którą możemy wykorzystać, aplikując na dane stanowisko. Dość niekonwencjonalnym sposobem na to jest stworzenie CV wideo. Taka forma daje większe możliwości pod kątem zachęcenia pracodawcy do naszej osoby. Ponadto – mamy pewność, że nasza aplikacja zostanie zauważona. Jeśli chcemy wykonać tego rodzaju CV, konieczne będzie skorzystanie z usług specjalisty w tym zakresie. Życiorys w formie filmu sprawdzi się jednak tylko w niektórych branżach.

Przykładowo – zawód grafika lub informatyka wymaga wykorzystania nieco innego podejścia, niż wymienione dotychczas formy CV. Taki niekonwencjonalny pomysł na przedstawienie swojej kandydatury lepiej sprawdzi się w branżach kreatywnych niż w branżach tradycyjnych. Chcesz pokazać, że jesteś świetnym specjalistą ds. marketingu lub PR-u? Stwórz video CV i pokonaj innych kandydatów!

Wybierz spośród najlepiej ocenianych wzorów CV!

Profesjonalne CV

granatowy szablon cv

CV bez doświadczenia

szablon cv bez doswiadczenia

CV dla magazyniera

cv dla magazyniera, szablon wzór cv

Portfolio – szablon CV dla grafika i przykładowe CV dla programisty

W przypadku niektórych zawodów klasyczne CV nie jest zbyt ważne, ponieważ profil działania na danym stanowisku obejmuje nieco inny zakres kompetencji. Szczególnie widoczne jest to w przypadku takich zawodów jak grafik czy programista. Dużo lepszym pomysłem będzie stworzenie własnego portfolio i zawarcie go w aplikacji.  Jeszcze go nie posiadasz? Prawdopodobnie będziesz musiał je utworzyć – tylko w ten sposób udowodnisz, że naprawdę znasz się na swojej pracy. Jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia, warto wykorzystać swoje prace tworzone hobbystycznie lub w ramach projektów czy wolontariatów. Należy oczywiście zawrzeć podstawowe dane o sobie, dlatego mimo wszystko przygotuj standardowe CV, a dotychczasowe realizacje i praktyczne umiejętności dodaj jako załącznik w mailu lub wstaw aktywny link do życiorysu. Portfolio grafika powinno składać się z obszernej galerii realizacji, w której zawarte będzie jak najwięcej stylów i rodzajów grafik.

Jeśli zaś chodzi o portfolio dla programisty – najlepszym sposobem na zachęcenie pracodawcy do zatrudnienia nas będzie zaprezentowanie autorskiej aplikacji lub innego programu – a najlepiej kilku. Rozbudowane aplikacje sprawdzają się dużo lepiej, ponieważ przekazują pracodawcy więcej informacji na nasz temat – robiąc to jednocześnie w bardzo przystępnej formie. W jakim stopniu powinniśmy rozbudować swoje CV, aby było ono zachęcające?

Sposób rozbudowy CV – który gotowy wzór jest najlepszy?

Rodzaje CV można również rozróżnić ze względu na ich rozbudowę – najpopularniejszy podział to CV proste, CV profesjonalne i CV kreatywne. W przypadku różnego rodzaju zawodów zalecane będą inne z nich. Z czego się składają i w jakich przypadkach powinniśmy się nimi posłużyć?

Proste szablony CV – dlaczego podstawowy szablon CV wychodzi z łask?

Szablon profesjonalnego CV jest obecnie najpopularniejszym formatem na rynku pracy. Stanowi on w zasadzie wersję rozszerzoną prostego CV – z podstawowymi udoskonaleniami estetycznymi (dodanie zdjęcia, koloru, nagłówków tematycznych i bazowemu rozplanowaniu informacji). Przykładowe CV rozszerzone w profesjonalny sposób dostarcza najważniejszych informacji o kandydacie w prosty i przejrzysty sposób. W większości zawodów to właśnie tego rodzaju życiorys okaże się najbardziej efektywny. Niektóre zawody będą jednak wymagać nieco więcej wkładu w rozbudowę życiorysu. W ich przypadku świetnym rozwiązaniem będzie CV kreatywne.

Profesjonalne Curriculum Vitae – co zawiera?

Aplikujesz na wymarzone stanowisko i chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Musisz wiedzieć, że szablon profesjonalnego CV jest obecnie najpopularniejszym formatem na rynku pracy. Stanowi on w zasadzie wersję rozszerzoną prostego CV – z podstawowymi udoskonaleniami estetycznymi (dodanie zdjęcia, koloru, nagłówków tematycznych i bazowemu rozplanowaniu informacji). Przykładowe CV rozszerzone w profesjonalny sposób dostarcza najważniejszych informacji o kandydacie w prosty i przejrzysty sposób. W większości zawodów to właśnie tego rodzaju życiorys okaże się najbardziej efektywny. Niektóre zawody będą jednak wymagać nieco więcej wkładu w rozbudowę życiorysu. W ich przypadku świetnym rozwiązaniem będzie CV kreatywne.

Kreatywny szablon CV – Czym charakteryzuje się kreatywne CV?

Kreatywne CV to przede wszystkim całkiem inny sposób prezentacji życiorysu niż prosty szablon CV, może być to w formie krótkiego filmiku w którym opowiadamy o sobie i naszych umiejętnościach oraz osiągnięciach. Przedstawiamy swoją kandydaturę i opowiadamy o swoim doświadczeniu. Może to być też zaawansowana graficznie forma, np. szablon, który zrobimy samą od zera. Kreatywne CV to przede wszystkim niestandardowy sposób zareklamowania siebie.

Zobacz cały artykuł na temat : Kreatywne CV

Przykład graficznego CV – Szablony CV

przykład graficznego cv

Szablony CV – podsumowanie

Chcąc skonstruować szablon CV, który będzie zachęcający dla pracodawcy, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Konieczne będzie wyeksponowanie doświadczenia, dostosowanie konstrukcji życiorysu do stanowiska, na które aplikujemy. Należy również dobrać odpowiedni format zapisu i sposób prezentacji, a także zadbać o to, aby CV było rozszerzone w odpowiednim stopniu. Jeśli chcemy przyciągnąć uwagę rekrutera i pokonać innych kandydatów aplikujących na to samo stanowisko, musimy zadbać o każdy aspekt szablonu.

Poza wyglądem istotna jest również treść. CV musi zostać dopasowane do danej branży. Nie możemy też zapomnieć o kluczowych sekcjach, czyli danych osobowych, doświadczeniu zawodowym, umiejętnościach, wykształceniu czy zainteresowaniach, a przede wszystkim o aktualnej klauzuli CV. Profesjonalny szablon CV przyciąga uwagę rekrutera i zatrzymuje ją na dłużej. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse warto też przygotować list motywacyjny, w którym pokażemy siebie od innej strony.

U nas znajdziesz szeroki wybór szablonów CV!

Najlepsze szablony – Kreator CV

W procesie tworzenia Curriculum Vitae bardzo pomocne będą płatne kreatory online. Są one znacznie bezpieczniejsze od ich darmowych odpowiedników. Ponadto – zapewniają dużo większą skuteczność, ponieważ szablony dostępne na stronach tworzone są przez specjalistów. Aplikujesz do pracy? Wykorzystanie płatnych narzędzi do stworzenia CV może zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pracy nawet kilkukrotnie.

W kreatorze na naszym portalu znajdziesz szeroki wybór szablonów CV dopasowanych do każdej branży. Jak to działa? Zdecyduj się na szablon CV, dopasuj go do swoich oczekiwań i wypełnij puste pola informacjami o sobie. Masz wątpliwości? Pod symbolem “?” znajdziesz praktyczne porady ekspertów z branży rekrutacyjnej. Wybierz jeden z szablonów CV i przekonaj się sam jakie to proste!

Zobacz więcej szablonów CV
Przykładowe CV