Poszukujesz nowych perspektyw zawodowych? Chcesz rozwijać się na stanowisku kierowniczym średniego lub wyższego szczebla? Koniecznie sprawdź, jak przygotować profesjonalne CV menedżera. Wzbudź zainteresowanie rekrutera i potencjalnego pracodawcy, budując mocny przekaz zgodny z Twoją marką osobistą. Tylko w ten sposób zdobędziesz zatrudnienie na stanowisku, na którym – poza umiejętnościami – liczy się zaangażowanie oraz zdolność inspirowania innych. Wykaż się inicjatywą już na starcie – odpowiednie CV i list motywacyjny Ci w tym pomogą.

CV managera – spis treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV manager – zacznij od podsumowania zawodowego

CV managera to najlepsza wizytówka, która ma nie tylko zaprezentować Twoje kompetencje i doświadczenie, ale też przekonać rekrutera do tego, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko. Aby wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów, powinieneś podkreślić najważniejsze informacje o sobie. Nie czekaj na to, aż pracodawca wyciągnie z Twojego życiorysu najważniejsze dane – przedstaw je na samym wstępie za pomocą podsumowania zawodowego. 

Praca rekrutera wiąże się z wielogodzinnym przeglądaniem aplikacji, nic dziwnego, że nie jest on w stanie wszystkiego dostrzec. To od Ciebie zależy czy zostaniesz zauważony, a pierwszą rzeczą, którą czytają rekruterzy jest właśnie podsumowanie zawodowe. Krótki opis zamieszczony na początku CV spełnia 3 podstawowe funkcje:

 • określa Twoją wartość – sam decydujesz o tym, w jaki sposób zaprezentujesz swoją kandydaturę, zamiast polegać na wnioskach wyciągniętych przez rekruterów na podstawie suchych faktów;
 • wyróżnia Cię z tłumu – krótki i jasny, a zarazem ciekawy opis pokaże pracodawcy, że posiadasz świetne zdolności komunikacyjne, które na stanowisku kierowniczym są niezwykle ważne;
 • podsumowuje najważniejsze informacje – istotne jest, abyś w swoim CV zawarł bardzo szczegółowe informacje na temat swojego doświadczenia i kwalifikacji, jednak to za pomocą mocnego podsumowania, przyciągniesz uwagę rekrutera, gdy tylko spojrzy na Twoją aplikację. 

Jak stworzyć podsumowanie zawodowe na stanowisko managera?

 • Podsumowanie zawodowe, przede wszystkim, nie powinno być zbyt rozbudowane  – 4-5 zdań to optymalna długość, ponieważ dłuższy opis nie będzie zachęcał do czytania; 
 • dopasuj treść do ogłoszenia o pracę – jeśli zastosujesz takie same lub podobne frazy, pracodawca odniesie wrażenie, że jesteś właśnie tym, kogo szuka;
 • odpowiedz na pytania: kim jesteś? Jakie posiadasz doświadczenie? Które umiejętności Cię wyróżniają? Co udało Ci się osiągnąć w trakcie swojej kariery?;
 • podawaj dokładne dane liczbowe i procentowe, które najlepiej zobrazują Twoje sukcesy na stanowisku kierowniczym;
 • napisz, dlaczego chcesz pracować właśnie w tej firmie i jakie są Twoje aspiracje zawodowe.

CV manager restauracji – przykładowe podsumowanie zawodowe:

Jestem absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez prawie 5 lat miałem okazję sprawdzać się w roli managera restauracji Grand Kitchen we Wrocławiu i zarządzać 10-osobowym zespołem. W tym czasie udało mi się wdrożyć rozwiązania w zakresie dostaw, które ograniczyły koszty lokalu o 24% w skali roku. Praca w Państwa firmie to dla mnie szansa na rozwój.

Przykładowe CV managera

CV kierownik/ manager – jak przekonująco opisać doświadczenie?

Czy wiesz o tym, że wielu świetnych specjalistów straciło szansę na wymarzoną pracę, ponieważ nieumiejętnie przedstawili swoje mocne strony? Nie popełnij tego błędu – skorzystaj z naszych wskazówek, a pracodawca dostrzeże Twój potencjał. 

Doświadczenie, szczególnie na stanowisku managera, jest niezwykle istotne. Z tego względu pamiętaj, aby zamieścić je tuż pod podsumowaniem zawodowym. Jeśli zakres wykonywanych przez Ciebie obowiązków w poprzednich miejscach pracy będzie zbliżony do tych przedstawionych w ofercie – masz naprawdę duże szanse na zatrudnienie. Pracodawcy poszukują osób kompetentnych oraz spełniających określone wymagania, dlatego udowodnij, że wpisujesz się w postawione założenia. Warto też zastanowić się jakie frazy i słowa kluczowe korespondują  z zakresem wykonywanych przez Ciebie obowiązków. Może to być np. sprzedaż czy zarządzanie.

Jeśli posłużysz się profesjonalnym nazewnictwem, konkretnymi informacjami oraz danymi liczbowymi, stworzysz wrażenie kompetentnego pracownika. To najlepszy sposób, żeby pokazać, że znasz się na tej pracy. Zrezygnuj z utartych, ogólnych haseł, które może wpisać każdy. Tworzenie kosztorysów i kompleksowe rozliczanie projektów wygląda znacznie lepiej, niż praca nad projektami.

Zbyt długa lista kolejnych miejsc pracy nie będzie dobrze postrzegana, szczególnie jeśli nie są one w żaden sposób związane ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Pracodawcy cenią spójną i jednocześnie zrozumiałą ścieżkę kariery. Kierowanie się w życiu długofalową wizją jest bardzo ważne w przypadku stanowisk kierowniczych. Spróbuj udowodnić, że świadomie zaplanowałeś swoją ścieżkę zawodową, a zyskasz kilka dodatkowych punktów w oczach rekrutera i pracodawcy. 

Curriculum Vitae to nie miejsce na zawiłe historie, które powodują domysły. Stwórz spójny i czytelny obraz swojej ścieżki zawodowej, stosując punktory, wyraźne odstępy między wierszami oraz pogrubienia.

CV managera – wzór doświadczenia:

11.2015 – 12.2018 – Randstadt
Stanowisko: Project Manager

Obowiązki:
aktywne pozyskiwanie i utrzymywanie relacji z klientami biznesowymi;
kompleksowa realizacja kontraktów (w tym sporządzanie ofert i kosztorysów);
promowanie oferty produktowej;
realizacja planów sprzedażowych;
zarządzanie 12-osobowym zespołem;

Osiągnięcia:
Pozyskanie 3 kluczowych dla firmy klientów biznesowych 
Realizacja planów sprzedażowych na poziomie 115%

Jakie obowiązki warto wpisać?

Zakres obowiązków może znacznie się różnić w zależności od branży. Zapoznaj się z naszą listą przykładów, być może wykorzystasz część z nich w swoim CV:

 • prowadzenie i rozliczanie projektów IT;
 • samodzielne prowadzenie projektów w relacji z klientami i zespołami agencyjnym;
 • organizacja czasu pracy zespołu;
 • odpowiedzialność za harmonogram prac i monitorowanie przebiegu projektów;
 • przygotowywanie raportów, analiz i prezentacji dla klienta;
 • śledzenie trendów i innowacji rynkowych;
 • tworzenie i realizacja strategii rozwoju produktu (do sieci partnerów oraz e-commerce);
 • kształtowanie polityki cenowej,
 • analiza rynku, konkurencji i potrzeb konsumenta,
 • optymalizacja oferowanych produktów,
 • przeprowadzanie szkoleń dla klientów w zakresie dostarczanych produktów, udział w seminariach, konferencjach i ekspozycjach branżowych.

Które umiejętności warto wyróżnić w CV managera?

Jeśli aplikujesz na kierownicze stanowisko, poza doświadczeniem musisz też napisać o swoich umiejętnościach w zakresie tworzenia strategii, planowania i zarządzania operacyjnego lub strategicznego. Coraz ważniejsze na rynku pracy stają się także kompetencje miękkie, takie jak kreatywność, innowacyjność, krytyczne myślenie, czy komunikatywność. Wybierz te umiejętności, które poprawiają efektywność Twojej pracy.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV dyrektor/ manager – przykłady umiejętności, które warto wpisać:

Kompetencje twarde:

 • zarządzanie pracą zespołu;
 • negocjowanie warunków umów;
 • organizowanie szkoleń dla zespołu;
 • zaawansowana znajomość MS Office;
 • analiza i synteza danych;
 • praca w metodyce Agile;
 • prawo jazdy kat. B
 • język angielski – C1;
 • znajomość prawa zamówień publicznych;
 • praca z bazami danych i systemami ERP.

Kompetencje miękkie:

 • zaangażowanie;
 • kreatywność;
 • szybkość w podejmowaniu decyzji;
 • dyspozycyjność;
 • dobra organizacja pracy;
 • komunikatywność.

Jak opisać wykształcenie managera?

Choć na współczesnym rynku pracy znacznie ważniejsze od wykształcenia jest doświadczenie oraz kompetencje. Mimo wszystko umieść tę sekcję w swoim CV. Jeśli ukończyłeś studia na kierunku zarządzanie lub pokrewnym, istnieje duża szansa, że zostanie to odebrane jako Twój duży atut. Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym wypadniesz profesjonalnie:

 • opis wykształcenia powinien być zwięzły;
 • uwzględnij jedynie ostatnio ukończoną szkołę, chyba że pozostałe szczeble edukacji są ściśle powiązane ze stanowiskiem, na które aplikujesz, to również warto je wpisać;
 • podaj lata nauki, nazwę szkoły/ uczelni oraz uzyskany tytuł/ kwalifikacje.

Wykształcenie – wzór:

2000 – 2005 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kierunek: Marketing i Zarządzanie;
Uzyskany tytuł: magister

Sprawdź też:

Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
Porady, jak napisać CV i list motywacyjny logistyka
Jak stworzyć profesjonalne CV dla elektryka?
Program do pisania CV
Najlepiej płatne zawody w Polsce
CV dla doradcy klienta

Czy kursy i szkolenia mają znaczenie w CV managera?

Choć certyfikat ukończenia danego szkolenia nie jest gwarancją sukcesów, to kursy budują kompetencje oraz pomagają zawodowo się rozwijać. W swoim życiorysie warto uwzględniać także dodatkowe aktywności, które wniosły coś nowego do rozwoju Twojej kariery. Zastanów się, jakie inne osiągnięcia ukształtowały Cię jako managera i również o nich wspomnij.

Języki obce w CV managera

Znajomość języków obcych na stanowiskach kierowniczych to niemalże konieczność. Dlatego w naszym artykule: Poziomy znajomości języka w CV znajdziesz wiele cennych informacji, które pomogą Ci w odpowiedni sposób zaprezentować tę umiejętność. 

Być może szukasz pracy w międzynarodowej korporacji i planujesz stworzyć CV managera po angielsku? W tym przypadku również służymy pomocą – sprawdź nasz poradnik: Jak napisać CV po angielsku?

Czy w CV warto pisać o swoich zainteresowaniach?

Istnieją trzy główne powody, dla których warto pisać o swoich zainteresowaniach w CV:

 • możesz pokazać, że praca jest Twoją pasją i nawet wolny czas poświęcasz na poszerzanie swoich kompetencji, ponieważ sprawia Ci to przyjemność;
 • możesz pokazać się z zupełnie innej strony – nie tylko jako doskonały profesjonalista, ale również intrygująca i ciekawa świata osoba;
 • może okazać się, że Ty i pracodawca interesujecie się podobnymi rzeczami – to dobra podstawa, by nawiązać ciekawy dialog podczas rozmowy kwalifikacyjnej i rozładować napiętą atmosferę. 

Jakie zainteresowania może wpisać manager?

Od zawsze ciekawią mnie i inspirują media społecznościowe. Interesuję się również psychologią, a dokładniej czynnikami, które wpływają na ludzkie zachowania.

Stwórz CV managera

List motywacyjny manager – praktyczne wskazówki

List motywacyjny na stanowisko kierownika czy też managera może być tym elementem, który ostatecznie przesądzi o Twoim zatrudnieniu. Nie powielaj w nim treści zawartych w CV, spróbuj podkreślić swoje kompetencje i pokaż, w jaki sposób rozwiązujesz problemy, pokonujesz przeszkody i wykorzystujesz swoje predyspozycje. 

Warto dokładnie zastanowić się nad swoimi szczególnymi osiągnięciami i sytuacjami, w których wykazałeś się zdecydowaniem i szybkością działania. Zrób listę swoich  najważniejszych sukcesów i każdy z nich przedstaw w danym kontekście. Opisz konkretne działania oraz ich skutki. W ten sposób stworzysz spójny opis swojej kandydatury z zachowaniem najważniejszych informacji. List motywacyjny na stanowisko kierownicze powinien stanowić esencję Twojej ścieżki zawodowej.

CV i list motywacyjny na stanowisko dyrektora/ managera – co jeszcze warto wiedzieć?

 • pamiętaj o poprawności językowej oraz interpunkcyjnej i uważaj na najczęściej popełniane błędy w CV;
 • klauzula CV umieszczona na dole dokumentu to wymóg formalny, bez którego Twoja kandydatura nie zostanie rozpatrzona;
 • w CV możesz zamieścić referencje od poprzednich pracodawców;
 • jeśli planujesz przygotować CV w innym języku, zwróć uwagę na różnice między rekrutacją w Polsce a za granicą;
 • napisz zachęcającego maila z CV, w którym zawrzesz wszystkie niezbędne informacje. 

Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Ciekawe CV to sprawdzone porady w zakresie poszukiwania pracy:

Jak napisać proste CV – Sprawdzone wzory – Poznaj proste szablony CV
Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?
Jak napisać list motywacyjny i CV dla kosmetyczki/ kosmetologa – praktyczne porady
Jak napisać profesjonalne CV dla prawnika? CV i list motywacyjny do kancelarii
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
Spis nazw zawodów w Polsce, czyli szukanie pracy idealnej dla nas
Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? Podstawowe zasady