Straż Graniczna zarobki – jak dostać się do Straży Granicznej? Straż graniczna praca – na czym polega?

Straż Graniczna zarobki – jak dostać się do Straży Granicznej? Straż graniczna praca – na czym polega?

Widzimy czasem w telewizji działania członków Straży Granicznej. Na czym one polegają? Do czego upoważnieni są tacy strażnicy? Kto może zostać jednym z nich i jak to zrobić? Jakie są wymagania do Straży Granicznej? Kiedy przeprowadzany jest nabór do Straży Granicznej? Jeśli interesuje Cię ta ścieżka kariery lub po prostu zaciekawił Cię temat – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. 

Call center praca – jak wygląda praca w call center?

Call center praca – jak wygląda praca w call center?

Ponieważ praca w call center nie wymaga doświadczenia zawodowego – najczęściej skierowana jest do studentów i uczniów, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Niektórzy krytykują ją za monotonię, dużą presję i ciągły stres. Z kolei inni doceniają atrakcyjne prowizje, elastyczne godziny pracy i sympatyczną atmosferę. A więc ile osób, tyle opinii. Jak w rzeczywistości wygląda praca na infolinii? Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj nasz artykuł.

Barman – jak zostać barmanem? Na czym polega praca barmana?

Barman – jak zostać barmanem? Na czym polega praca barmana?

Jak wyobrażamy sobie pracę barmana? Stanie za ladą, przygotowywanie drinków, rozmowa z klientami – to główne zadania osoby zatrudnionej na tym stanowisku. Czy na pewno? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Dobry barman musi wyróżniać się odpowiednimi cechami, dbać o swoją prezencję i zachowanie. Oprócz tego powinien ukończyć stosowne szkolenie. Jak zostać barmanem? Ile kosztuje kurs barmański? Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby poznać odpowiedzi na te (i inne) pytania. Czy praca barmana jest stworzona dla Ciebie?

Trener personalny – ile zarabia trener personalny i jak nim zostać? 

Trener personalny – ile zarabia trener personalny i jak nim zostać? 

Zdrowy tryb życia zyskuje na popularności, a w ostatnim czasie trend ten wręcz zalewa media społecznościowe. Z pewnością niejednokrotnie widziałeś na Instagramie profile trenerów i trenerek personalnych. Również planujesz pójść tą drogą? Pamiętaj, że rzeczywistość nie zawsze wygląda tak, jak w sieci. Dlatego, zanim zdecydujesz się na karierę trenera personalnego, poznaj realia tego zawodu.

Team leader – ile zarabia team leader?

Team leader – ile zarabia team leader?

Team leader brzmi dla Ciebie obco? Widziałeś gdzieś zapis ,,team lider”, które choć niepoprawne – zaintrygowało Cię? Znalazłeś ofertę pracy na takie stanowisko, ale nie wiesz, na czym właściwie miałoby ona polegać? Czym zajmuje się team leader? Czy to to samo, co manager zespołu? Ile zarabia team leader? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Jak przygotować CV magazyniera? 

Jak przygotować CV magazyniera? 

Wielu pracowników ubiegających się o zatrudnienie w charakterze magazyniera, zaniedbuje pisanie dokumentów aplikacyjnych. Twierdzą oni, że w rekrutacjach do pracy fizycznej to tylko formalność. Jednak oferty pracy na magazynie cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse? Stwórz rzetelne CV na magazyniera wraz z listem motywacyjnym! Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym przygotujesz w pełni profesjonalny życiorys.

Czym się zajmuje i ile zarabia fizjoterapeuta? 

Czym się zajmuje i ile zarabia fizjoterapeuta? 

Nie da się ukryć, że praca fizjoterapeuty jest trudna, odpowiedzialna i wyczerpująca – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Chęć niesienia pomocy często jest jednak silniejsza od pojawiających się przeszkód. Jeżeli Ty również czujesz, że to Twoje życiowe powołanie, zobacz, co robi fizjoterapeuta w swojej codziennej pracy i jak nim zostać?

Praca w ochronie – jak zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony?

Praca w ochronie – jak zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony?

Ochroniarzy spotykamy każdego dnia – w sklepach, urzędach, szkołach, a także na budowach czy podczas imprez masowych. To jedna z branż, w której rozstrzał obowiązków jest ogromny. Szukasz mało wymagającego zajęcia, aby sobie dorobić? A może interesuje Cię  praca pełna wyzwań i adrenaliny? Czym zajmuje się osoba na tym stanowisku? Ochroniarz z kwalifikacjami czy bez? Poznaj podstawowe różnice.

Logistyk – czym zajmuje się logistyk?

Logistyk – czym zajmuje się logistyk?

Logistyka obejmuje planowanie, realizowanie i nadzorowanie przepływu różnego rodzaju towarów z miejsca produkcji do punktu sprzedaży. Zadaniem logistyka jest więc skutecznie zarządzanie wspomnianym przepływem produktów, surowców i materiałów, a także koordynowanie łańcucha dostaw, aby cały proces przebiegał możliwie najsprawniej. W poniższym artykule przedstawiamy dokładną charakterystykę zawodu logistyka. Chcesz wiedzieć, ile zarabia logistyk i co robi logistyk? W takim razie zapraszamy do lektury.

Technik weterynarii a weterynarz – jak zostać weterynarzem?

Technik weterynarii a weterynarz – jak zostać weterynarzem?

Praca jako weterynarz to marzenie wielu dzieci. Polega ona przecież na opiece nad zwierzętami, które tak bardzo kochamy. W świadomości maluchów nie ma jednak wszystkich aspektów tego zawodu, które należałoby poruszyć. Jeśli już wyrosłeś z dziecięcej nieświadomości na temat tej profesji, a nadal chcesz rozpocząć swoją karierę jako weterynarz – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował. Zanim jednak podejmiesz stosowne działania, warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Znajdziesz je w poniższym artykule.

Licencja pilota – jak zostać pilotem?

Licencja pilota – jak zostać pilotem?

Piloci w świadomości ludzi plasują się jako ludzie sukcesu, którzy jednak rzadko są obecni w domu. Mężczyźni i kobiety w mundurach, zawsze zadbani, eleganccy i opanowani – dobrze zarabiają, latając po całym świecie i zwiedzając ciekawe miejsca. W jakim stopniu wizerunek pilotów w naszych głowach jest zgodny z prawdą? Jak zostać pilotem samolotu? Jak zostać pilotem śmigłowca? A ile zarabia pilot helikoptera? Jeśli interesuje Cię kurs na pilota lub wiążesz z tym zajęciem swoją przyszłość – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Agent nieruchomości / pośrednik nieruchomości – jak wygląda praca w agencji nieruchomości?

Agent nieruchomości / pośrednik nieruchomości – jak wygląda praca w agencji nieruchomości?

Pośrednictwo nieruchomości nie jest zajęciem dla każdego. Bezpośredni kontakt z klientem i praca w nienormowanych godzinach zniechęcają wiele osób do podjęcia tego zawodu. Dla innych jest to z kolei perfekcyjna praca oferująca prowizje – nierzadko dość wysokie – a do tego elastyczny wymiar czasu pracy. Dla wielu agentów nieruchomości już sam fakt oglądania mieszkań i domów oraz pomaganie klientom w znalezieniu idealnej posiadłości jest interesujący i staje się motorem napędowym do działania. Jeżeli Ty również uważasz, że to praca dla Ciebie, a może wciąż rozważasz jej wady i zalety – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać więcej szczegółów.

Prokurent – kim jest i jakie ma uprawnienia?

Prokurent – kim jest i jakie ma uprawnienia?

W większości spółek wykształciło się stanowisko prokury. Kim jest prokurent? To osoba, której udzielono szczególnego pełnomocnictwa do działania w imieniu przedsiębiorstwa, jako jego reprezentant. Władze firmy mogą powołać do tego wybraną osobę fizyczną, posiadającą zdolność do czynności prawnych. Dlaczego pracownik otrzymuje tego typu pełnomocnictwo? I czy taka funkcja jest potrzebna, skoro firma posiada zwykle zarząd, radę nadzorczą oraz inne organy decyzyjno-reprezentacyjne? 

Praca w banku – ile zarabia pracownik banku?

Praca w banku – ile zarabia pracownik banku?

Z czym kojarzony jest bank? Z ciągłymi kolejkami, wypłacaniem pieniędzy, kredytami? Od paru lat pewnie także z numerkami, które nierzadko pobiera się przy wejściu, jak w innych urzędach. Czym jednakże zajmują się ludzie tam zatrudnieni? Czy praca w bankowości wiąże się tylko z wysłuchaniem prośby klientów i sprawdzeniu czegoś w komputerze? Tak często postrzega się każdego, kto pracuje w banku. Okazuje się jednak, że pracownik banku wcale nie musi mieć kontaktu z klientem! Poza tym, sama praca w banku też często nie jest dokładnie taka, jak się wydaje. Ile zarabia się w banku i jak wygląda praca w banku?

Praca w wydawnictwie – co robi redaktor? Ile zarabia korektor?

Praca w wydawnictwie – co robi redaktor? Ile zarabia korektor?

Zatrudnienie w wydawnictwie jest dla każdego miłośnika książek spełnieniem marzeń. Pozwala poszerzać wiedzę na tematy, które naprawdę Cię interesują, a jednocześnie utrzymywać się z tego. Czy jest ktoś, kto nie chciałby pracować w ten sposób? Choć wszystko, co związane z książkami, wydaje się w tych czasach mało dochodowe – wydawnictwa wciąż prężnie działają i całkiem nieźle się trzymają. Zobacz, jak zostać korektorem, recenzentem lub redaktorem. Poznaj najpopularniejsze wydawnictwa w Polsce. 

Project manager – kim jest i jaki ma zakres obowiązków?

Project manager – kim jest i jaki ma zakres obowiązków?

Project manager – angielsko brzmiąca nazwa, choć nasuwa pewne skojarzenia, nie zdradza wprost, czego dotyczy. Kierownik projektu? Osoba zarządzająca? Tylko czym w tej definicji miałby być wspomniany projekt, i na czym polegałoby owe zarządzanie? Kim właściwie jest project manager, czy też manager projektu, oraz jakie są jego zadania?

CV recepcjonistka/ recepcjonista – jak wygląda praca recepcjonistki?

CV recepcjonistka/ recepcjonista – jak wygląda praca recepcjonistki?

Interesuje Cię praca jako recepcjonistka? Na tym stanowisku nie ma mowy o nudzie. Choć nie potrzebujesz specjalistycznego wykształcenia czy studiów wyższych – jest to zawód, który wiąże się ze sporym zakresem obowiązków oraz dużą odpowiedzialnością. Od recepcjonistek wymaga się zorganizowania i umiejętnego radzenia sobie w trudnych i stresujących sytuacjach. Zainteresowanie tego typu pracą jest duże, a na biurka rekruterów codziennie spływają dziesiątki aplikacji. Jeśli jesteś na etapie planowania CV recepcjonistki, poświęć chwilę, aby poznać najważniejsze zasady dotyczące tworzenia skutecznego dokumentu. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz.

Jak wygląda CV sprzedawcy? Zobacz co zawiera CV dla sprzedawcy

Jak wygląda CV sprzedawcy? Zobacz co zawiera CV dla sprzedawcy

Niezależnie od stanowiska, o które się starasz, CV to podstawowy dokument, który przesyłasz podczas aplikacji. Jego głównym zadaniem jest przedstawienie Twojej kandydatury pracodawcy, prezentacja umiejętności i doświadczenia zawodowego. Jeśli starasz się o pracę jako sprzedawca i chcesz być dostrzeżony przez rekrutera oraz mieć szanse na zdobycie danego stanowiska pracy, istotne jest stworzenie odpowiedniego CV sprzedawcy. Jak powinno wyglądać CV na stanowisko sprzedawcy lub inne związane ze sprzedażą, np. CV handlowca, CV doradcy klienta, CV przedstawiciela handlowego? Jakie są podstawowe umiejętności sprzedawcy? Jaki jest zakres obowiązków sprzedawcy?