praca Dania

Zastanawiasz się nad pracą za granicą? Nie zadowala Cię Twoja sytuacja finansowa? Szukasz czegoś więcej? A może potrzebujesz zmiany? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco – rozważ emigrację zarobkową. Zapoznaj się z ofertami i możliwościami, jakie masz przed sobą, dzięki czemu łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie państwo dla siebie. Jedną z propozycji, która zyskuje na popularności, jest Dania!

Praca Dania – spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca w Danii – kto może wyjechać?

Praca za granicą może być alternatywą dla każdego. Trzeba jednak spełnić pewne warunki. Najlepiej jest wcześniej znać język urzędowy państwa, do którego się wybierasz. Znacznie ułatwisz sobie tym rozpoczęcie życia poza własnym krajem, ale zazwyczaj nie jest to wymóg konieczny do zdobycia posady. Wybierając kierunek wyjazdu, zwróć uwagę na to, że różne miejsca cechuje zapotrzebowanie na pracowników w innych branżach. Wybierz taki region, w którym już szukają specjalistów w Twojej sferze zawodowej. Będziesz miał dzięki temu więcej propozycji zatrudnienia, a co za tym idzie – wzrosną Twoje szanse na podjęcie pracy.

Emigracja do Danii jest najbardziej opłacalna dla ludzi, którzy wiedzą, że są tam potrzebni. Najłatwiej o zatrudnienie w sektorze budowlanym, a także w zawodach takich jak: mechanik, elektryk, hydraulik czy spawacz. Sprzątanie lub praca na produkcji także często czekają na osoby przyjezdne. Praca na farmie w Danii nie jest aż tak popularna, ale z pewnością znajdziesz oferty i w tej branży. Dotyczą one między innymi zbioru ziemniaków czy zatrudnienia w szklarni.

Polacy w Danii – jak sytuacja wygląda aktualnie?

W Danii aktualnie przebywają już dwie grupy wywodzące się z Polski – imigranci oraz ich potomkowie. Według danych dostępnych na platformie gov.pl w roku 2021 mieszkało tam 49 103 ludzi z obu powyższych grup łącznie. 

Dania język – w jakim języku mówi się w Danii?

Choć językiem urzędowym jest duński, to aż 86 proc. osób dorosłych sprawnie posługuje się językiem angielskim. Jest to znaczne ułatwienie dla przyjeżdżających obcokrajowców. 

Dania praca – jak szukać, aby znaleźć wiarygodne oferty?

Praca za granicą dla Polaków zawsze wiąże się z szukaniem odpowiedniej oferty. Możesz zająć się tym na własną rękę lub udać się do agencji pracy i skonsultować z nimi swój zamiar. Która z tych opcji jest lepsza? Obie możliwości są dobre, o ile zachowasz odpowiednie środki ostrożności. Jak zatem szukać propozycji, aby nie wpaść w pułapkę oszustów? Przy obu musisz uważać na oszustów i fałszywe informacje. Jak zatem szukać propozycji, aby nie wpaść w pułapkę? 

Przy przeglądaniu ofert zwróć uwagę na autora. Co o nim wiesz? Czy jest to jakaś firma, która umieściła w ogłoszeniu informacje o swojej działalności czy posiadanych uprawnieniach i licencjach? Jeśli nie jesteś pewien wiarygodności oferty – lepiej zrezygnuj i szukaj dalej. 

Dania praca

Jak i gdzie szukać pracy? Dowiedz się więcej!

Jeśli sprawdzone agencje pracy za granicą 2023 są rzetelne i nie mają nic na sumieniu – także podadzą informacje o sobie. Sprawdzenie tego, czy możesz zaufać danej firmie lub pracodawcy jest bardzo ważne. Zwłaszcza, gdy powierzasz im organizację swojego wyjazdu za granicę. Musisz mieć przecież pewność, że na miejscu zastaniesz przygotowane zakwaterowanie oraz, po przepracowaniu wymaganej liczby godzin, otrzymasz wynagrodzenie na czas. 

Jeśli zdecydowałeś się na zatrudnienie poprzez agencję pracy, najpierw sprawdź czy widnieje ona w rejestrze agencji zatrudnienia (KRAZ). Znajdziesz go w Systemie Teleinformatycznym Obsługi Rejestrów PSZ (STOR). Jeżeli firma ta działa legalnie, to z pewnością tam będzie. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że jest ona wypłacalna. 

agencja pracy Dania

Aby zweryfikować, czy dana agencja pracy nie jest zadłużona, najlepiej będzie poprosić ją bezpośrednio o okazanie stosownego zaświadczenia. Choć przedstawienie takiego dokumentu dobrze by o niej świadczyło – możesz się spotkać z odmową. W takim wypadku jedyne, co Ci pozostaje, to sprawdzenie agencji w rejestrze dłużników. Tu jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ takich spisów jest w Polsce kilka i są one niezależne od siebie. Musiałbyś zatem sprawdzić wszystkie, aby mieć pewność, a każdorazowy wniosek o taki raport jest płatny. 

Aktualnie takie informacje są przechowywane między innymi w:

 • BIK (Biuro Informacji Kredytowej);
 • BIG KRD (Krajowy Rejestr Długów);
 • BIG ERIF (Biuro Informacji Gospodarczej);
 • BIG InfoMonitor;
 • KBIG (Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej);
 • KIDT (Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych);
 • mBIG (Międzynarodowe Biuro Informacji Gospodarczej).

Agencja pracy Dania – a jakie są inne możliwości?

Oprócz szukania na wielu stronach oraz skorzystania z pomocy agencji, możesz jeszcze przejrzeć sprawdzony portal z propozycjami zatrudnienia. EURES (European Employment Services, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia) to sieć, która działa na zasadzie współpracy różnych organizacji. Ma ona na celu ułatwienie przemieszczania się pracowników na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Umożliwia tym samym kontakt pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem.

Zobacz również:
Praca Norwegia – Ile zarabia się w Norwegii?
Praca Anglia i Wielka Brytania – jak wygląda wyjazd do Anglii do pracy po Brexicie?

Praca Dania – jak szukać ofert w bazie EURES?

Na samym początku skorzystaj z odpowiednich filtrów. Zaznacz, że interesują Cię oferty pracy w Danii. Jeżeli chcesz mieć większe prawdopodobieństwo zdobycia posady jako obcokrajowiec – zaznacz dodatkowo “Z flagą EURES”. Propozycje oznaczone taką kategorią będą wskazywały na to, że pracodawca jest chętny do zatrudnienia osób z innych państw. 

Jeżeli nie znalazłeś od razu zadowalającej Cię oferty – nie rezygnuj. Pamiętaj o tym, żeby co parę dni przeglądać propozycje ponownie. Może się bowiem okazać, że pojawi się coś nowego. Gdy znajdziesz ofertę, która Cię zainteresuje – dokładnie się z nią zapoznaj. Sprawdź jakie wymagania są przewidywane, zwłaszcza w kwestii znajomości języka duńskiego i angielskiego. Jeżeli wymagany jest język urzędowy Danii, a Ty go nie znasz – nie aplikuj od razu na najwyższe rangą stanowiska. Daj sobie czas na przeszkolenie i zaadaptowanie się w odwiedzanym państwie. Gdy po pewnym czasie stwierdzisz, że jest to odpowiednie miejsce dla Ciebie – śmiało pnij się wyżej. Jeżeli jednak okaże się, że w zupełności wystarczy Ci znajomość języka angielskiego, a Twoje kwalifikacje zawodowe będą w pełni wystarczające – nie wahaj się aplikować na wyższe stanowisko. 

Polacy w Danii

Propozycje nieoznaczone flagą EURES nie są z kolei skierowane bezpośrednio do obcokrajowców. Możesz aplikować, ale miej świadomość, że najprawdopodobniej będzie tu wymagana bardzo dobra znajomość języka ojczystego danego państwa. W przypadku Danii będzie to zatem duński. Nawet jeśli nie będzie to konieczne w samej pracy – oferta może być napisana w tym języku. Przygotuj się najpierw na to, że przed złożeniem dokumentów musisz zrozumieć na jaką posadę masz zamiar aplikować. 

Jeżeli EURES Cię nie przekonuje – możesz skorzystać z usług Centralnej Bazy Ofert Pracy. Na tej polskiej stronie znajdziesz wiele propozycji legalnej pracy w Danii.

Jak znaleźć pracę?

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Dania oferty pracy – czy warto pracować bez umowy?

Niektórzy ludzie rozważają pracę bez podpisywania umowy (tzw. na czarno). Nie jest to jednak dobra decyzja z różnych powodów. Przede wszystkim – jest to niezgodne z prawem. Co za tym idzie – prawo nie chroni ani pracodawcy, ani Ciebie. Nie będziesz w takim razie posiadał ubezpieczenia na terenie Danii, ani nawet gwarancji wypłaty wynagrodzenia. Poza tym, jeśli wybierzesz właśnie to państwo, konsekwencje pracy na czarno są jeszcze większe. Grozi Ci tam w takiej sytuacji, oprócz wysokiej grzywny, nawet kara pozbawienia wolności do roku. Nie chcesz ryzykować? Nie zgadzaj się na pracę bez umowy. 

Co więcej – praca na czarno się nie opłaca!

Nie zgodzisz się, ponieważ Twoja stawka jest trochę wyższa, gdy nie odprowadzają Ci od niej podatku? Owszem, jednakże tracisz jednocześnie:

 • wynagrodzenie za nadgodziny;
 • składki emerytalne;
 • prawo do urlopu i zasiłku chorobowego;
 • ubezpieczenie od wypadków przy pracy;
 • szansę na uzyskanie kredytu. 
Dania oferty pracy

Praca dla Polaków za granicą – jak się upewnić, że pracujesz legalnie?

 1. Podstawą do legalnej pracy jest umowa. Powinny być dwie wersje tego samego dokumentu – jedna dla Ciebie, a druga dla pracodawcy. Upewnij się czy obie są podpisane przez te dwie strony. 
 2. Należy Ci się wynagrodzenie, wypłacane w ustalonej wartości i w konkretnym odstępie czasu, zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie. Zazwyczaj jest to miesiąc, chyba, że w dokumencie widnieje inny zapis, np. o cotygodniowej pensji.
 3. Powinieneś zostać ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków przez pracodawcę.

Co jeśli na koncie brak wypłaty? – Sprawdź!

Zarobki w Danii – na ile możesz liczyć?

Życie w Danii sprawia wrażenie beztroskiego, a zarobki na miejscu są naprawdę atrakcyjne. Koszty życia są tam wysokie, ale kwoty wypłat rekompensują ten fakt. Prawo w Danii zakazuje dyskryminacji na rynku pracy pod względem: pochodzenia narodowego, społecznego lub etnicznego, niepełnosprawności, rasy, koloru skóry, wyznania lub wiary, wieku, poglądów politycznych oraz orientacji seksualnej. Oznacza to, że nawet jeśli pochodzisz z innego państwa, to na takim samym stanowisku otrzymasz taką wypłatę jak rodowity Duńczyk. 

Pamiętaj jednak o tym, że musi to być praca na takim samym rodzaju stanowiska. Zatem, jeśli posługujesz się językiem angielskim, ale nie znasz duńskiego, możesz uzyskać niższe wynagrodzenie, ponieważ nie posiadasz wymaganych kwalifikacji. Tak samo w przypadku braku znajomości obu tych języków, gdy podejmiesz zatrudnienie tymczasowe – Twoja stawka będzie niższa niż ta, którą dostałbyś posiadając większe umiejętności. Rodzaj umowy także będzie miał wpływ na różnicę w zarobkach. Twoja wypłata będzie zatem inna przy zatrudnieniu na umowie zlecenie lub na podstawie umowy o pracę

Jak wyglądają zarobki w Danii? najniższa krajowa w 2023 r. wynosi 15,5 euro brutto za godzinę pracy. W przeliczeniu na korony jest to około 108 DKK (koron duńskich). Średnie zarobki w Danii 2023 w euro wynoszą około 2 500 – 2 600 miesięcznie brutto. Należy tu jednak wziąć pod uwagę, że w tym kraju skandynawskim obowiązuje inny system pracy niż w Polsce. Dzień pracy trwa przeciętnie 6 – 6,5 godziny, co daje więcej możliwości do odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. Poza tym Duńczycy mogą liczyć na minimum sześć tygodni urlopu, a w trakcie pracy mają zapewnioną przerwę o długości 30-60 minut. System ten sprzyja produktywności i wzrostowi chęci do pracy. Przy tym przekłada się to na wystarczające zarobki. Jak wynagrodzenie miesięczne wygląda w przypadku konkretnych zawodów?

 • Lekarz – około 5 000 – 5 200 euro (37 000 – 38 500 DKK);
 • kierowca – około 2 000 euro (14 800 DKK);
 • sekretarz – około 3 500 – 3 700 euro (26 000 – 27 500 DKK);
 • kasjer – około 1 900 euro (14 100 DKK);
 • specjalista IT – około 3 500 – 4 000 euro (26 000  – 29 700 DKK).

Co w sytuacji, gdy chcesz podjąć pracę tymczasową? Jak wygląda wynagrodzenie za tego typu pracę? Zależy to od wymagań takich jak znajomość języka obcego.

Dania zarobki

Dania zarobki ze znajomością języka – stawka godzinowa brutto:

 • monter – 22 – 26 euro (170 – 190 DKK);
 • spawacz – 26 – 30 euro (200 – 220 DKK);
 • mechanik – 21 – 23 euro (160 – 170 DKK);
 • elektryk – 24 – 25,5 euro (180 – 190 DKK);
 • budowlaniec – 20 – 21,5 euro (150 – 160 DKK).

Średnie zarobki w Danii w pracy bez znajomości języka obcego – stawka godzinowa brutto:

 • praca na produkcji – 14,5 – 16 euro (110 – 120 DKK);
 • praca na farmie – 14,5 euro (110 DKK);
 • sprzątanie – 14,5 – 17,5 euro (110 – 130 DKK).

CV i list motywacyjny pracownika fizycznego – to może Ci się przydać!

Jak widzisz, zarobki są atrakcyjne. Ponadto często dostępna jest praca w Danii od zaraz, dzięki czemu nie musisz czekać na zatrudnienie. 

Zobacz przykładowe CV, które pomoże Ci zdobyć pracę!

Praca Dania – jak wygląda zatrudnienie w Danii od strony prawnej?

Mimo, że już napisaliśmy, ile wynosi płaca minimalna w Danii – należą się tu pewne wyjaśnienia. W tym państwie skandynawskim nie istnieje coś takiego jak prawnie ustalona minimalna kwota wynagrodzenia. Są tu oczywiście wyjątki – czyli ustalona najniższa stawka dla kierowców przewozów kombinowanych oraz kabotażowych. Poza tym wszelkie ustalenia dotyczące nadgodzin, urlopów oraz wynagrodzeń są dokonywane przy porozumieniu związków zawodowych i związków pracodawców.

Jeżeli nie interesuje Cię tymczasowa, a stała praca w Danii, to pewnie postanowiłeś się tam przeprowadzić. Gdy przepracujesz już swoje lata, będzie Ci pewnie zależeć na godnym życiu i odpoczynku. Jak wygląda emerytura w Danii?

Masz do niej prawo już po pięciu latach pobytu w tym kraju! Jeżeli planujesz podjąć tam zatrudnienie – postaraj się zostać przez ten czas. W takiej sytuacji niezależnie od tego, gdzie Cię przyszłość poniesie, będziesz miał możliwość otrzymywania emerytury w Danii. Nie oznacza to jednak, że pięć lat wystarczy, aby móc z tej kwoty spokojnie żyć. Do pełnej sumy masz dostęp dopiero po przepracowaniu 40 lat. Oznacza to, że jeśli byłeś zatrudniony krócej – musisz proporcjonalnie wyliczyć wysokość swojej duńskiej emerytury:

Wysokość pełnej emerytury x liczba przepracowanych lat / 40 = przysługująca kwota.

zatrudnienie w Danii

Okres ochronny przed emeryturą – ile lat przed emeryturą jest okres ochronny?

Do wysokości tej kwoty doliczyć należy odpowiedni dodatek emerytalny: dla singli (wliczając panny, kawalerów, osoby rozwiedzione, jak i owdowiałe) oraz dla osób w związkach małżeńskich. Mimo, że do emerytury masz prawo już po pięciu latach pracy w Danii – może Ci zostać wypłacona dopiero, gdy osiągniesz wiek emerytalny. Ten z kolei cały czas się zmienia. Zanim zaplanujesz sobie konkretny czas pracy, aby otrzymać tę kwotę – upewnij się ile lat musisz mieć skończone, aby otrzymać pierwszą wypłatę z funduszu.

Podatek w Danii dla Polaków

Obowiązek rozliczenia podatków w Danii pojawia się, gdy przebywasz i pracujesz w tym kraju minimum pół roku. Przed złożeniem wniosku musisz:

 • zdobyć numer CPR oraz kod TASTSELV;
 • zarejestrować się w SKAT (duńskim urzędzie skarbowym). 

Jeśli chcesz obliczyć wysokość swojego podatku – skorzystaj z kalkulatora podatkowego.

Życie w Danii – jak zarobki odnoszą się do kosztów życia?

Mimo, że Dania znajduje się w gronie trzech najdroższych państw w Europie, Duńczycy prowadzą często spokojne życie. Wynagrodzenia są odpowiednio dopasowane do kosztów życia. Dzięki temu ludzie tam mieszkający nie muszą się martwić, czy nie zabraknie im pieniędzy. Jakie ceny możesz spotkać w Danii?

Jeżeli chcesz zamieszkać w centrum miasta – za wynajem kawalerki zapłacisz około 7 000 – 8 000 DKK (9 400 – 1 100 euro) za miesiąc. Istnieją też oczywiście tańsze opcje, przy których wydasz około 4 000 – 5 000 DKK (530 – 700 euro) miesięcznie. Oczywiście, gdy przeprowadzasz się wraz z rodziną – musisz być przygotowany przynajmniej na kwotę wielkości 7 000 – 11 000 DKK (940 – 1500 euro) za mieszkanie poza stolicą. 

Jeżeli zamierzasz przemieszczać się komunikacją miejską – będzie Ci potrzebny także dokument uprawniający do przejazdu. Koszt biletu miesięcznego wynosi około 400 DKK (54 euro). 

Zastanawiasz się ile będziesz musiał wydać na jedzenie i podstawowe produkty? Poniżej przedstawiamy tabelkę z szacowanymi cenami – mogą się one różnić w zależności od wielkości miasta oraz rodzaju sklepu, w którym postanowisz zrobić zakupy.

Rodzaj i objętość produktuSzacowana cena
Bochenek chleba16,5 DKK (2,22 euro)
Ziemniaki – 1 kg15 – 20 DKK (2 – 2,70 euro)
Jajka – opakowanie 12 szt.20 – 30 DKK (2,70 – 4 euro)
Butelka wody – 0.5 l4 – 10 DKK (0,50 – 1,40 euro)
Filet z kurczaka – 1 kg65 DKK (8,70 euro)
Czekolada – 1 tabliczka17 DKK (2,30 euro)
Sok pomarańczowy – 1 l15 DKK (2 euro)
Pizza (fast food/ street food)od 55 DKK (7,40 euro)
Ryba z frytkami (fast food/ street food)od 90 DKK (12 euro)
Pizza (w restauracji)od 95 DKK (12,80 euro)
Ryba z frytkami (w restauracji)od 150 DKK (20 euro)
Świeczki zapachowe (pamiątki)od 23 DKK (3 euro)

Oferty pracy Dania – czy mieszkanie od agencji się opłaca?

Jeżeli zamierzasz wyjechać za granicę w celach zarobkowych i korzystasz z usług agencji pracy – dokładnie dowiedz się na jakich warunkach będziesz tam przebywać. Takie firmy często organizują zakwaterowanie dla swoich pracowników. Czy jest to jednak opłacalne? Zapoznaj się z umową – to w niej będą zawarte informacje o tym czy mieszkania są w pełni darmowe i ile wynosi Twoje wynagrodzenie. Jeżeli jednak będzie to Twój pierwszy wyjazd za granicę w celach zarobkowych – skorzystanie z pomocy agencji jest lepszą decyzją. Pomoże Ci to zaadaptować się w nowej kulturze i w pełni skupić na pracy – czyli Twoim głównym powodzie wyjazdu. 

A może planujesz wyjazd do Szwecji? Sprawdź agencję pracy Hotistin

studia w Danii dla Polaków

Dania praca – czy konieczne są pozwolenie na pracę i zezwolenie na pobyt?

Pobyt w Danii różni się, w zależności od tego, czy podróżujesz w celach zarobkowych czy turystycznych. Jeżeli wybierasz się tam, aby pozwiedzać lub odwiedzić kogoś – możesz bez problemu mieszkać na terenie Danii do maksymalnie 3 miesięcy. W sytuacji, gdy zamierzasz tam pracować – czas przebywania tam może wydłużyć się do 6 miesięcy łącznie. Aby się zatrudnić musisz posiadać kartę podatkową. Możesz ją uzyskać zarówno w SKAT, czyli duńskim urzędzie skarbowym, jak i ICS (International Citizen Service) czy SIRI (Danish Agency for International Recruitment and Integration). ICS pomaga ponadto uzyskać wyżej wspomnianą kartę podatkową, a także: kartę zdrowia oraz numer CPR. Jeżeli zamierzasz przebywać na terenie Danii ponad 3 miesiące – zarejestruj swój pobyt. Możesz złożyć wniosek w oddziałach ICS lub bezpośrednio w oddziałach SIRI.

Studia w Danii dla Polaków

Oferty pracy w Danii od zaraz wyświetlają Ci się na wielu stronach? Wolałbyś podjąć zatrudnienie tymczasowe w trakcie wakacji, a później wrócić do Polski? Może zaczynasz studia i to jest głównym powodem Twojego powrotu? Zastanów się nad możliwością pozostania w kraju skandynawskim i rozpoczęcia tam nauki. 

Ubiegając się o pracę w Danii potrzebujesz profesjonalnego CV po angielsku – zobacz, jak je napisać!

Co musisz wiedzieć na start i jakie są zalety studiowania w Danii?

 1. Studia w Danii są bezpłatne dla obywateli Unii Europejskiej. Możesz zatem swobodnie się tam uczyć, nie martwiąc się o dodatkowe koszty związane z pobieraniem edukacji.
 2. Duża część zajęć jest nastawiona na współpracę pomiędzy studentami. Dzięki temu lekcje będą ciekawsze. Duże znaczenie ma tu też praktyka – przyswojenie konkretnych umiejętności przyda się w przyszłej pracy.
 3. Aplikuj odpowiednio wcześniej – rekrutacja na studia w Danii może trwać nawet cały rok.
 4. Możliwe jest studiowanie w języku angielskim. Nie martw się zatem, że będziesz musiał nauczyć się duńskiego.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca Dania – jakie są zalety wyjazdu za granicę?

Wiesz już, jakie możliwości stoją przed Tobą otworem, gdy postanawiasz na jakiś czas przeprowadzić się poza teren swojej ojczyzny. Jakie są zalety takiego wyjazdu?

 1. Przyjazne otoczenie – sympatyczni ludzie są bardzo ważni. W Danii ich nie brakuje. Kultura tego narodu wpływa pozytywnie na nastawienie do życia. 
 2. Język angielski w codziennym użyciu – oprócz nauki przedmiotów, które Cię zainteresowały, możesz jednocześnie podszkolić swoją znajomość języka angielskiego. Ta umiejętność przyda się z pewnością w dalszym życiu. Co więcej, bardzo możliwe, że nauczysz się też podstaw duńskiego.
 3. Możesz jednocześnie studiować i pracować. Dzięki temu zaoszczędzisz i będziesz mógł kupić od czasu do czasu coś dla siebie. Rachunki czy czynsz nie sprawią problemu, a Twoje życie będzie spokojne i satysfakcjonujące.
 4. Poznanie nowej kultury – przebywając za granicą zawsze możemy nauczyć się czegoś od obywateli tamtejszego państwa. Poza samym językiem, próbowanie nowej kuchni czy poznawanie zwyczajów może być bardzo interesujące. 
 5. Poszerzanie granic – wyjście poza swoją strefę komfortu i zobaczenie nowych zakątków świata dobrze wpływa na rozwój człowieka. 

Nie zastanawiaj się dłużej! Poszukaj oferty pracy, aplikuj na studia i zdobądź doświadczenie i wspomnienia, których każdy Ci pozazdrości. 

Więcej informacji na temat poszukiwania pracy znajdziesz tutaj:
Ubezpieczenie zdrowotne 2023 – ile wynosi składka zdrowotna?
Działalność nierejestrowana 2023
Ekwiwalent za urlop 2023 – jak obliczyć ekwiwalent za urlop?
CV bez doświadczenia – stwórz CV dla początkujących
Trener personalny – ile zarabia trener personalny i jak nim zostać? 
Team leader – ile zarabia team leader?
Praca dodatkowa – jak dorobić?
Nagroda jubileuszowa – komu i kiedy przysługuje?
Umowa na czas określony – ile umów na czas określony 2023?
Urlop na poszukiwanie pracy – ile dni na poszukiwanie pracy?
Europass CV
Jak przygotować CV magazyniera?