Jak napisać CV? Jak napisać proste CV? Jak nowoczesne CV powinno wyglądać i jakie informacje zawierać? I – co najważniejsze – jak napisać dobre CV? Takie i wiele podobnych wątpliwości towarzyszy osobom zamierzającym starać się o pracę – zarówno tym, którzy szukają wzoru CV do pierwszej pracy, chcą zaktualizować swój życiorys zawodowy albo stają przed wyzwaniem napisania pierwszego CV. Okazuje się, że nie jest to takie trudne, a poniższy poradnik w kilku prostych krokach pomoże napisać CV bez wcześniejszego doświadczenia. Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i aplikuj na wybraną ofertę pracy! Z pomocą dobrego CV zainteresujesz potencjalnego pracodawcę!

Jak napisać CV? Spis treści:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Z poniższego poradnika dowiesz się, w jaki sposób rekruterzy przeglądają i oceniają CV oraz jakie informacje są dla nich kluczowe, jakie pomijają, a jakie dane w CV są dla nich wręcz zniechęcające. 

 Jak napisać CV – sprawdzone rady od ekspertów

 Nasz poradnik przygotowali dla Ciebie eksperci – doświadczeni rekruterzy, którzy podpowiedzą, jak poprawnie napisać CV ale także jak ulepszyć wcześniej przygotowane. Zanim weźmiesz sprawy w swoje ręce i korzystając z naszego kreatora dobrego CV stworzysz profesjonalne CV, przeczytaj co eksperci odpowiedzieli nam na następujące pytania:

 • Jak wygląda prawidłowa chronologia w CV?
 • Jakie kolory w CV?
 • W jakim formacie wysłać CV?
 • Jaka czcionka do CV?
 • Jakie zdjęcie do CV?
 • Jakie umiejętności wpisać do CV?
 • Jakie klauzule RODO wpisać do CV?

 Jak napisać CV? Dlaczego dobre CV jest tak ważne?

Wyróżnienie się na tle dziesiątek takich samych aplikacji nie jest takie trudne, jak Ci się wydaje. Wystarczy zadbać o szczegóły oraz spersonalizować swoje CV, aby w oczach pracodawcy znaleźć się o krok bliżej do uzyskania wymarzonej pracy –

Zalecamy również aby spróbować postawić się w miejscu osoby przeglądającej CV, która codziennie analizuje dziesiątki takich samych aplikacji, z których znaczna część nie posiada wymaganych kwalifikacji na dane stanowisko. Frustrujące, prawda?

Nie trzeba rozsyłać dziesiątek aplikacji,
żeby otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Dlatego niezwykle istotne jest, aby już przy pierwszym spojrzeniu na Twój wzór CV rekruter odniósł wrażenie, że się postarałeś, włożyłeś trud w przygotowanie profesjonalnego życiorysu zawodowego i że chcesz pracować w tej konkretnej firmie.  Jeśli podejdziesz do tematu tworzenia CV poważnie, szybko przekonasz się że nie trzeba rozsyłać dziesiątek aplikacji, żeby otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i w niedługim czasie fajną propozycję pracy. Od czego należy zacząć?

Pamiętaj Chronologiczne uporządkowanie informacji o kandydacie to podstawa

Od czego zacząć, aby poprawnie napisać CV?

CV jak napisać? Pisanie CV zacznij od zapoznania się z ofertami pracy z Twojej branży. Zwróć uwagę na wymagania stawiane przez pracodawców – które z nich spełniasz? Które będą Twoim atutem? A w której dziedzinie musisz się jeszcze rozwijać?

Zanim przystąpisz do pisania CV – przygotuj wcześniej opis doświadczenia zawodowego, historię edukacji oraz umiejętności, uprawnienia i kompetencje. Świetnie jeśli odszukasz dodatkowo dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Sprawdź również czy masz profesjonalny adres mailowy.

Pracodawca oczekuje, że znasz podstawowe zasady rekrutacji. Curriculum Vitae musi mieć poprawną formę i układ sekcji, a przede wszystkim być przejrzyste. Odpowiedni kształt życiorysu pomoże nadać sprawdzone narzędzie – Kreator CV.

Jak napisać CV krok po kroku?

Każdy kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki na rynku pracy. Dobrze przemyślany życiorys z pewnością zainteresuje pracodawcę, nawet jeśli nie masz jeszcze doświadczenia. Najważniejsze to zaprezentować potencjalnemu pracodawcy swój potencjał, wiedzę i umiejętności.

Jak napisać dobre CV? Jakie informacje umieścić w Curriculum Vitae? Choć to pytanie wydaje się banalne w dzisiejszych czasach, wiele kwestii wciąż budzi wątpliwości kandydatów poszukujących zatrudnienia. Rekruterzy nie pytają już o pochodzenie, poziom wykształcenia rodziców czy całą ścieżkę edukacji od przedszkola – jeszcze kilka lat temu wzór CV prezentowany w podręcznikach szkolnych wyglądał właśnie w ten sposób. Nawet współczesne poradniki często wprowadzają w błąd, a więc, jak napisać CV? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Dane osobowe – jakich danych personalnych nie podawać?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aby napisać dobre CV nie można pominąć podstawowych informacji o sobie. Wpisz poprawnie swoje imię i nazwisko, numer telefonu, e-mail oraz opcjonalnie nazwę stanowiska. To bardzo ważne, ponieważ bezbłędnie zapisane dane osobowe umożliwiają przyszłemu pracodawcy kontakt z Tobą. Ważna uwaga! Zadbaj o profesjonalny adres mailowy – najlepiej jeśli będzie zawierał po prostu imię i nazwisko (zdrobnienia, daty i pseudonimy zdecydowanie wyklucz). Pozostałe informacje, jak adres zamieszkania, płeć czy stan cywilny są całkowicie zbędne z perspektywy potencjalnego pracodawcy.

Podsumowanie zawodowe – CV wzór

Gdy już napiszesz CV, stwórz w kilku treściwych zdaniach prezentację swojej kandydatury. Taki opis nazywamy podsumowaniem zawodowym, znanym też jako cel zawodowy. Podsumowanie zawodowe umieszcza się na samej górze dokumentu tuż pod danymi osobowymi, a więc dlaczego najlepiej napisać je na końcu? Mając przed oczami ogólny opis swoich kompetencji łatwiej je podsumować i wybrać te najważniejsze oraz najbardziej przydatne na stanowisku, o które się ubiegasz.

Jak stworzyć swój cel zawodowy? Spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:

 • Kim jestem? – np. Jestem księgową z 5-letnim doświadczeniem zawodowym…
 • Jakie są Twoje kluczowe umiejętności?
 • Czy odniosłeś jakieś sukcesy zawodowe?
 • Jak widzisz swój dalszy rozwój zawodowy?

Jak napisać CV o pracę? Doświadczenie zawodowe

W CV nie możesz pominąć doświadczenia zawodowego. Prawdopodobnie będzie to najważniejsza sekcja w całym Twoim dokumencie. Doświadczenie zawodowe powinno zostać bardzo dobrze przemyślane:

 1. Wybierz te miejsca zatrudnienia, które w jakiś sposób powiązane są ze stanowiskiem, o które aktualnie się ubiegasz.
 2. Zastosuj zasadę odwrotnej chronologii – w pierwszej kolejności opisz swoje ostatnie miejsce pracy, a każde poprzednie poniżej.
 3. Podaj dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia współpracy.
 4. Opisz dokładnie swoje obowiązki na poszczególnych stanowiskach.
 5. Wybieraj konkretnie dane zamiast ogólników. Np. zrealizowałem cele sprzedażowe na poziomie 113 proc. lub pozyskałem 8 kluczowych klientów. To pozwoli potencjalnemu pracodawcy oszacowanie korzyści, jakie przyniesie mu zatrudnienie Ciebie na tym stanowisku.

Jakie umiejętności wpisać w CV?

Dobrze napisane CV zawiera także umiejętności. Najlepiej podzielić je na kompetencje miękkie i twarde. Jako pierwsze wypisz umiejętności specjalistyczne, które pomogą Ci w przyszłej pracy. Można zaliczyć do nich prawo jazdy, znajomość konkretnych programów komputerowych, narzędzi czy przepisów. Umiejętności miękkie to z kolei takie, które sprawiają, że lepiej odnajdujesz się w środowisku pracy np. zdolności organizacyjne, komunikatywność umiejętność pracy pod presją czasu.

Znajomość języków obcych

Znajomość języka obcego na danym stanowisku może być podstawowym wymogiem. Warto w takiej sytuacji stworzyć osobną sekcję, w której podkreślisz, jakie znasz języki i na jakim poziomie. np. Język angielski – poziom zaawansowany/ poziom C1.

Jeśli ubiegasz się o pracę w międzynarodowej korporacji – zobacz, jak napisać CV po angielsku!

Jak poprawnie napisać CV? Wykształcenie

Choć umiejętności i doświadczenie zawodowe niewątpliwie odgrywają kluczową rolę w dobrym CV – nie możesz zapomnieć o wykształceniu. Z punktu widzenia pracodawcy najważniejsza jest ostatnio ukończona szkoła oraz te szczeble edukacji, które dały Ci wiedzę przydatną w branży, w której chcesz pracować.

Kursy/ szkolenia/ zdobyte certyfikaty

Uczestnictwo w dodatkowych szkoleniach to dla potencjalnego pracodawcy najlepsze potwierdzenie, że chcesz się rozwijać. Pamiętaj o tym, aby wpisywać te kursy, które przydadzą Ci się w danej pracy.

Jakie zainteresowania w CV?

Zastanawiasz się, czy pisać o swoich zainteresowaniach w CV? Zdecydowanie warto to zrobić! Nawet taki, z pozoru nieistotny element, przybliży Cię do rozmowy kwalifikacyjnej. Wystarczy, że w jednym zdaniu wspomnisz o swojej największej pasji. Może być to hobby powiązane z pracą lub takie, które wyróżni Cię na tle innych kandydatów. Staraj się jednak, aby je doprecyzować – zamiast pisać, że interesujesz się literaturą, napisz jaką.

Klauzula CV

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji, musisz umieścić klauzulę CV. To wymóg formalny, bez którego Twoja kandydatura prawdopodobnie nie zostanie rozpatrzona. Koniecznie o niej pamiętaj.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

CV wzór – jakie elementy są dodatkowo mile widziane?

Zdjęcie w CV

Zdjęcie zdecydowanie poprawia wygląd dokumentu. Ważne, aby było ono profesjonalne. Najlepiej sprawdzi się wysokiej jakości fotografia, na gładkim tle (najlepiej białym) i w stosownym stroju. Jeżeli masz taką możliwość, zdecyduj się na biznesową sesję fotograficzną – dzięki temu zostaniesz dobrze odebrany.

Linki zewnętrzne

Aktywne linki w CV ułatwią Twoje poszukiwania pracy. Wyglądają nowocześnie i kierują pracodawcę do kluczowych informacji na Twój temat. Mogą prowadzić do profilu na LinkedIn, do portfolio, strony internetowej, bloga lub mediów społecznościowych.

CV wzór

Jak napisać dobre CV? Który rodzaj CV?

Istnieją cztery główne rodzaje CV. Który z nich wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcesz przekazać potencjalnemu pracodawcy.

 • CV chronologiczne – to najpopularniejszy rodzaj CV, w którym wszystkie podstawowe informacje ułożone są odwrotnie chronologicznie. Na początku opisujemy to, co miało miejsce ostatnio, a dalej wszystko to, co wydarzyło się wcześniej.
 • CV funkcjonalne – w tym przypadku chodzi o to, aby wyeksponować swoje umiejętności, kwalifikacje i cechy charakteru, które przydadzą się na stanowisku, na które aplikujemy.
 • CV hybrydowe – ten CV wzór łączy w sobie cechy obu poprzednich wzorów. Oznacza to, że zawiera kluczowe kwalifikacje połączone z przebiegiem kariery zawodowej.
 • CV artystyczne – to stosunkowo nowe CV, zarezerwowane dla określonych grup zawodowych: grafików, fotografów, artystów czy projektantów. W tym przypadku dopuszczalna jest duża swoboda względem jego formy, treści oraz kształtu. W pisaniu CV tego typu liczy się kreatywność!
jak napisać dobre CV

Jak powinno wyglądać profesjonalne CV? 

Pisanie CV – chronologia na start!

Zapis chronologiczny informacji w CV jest bardzo istotny. Ułatwia on rekruterowi szybkie wychwycenie najważniejszych dla niego danych. Jeśli będzie musiał zbyt długo szukać tego, co go interesuje, bardzo szybko się zniechęci i straci zainteresowanie potencjalnym kandydatem – podkreślają eksperci. Zarówno w przypadku, gdy opisujesz swoje doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie – zastosuj chronologię odwróconą, czyli jako pierwsze wpisz ostatnie miejsce pracy, czy ostatnią ukończoną szkołę. Jeśli mówimy o doświadczeniu zawodowym, podaj dokładne daty zatrudnienia u poszczególnych pracodawców, stanowiska oraz pełne nazwy firm. Wypunktuj swoje najważniejsze obowiązki. Jeśli było ich dużo, skup się na tych najważniejszych. 

Zastosuj chronologię odwróconą, czyli jako pierwsze wpisz ostatnie miejsce pracy, czy ostatnią ukończoną szkołę.

Zobacz, co pracodawca umieścił w swoim ogłoszeniu o pracę i stwórz na tej podstawie opis swoich kompetencji i kwalifikacji. Jeśli zastanawiasz się, jakie umiejętności w CV będą kluczowe, skup się na tych, które odpowiadają wymaganiom pracodawcy, na którym chcesz zrobić wrażenie. Wiele firm korzysta ze specjalnych programów weryfikujących zawarte w CV słowa klucze i na tej podstawie kandydat przechodzi do kolejnego etapu rekrutacji. Dodatkowo możesz stworzyć oddzielną rubrykę z osiągnięciami zawodowymi, którymi chcesz się pochwalić – zadbaj tutaj również o to, żeby było krótko i zwięźle.

CV nie powinno być zbyt długie (2, 3 strony), skup się więc na umiejętnościach odpowiadających wymaganiom z ogłoszenia

To samo dotyczy informacji na temat twojego wykształcenia. Nie wypisuj w swoim CV wszystkich szkół do jakich uczęszczałeś, ze szkołą podstawową włącznie. Ogranicz się tylko do ostatniego poziomu wykształcenia. Napisz dokładną nazwę szkoły, kierunek oraz informację kiedy zakończyłeś ten poziom edukacji. Jeśli chcesz stworzyć oddzielną rubrykę z ukończonymi kursami i szkoleniami – wypisz tylko te, które odpowiadają stanowisku, na które aplikujesz.

Nie ulegnij przeświadczeniu, że im więcej napiszesz w CV tym lepiej.

Twoje dokumenty aplikacyjne mają być czytelne, schludne oraz przedstawiać Ciebie jako idealnego kandydata na dane stanowisko. Konieczne jest spersonalizowanie Twojego CV pod kątem konkretnej oferty pracy. Pamiętaj jednak, żeby informacje w CV były zgodne z prawdą. A co się wydarzy kiedy nakłamałeś w CV?

Każdy rekruter bardzo szybko to wykryje przy pierwszym kontakcie, nawet telefonicznym przed rozmową kwalifikacyjną w cztery oczy. Stracisz swój czas, czas rekrutera i jeszcze najesz się wstydu. Nie warto ryzykować, w końcu praca do której nie masz wymaganych umiejętności na pewno nie dałaby ci najmniejszej satysfakcji

Jak napisać CV? Sprawdź przygotowane szablony

Graficzne CV

Wygeneruj CV!

Profesjonalne CV

Stwórz CV!

Darmowe CV
CV-na-magazyniera

Skonfiguruj CV!

Profesjonalne CV – jak powinno wyglądać?

Jeżeli zastanawiacie się, jak napisać CV, nie można zapomnieć o tym, że CV powinno być możliwie najbardziej czytelne, zarówno pod kątem treści, jak i formatowania. Zadbaj o jednolitość oraz prostotę czcionki, którą wybierzesz. Koniecznie wyjustuj tekst. Jeśli używasz w CV kolorów – unikaj tych jaskrawych. Dobrym sposobem na przykucie uwagi jest wytłuszczenie ważnych informacji lub wyróżnienie poszczególnych części CV kolorem. Tutaj jednak też łatwo przesadzić. Użyj maksymalnie 2/3 kolorów stawiając na odcienie pastelowe. Zdecydowanie łatwiej zadbać o przejrzystość i czytelność CV, jeśli korzystamy z kreatora CV. Taki generator zawiera już w sobie niezbędne formatowanie, „przypilnuje” za nas tego aby czcionka była jednolita i automatycznie zadba o porządek w całym dokumencie. Nam pozostanie tylko wypełniać odpowiednie pola.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Jak napisać CV do pracy? W jakim formacie wysyłać wzory CV?

Swój wzór CV koniecznie zapisz w formacie PDF i tak rozsyłaj do potencjalnych pracodawców, aby trud włożony w formatowanie nie poszedł na marne. Oczywiście wersję roboczą można stworzyć w programie Word lub innym zbliżonym edytorze tekstu. Jednak tu łatwo o mały błąd, który sprawi, że cały plik „zgubi” jednolity format, a czcionka w różnych sekcjach CV będzie miała różną wielkość. Dlatego po skończonej pracy gotowe CV zapisz jako plik PDF – taki format zabezpiecza dokument – także przed niepożądanymi zmianami wprowadzanymi przez osoby trzecie. Tu również rozwiązaniem niezwykle pomocnym będzie kreator CV, w którym bezpiecznie przygotujesz CV i następnie zapiszesz jako PDF gotowy do wysyłki na wybrane ogłoszenia rekrutacyjne.

Jak dobrze napisać CV? Jaka czcionka do CV?

 Nie musisz używać tak popularnych czcionek, jak Arial, Calibri czy Times New Roman. Jednak warto pamiętać, że są one uniwersalne i każdemu dobrze znane – co za tym idzie, ich odbiór przez rekruterów zawsze będzie pozytywny.

Nie musisz używać najbardziej popularnych czcionek, ale uważaj, żeby forma nie przerosła treści.

Ważne jest zachowanie spójności w całym dokumencie. Nie można także przesadzić ze stylem czcionki – zbyt wymyślna będzie wyglądała niepoważnie i może – już na pierwszy rzut oka – zniechęcić rekrutera. Jeśli zastanawiasz się, jaki rozmiar czcionki do CV pasuje najlepiej, radzimy stosować 12.

Jakie zdjęcie do CV?

Bardzo ważny element Twojego CV to zdjęcie. Choć nie jest elementem obowiązkowym, przyjęło się, że odpowiednia fotografia nadaje CV właściwego wyglądu i poprawia odbiór kandydata już przy pierwszym spojrzeniu rekrutera na dokumenty.

Nie umieszczaj zdjęć z wakacji, w nieformalnym stroju lub niepoważnego selfie. 

Zdjęcie powinno oddawać twoje poważne podejście do pracy – dlatego nie wolno w CV umieszczać zdjęć z wakacji, w klapkach czy szortach, a także zdjęć ze spaceru z psem czy nawet skoku na bungee. Złą praktyką jest także wycinanie swojego wizerunku ze zdjęć grupowych czy pobierania fotografii z portali społecznościowych. Również zdjęcie z dowodu osobistego czy paszportu nie sprawdzi się w CV – na takich zdjęciach właściwie wszyscy wychodzą niekorzystnie, nie są wykonywane z myślą o budowie wizerunku. W CV najlepiej prezentują się zdjęcia zrobione u profesjonalnego fotografa, specjalnie na taką okazję. Fotograf będzie wiedział jak wykonać zdjęcie, by robiło odpowiednie wrażenie. Jeśli jednak nie masz możliwości wykonać zdjęcia w zakładzie fotograficznym, nic straconego.

Zobacz artykuł : Zdjęcie do CV: czy w CV musi być zdjęcie? jakie zdjęcie do CV wybrać?

Jakie umiejętności wpisać do CV?

jakie umiejętności wpisać do CV

Aby napisać dobre CV, uęcie swoich umiejętności w CV jest bardzo istotnie. Zwykle o jedno stanowisko ubiega się kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób. Rekruter ma więc do przejrzenia dziesiątki CV, które mogą wyglądać niemal identycznie. W Twoim interesie jest więc stworzenie takiego życiorysu, który sprawi, że rekruter zapamięta właśnie Ciebie. Co więcej, może się również zdarzyć, że potencjalny pracodawca będzie miał podobne zainteresowania co Ty i dzięki temu w pierwszej kolejności rozważy Twoją kandydaturę.

Wszyscy lubimy się bowiem otaczać ludźmi o podobnych zainteresowaniach i podobnej energii. Jak widać, nie ma więc nic gorszego niż potraktowanie umiejętności po macoszemu lub całkowite odpuszczenie tej sekcji w CV. Najważniejsze jest to, aby w CV wpisać głównie te umiejętności, które są związane z przyszłymi obowiązkami w nowym miejscu pracy. Jeśli więc ubiegasz się o stanowisko biurowe, koniecznie podkreśl umiejętności związane z obsługą programów komputerowych i urządzeń niezbędnych właśnie przy takiej działalności. Pozostałe rzeczy należy traktować jako dodatek.
Dowiedz się więcej na temat Zainteresowań w CV

Dodatkowe umiejętności związane z zainteresowaniami nie powinny wzbudzać kontrowersji. Wybierz więc bezpieczne zainteresowania, o których jesteś w stanie wiele powiedzieć. Jeśli ubiegasz się o stanowisko wymagające pełnej dyspozycyjności, lepiej skup się na opisywaniu hobby, które nie jest zbyt wymagające i absorbujące. Jeśli jednak ubiegasz się o pracę, w której pracodawca wymaga przebojowości i kreatywności, opisz kilka rodzajów zainteresowań, które pokażą, że jesteś prawdziwym wulkanem energii. Tworząc swoje CV możesz także wpisać zainteresowania do CV związane ściśle ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Dla przykładu – jeśli chcesz zostać baristą możesz wpisać w tej sekcji, że interesujesz się historią kawy lub Twoją pasją jest latte art, jeśli zaś chcesz zostać trenerem w zakresie jogi, możesz wpisać, że interesujesz się filozofią indyjską lub medytacją. 

Zobacz też:

Urlop macierzyński 2023 – ile trwa urlop macierzyński?
Jak napisać CV lekarza?
Praca na statku – jak zostać marynarzem?
Freelancer – kim jest freelancer i jak zacząć?
Urlop ojcowski 2023 – ile trwa urlop ojcowski?
Jak się dostać do wojska i jak wygląda praca w wojsku?
Praca kurier – ile zarabia kurier i jak nim zostać?

Kreator CV – pomoże uzupełnić metryczkę

Kolejnym elementem CV jest metryczka. Tutaj wielu kandydatów napotyka problem; co dodać, a czego nie wpisywać. Przede wszystkim pamiętaj o wpisaniu swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu i profesjonalnego adresu mailowego.

Koniecznie utwórz go od swojego imienia i nazwiska, bez żadnych zdrobnień i pseudonimów

Adres mailowy powinien być profesjonalny, utworzony wyłącznie od imienia i nazwiska

Możesz dodać datę urodzenia, miasto, w którym obecnie mieszkasz oraz informację, czy jesteś skłonny do relokacji (jeżeli dana oferta pracy tego wymaga). Nie podawaj jednak swojego stanu cywilnego, pełnego adresu domowego, czy adresu urodzenia – te dane w CV nie są do niczego potrzebne.

RODO: jaka klauzula w CV?

Pamiętaj, że aby otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną musisz umieścić w swoim CV Klauzulę RODO. Dotyczy ona przetwarzania Twoich danych osobowych. W przeciwnym wypadku rozsyłanie nawet najbardziej skrupulatnie przygotowanego CV może okazać się stratą czasu. W internecie krąży wiele wzorów klauzul, jednak nie wszystkie są zgodne ze stanem prawny. Tu najlepszą pomocą będzie kreator CV, którego twórcy na bieżąco śledzą aktualne przepisy i dbają, by formularze były na czasie. Koszystając z kreatora CV, musisz tylko wybrać spośród dwóch opcji:

 • czy chcesz brać udział tylko i wyłącznie w jednym procesie rekrutacji, na który właśnie aplikujesz
 • czy chcesz, żeby pracodawca miał twoje CV na przyszłość

Przeczytaj więcej na temat Klauzula w CV

W kreatorze CV wybierasz właściwą opcję, zaznaczasz ją i resztę robi za ciebie już kreator, który umieszcza automatycznie wybraną klauzulę we właściwym miejscu CV

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Kreator CV – szybki sposób na profesjonalne CV

Znasz już wszystkie najważniejsze zasady dotyczące pisania CV, ale czy wiesz, jak ułatwić sobie to zadanie? Świetnym sposobem jest użycie Kreatora CV online. Dzięki niemu nie musisz martwić się formatowaniem dokumentu, przycinaniem zdjęcia czy doborem odpowiedniej czcionki – program zrobi to za Ciebie! Wystarczy, że puste sekcje uzupełnisz informacjami o sobie i pobierzesz gotowy plik. Jak to działa? Zobacz!

Jak napisać CV w Kreatorze CV?

Jak napisać CV w kreatorze CV - Krok 1, wybierz szablon CV

Wybierz wzór CV

Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować dokument do każdej branży. Wśród dostępnych szablonów znajdziesz te klasyczne, jak i bardziej kreatywne. 

Uzupełnij dane osobowe i dodaj zdjęcie

Poza podstawowymi danymi osobowymi Kreator CV pozwala także na zmieszczenie innych informacji, dzięki czemu się wyróżnisz (np. LinkedIn, link do portfolio). Umożliwia również łatwe wstawienie zdjęcia, które dopasuje się do szablonu.

Uzupełnij dane osobowe i dodaj zdjęcie
Jak napisać CV w kreatorze CV

Uzupełnij doświadczenie zawodowe

Sekcja doświadczenie zawodowe umożliwia wpisanie wszystkich kluczowych informacji dla potencjalnego pracodawcy. Co zawiera? Stanowisko, nazwę firmy, czas pracy, opis obowiązków i osiągnięcia.

Uzupełnij sekcję wykształcenie

W tym miejscu wystarczy uwzględnić jedynie ostatni etap edukacji. W Kreatorze znajdziesz podpowiedzi, które nakierują Cię, na to jakie informacje zawrzeć. Zrobisz to w kilka chwil!

Sekcja wykształcenie
Wskaż języki, które znasz i określ poziom ich znajomości

Wskaż języki, które znasz i określ poziom ich znajomości

Szczególnie ważne jest, aby w sekcji znajomość języków uwzględnić poziom znajomości języka. W Kreatorze CV zrobisz to za pomocą graficznej skali, która wyróżni cały dokument.

Wpisz umiejętności, które posiadasz i określ ich poziom

Lista umiejętności nie musi być nudna! Graficzna skala określająca poziom każdej z nich to strzał w dziesiątkę. W naszym Kreatorze znajdziesz taką funkcję. 

Wpisz umiejętności, które posiadasz i określ ich poziom

Napisz krótkie podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe powinno krótko opisywać Twoje kluczowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Nie wiesz od czego zacząć? Profesjonalny Kreator CV Ci podpowie.

Wybierz dodatkowe sekcje, które pozwolą Ci się wyróżnić

Lista umiejętności nie musi być nudna! Graficzna skala określająca poziom każdej z nich to strzał w dziesiątkę. W naszym Kreatorze znajdziesz taką funkcję. 

Wpisz umiejętności, które posiadasz i określ ich poziom
Aktualna klauzula CV zostanie dodana automatycznie

Aktualna klauzula CV zostanie dodana automatycznie

Czy wiesz, że bez klauzuli ROD Twoja kandydatura nie zostanie rozpatrzona? Kreator CV online automatycznie dodaje aktualną klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, dzięki czemu masz pewność, że o niej nie zapomnisz.

Nazwij swoje CV i pobierz gotowy dokument

Kreator CV generuje dokument w formacie PDF. Dzięki temu masz pewność, że pracodawca zobaczy Twoją aplikację dokładnie w takiej samej formie, jak ją przygotowałeś.

Nazwij swoje CV i pobierz gotowy dokument

Podsumowanie – jak napisać CV

Jak napisać CV? Powyższe uwagi powinny być dla każdego szukającego pracy podstawowym zbiorem porad, jak napisać pierwsze CV, jak przygotować CV bez doświadczenia, czy jak napisać CV, by od razu zwróciło uwagę rekrutera. Bez względu na to, jak bardzo zaawansowani i doświadczeni jesteście, najlepszym wyjściem będzie połączenie powyżej opisanej wiedzy z funkcjonalnościami kreatora CV. Wtedy zyskujecie pewność, że Wasze wzory CV wyróżni się z tłumu – a to na pewno ułatwi poszukiwania nowej pracy. Powodzenia!

Ciekawe CV to duża dawka wiedzy:

Becikowe 2023 – dla kogo becikowe i jak wypełnić wniosek o becikowe 2022 + wzór
Jak napisać podanie o przedłużenie umowy? Podanie wzór
List motywacyjny geodeta – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?
CV farmaceuty: wzór i praktyczne wskazówki – stwórz profesjonalne CV i list motywacyjny farmaceuta
Jak napisać profesjonalne CV dla prawnika? CV i list motywacyjny do kancelarii
Gotowe wzory CV do wypełnienia – Zobacz 24 szablony CV do pobrania
Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
Program do pisania CV
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich