karta multisport

Motywacja w pracy jest niezwykle ważna, doskonale wiedzą o tym również pracodawcy. Chcąc poprawić atmosferę w miejscu pracy i zachęcić do większego zaangażowania, poza gratyfikacjami finansowymi, decydują się także na przyznawanie benefitów pozapłacowych. Mają one być bodźcem do działania i zwiększać przywiązanie do firmy. Jednym z często wybieranych benefitów jest karta MultiSport. Nie wiesz, jak działa karta MultiSport? A może zastanawiasz się, co daje karta MultiSport? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

W tym artykule opiszemy:

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Karta MultiSport – co to?

Rynek pracy dynamicznie się zmienia, co doprowadziło do tego, że sama możliwość zatrudnienia nie jest już największym atutem w ręku pracodawcy. Właśnie dlatego szukają oni sposobów na przyciągnięcie potencjalnych kandydatów, oferując benefity w postaci pakietów medycznych, ubezpieczenia na życie czy zniżek do różnych sklepów. Wciąż jednak jednym z najbardziej popularnych dodatków jest karta MultiSport. Co to takiego? Jest to rodzaj karty dla pracowników, którzy chcą korzystać z zajęć sportowych, a całkowity lub częściowy koszt za tego typu aktywność fizyczną ponosi pracodawca. W jej ramach możesz wejść niemalże do tysięcy siłowni, basenów i innych podobnych obiektów. W dzisiejszych czasach zapanowała moda na zdrowy styl życia, dietę i aktywność fizyczną, a dzięki karcie możesz ćwiczyć do woli, nie płacąc zbyt wiele.

Jak wygląda karta MultiSport?

Karta MultiSport nie różni się wiele od standardowej karty płatniczej. Wykonana jest z plastiku, przybiera prostokątny kształt z delikatnie zaokrąglonymi krawędziami, a niewielkie rozmiary umożliwiają swobodne przechowywanie jej w portfelu. Jest koloru szarego i zawiera napis “MultiSport”, logo “Benefit systems” oraz numer infolinii i adres strony internetowej benefitsystem.pl. Karta nie jest jednak niezbędna, aby wejść do obiektu. W celu ułatwienia jej posiadaczom dostępu do korzystania z obiektów sportowych powstała specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia rejestrację każdego wejścia za pomocą telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować kartę, wgrać zdjęcie i zacząć wygodnie zarządzać kartami, odnajdywać obiekty w Twojej okolicy oraz wchodzić do nich bez konieczności okazywania dowodu tożsamości. 

multisport karta

MultiSport co to? Kilka istotnych faktów:

 • Pierwsze karty pojawiły się w Warszawie, w 2004 roku i kojarzone były wyłącznie z korporacjami, w których pracowały setki ludzi;
 • w Polsce w ramach programu MultiSport można korzystać aż z 4000 obiektów;
 • istnieją 3 rodzaje kart podstawowych: Plus, Classic, Light oraz 4 rodzaje kart dodatkowych: MultiSport Student, MultiSport Senior, MultiSport Kids, MultiSport Kids Aqua;
 • w 2020 roku z programu MultiSport korzystało blisko 1,5 miliona pracowników w Polsce i na rynkach zagranicznych;
 • karty MultiSport stanowią istotny element wsparcia Polaków w zdrowym trybie życia i mają przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym.

Jak zdobyć kartę MultiSport?

Program MultiSport skierowany jest wyłącznie do firm, dlatego jedynym sposobem na jego zdobycie jest zatrudnienie się w miejscu oferującym taki benefit pozapłacowy. Jeśli firma, w której pracujesz, podpisała umowę z dystrybutorem kart, będziesz mógł ją zdobyć już w pierwszym miesiącu współpracy.

Jak kupić kartę MultiSport?

Karty MultiSport nie da się kupić, nie istnieje też coś takiego jak karta MultiSport dla osoby prywatnej. Jedyną możliwością jej zdobycia jest wykupienie jednego z programów oferowanych przez Benefit Systems.

MultiSport pakiety:

 • MultiSport Plus – nieograniczona liczba wejść dziennie, dostęp do 4000 obiektów sportowych, dostęp do obiektów w 650 miastach;
 • MultiSport Classic – jedno wejście dziennie, dostęp do ponad 2500 obiektów sportowych; dostęp do obiektów w 650 miastach;
 • MultiSport Light – wejście do obiektów kilka razy w miesiącu, dostęp do ponad 2400 obiektów, dostęp do obiektów w 650 miastach. 

MultiSport przysługuje wyłącznie osobom zatrudnionym, dlatego nie możesz wykupić karty bez pośrednictwa firmy, w której pracujesz. Istnieją jednak inne karty sportowe dla osób prywatnych, być może któraś z nich Cię zainteresuje. 

Inne abonamenty sportowe dla osób indywidualnych:

 • Multikarnet Open z Myfitweb – wejściówki do klubów sportowych i na zajęcia fitness bez zobowiązań i stałych opłat;
 • Pakiet Medicover Sport – pakiety sportowe i sportowo-medyczne dla dzieci, dorosłych i seniorów;
 • Karta MyLife – abonament fitness i medyczny w jednej karcie;
 • Karta FitProfit i FitSport.
Jak zdobyć kartę multisport

MultiSport – osoba towarzysząca

Wiele firm oferuje swoim pracownikom wykupienie karty dla osoby towarzyszącej: żony, męża czy dziecka. Taka karta jest droższa niż dla zatrudnionego pracownika, a koszt, który ponosi przełożony, uzależniony jest od jego woli, wielkości przedsiębiorstwa, a także modelu finansowania. Mimo wszystko, karta MultiSport dla osoby towarzyszącej wciąż stanowi opłacalną i chętnie wybieraną alternatywę, szczególnie przez osoby, których pracodawcy nie oferują takich benefitów. Karta dla osoby towarzyszącej zapewnia takie same usługi, co normalna karta pracownika, jednak można ją otrzymać pod warunkiem, że sam pracownik posiada własną.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Jakie są zalety korzystania z karty MultiSport?

Wiele osób zastanawia się, jak działa MultiSport i co można zyskać, korzystając z programu? Przede wszystkim to najlepszy sposób na zwiększenie aktywności fizycznej. Karta daje dostęp do ponad 25 rodzajów zajęć, a jak wiadomo – sport wyzwala endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dodatkowo poprawia samopoczucie, wzmacnia odporność i pozwala się zrelaksować. Dużym atutem programu są także znacznie niższe koszty oraz możliwość podejmowania aktywności z osobą towarzyszącą. Świadomość posiadania takiej karty, możliwość zaplanowania cyklu regularnych treningów oraz kwestia dzielenia kosztów, motywuje wiele osób do działania. Na programie zyskują wszyscy: Ty, Twój pracodawca, a także właściciele obiektów rekreacyjnych.

Według raportu Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników 2019 roku, wśród najpopularniejszych benefitów, wciąż znajdują się karnety na siłownię i do klubów  fitness. Aż 49,4% badanych uznało to za istotne świadczenie, z którego chętnie korzystają. Taki wynik stanowi drugą pozycję w rankingu. Na pierwszym miejscu znalazł się dodatkowy pakiet opieki medycznej. 

Karta MultiSport – obiekty:

Posiadacze karty MultiSport mogą korzystać z 4000 obiektów w ponad 650 miastach. W zakres dostępnych atrakcji wchodzą między innymi:

multisport obiekty

 • siłownie;
 • baseny;
 • lodowiska;
 • sztuki walki;
 • ścianki wspinaczkowe;
 • taniec;
 • joga;
 • aerobik;
 • aqua aerobik;
 • zajęcia fitness;
 • parki linowe;
 • groty solne;
 • cross treningi;
 • nordic walking;
 • spinning.

MultiSport karta – jakie są minusy?

Przede wszystkim karty nie można nabyć indywidualnie, przysługuje ona wyłącznie osobom zatrudnionym. Kolejnym minusem jest fakt, że nie wszystkie obiekty ją honorują. Wiele też ogranicza czas tylko do jednej wizyty na kartę w ciągu doby, z kolei inne wprowadzają ograniczenia godzinowe. Oznacza to, że na przykład o godzinie 16.00 wymagana jest niewielka dodatkowa opłata. Właśnie dlatego przed wyborem formy aktywności, warto przejrzeć uważnie liczbę obiektów, dowiedzieć się, na jakich zasadach działają i co oferują. 

Karta MultiSport – cena

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje karta MultiSport? Twój pracodawca może być na tyle hojny, że pokryje opłaty w całości, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z obiektów sportowych całkowicie za darmo. Może też ponieść część kosztów. Zakres cenowy w tym przypadku będzie się wahał między 30, a 120 zł miesięcznie. Wpływ na cenę usługi zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy ma liczba pracowników korzystających z programu oraz rodzaj karty, czyli oferowanych w jej ramach możliwości. 

Chcesz otrzymać MultiSport? Znajdź pracę z naszymi poradnikami:

Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
CV kierowca – Jak napisać CV dla kierowcy?
Program do pisania CV
Co to jest CV?
Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
Jak stworzyć profesjonalne CV dla elektryka?
Jak i gdzie szukać pracy?
CV księgowa – jak zostać księgowym i jakie ma obowiązki?

Karta MultiSport – jak działa?

Karta aktywna jest od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego, w którym została opłacona. Z listy dostępnych obiektów wybierz usługę, z której chcesz skorzystać i sprawdź regulamin, aby dowiedzieć się, jakie dokładne zasady obowiązują w danym miejscu. Zdarza się czasem, że część obiektów nie oddaje wszystkich swoich usług. Możesz na przykład skorzystać z siłowni, natomiast sauna w tym samym ośrodku będzie dla Ciebie niedostępna. Podczas wejścia, najczęściej należy w recepcji okazać kartę MultiSport wraz z dowodem tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy czy legitymacja uczniowska) To ważne, ponieważ karta uprawnia tylko jedną osobę do korzystania z atrakcji i nie można udostępniać jej osobom trzecim. 

multisport

Co robić w kryzysowych sytuacjach?

Do najczęstszych sytuacji kryzysowych należy niedziałająca karta lub jej zgubienie. W pierwszej sytuacji możesz napisać e-mail do usługodawcy, zadzwonić na infolinię lub wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. W przypadku zagubienia najlepiej poinformować o tym odpowiednią osobę lub dział w firmie, przez który została wydana. Istnieje możliwość zamówienia duplikatu przez stronę internetową. Czas oczekiwania na rozpatrzenie prośby nie powinien wynieść więcej niż kilka dni roboczych.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Karta MultiSport jako pomoc w zdrowym stylu życia

Od dawna rozważałeś pójście na siłownię? Uwielbiasz basen? A może chcesz po prostu zacząć prowadzić zdrowy tryb życia? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, jednak wciąż nic nie robisz w tym kierunku, to karta MultiSport może być doskonałą motywacją. Wiesz już, na jakich zasadach działa system i jak wiele korzyści czeka na Ciebie w programie, dlatego może warto się zmobilizować? Jeśli nie samodzielnie to może z bliską osobą będzie Ci raźniej. W przypadku, gdy Twoja firma oferuje taką możliwość, nie warto dłużej zwlekać. Lista obiektów i dostępnych aktywności jest naprawdę szeroka, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Oferta benefitów, które pracodawcy mogą wprowadzić do swojej firmy, jest bogata. Oni sami decydują, które z nich najchętniej wybiorą pracownicy, jeśli jednak wykazujecie chęć skorzystania z programu MultiSport, a nie został on jeszcze wprowadzony, może warto zgłosić taką potrzebę? 

karta multisport cena

Poszerz swoją wiedzę w zakresie rekrutacji:

List motywacyjny pracownik socjalny – stwórz CV pracownika socjalnego
Praca na pół etatu – jak wygląda zatrudnienie na pół etatu?
CV pielęgniarka – jak napisać CV i list motywacyjny pielęgniarki?
List motywacyjny geodeta – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?
Urlop wypoczynkowy – Jak obliczyć urlop wypoczynkowy? Czy pracodawca może odmówić urlopu wypoczynkowego?
Urlop macierzyński 2021 – ile trwa urlop macierzyński?
Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?
CV logistyk – porady, jak napisać CV i list motywacyjny logistyka