Praca Norwegia – Ile zarabia się w Norwegii?

praca Norwegia

Norwegia kusi malowniczymi krajobrazami, zachwyca pięknymi fiordami i lodowcami. Jednak wielu Polakom ten kraj wcale nie kojarzy się z turystyką, ale ze świetnymi zarobkami. Od dawna rozważasz wyjazd za granicę? Praca w Norwegii wciąż jest dobrym rozwiązaniem – zarówno dla zainteresowanych długotrwałą emigracją zarobkową, jak i chcących wyjechać sezonowo. Jednak zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź jakie wymagania musisz spełnić? Ile można zarobić w Norwegii? Oraz o czym należy pamiętać, planując swój wyjazd?

Czym się zajmuje i ile zarabia fizjoterapeuta? 

ile zarabia fizjoterapeuta

Nie da się ukryć, że praca fizjoterapeuty jest trudna, odpowiedzialna i wyczerpująca – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Chęć niesienia pomocy często jest jednak silniejsza od pojawiających się przeszkód. Jeżeli Ty również czujesz, że to Twoje życiowe powołanie, zobacz, co robi fizjoterapeuta w swojej codziennej pracy i jak nim zostać?

Mały ZUS – Ile wynosi Mały ZUS 2022?

mały ZUS

Dla osób prowadzących działalność gospodarczą, niewątpliwie dużym obciążeniem są składki ZUS. Należy bowiem opłacać je niezależnie od uzyskiwanych dochodów. To szczególnie problematyczne dla początkujących przedsiębiorców, dopiero rozwijających biznes i budujących swoją pozycję rynkową. Od 2019 roku właściciele firm mają prawo do skorzystania z ulgi w opłacaniu składek. Zasady związane z Małym ZUS-em dynamicznie się zmieniają, dlatego warto na bieżąco je śledzić. Mały ZUS plus 2022 – złożyłeś wniosek? Poznaj aktualne wytyczne!

Urlop okolicznościowy śmierć babci

urlop okolicznościowy śmierć babci

Każdego spotykają w życiu smutne sytuacje. Śmierć jest emocjonalnym i ciężkim przeżyciem, zwłaszcza gdy dotyczy kogoś bliskiego. Rodzina i przyjaciele często nie mogą się pogodzić ze stratą, przez co zaniedbują pracę czy dom w wyniku przykrego zdarzenia. Zawsze na kogoś spada także kwestia organizacji uroczystości pogrzebowej i powiadomienia pozostałych członków rodziny. Jeżeli potrzebujesz czasu, aby zająć się wszystkimi formalnościami czy też po prostu przemyśleć parę spraw i spędzić czas z bliskimi – dobrze byłoby wziąć wolne od pracy. Czy istnieje urlop okolicznościowy na śmierć babci?

Porzucenie pracy – jakie są konsekwencje porzucenia pracy?

porzucenie pracy

Stres i problemy w pracy nie pozwalają Ci spokojnie spać? Atmosfera w biurze jest napięta? A może po prostu szukasz nowych możliwości rozwoju? Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na porzucenie pracy. Jeśli myślisz, że Twoje problemy w ten sposób znikną, to niestety jesteś w błędzie. Porzucenie pracy może mieć bardzo negatywne skutki, również w przyszłości. Zobacz, jakie są konsekwencje porzucenia pracy i jak zwolnić się z pracy w prawidłowy sposób!

Urlop okolicznościowy śmierć bliskiej osoby

urlop okolicznościowy śmierć

Urlop okolicznościowy to dodatkowe dni wolne od pracy, które są następstwem szczególnych okoliczności powiązanych z pracownikiem lub z najbliższymi mu osobami. Można je wykorzystać z tytułu narodzin dziecka, ślubu lub śmierci członka rodziny. Czy należy się dzień wolny po śmierci babci? Ile urlopu okolicznościowego na śmierć teścia? Sprawdź, w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o urlop na pogrzeb.

Lebenslauf, czyli jak napisać CV po niemiecku?

cv po niemiecku

Chcesz pracować w Niemczech? A może aplikujesz na niemieckojęzyczne stanowisko w polskiej firmie? W takim przypadku koniecznie przygotuj Lebenslauf, czyli niemieckie CV. Pamiętaj jednak, że samo przetłumaczenie polskiego CV nie wystarczy – musisz dopasować swój dokument do standardów obowiązujących w danym kraju. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zasady dotyczące rekrutacji obowiązują w Niemczech i jak zaprezentować swoje kwalifikacje zawodowe, aby zdobyć zatrudnienie.

Praca na akord – jak obliczyć akord?

praca na akord

Zastanawiasz się, co to akord? Czy podjęcie zatrudnienia na takich zasadach byłoby dla Ciebie odpowiednie? Wielu ludzi skarży się na taki system wynagradzania, chociaż według niektórych ma on też wiele zalet. Wszystko zależy zatem od preferencji. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest praca akordowa. 

Praca na wysokości – jak zdobyć uprawnienia do pracy na wysokości?

praca na wysokości

Z pewnością wielokrotnie widziałeś ludzi pracujących na wysokościach. Dla osób, które nie zajmują się czymś takim, wyglądać to może dość niebezpiecznie. Wobec tego nasuwają się pytania: Czy są oni odpowiednio zabezpieczeni? Czy się nie boją? Czy nie spadną? Praca na wysokości wymaga przestrzegania odpowiednich zasad BHP, w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Są tam też określone wymagania, takie jak uprawnienia do pracy na wysokości. Jak rzeczywiście wygląda tego typu zajęcie oraz jakie warunki pracy pozwalają uniknąć zagrożeń?

Urlop okolicznościowy ślub

urlop okolicznościowy na ślub

Ślub jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu młodej pary. Wymaga licznych przygotowań, w trakcie których nie sposób myśleć o pracy. Bardzo często jest powodem ubiegania się o urlop – niezbędny do uporządkowania wszystkich spraw. Czy wiesz, że pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę, przysługuje specjalny urlop okolicznościowy na ślub? Co ważne, mogą z niego skorzystać nie tylko nowożeńcy, ale również ich rodzice.

Urlop okolicznościowy urodzenie dziecka

urlop okolicznościowy urodzenie dziecka

Powiększenie rodziny jest pięknym wydarzeniem. Wiąże się jednak z wieloma obowiązkami, które trzeba wypełnić po przyjściu malucha na świat. Urodzenie dziecka uprawnia więc do urlopu okolicznościowego. Komu przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka? Jaki jest jego wymiar i do kiedy trzeba wykorzystać dni wolne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Urlop okolicznościowy – kiedy przysługuje urlop okolicznościowy?

urlop okolicznościowy

Choć praca stanowi nieodłączny element życia człowieka – są sytuacje, w których schodzi ona na dalszy plan. Nie musisz wtedy tracić przysługującego Ci urlopu wypoczynkowego. Dla zatrudnionych na umowie o pracę, Kodeks pracy przewiduje bowiem tzw. urlop okolicznościowy. Zobacz, kiedy należy się urlop okolicznościowy i na jakich zasadach jest przyznawany.

Wykształcenie wyższe – czy licencjat to wykształcenie wyższe?

wykształcenie wyższe

Wykształcenie określa zasób wiedzy opanowany na kolejnych stopniach edukacji. Wyższe wykształcenie zdobywa się w toku edukacji akademickiej (na uniwersytecie, politechnice lub innych ośrodkach szkolnictwa wyższego), która prowadzi do uzyskania konkretnego stopnia naukowego. Studia pierwszego stopnia trwają zwykle 3 lata, a drugiego stopnia – 2 lata. Studia nie są już tylko dla wybranych, a ich masowość pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia codziennego. Kwestia wykształcenia wyższego nie jest dla Ciebie do końca zrozumiała? Wyjaśniamy!

Struktura organizacyjna w firmie – jak może wyglądać hierarchia w firmie?

struktura organizacyjna

Większość przedsiębiorstw stawia na rozwój, dlatego sukcesywnie poszerza swoją kadrę pracowniczą odpowiedzialną za poszczególne zadania. W miarę rozszerzania firmy – odpowiednie zarządzanie, organizacja i planowanie wszystkich działań mogą okazać się niemałym wyzwaniem. Właśnie dlatego niezbędna jest struktura organizacyjna firmy, która ułatwia zapanowanie nad całym chaosem. Przyczynia się ona do podziału pracy i lepszej koordynacji. O ile w dużych firmach i korporacjach takie struktury organizacyjne działają już od lat, to w mniejszych i średnich przedsiębiorstwach, ich prowadzenie często prowadzi do komplikacji. Dowiedz się, jak powinien być zastosowany taki podział, aby uniknąć problemów i poprawić efektywność działań.

Czym charakteryzuje się umowa zlecenie 2022?

umowa zlecenie

Umowa zlecenie jest bardzo popularną formą zatrudnienia. Należy do umów cywilnoprawnych, co oznacza, że podczas jej zawierania, wykonywania, rozwiązywania czy rozstrzygania sporów – zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego (art. 734-751). Charakteryzuje się dużą elastycznością, możliwością wykonywania pracy poza siedzibą firmy oraz brakiem konieczności opłacania składek na ubezpieczenie chorobowe. Z drugiej strony nazywana jest “śmieciówką”. Kiedy warto rozważyć jej podpisanie i co ją wyróżnia na tle innych umów?

Wypowiedzenie umowy zlecenia – jak rozwiązać umowę zlecenie?

wypowiedzenie umowy zlecenia

Wielu przedsiębiorców wybiera umowę zlecenie, jako formę współpracy z daną osobą. Głównie dlatego, że jest dla nich korzystniejsza niż umowa o pracę – zapewnia elastyczność, minimalizuje koszty związane z utrzymaniem pracownika i daje większe możliwości jeśli chodzi o czas pracy. Pracujesz na zleceniu, ale znalazłeś korzystniejszą ofertę zatrudnienia? Zobacz, jak przygotować wypowiedzenie umowy zlecenie. 

Benefity pracownicze – na jakie benefity możesz liczyć?

benefity

Benefity pracownicze to inaczej świadczenia pozapłacowe, które (oprócz wynagrodzenia) otrzymuje pracownik. Są to pewnego rodzaju bonusy, takie jak karta na zajęcia sportowe czy bon na zakupy, które mają działać motywująco i budować lojalność między pracownikiem a firmą. Benefity dla pracowników są w dzisiejszych czasach nieocenione. Bardzo często to właśnie dodatki decydują o atrakcyjności danego przedsiębiorstwa. Jak dokładnie działają takie świadczenia i które z nich są najpopularniejsze w Polsce?

Praca Anglia i Wielka Brytania – jak wygląda wyjazd do Anglii do pracy po Brexicie?

praca Anglia

Brexit całkowicie zmienił plany emigracyjne wielu z nas. Nic dziwnego, ponieważ jego efektem są dodatkowe formalności i utrudnienia. Zarówno Polacy, jak i pozostali obywatele Unii Europejskiej przywykli do swobody poruszania się między krajem ojczystym a Wielką Brytanią. Teraz koniecznością stało się zalegalizowanie pobytu lub ubieganie się o wizę. Czy praca w Anglii jest jeszcze możliwa i czy w ogóle się opłaca? Zobacz, jak aktualnie wyglądają wyjazdy do Anglii.

Praca w ochronie – jak zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony?

praca w ochronie

Ochroniarzy spotykamy każdego dnia – w sklepach, urzędach, szkołach, a także na budowach czy podczas imprez masowych. To jedna z branż, w której rozstrzał obowiązków jest ogromny. Szukasz mało wymagającego zajęcia, aby sobie dorobić? A może interesuje Cię  praca pełna wyzwań i adrenaliny? Czym zajmuje się osoba na tym stanowisku? Ochroniarz z kwalifikacjami czy bez? Poznaj podstawowe różnice.

Logistyk – czym zajmuje się logistyk?

logistyk

Logistyka obejmuje planowanie, realizowanie i nadzorowanie przepływu różnego rodzaju towarów z miejsca produkcji do punktu sprzedaży. Zadaniem logistyka jest więc skutecznie zarządzanie wspomnianym przepływem produktów, surowców i materiałów, a także koordynowanie łańcucha dostaw, aby cały proces przebiegał możliwie najsprawniej. W poniższym artykule przedstawiamy dokładną charakterystykę zawodu logistyka. Chcesz wiedzieć, ile zarabia logistyk i co robi logistyk? W takim razie zapraszamy do lektury.