CV kelner / CV kelnerka -Zobacz jak napisać CV dla kelnera

Przykładowe CV gastronomia, Ciekawe CV

Szukasz pracy w gastronomii i zastanawiasz się, jak powinno wyglądać CV kelnera? Świetnie się składa, ponieważ wbrew pozorom dobrze przygotowany dokument stanowi ważny aspekt zdobycia zatrudnienia w tej branży. CV kelnera jest jak menu, które prezentuje ciekawą ofertę w przystępny, a zarazem interesujący sposób. Zawód ten bywa niedoceniany- często kelnerzy postrzegani są jako osoby przeszkolone wyłącznie do przyjmowania zamówień i serwowania jedzenia. Pozornie każdy może wykonywać tego typu zadania. Tymczasem okazuje się, że właściciele restauracji uważają, że trudno o dobrego oraz rzetelnego pracownika, znającego standardy obsługi klienta i jednocześnie zaangażowanego, o wysokiej kulturze osobistej i odpowiedniej organizacji pracy.

Kontynuuj czytanie

CV do biura – Jak wygląda list motywacyjny pracownika biurowego?

artykuł cv wzór pracownik biurowy, Ciekawe CV

Umiejętności pracownika biurowego powinny być na poziomie, który pozwoli koordynować oraz zapewniać prawidłową organizację i przebieg pracy w biurze. Aby rozpocząć karierę na takim stanowisku, niezbędne jest przynajmniej średnie wykształcenie, ale pracodawcy zwracają uwagę również na doświadczenie. Mocno cenione są także wszelkie dodatkowe kwalifikacje, które świadczą o dużej wartości kandydata. Chcesz pracować jako pracownik biurowy? CV jest niewątpliwie najważniejszym dokumentem, który musisz załączyć, ale dobrze przygotowany list motywacyjny na stanowisko biurowe może okazać się kluczem do sukcesu. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwrócić uwagę najlepszych pracodawców i zdobyć pracę marzeń.

Kontynuuj czytanie

Co to jest CV?

cv co to, rysunki CV, ciekawe CV

Curriculum Vitae (znane powszechnie jako CV) to przebieg pracy zawodowej wyrażony w określonej formie, który stanowi jedno z głównych źródeł informacji o kandydacie w procesie rekrutacyjnym. Sama nazwa wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza “bieg życia”, stąd też we wspomnianym dokumencie znajdują się określone informacje dotyczące zarówno zdobytego doświadczenia w pracy, ale także odnoszą się do wykształcenia, zainteresowań i umiejętności.

Kontynuuj czytanie

Cel zawodowy w CV [podsumowanie w CV/profil CV] – jak napisać?

Artykuł podsumowanie zawodowe

Szacuje się, że rekruter na przejrzenie jednego CV przeznacza zaledwie kilkanaście sekund. W krótkim czasie potrafi wstępnie przeanalizować wszystkie sekcje w CV i ocenić czy kandydat spełnia oczekiwania pracodawcy. Warto przygotować dokument aplikacyjny w taki sposób, żeby wszystkie kluczowe informacje znalazły się w widocznym miejscu. Możesz do tego wykorzystać pole cel zawodowy/podsumowanie zawodowe. Z poniższego artykułu dowiesz się: czym są cele zawodowe, jak je opisać i na co szczególnie zwrócić uwagę przy ich prezentacji. Zapraszamy do lektury!

Kontynuuj czytanie

Jak wpisać wykształcenie w CV

Choć może się wydawać, że wykształcenie to kluczowy czynnik decydujący o Twoim ewentualnym zatrudnieniu – wcale tak nie jest! Znaczna część pracodawców uważa, że o wiele ważniejsze jest doświadczenie, sukcesy i umiejętności, a kandydaci po studiach nie zawsze są odpowiednio przygotowani do pracy. Gdzie najlepiej zamieścić w CV wykształcenie oraz jakie informacje warto zawrzeć, by zainteresować rekrutera? Tego wszystkiego oraz wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Kontynuuj czytanie

Podziękowanie za rozmowę kwalifikacyjną – jak napisać maila po rozmowie rekrutacyjnej?

mail po rozmowę kwalifikacyjnej

Podczas szukania pracy i brania udziału w różnych procesach rekrutacyjnych niewiele osób myśli o tym, żeby po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej wystosować dodatkowo podziękowanie za udział w rekrutacji. Czy taka wiadomość jest w ogóle potrzebna? Czy mail po rozmowie kwalifikacyjnej daje jakieś korzyści? Jak napisać podziękowanie za spotkanie? Do kogo je zaadresować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Kontynuuj czytanie

Najlepiej płatne zawody w Polsce

najlepiej płatne zawody

Dlaczego decydujesz się rozpocząć lub zmienić pracę? Bądźmy szczerzy – głównym motywatorem zazwyczaj są zarobki. Pieniądze są bardzo ważne, w dużej mierze od nich zależy jakość życia oraz poczucie bezpieczeństwa, do którego wszyscy dążymy. Dobrze płatna praca jest celem większości osób aktywnych zawodowo. Zastanawiasz się, jak znaleźć dobrze płatną pracę? Kto zarabia najwięcej w Polsce? Jakie są najbardziej opłacalne zawody w Polsce? Poniżej prześledzimy ranking zawodów, by zaprezentować Ci odpowiedzi na te pytania.

Kontynuuj czytanie

Jak i gdzie szukać pracy?

Gdzie i jak szukać pracy

Znalezienie pracy, która odpowiadałaby oczekiwaniom i kwalifikacjom, nie jest łatwym zadaniem. Sukces zależy od wielu czynników: od wysiłku włożonego w poszukiwania, od tego, w jaki sposób i gdzie jej szukamy, a nierzadko po prostu od szczęścia. Niezależnie od tego, do którego aspektu przywiązujemy największą uwagę, trzeba uzbroić się w dużo cierpliwości, bo szukanie może okazać się czasochłonne.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać dobre CV i wyróżnić je na tle innych kandydatów?

Początek poszukiwania pracy niewątpliwie związany jest ze stworzeniem CV, dzięki któremu pracodawca będzie mógł zapoznać się z naszym dotychczasowym doświadczeniem, umiejętnościami oraz zdobytym wykształceniem. Zależy nam na tym, by przesłana aplikacja wyglądała na profesjonalną, zainteresowała rekrutera, a co za tym idzie, stała się kluczem otwierającym drzwi do przyszłej kariery. Spełnienie powyższego warunku jest w stu procentach możliwe – o ile oczywiście nasze CV będzie napisane w odpowiedni sposób i wyróżni się na tle innych kandydatów. Nie przedłużamy zatem niniejszego wstępu i przedstawiamy praktyczny poradnik, w którym odpowiemy sobie na kluczowe pytanie – jak napisać dobre CV?

Kontynuuj czytanie

Jak wygląda CV sprzedawcy? Zobacz co zawiera CV dla sprzedawcy

Niezależnie od stanowiska, o które się starasz, CV to podstawowy dokument, który przesyłasz podczas aplikacji. Jego głównym zadaniem jest przedstawienie Twojej kandydatury pracodawcy, prezentacja umiejętności i doświadczenia zawodowego. Jeśli starasz się o pracę jako sprzedawca i chcesz być dostrzeżony przez rekrutera oraz mieć szanse na zdobycie danego stanowiska pracy, istotne jest stworzenie odpowiedniego CV sprzedawcy. Jak powinno wyglądać CV na stanowisko sprzedawcy lub inne związane ze sprzedażą, np. CV handlowca, CV doradcy klienta, CV przedstawiciela handlowego? Jakie są podstawowe umiejętności sprzedawcy? Jaki jest zakres obowiązków sprzedawcy?

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV nauczyciela i list motywacyjny do pracy w szkole? – porady

cv nauczyciel - Kreator CV

Szukasz pracy jako nauczyciel? Chcesz się dowiedzieć, jak przygotować CV dla nauczyciela lub list motywacyjny na stanowisko nauczyciela, aby skutecznie zwrócić uwagę pracodawcy? A może po prostu chcesz udoskonalić swoje dokumenty aplikacyjne? Chcesz dostawać więcej ofert pracy? Jeśli szukasz w zawodach związanych z edukacją, spróbuj na podstawie naszych wskazówek napisać CV pedagoga i list motywacyjny dla nauczyciela. Pokażemy Ci, jak wyróżnić się na tle innych kandydatów i osiągnąć sukces.

Kontynuuj czytanie

CV księgowa – jak zostać księgowym i jakie ma obowiązki?

samodzielny księgowy obrazek

Praca w księgowości to głównie prowadzenie ksiąg rachunkowych, w których zapisywane są wszystkie operacje finansowe, wierzytelności i prognozy. Chociaż zawód księgowego jest starą profesją, to wciąż jest tak samo ważny. W każdej firmie jest to niezwykle istotna i odpowiedzialna funkcja. Można powiedzieć, że dział księgowości to finansowe serce każdego przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykonywaniu tego zawodu, jego obowiązkach i zarobkach, a także umiejętnościach, jakie są potrzebne do jego wykonywania, poniższy artykuł Ci w tym pomoże.

Kontynuuj czytanie

Ratownik medyczny – zarobki, kariera, CV ratownik medyczny – Ciekawe CV

Praca jako ratownik medyczny nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga ona dużej wiedzy, mocnych nerwów i wiąże się odpowiedzialnością i trudnymi wyzwaniami. Niemniej jednak jest to zawód bardzo potrzebny i szanowany, ponieważ polega na ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Jaka jest droga ratownika? Czym zajmuje się ratownik medyczny w wojsku? Ile zarabiają ratownicy medyczni? Na te i inne pytania odpowiemy Wam w niniejszym artykule, aby naświetlić na czym polega praca w pogotowiu ratunkowym i jak zostać ratownikiem.

Kontynuuj czytanie

Zwroty grzecznościowe w mailu

Początek maila najczęstsze błędy - Kreator CV

Wiele osób sądzi, że pisanie maila jest łatwe i właściwie nie można napisać go nieprawidłowo. W praktyce błędy i nietaktowne zwroty w korespondencji online zdarzają się często, tym bardziej jeśli jej odbiorcą ma być osoba, z którą kontaktujemy się na stopie zawodowej. W artykule skupimy się na formach grzecznościowych w mailach oficjalnych, ponieważ w korespondencji nieoficjalnej można pozwolić sobie na większą swobodę. Tymczasem źle napisany mail formalny może negatywnie wpłynąć na nasz wizerunek, kontakt z klientem, rekruterem czy pracodawcą. By tego uniknąć, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Jedną z nich jest właściwie dobranie form grzecznościowych. Jak rozpocząć i zakończyć wiadomość mailową, aby zostać dobrze odebranym?

Kontynuuj czytanie

CV studenta – jak napisać pierwsze CV?

Jak napisać CV student - Kreator CV

Napisanie pierwszego CV jest dużym wyzwaniem. Może wydawać się trudne, ponieważ po pierwsze nigdy wcześniej tego nie robiłeś, a po drugie prawdopodobnie nie posiadasz dużego doświadczenia, które mógłbyś umieścić w jednej z najważniejszych sekcji CV. Jak napisać pierwsze CV absolwenta studiów, żeby wypaść dobrze na tle bardziej doświadczonych konkurentów i przykuć uwagę rekrutera? Jest na to kilka sposobów. CV po studiach, CV po maturze, pierwsze CV po liceum, a nawet CV nastolatka– po przeczytaniu naszego artykułu napisanie ich nie będzie dla Ciebie problemem.

Kontynuuj czytanie