Urlop macierzyński 2021 – ile trwa urlop macierzyński?

ile trwa urlop macierzyński

Każda kobieta, która objęta jest ubezpieczeniem społecznym, może liczyć na przywileje związane z macierzyństwem. W czasie, w którym ze względu na urodzenie dziecka nie wykonujesz działalności zawodowej, należy Ci się zasiłek macierzyński. Ile trwa macierzyński? Kto płaci za urlop macierzyński? Jakie są inne rodzaje urlopów związanych z rodzicielstwem i czy przysługują każdej kobiecie? W tym artykule udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania. 

Kontynuuj czytanie

CV fizjoterapeuty – jak stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne?

Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać Twój profesjonalizm, dokładność, a także umiejętność współczucia. To cechy, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, który nieustannie się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – perspektywy rozwoju w tej dziedzinie są naprawdę duże. Znakiem dzisiejszych czasów jest zwiększająca się liczba zaburzeń funkcjonowania układu ruchu wśród ludzi, co powoduje, że nowe gabinety fizjoterapii powstają w ekspresowym tempie. Niestety konkurencja również jest duża. CV fizjoterapeuty odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego stwórz swój życiorys z należytą dbałością i zrób dobre wrażenie już na wstępie.

Kontynuuj czytanie

Profesjonalne CV i list motywacyjny dietetyk – podstawowe zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych

Dietetyk zwykle kojarzy się z odchudzaniem czy redukcją nadmiernej masy ciała, jednak zakres jego zadań jest znacznie szerszy. To specjalista, który zajmuje się indywidualnym doborem diety oraz wsparciem w wypracowaniu odpowiednich nawyków żywieniowych. Pomoc dietetyka ważna jest również w profilaktyce wielu chorób oraz we wspomaganiu leczenia konkretnych dolegliwości. Gabinety dietetyczne są coraz bardziej oblegane, nie tylko przez pacjentów, ale również specjalistów poszukujących zatrudnienia. Jeśli szukasz pracy w tym zawodzie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać CV dietetyka i czy warto wysyłać list motywacyjny?

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV managera? Przykładowe CV na stanowisko kierownicze

Poszukujesz nowych perspektyw zawodowych? Chcesz rozwijać się na stanowisku kierowniczym średniego lub wyższego szczebla? Koniecznie sprawdź, jak przygotować profesjonalne CV menedżera. Wzbudź zainteresowanie rekrutera i potencjalnego pracodawcy, budując mocny przekaz zgodny z Twoją marką osobistą. Tylko w ten sposób zdobędziesz zatrudnienie na stanowisku, na którym – poza umiejętnościami – liczy się zaangażowanie oraz zdolność inspirowania innych. Wykaż się inicjatywą już na starcie – odpowiednie CV i list motywacyjny Ci w tym pomogą.

Kontynuuj czytanie

Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?

Zastanawiasz się, jaka przerwa należy Ci się w ciągu dnia w pracy? Czy proponowane przez szefa 15 minut na odpoczynek w trakcie 8 godzin jest wystarczające? Każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, co zostało uregulowanie przez ustawę z dnia 26 czerwca 1974 roku, czyli Kodeks pracy

Kontynuuj czytanie

Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

Każdego roku w głowach maturzystów pojawia się bardzo ważne pytanie: “jakie studia wybrać?” Podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe, ponieważ ten wybór w znacznym stopniu decyduje o przyszłości. Za wyborem studiów często stoją wizje kariery zawodowej, oczekiwania społeczne, a niekiedy oczekiwania rodziców i bliskich. Czy warto nimi się kierować? Co warto studiować? Jakie są najpopularniejsze […]

Kontynuuj czytanie

Jak napisać CV lekarza?

Okazuje się, że CV lekarza można podzielić na dwie grupy. Jedna obejmuje minimalistyczne dokumenty, wyglądające jak skrawek papieru, od niechcenia uzupełniony najważniejszymi informacjami. Z kolei drugi rodzaj przypomina rozbudowaną i szczegółową opowieść o życiu zawodowym, przez którą trudno przebrnąć. Wśród wielu lekarzy pojawił się mit mówiący o tym, że w zawodzie lekarza CV wcale nie jest potrzebne, dlatego często nie zwracają uwagi na tę kwestię. To duży błąd, ponieważ Curriculum Vitae stanowi Twoją najlepszą wizytówkę, na podstawie której pracodawcy podejmują ostateczną decyzję o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną.

Kontynuuj czytanie

Najniższa krajowa 2021 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?

Najniższa krajowa zwana też “płacą minimalną” lub “wynagrodzeniem minimalnym” to pewnego rodzaju zabezpieczenie bytu pracownika zatrudnionego na umowie o pracę. Jej wysokość ustalana jest każdego roku na podstawie Ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 1794). Ile wynosi najniższa krajowa w tym roku? Jaka jest minimalna stawka godzinowa 2021? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się z naszego artykułu.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę

Wypowiedzenie umowy o pracę jest oświadczeniem woli jednej ze stron, które ma zakończyć istniejący stosunek pracy po upływie danego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie umowy o pracę może zostać dokonane zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika. W zależności od rodzaju umowy przyjmuje ono różne formy. Jakie to formy? Ile wynosi okres wypowiedzenia? Jak napisać wypowiedzenie za porozumieniem stron? I jak postąpić jeśli otrzymałeś wypowiedzenie umowy o pracę od pracodawcy? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z rozwiązaniem umowy o pracę.

Kontynuuj czytanie

CV logistyk – porady, jak napisać CV i list motywacyjny logistyka

Na polskim rynku można zaobserwować wyraźny wzrost liczby przedsiębiorstw i hurtowi, poszukujących logistyków, którzy zajmą się nadzorem oraz organizacją płynnego przepływu produktów lub usług. Jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności – do znalezienia wymarzonej posady będzie Ci potrzebne profesjonalne CV. Curriculum Vitae stanowi podstawę każdego procesu rekrutacyjnego. Niektórzy pracodawcy proszą również o list motywacyjny. Podpowiemy Ci, kiedy warto go wysłać i jak przygotować CV logistyka, które wyróżni Twoją kandydaturę na tle innych.

Kontynuuj czytanie

CV kucharz: porady, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny list motywacyjny i CV dla kucharza

Cechą każdego dobrego kucharza niewątpliwie jest pasja do gotowania. Jednak czy to wystarczy, aby dostać pracę w luksusowej restauracji? Jeśli potrafisz dostosować posiłki do każdej okazji, znasz różne style kulinarne, masz dobry smak, a praca pod presją czasu to dla Ciebie codzienność – zdecydowanie spróbuj swoich sił. Zanim przystąpisz do tworzenia profesjonalnego CV kucharza, zacznij od dogłębnej analizy swoich mocnych stron i wymagań określonych w ofercie pracy. Życiorys dopasowany do oczekiwań pracodawcy zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. Chcesz wiedzieć, jak wyróżnić się spośród dziesiątek aplikacji? Wszelkie przydatne informacje znajdziesz w tym artykule.

Kontynuuj czytanie

Jak napisać list motywacyjny i CV dla kosmetyczki/ kosmetologa – praktyczne porady

Jeśli zdecydowałaś się na pracę w zawodzie kosmetyczki, prawdopodobnie pielęgnacja urody jest Twoją pasją. Obecnie, gdy z zabiegów kosmetycznych korzysta coraz więcej osób, stale wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży, co stwarza nowe możliwości dla osób poszukujących zatrudnienia w zawodzie. Pojawił się trend unaukowienia profesji kosmetyczki, dzięki czemu klienci mogą korzystać z usług odpowiednio […]

Kontynuuj czytanie

Jak stworzyć profesjonalne CV dla elektryka?

Czym byłoby nasze codzienne życie bez prądu? Elektrycy mają dzisiaj ręce pełne roboty, jeśli tylko posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Wydaje Ci się, że Twoja praca to przede wszystkim technika i wiedza praktyczna, a umiejętności mówią same za siebie? Trudno się z tym nie zgodzić, jednak bez odpowiednio przygotowanego CV elektryka, nie znajdziesz zatrudnienia. To podstawowy dokument aplikacyjny, który odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą. Zadbaj o to, by zaprezentować swoją kandydaturę w najlepszym świetle. Co koniecznie musi zawierać CV dla elektryka i jak powinno wyglądać? Przydatne wskazówki znajdziesz w naszym artykule.

Kontynuuj czytanie

CV niania – sprawdzone porady i przykłady: czy warto wysyłać list motywacyjny dla niani?

Zapewnienie dziecku prawidłowej opieki często jest dużym wyzwaniem dla rodziców. Jeśli chętnie zajmujesz się maluchami znajomych lub studiujesz pedagogikę i świetnie czujesz się w pracy z najmłodszymi, to zawód niani może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Myślałaś o karierze opiekunki do dziecka, ale nie masz pewności czy Twoje kwalifikacje i umiejętności są odpowiednie? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym podpowiadamy, które kompetencje są cenne dla pracodawców i krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia idealnego CV dla niani.

Kontynuuj czytanie

CV farmaceuty: wzór i praktyczne wskazówki – stwórz profesjonalne CV i list motywacyjny farmaceuta

Wbrew powszechnemu przekonaniu, farmaceuci nie pracują wyłącznie w aptekach, ale też w szpitalach, laboratoriach czy firmach farmaceutycznych. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje wymarzone miejsce pracy, żeby znaleźć zatrudnienie w zawodzie, musisz przygotować CV farmaceuty. To najważniejszy dokument aplikacyjny, dzięki któremu nawiążesz pierwszy kontakt z pracodawcą. Nie wiesz jakie sekcje powinny znaleźć się w Twoim CV? Na jakich elementach skupić największą uwagę oraz czy warto pisać list motywacyjny? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. Nasze porady zwiększą Twoje szanse na zatrudnienie – sprawdź!

Kontynuuj czytanie