Office manager to po polsku kierownik biura, czyli osoba niezbędna w każdym większym przedsiębiorstwie, ale również w mniejszej firmie. Zakres obowiązków kierownika biura jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Sprawdź, ile zarabia office manager i jak nim zostać!
Weronika Jóźwiak
Dziennikarka, content managerka, redaktorka, autorka wielu treści na temat rekrutacji, tworzenia dokumentów aplikacyjnych i prawa pracy. Jej celem jest dostarczenie cennych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć zatrudnienie.
Umowa o zakazie konkurencji [wzór + omówienie] – z czym wiąże się zakaz pracy u konkurencji?
Nie da się ukryć, że siłą napędową większości przedsiębiorstw są pracownicy, od których zależy przyszłość i dalszy rozwój działalności. Specjaliści są na wagę złota, dlatego właściciele firm chcą chronić swoje interesy przed konkurencją ze strony byłych pracowników. W tym celu zawiera się tzw. umowę o zakazie konkurencji. Jednak co w sytuacji, gdy jej zapisy są nieprecyzyjne? Z jakimi konsekwencjami się to wiąże? Umowa o zakazie konkurencji – dowiedz się więcej na ten temat!
Agent nieruchomości / pośrednik nieruchomości – jak wygląda praca w agencji nieruchomości?
Pośrednictwo nieruchomości nie jest zajęciem dla każdego. Bezpośredni kontakt z klientem i praca w nienormowanych godzinach zniechęcają wiele osób do podjęcia tego zawodu. Dla innych jest to z kolei perfekcyjna praca oferująca prowizje – nierzadko dość wysokie – a do tego elastyczny wymiar czasu pracy. Dla wielu agentów nieruchomości już sam fakt oglądania mieszkań i domów oraz pomaganie klientom w znalezieniu idealnej posiadłości jest interesujący i staje się motorem napędowym do działania. Jeżeli Ty również uważasz, że to praca dla Ciebie, a może wciąż rozważasz jej wady i zalety – koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać więcej szczegółów.
Podatek do 26 roku życia: Co warto wiedzieć o ulgach, zwolnieniach i obowiązkach podatkowych młodych dorosłych
Młode osoby, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia podczas rozliczania swoich wynagrodzeń mogą korzystać z kilku przywilejów – zwolnienia z podatku i składek ZUS. Które formy zatrudnienia dają taką możliwość? Jakie warunki należy spełnić? Co w sytuacji, gdy ukończysz wspomniane 26 lat? Podatek do 26 roku życia – poznaj zasady!
Jak stworzyć profesjonalne CV fotografa wraz z listem motywacyjnym
Praca fotografa nie polega jedynie na robieniu zdjęć, a na utrwalaniu momentów, rzeczy, osób oraz martwej natury za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Poza tym fotograf zajmuje się organizacją stanowiska pracy – czyli planu zdjęciowego i studia, dobieraniem rekwizytów oraz materiałów fotograficznych do poszczególnych ujęć, a także najczęściej prowadzi własną działalność gospodarczą. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się kreatywnością, dlatego warto, by CV fotografa również takie było. W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne i zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie.
Jak powinno wyglądać ergonomiczne stanowisko pracy? Organizacja miejsca pracy
W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie praca polegająca na wpatrywaniu się w ekran komputera stała się codziennością, nasze ciało i umysł często dają sygnały, że coś jest nie tak. Bóle pleców, zmęczenie oczu, a nawet problemy z nadgarstkami to tylko niektóre z dolegliwości, które mogą skutecznie obniżyć naszą wydajność i satysfakcję z wykonywanych zadań. Na szczęście istnieje rozwiązanie! Ergonomia, czyli nauka o dopasowaniu miejsca pracy do potrzeb człowieka, może zdziałać cuda. To nic innego jak sztuka stworzenia takiego środowiska, w którym praca staje się przyjemnością, a nie udręką. Jak powinno wyglądać ergonomiczne stanowisko pracy? Sprawdź!
Umowa zlecenie a umowa o pracę – czym się różni umowa zlecenie od umowy o pracę?
Znalazłeś właśnie wymarzoną pracę? Musisz wiedzieć, że rodzaj zawartej umowy zależy od woli Twojej i przyszłego pracodawcy. Możliwości jest całkiem sporo – umowa o pracę, zlecenie, o dzieło czy umowa B2B. Każda z nich określa nieco odmienne zasady współpracy. Dlatego zanim podejmiesz decyzję – sprawdź, jaki rodzaj zatrudnienia będzie dla Ciebie korzystniejszy. Umowa o pracę czy umowa zlecenie? Poznaj podstawowe różnice obu tych umów.
Sposoby na rozwój osobisty i zawodowy
Chcesz spełniać swoje marzenia? Pokonywać słabości? Być szczęśliwy i usatysfakcjonowany? Drogą do realizacji każdego z tych punktów może być rozwój osobisty. W ostatnim czasie temat rozwoju osobistego stał się zjawiskiem niemal kulturowym, na temat którego powstają książki, blogi i filmy, a nawet profesje dedykowane pomaganiu ludziom w rozwoju ich potencjału. Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest rozwój osobisty i jak mądrze się nim zająć!
Dlaczego nie mogę znaleźć pracy? Co robić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
Bezrobocie nie czyni Cię gorszym od innych. Wiemy, że taka sytuacja jest trudna, ale staraj się myśleć pozytywnie – bezrobocie jest najczęściej przejściowym etapem, który szybko minie, dzięki odrobinie zaangażowania. Poświęcasz mnóstwo czasu na przeglądanie ofert i wysyłanie aplikacji, a mimo wszystko sytuacja nie ulega zmianie? Warto ją przeanalizować i sprawdzić, w jaki sposób można zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
Jak wygląda rejestracja bezrobotnego w Urzędzie Pracy? [Rejestracja jako bezrobotny online]
Straciłeś swoje dotychczasowe zatrudnienie? Chcesz zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotny i nie wiesz, jak to zrobić? Obawiasz się skomplikowanych procedur i długich kolejek w urzędach? Nie zawsze musi tak być! Za chwilę pokażemy Ci, jak wygląda rejestracja w urzędzie pracy i jak sprawnie przejść przez ten proces, aby swobodnie korzystać z przysługujących Ci udogodnień. Rejestracja bezrobotnego – dowiedz się więcej!
CV logistyk – porady, jak napisać CV i list motywacyjny logistyka
Na polskim rynku można zaobserwować wyraźny wzrost liczby przedsiębiorstw i hurtowi, poszukujących logistyków, którzy zajmą się nadzorem oraz organizacją płynnego przepływu produktów lub usług. Jeśli posiadasz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności – do znalezienia wymarzonej posady będzie Ci potrzebne profesjonalne CV. Curriculum Vitae stanowi podstawę każdego procesu rekrutacyjnego. Niektórzy pracodawcy proszą również o list motywacyjny. Podpowiemy Ci, kiedy warto go wysłać i jak przygotować CV logistyka, które wyróżni Twoją kandydaturę na tle innych.
Gotowe wzory CV do wypełnienia – Zobacz 31 szablony CV do pobrania
Nieuniknionym etapem poszukiwania pracy jest stworzenie CV. To najważniejszy dokument aplikacyjny, w którym kandydat opisuje swoje doświadczenie i umiejętności. Jego treść odgrywa najważniejszą rolę, jednak aby przyciągnąć uwagę rekrutera, należy postarać się również o nietuzinkowy wygląd CV. Nie wiesz, jak wyróżnić się na tle dziesiątek, a może nawet setek aplikacji? Szablon CV do pobrania pozwoli Ci czytelnie, a zarazem oryginalnie zaprezentować swoje kompetencje i tym samym zwiększyć szanse zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
Praca na statku – jak zostać marynarzem?
Praca na statkach daje wiele możliwości – można liczyć na wysokie zarobki, niezapomniane przygody i zwiedzanie najdalszych zakątków świata. Dla wielu osób to wymarzone zajęcie, ale należy mieć świadomość, że wymaga dużej wiedzy i umiejętności, a także wiąże się z długą rozłąką z rodziną. Taka praca naprawdę jest osiągalna, ale przed jej rozpoczęciem warto lepiej zorientować się w temacie. Dowiedz się, jak zostać marynarzem i jak wygląda praca na morzu.
Marketing – co to jest i czym zajmuje się marketing? [+ typy marketingu]
W dzisiejszym świecie biznesu słowo marketing odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Wyspecjalizowany dział funkcjonuje już niemalże w każdej większej i mniejszej firmie. Jednak czym tak naprawdę jest marketing? Jakie są typy marketingu? Poznaj definicję marketingu.
Urlop na żądanie – ile urlopu przysługuje? Poznaj podstawowe zasady
Impreza urodzinowa, ślub, wizyta u lekarza, wycieczka – wiele takich i podobnych rzeczy jesteś w stanie zaplanować. Zazwyczaj w tym celu prosisz o urlop wypoczynkowy lub okolicznościowy. Ale co w sytuacji nagłej potrzeby? Kiedy przytrafia się nieoczekiwana sytuacja? Wtedy z pomocą przychodzi urlop na żądanie. Na jakich zasadach możesz skorzystać z tego przywileju? Ile jest urlopu na żądanie? Poznaj najważniejsze zasady!
Jak wygląda rekrutacja na studia? Zasady i terminy
Rekrutacja na studia jest różna przede wszystkim w zależności od kraju, ale także konkretnej uczelni. W Polsce darmowe studiowanie w trybie stacjonarnym oferują wszystkie Uniwersytety, Wyższe Szkoły Państwowe oraz Akademie. Wybierając prywatną placówkę, będziesz zobowiązany do opłacenia zarówno studiów dziennych, jak i wieczorowych. Terminy rekrutacji na studia każda uczelnia określa indywidualnie, jednak zwykle jest to okres między marcem a październikiem. Jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku?
Resume – co oznacza po polsku? Czym różni się od CV?
Szukasz zatrudnienia za granicą? W ogłoszeniu o pracę trafiasz na informację “send résumé”. Zastanawiasz się, czym jest wspomniane resume? To amerykańskie i kanadyjskie CV, ale warto wiedzieć, jakie są różnice między nim a polskim dokumentem. Ten artykuł wiele Ci wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości. CV vs resume – sprawdź!
CV kucharz: porady, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny list motywacyjny i CV dla kucharza
Cechą każdego dobrego kucharza niewątpliwie jest pasja do gotowania. Jednak czy to wystarczy, aby dostać pracę w luksusowej restauracji? Jeśli potrafisz dostosować posiłki do każdej okazji, znasz różne style kulinarne, masz dobry smak, a praca pod presją czasu to dla Ciebie codzienność – zdecydowanie spróbuj swoich sił. Zanim przystąpisz do tworzenia profesjonalnego CV kucharza, zacznij od dogłębnej analizy swoich mocnych stron i wymagań określonych w ofercie pracy. Życiorys dopasowany do oczekiwań pracodawcy zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. Chcesz wiedzieć, jak wyróżnić się spośród dziesiątek aplikacji? Wszelkie przydatne informacje znajdziesz w tym artykule.
Cechy do CV – jakie cechy charakteru podać w dokumentach aplikacyjnych?
Spróbuj wymienić same swoje pozytywne cechy. Nie jest to takie proste, prawda? Podczas tworzenia CV, jednym z kluczowych elementów jest lista cech charakteru, które potencjalny pracodawca może uznać za atrakcyjne. Właściwie dobrane, mogą zdecydowanie zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie. Poniżej znajdziesz listę cech charakteru, które są mile widziane u kandydatów. Wybierz te, które posiadasz i daj sobie szansę na wymarzoną pracę.
Szkolenia i kursy online – czy warto w nie inwestować?
Edukacja i rozwój zawsze są doskonałą inwestycją, jednak nierzadko czasochłonną, ponieważ często wymagają dojazdów w różne miejsca, a nawet do odległych miast. W odpowiedzi na potrzeby pracowników pojawiają się więc szkolenia i kursy online. Rynek edukacji online rozwija się w błyskawicznym tempie. Coraz więcej osób decyduje się na zdobywanie nowych umiejętności lub poszerzanie swojej wiedzy za pomocą kursów i szkoleń dostępnych w internecie. Ale czy warto inwestować w tego typu formę edukacji? Sprawdźmy!
PPK – co to i czy warto? Jak wygląda rezygnacja z PPK?
PPK, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe to dobrowolny program prywatnego, długotrwałego oszczędzania dla wszystkich pracowników. Oszczędności budowane są przez pracownika, pracodawcę i państwo. Program ruszył 1 lipca 2019, jednak nie każdy pracodawca wdrożył go w życie. Pamiętaj, że PPK jest czymś zupełnie niezależnym od emerytury, ale zebrane w ten sposób pieniądze mogą być dodatkiem do niej. PPK czy warto? Czym dokładnie jest PPK? Jakie ma wady i zalety? Sprawdź!
Trzynastka – ile wynosi 13 pensja w budżetówce 2024
Trzynastka w budżetówce – inaczej dodatkowe wynagrodzenie roczne. Przyznawana jest pracownikom, dla których zostało to przewidziane w przepisach prawa lub wewnętrznych regulacjach zakładowych. Wypłata dodatku zależy jednak od wielu czynników. Zobacz, jakie to czynniki i kto jest uprawniony do otrzymania 13 pensji.
Zwolnienie dyscyplinarne – za co można zwolnić dyscyplinarnie? Skutki zwolnienia dyscyplinarnego
Zwolnienie dyscyplinarne, inaczej dyscyplinarka, powoduje natychmiastowe rozwiązanie umowy o pracę. Choć jest to określenie raczej potoczne – zostało ściśle uregulowane przez kodeks pracy. Co podlega pod zwolnienie dyscyplinarne? Jakie niesie za sobą konsekwencje? I jak można tego uniknąć? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
Wiele osób rozważa rozpoczęcie kariery programisty. Nie są to jedynie młodzi ludzie, ale także osoby, które w pewnym momencie życia decydują się na zmianę pracy i wybór całkiem nowej ścieżki kariery. Programista, inaczej developer lub koder, to osoba pisząca programy komputerowe w języku programowania. Większość programistów zna kilka z nich (na przykład: C, C++, Java czy Python), ale specjalizuje się tylko w jednym z nich. Dlatego, aby podkreślić specjalizację, do nazwy stanowiska dodaje się nazwę języka- na przykład programista Java. Dla wielu osób praca programisty to wymarzony zawód, który daje wysokie zarobki, szerokie możliwości, a także liczne dostępne oferty pracy. Sprawdź, jak zostać programistą i jakie są obowiązki na tym stanowisku.
Prokurent – kim jest i jakie ma uprawnienia?
W większości spółek wykształciło się stanowisko prokury. Kim jest prokurent? To osoba, której udzielono szczególnego pełnomocnictwa do działania w imieniu przedsiębiorstwa, jako jego reprezentant. Władze firmy mogą powołać do tego wybraną osobę fizyczną, posiadającą zdolność do czynności prawnych. Dlaczego pracownik otrzymuje tego typu pełnomocnictwo? I czy taka funkcja jest potrzebna, skoro firma posiada zwykle zarząd, radę nadzorczą oraz inne organy decyzyjno-reprezentacyjne?
Elastyczny czas pracy – jakie ma zalety? Czy w każdej pracy się sprawdzi?
Każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą może samodzielnie decydować o systemie pracy swoich pracowników. Taka decyzja determinowana jest przez różnorodne czynniki, jak specyfika firmy czy zakres obowiązków wykonywanych na konkretnych stanowiskach. Jednym z coraz częściej praktykowanych rozwiązań jest elastyczny czas pracy. Co to oznacza? Jakie są plusy i minusy takiego systemu? W jakich branżach sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule!
Portfolio – co to jest portfolio? Jak stworzyć portfolio?
W branżach kreatywnych samo CV może nie wystarczyć, aby zdobyć zatrudnienie. Często to portfolio odgrywa kluczową rolę w procesie rekrutacji. Pozwala w praktyce zaprezentować umiejętności, które można ocenić właśnie na podstawie takiej “próbki talentu”. Z naszego artykułu dowiesz się, jak napisać portfolio dla poszczególnych branż. Otrzymasz też wiele praktycznych wskazówek i porad. Sprawdź!
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne 2024 – dla kogo? Ile wynosi składka?
Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego ubezpieczenie zdrowotne to coś, na czym szczególnie zależy większości z nas. Co w sytuacji, gdy pracodawca Cię nie ubezpiecza? Możesz zdecydować się na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne i zyskać tym samym dostęp do podstawowych usług medycznych. Zobacz, jak się samodzielnie ubezpieczyć? I sprawdź, ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?
Jak przygotować CV magazyniera?
Wielu pracowników ubiegających się o zatrudnienie w charakterze magazyniera, zaniedbuje pisanie dokumentów aplikacyjnych. Twierdzą oni, że w rekrutacjach do pracy fizycznej to tylko formalność. Jednak oferty pracy na magazynie cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Nie każdy kandydat otrzyma zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse? Stwórz rzetelne CV na magazyniera wraz z listem motywacyjnym! Poniżej znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym przygotujesz w pełni profesjonalny życiorys.
Wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron
Pewnie wielokrotnie słyszałeś sformułowanie “wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron”. Co ono oznacza? Może zacznijmy od początku. Wypowiedzenie umowy jest niejako rezygnacją z pracy. Cechuje się ono jednostronnością, a skorzystać z niego może zarówno pracownik, jak i pracodawca. Pamiętaj jednak, że wymaga przestrzegania określonych zasad, takich jak np. okres wypowiedzenia. Co w sytuacji, gdy takie wypowiedzenie przebiega za porozumieniem stron? Jest to moment, w którym obie strony (pracownik i przełożony) zgadzają się na rozwiązanie umowy i ustalają warunki, na jakich ono przebiega.
Ile zarabia górnik? Jak wygląda praca górnika?
Górnictwo to od lat jeden z filarów polskiej gospodarki. Ciężka praca górników wydobywających węgiel brunatny, kamienny oraz inne surowce mineralne jest niezbędna dla wielu gałęzi przemysłu. Zawód ten wiąże się z pewnymi wyzwaniami, ale oferuje też stabilne zatrudnienie i satysfakcjonujące wynagrodzenie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak wygląda współczesna praca w kopalni? Ile zarabia górnik? Czytaj dalej!
Ubezpieczenie społeczne 2024 – Co obejmuje? Ile wynoszą składki na ubezpieczenie społeczne?
Każdego miesiąca z Twojej pensji wpływa do ZUS-u pewna część zarobków. Nie jest to żaden wymysł XXI wieku – obowiązek ubezpieczenia społecznego dotyczy każdego płatnika składek. Czy faktycznie Cię to zabezpiecza i czy będziesz mieć coś z tego w przyszłości? Sprawdź, co to jest ubezpieczenie społeczne oraz jakie są rodzaje ubezpieczeń społecznych w Polsce?
Ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych – najciekawsze kierunki, jakie możesz studiować w Polsce
Stoisz przed wyborem kierunku studiów? Przed Tobą długa droga, która może zadecydować o Twojej przyszłej karierze, pasjach i codziennym życiu. Dla wielu młodych ludzi wybór kierunku to bardzo trudna decyzja. Możemy Ci pomóc w jej podjęciu! Przedstawimy ciekawe kierunki studiów dla niezdecydowanych. Lista nietypowych, interesujących, a przy tym przyszłościowych kierunków studiów, to Twój kompas w gąszczu możliwości, pomocny w odnalezieniu drogi, która najlepiej odpowiada Twoim zainteresowaniom, pasjom i ambicjom. Zapraszamy do lektury!
Dyplomacja studia – wejdź w świat międzynarodowych relacji
Stoisz przed wyborem kierunku studiów i rozważasz dyplomację? Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie i co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i przybliży Ci specyfikę tego kierunku. Dyplomacja studia – podejmij świadomą decyzję, dzięki naszym wskazówkom!
Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Zastanawiasz się, jaka przerwa należy Ci się w ciągu dnia w pracy? Czy proponowane przez szefa 15 minut na odpoczynek w trakcie 8 godzin jest wystarczające? Każdemu pracownikowi w Polsce przysługuje przerwa z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, co zostało uregulowanie przez ustawę z dnia 26 czerwca 1974 roku, czyli Kodeks pracy
Jak wygląda powrót do pracy po macierzyńskim – jak się do niego przygotować?
Polskie prawo zapewnia kobietom ochronę zatrudnienia w czasie ciąży, a także gwarantuje możliwość powrotu do pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Przez ostatnie miesiące byłaś całkowicie skupiona na opiece nad dzieckiem? Pewnie zastanawiasz się, co po urlopie macierzyńskim? Jak przygotować się na powrót z urlopu macierzyńskiego? Jakie warunki trzeba spełnić? Zostań do końca, a rozwiejemy Twoje wątpliwości.
Urlop wychowawczy 2024 – ile trwa? Czy jest płatny?
Urlop wychowawczy to odpowiedź na potrzeby młodych rodziców potrzebujących więcej czasu na opiekę nad dzieckiem. Chociaż nie do końca jest to urlop (a już na pewno nie wypoczynkowy) o czym z pewnością już wiesz. Skończył Ci się macierzyński lub rodzicielski? Planujesz wziąć urlop wychowawczy? W dalszej części artykuły znajdziesz najważniejsze informacje, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję.
Praca w wydawnictwie – co robi redaktor? Ile zarabia korektor?
Zatrudnienie w wydawnictwie jest dla każdego miłośnika książek spełnieniem marzeń. Pozwala poszerzać wiedzę na tematy, które naprawdę Cię interesują, a jednocześnie utrzymywać się z tego. Czy jest ktoś, kto nie chciałby pracować w ten sposób? Choć wszystko, co związane z książkami, wydaje się w tych czasach mało dochodowe – wydawnictwa wciąż prężnie działają i całkiem nieźle się trzymają. Zobacz, jak zostać korektorem, recenzentem lub redaktorem. Poznaj najpopularniejsze wydawnictwa w Polsce.
Pakiety medyczne dla pracowników – popularny benefit pozapłacowy
Dzisiejszy rynek pracy jest nie tylko polem rywalizacji dla pracodawców, ale również przestrzenią, w której pracownicy poza satysfakcjonującymi zarobkami poszukują także dodatkowych korzyści. Oprócz tradycyjnych form wynagrodzenia, takich jak pensja i premia, coraz popularniejsze stają się dodatkowe świadczenia, które mają na celu poprawić komfort życia i pracy pracowników. Jednym z najbardziej popularnych benefitów pozapłacowych są pakiety medyczne. Idea jest prosta: pracodawca zapewnia swoim pracownikom dostęp do prywatnej opieki medycznej, co oznacza, że mogą oni korzystać z usług lekarskich bez konieczności czekania w długich kolejkach w publicznej służbie zdrowia. W niniejszym artykule przybliżymy, czym są pakiety medyczne, dlaczego cieszą się one taką popularnością i jak wpływają na życie pracowników.
Idealne CV – jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
Poszukujesz pracy? Na pewno wiesz, że niezbędnym dokumentem aplikacyjnym jest CV. Niestety wiele osób nie podchodzi poważnie do jego przygotowania, zakładając że z punktu widzenia pracodawcy lub rekrutera jest ono nieistotne. Takie myślenie jest błędne, ponieważ Curriculum Vitae odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą oraz ma przyciągnąć uwagę do Twojej aplikacji. Jeśli zależy Ci na zatrudnieniu, stwórz idealne CV, w którym nie ma miejsca na błędy. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, jak powinno wyglądać CV oraz co musi zawierać CV. Przygotowaliśmy również wzory wyjątkowych szablonów – korzystając z naszego kreatora, wyróżnisz się na tle innych.