Zarabianie przez Internet 2021

Możliwość zarabiania w internecie to zagadnienie, które w współcześnie nie jest niczym nadzwyczajnym. Zwróć uwagę na to, jak wiele aspektów życia przenosi się do sieci- mając dostęp do internetu możesz zrobić zakupy spożywcze, kupić ubrania, przeczytać najnowszy artykuł z ulubione gazety, a nawet rozliczyć swój PIT. Internet oferuje szeroki wachlarz możliwości, a jedną z nich jest zarabianie za jego pośrednictwem, bez wychodzenia z domu.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak zarabiać przez internet, dlaczego warto spróbować takiego rodzaju pracy, jakie są najpopularniejsze oferty pracy w sieci oraz na co należy uważać, jeśli decydujesz się na pracę online, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Zarabianie przez internet 2022 – Spis Treści

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Praca przez internet – dlaczego warto?

Praca przez internet ma inny charakter niż praca stacjonarna. Przede wszystkim można ją wykonywać z różnych miejsc na świecie. Wystarczy dostęp do internetu i niezbędny sprzęt, aby wykonać swoje zawodowe obowiązki. Praca z domu często wiąże się z uczestnictwem w wirtualnych spotkaniach ze swoim przełożonym lub zespołem, w celu ustalenia zadań lub koordynowania projektu. Ważne, żebyś zwracał uwagę na czas zaplanowany na wideokonferencję, szczególnie jeśli Twoje miejsce pobytu w danym terminie jest w innej strefie czasowej.  Jeśli podróżujesz na drugi koniec świata, uwzględniaj tę różnicę w swoich planach.

Często zarabianie przez internet oznacza pracę wykonywaną w domu. Taka perspektywa dla wielu osób jest bardzo atrakcyjna.Nie tylko umożliwia pracę w komfortowej przestrzeni, ale także pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy do pracy, przygotowywanie posiłków na wynos oraz szykowanie eleganckich ubrań.

Sposoby zarabiania w internecie 

Wiesz już, dlaczego praca online cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Przyszedł czas na mały przegląd ofert pracy przez internet. Oto zestawienie sposobów na zarabianie w domu przez internet:

1.Sprzedaż internetowa

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zarabianie przez internet jest sprzedaż. Istnieje wiele portali aukcyjnych oraz stron stworzonych w celu wystawiania  na sprzedaż konkretnych produktów, np. ubrań i biżuterii. 

Możesz zacząć od sprzedaży swoich używanych rzeczy, zyskując finansowo oraz dając im jednocześnie “drugie życie”. W tym celu należy założyć konto na wybranym portalu, jak np. Allegro, OLX, czy Vinted, poświęcić czas na zrobienie odpowiednich zdjęć produktów, ustalenie ceny i ewentualną reklamę swojej aukcji. Nie musisz od razu przeznaczać dodatkowego budżetu na promowanie produktu, zacznij od udostępniania linków ze swoim ogłoszeniem na portalach społecznościowych i wysłania ich do znajomych.

Sprzedaż przez internet może przybrać profesjonalną formę i stać się Twoim stałym zatrudnieniem.. Jeśli możesz pochwalić się umiejętnościami  sprzedażowymi, załóż swój własny sklep internetowy przy użyciu specjalnej platformy eCommerce, np. Shopify. Zadbaj nie tylko o stronę techniczną takiego przedsięwzięcia, ale również o dobrej jakości zdjęcia i opisy dostosowane do SEO, tak by oferowane produkty były jak najlepiej promowane w sieci. Jeśli dysponujesz wystarczającym budżetem, możesz skorzystać z usług copywritera, który odpowiednio dobierze słowa kluczowe i stworzy wysokiej jakości tekst. 

Zobacz więcej naszych artykułów

2.Copywriting 

Odwołując się do poprzedniego akapitu, kolejnym ze sposobów zarabiania w internecie jest copywriting. Ta praca z domu polega na tworzeniu tekstów SEO, które wspomogą optymalizację strony www, na której umieszczone zostały stworzone artykuły lub opisy. Inną techniką jest pisanie tekstów pod konkretne potrzeby – np. tworzenie e-booka produktowego, który będzie dodawany jako gratis po każdym zakupie. 

Bez względu na to, jakie testy będziesz tworzył w ramach copywritingu, warto skorzystać z kursów, które są dostępne w internecie. W internecie dostępne są darmowe webinary od różnych firm marketingowych. O takich szkoleniach w formie online można dowiedzieć się z grup na Facebooku lub LinkedInie. Co więcej, na tych platformach znajdziesz zlecenia na napisanie jednorazowego artykułu lub stałą współpracę. Pamiętaj, jeśli nie znajdziemy żadnego ogłoszenia na OLX lub pracuj.pl, warto zajrzeć na social media, np. do grupy Copywriter poszukiwany – zlecenia dla copy.

Zobacz też, jak wygląda praca copywritera

3. Tłumaczenia 

Jedną z opcji zarabiania z domu jest tłumaczenie tekstów. Ten sposób przeznaczony jest dla osoby, która może pochwalić się dobrą znajomością języków obcych. Nie zawsze trzeba być certyfikowanym lektorem języka angielskiego, żeby tłumaczyć teksty. Dla niektórych treści (np. artykułów z magazynów, albo książeczek dla dzieci) wystarczy dobra znajomość języka.

Najważniejsze pytanie brzmi: gdzie znaleźć takie oferty pracy przez internet? Jednym z popularnych portali ze zleceniami do tłumaczenia tekstów jest useme.com. Założenie konta na wspomnianej stronie jest bezpłatne. Nie musisz mieć zarejestrowanej  własnej działalności, by korzystać z tej strony, ponieważ istnieje możliwość wystawienia faktury na osobę prywatną.

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Naturalnie, jeśli nasza znajomość języka obcego jest na wysokim poziomie, możemy sprawdzić zakładki “Kariera” na stronach międzynarodowych korporacji. Takie firmy często szukają tłumaczy i jednocześnie oferują możliwość pracy zdalnej.. 

4. Wypełnianie ankiet jako praca z domu 

Kiedyś ankiety przeprowadzane były bezpośrednio na ulicy, wśród przechodniów. Ta forma w stopniowo traciła na popularności, a obecnie ze względu na sytuację na świecie nie jest już możliwa. Czy to oznacza, że nikt już nie wypełnia ankiet? Oczywiście, że nie. Zmienił się jedynie sposób przeprowadzania takich działań. Po pierwsze, większość z nich odbywa się online. Po drugie to zajęcie zleca się za dodatkowe wynagrodzenie. Wypełnianie ankiet stało się kolejnym sposobem na pracę w domu. 

Zaletą takiego działania jest to, że może ją wykonywać każdy, kto ma dostęp do internetu. Nie trzeba przedstawiać certyfikatów potwierdzających znajomość języka obcego ani korzystać z kursów kreatywnego pisania. Żeby zacząć, potrzebujesz jedynie sprzętu i dostępu do sieci. 

Takie oferty pracy z domu możesz odnaleźć na znanych portalach z ogłoszeniami, takich jak OLX czy pracuj.pl. Istnieją również specjalne strony dedykowane wypełnianiu ankiet. Przykładem jest epanel.pl. Rejestrując się na wskazanym portalu masz możliwość wypłaty wynagrodzenia lub przekazania uzyskanych środków na wybraną fundację.W każdej chwili możesz także zrezygnować z wypełniania ankiet i usunąć profil bez ponoszenia opłat. 

Dowiedz się więcej – Zobacz inne artykuły

5. Udzielanie korepetycji przez internet

Zarabianie w domu może być związane również z pracą z innymi ludźmi. Pomyśl o  dzieleniu się swoimi talentami i umiejętnościami. Jeśli jesteś dobry z jakiegoś szkolnego przedmiotu, na przykład matematyki, zacznij udzielać korepetycji w formie online, bez wychodzenia z domu.  To oczywiście tylko jedna z wielu dziedzin, która cieszy się dużym zainteresowaniem na stronach z ogłoszeniami o korepetycjach. Możesz zarabiać przez internet przekazując wiedzę z zakresu fizyki, j.polskiego, a nawet znajomości programów, takich jak Excel, czy AutoCad. Wśród osób z branży IT, na pewno znajdą się początkujący, którzy niewątpliwie będa zainteresowani indywidualnymi zajęciami z podstaw Javy.

Możesz ogłosić się na OLX lub skorzystać ze specjalnych serwisów, jak e-korepetycje.net lub ekorki.pl. Warto zainteresować się dostępnymi grupami na Facebooku dotyczącymi wybranej specjalności. 

Praca online – na co musimy uważać?

Pracuj z domu! Wypełnianie ankiet! 4000 PLN netto miesięcznie! Tylko z nami! 

Reakcja na powyższe ogłoszenie może być różna. Niektórzy pomyślą, że to świetna okazja na porzucenie swojej obecnej pracy i rozpoczęcie współpracy z firmą od wypełniania ankiet, która  oferuje w końcu wielokrotność ich miesięcznego wynagrodzenia! Inni z kolei twierdzą, że taka suma, za wykonywanie tego typu zadań jest czymś nierealnym, a na pewno trudnym do osiągnięcia. 

Mamy nadzieję, że należysz do tej drugiej grupy. 

Internet daje wiele możliwości, ale wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Kradzież danych, włamania na urządzenia czy wyłudzanie pieniędzy to tylko kilka przykładów działań oszustów w sieci. Decydując się na pracę online musisz zwracać uwagę na kilka aspektów, żeby zarabianie przez internet nie tylko przynosiło dochody, ale także było bezpieczne:

  • przez rozpoczęciem współpracy z daną firmą sprawdźmy, czy jest wpisana do właściwego rejestru i przeczytaj opinie na jej temat;
  • jeśli twój potencjalny pracodawca prosi nas o wysłanie jakiejkolwiek kwoty w ramach dodatkowego ubezpieczenia lub innego podejrzanego powodu, nie przelewaj pieniędzy przed dokładną weryfikacją firmy;
  • jeżeli wymogiem rozpoczęcia pracy jest wejście w ”specjalny“ link, nie otwieraj go, jeśli nie jesteś pewny, czy jest pochodzi ze sprawdzonego źródła i jest bezpieczny;
  • nie przekazuj firmie pełnych danych, które mogą potem w łatwy sposób zostać wykorzystane- mamy tu na myśli wysłanie skanu dowodu osobistego lub wypełniania formularza, jeśli podanie danych jest wymagane już na samym początku współpracy. 

Potrzebujesz CV?

Zarejestruj się i korzystaj z naszego kreatora CV!

Stwórz CV

Zarabianie przez internet – praca w domu dla każdego? 

Praca w domu przez internet ma swoich zwolenników i przeciwników. Bez względu na to, czy wolisz pracować z własnego domu czy wyjście do biura motywuje Cię do działania, ważne aby wykonywana praca była dla Ciebie opłacalna i bezpieczna, a należne wynagrodzenie było wypłacane na czas.

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie powinieneś zacząć szukać ofert pracy, albo jak stworzyć CV, aby pracodawca wybrał właśnie Ciebie- zapraszamy do kontaktu! Postaramy się pomóc niezależnie od tego, czy szukasz pracy stacjonarnie, czy interesuje Cię zarabianie w internecie.

Jeżeli podobał Ci się nasz artykuł sprawdź listę innych interesujących artykułów!

Dodaj komentarz