Dokumenty aplikacyjne powinny podkreślać Twój profesjonalizm, dokładność, a także umiejętność współczucia. To cechy, które są niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Jeśli jesteś dobrym specjalistą, który nieustannie się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – perspektywy rozwoju w tej dziedzinie są naprawdę duże. Znakiem dzisiejszych czasów jest zwiększająca się liczba zaburzeń funkcjonowania układu ruchu wśród ludzi, co powoduje, że nowe gabinety fizjoterapii powstają w ekspresowym tempie. Niestety konkurencja również jest duża. CV fizjoterapeuty odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego stwórz swój życiorys z należytą dbałością i zrób dobre wrażenie już na wstępie.
CV fizjoterapeuty – spis treści:
- CV fizjoterapia – od czego zacząć?
- CV fizjoterapeuta – jak odpowiednio opisać doświadczenie zawodowe?
- Jakie umiejętności powinny znaleźć się w CV fizjoterapeuty?
- Wykształcenie i kursy – CV wzór: fizjoterapeuta
- Czy w CV fizjoterapeuty ważne są kursy i szkolenia?
- Opis zainteresowań w CV fizjoterapeuty
- List motywacyjny – fizjoterapeuta
- CV i list motywacyjny fizjoterapeuty – o czym jeszcze pamiętać?
CV fizjoterapia – od czego zacząć?
Fizjoterapeuta może zarządzać poradnią lub zakładem rehabilitacji ruchowej, pełnić funkcję kierownika w ramach rehabilitacji ruchowej lub też prowadzić szkolenia dla innych pracowników medycznych, nadzorować ich czynności czy kierować różnorodnymi badaniami, a następnie publikować ich wyniki.
Nie jest żadną tajemnicą, że CV fizjoterapeuty powinno zawierać doświadczenie medyczne, wykształcenie, niezbędne kwalifikacje czy odbyte kursy i szkolenia. To wszystko sprawia, że życiorysy poszczególnych kandydatów na to samo stanowisko są bardzo podobne. Jeśli nie wyróżnisz się na ich tle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój dokument pozostanie niezauważony wśród pozostałych aplikacji. Chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie? Przygotuj krótkie podsumowanie zawodowe.
Wyobraź sobie sytuację, w której poznajesz nowe osoby i pada pytanie na temat Twojej pracy. Zapewne krótko opowiadasz o tym, kim jesteś, na czym polegają Twoje obowiązki oraz jakie umiejętności są niezbędne do wykonywania tego zawodu. W ten sam sposób stwórz swoje podsumowanie zawodowe. Zawrzyj w nim:
- długość swojego doświadczenia;
- specjalistyczne umiejętności i kompetencje, które usprawniają Twoją codzienną pracę;
- największe sukcesy, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurentów;
- informację o tym, dlaczego chcesz pracować właśnie w tym miejscu;
- plany zawodowe i przewidywaną ścieżkę rozwoju.
Taki krótki, ale treściwy opis powinien znaleźć się na początku dokumentu, tuż pod danymi osobowymi. Postaraj się, aby podsumowanie zawodowe było dopasowane do oferty pracy, tzn. jako pierwsze wymień te umiejętności, które wymagane są w ogłoszeniu. Jeśli pracodawca znajdzie w nim kluczowe dla niego informacje – jest duża szansa, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
CV fizjoterapeuty – przykład oferty pracy:
Preferowany fizjoterapeuta:
- z doświadczeniem,
- z umiejętnościami wykonywania masażu leczniczego, klasycznego, sportowego, kinezyterapii,
- z umiejętnością przeprowadzania zabiegów fizykoterapii;
- z łatwością nawiązywania kontaktu z pacjentem,
- dodatkowym atutem będzie doświadczenie w rehabilitacji mięśni dna miednicy oraz igłoterapii.
CV fizjoterapeuty – wzór podsumowania zawodowego:
Jestem magistrem fizjoterapii z 4-letnim doświadczeniem w wykonywaniu masażu leczniczego, sportowego i klasycznego. Pracuję samodzielnie z pacjentami, wykonując rehabilitację mięśni dna miednicy. Ukończyłem kurs fizykoterapii oraz kinezyterapii. Szukam pracy, która pozwoli mi na rozwój w tej właśnie dziedzinie.
Profesjonalne CV fizjoterapeuty – przykłady:
CV fizjoterapeuta – jak odpowiednio opisać doświadczenie zawodowe?
Fizjoterapeuta to osoba zajmująca się rehabilitacją ruchową, czyli tzw. kinezyterapią, której celem jest przywrócenie możliwie pełnej sprawności ruchowej pacjentom cierpiącym z powodu chorób, urazów, a także osobom niepełnosprawnym ruchowo. W tym zawodzie niezbędna jest fachowa wiedza i doświadczenie pozwalające dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń do konkretnych przypadków. Doświadczenie zawodowe to sekcja, na którą pracodawca z całą pewnością zwróci uwagę. Zadbaj więc o jej czytelność i zawrzyj konkretne informacje, które pokażą, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko.
- Poszczególne miejsca pracy wypisuj w kolejności odwrotnie chronologicznej;
- podawaj miesiąc i rok rozpoczęcia oraz zakończenia pracy na danym stanowisku;
- podawaj pełne nazwy firm oraz nazwę zajmowanego stanowiska;
- pełnione przez Ciebie obowiązki wypisuj w punktach;
- podawaj konkretne informacje, posługuj się specjalistycznym językiem;
- pochwal się sukcesami.
Opis doświadczenia: przykładowe CV fizjoterapeuty:
10.2018 – 12.2020 Polskie Centrum Fizjoterapii
Stanowisko: Fizjoterapeuta
Obowiązki:
- diagnozowanie pacjenta, w tym kwalifikowanie, planowanie i prowadzenie kinezyterapii w formie ćwiczeń w klubie;
- prowadzenie zajęć fizjoprofilaktycznych z małymi grupami pacjentów;
- indywidualne konsultacje fizjoterapeutyczne;
- prowadzenie edukacyjnej działalności prozdrowotnej (fizjoprofilaktyka);
- dobieranie do potrzeb pacjenta artykułów medycznych wspierających rehabilitację;
- instruktaż i aktywne wsparcie Pacjenta w nauce posługiwania się określonymi artykułami medycznymi;
- prowadzenie i nadzór nad dokumentacją medyczną.
Osiągnięcia:
95% pozytywnych opinii w serwisie ZnanyLekarz.pl
Jakie jeszcze obowiązki może wpisać w swoim CV fizjoterapeuta?
- przeprowadzanie badań diagnostycznych układu oddechowego i układu krążenia;
- przeprowadzanie testów czynnościowych określających sprawność ruchową pacjenta;
- ustalanie wraz z lekarzem indywidualnego planu ćwiczeń i współpracy;
- organizacja i nadzorowanie terapii zajęciowej;
- wykonywanie masaży klasycznych, leczniczych, sportowych, drenaży limfatycznych oraz zabiegów z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii;
- przygotowanie i prowadzenie zajęć fizjoterapeutycznych podnoszących sprawność psychofizyczną podopiecznych placówki w formie terapii indywidualnej i grupowej;
- organizowanie i prowadzenie zajęć profilaktycznych polegających na popularyzowaniu zachowań prozdrowotnych;
- przeprowadzanie hydroterapii (basen + masaże wirowe);
- przeprowadzanie krioterapii ogólnoustrojowej.
Jakie umiejętności powinny znaleźć się w CV fizjoterapeuty?
Opis umiejętności niewątpliwie jest jednym z ważniejszych elementów CV. To sekcja szczególnie ważna dla osób, które nie mogą jeszcze pochwalić się długim doświadczeniem, ale proces edukacji, odbyte kursy i wolontariaty, pozwoliły im nabyć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. Ponieważ fizjoterapeuta pracuje na co dzień z pacjentami o różnym stopniu niepełnosprawności, musi być osobą odporną emocjonalnie przy jednoczesnym okazywaniu życzliwości i zainteresowania. Równie ważna w tym zawodzie jest cierpliwość i delikatność podczas wykonywania różnorodnych zabiegów, a także szybki refleks, spostrzegawczość czy wyostrzony dotyk. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym unikniesz błędów i zaprezentujesz swoją kandydaturę w profesjonalny sposób.
- Opis umiejętności powinien być dopasowany do oferty pracy – sprawdź wymagania potencjalnego pracodawcy i spełnij jego oczekiwania;
- uwzględnij tylko te umiejętności, które faktycznie posiadasz – kłamstwo i tak wyjdzie na jaw, a Ty stracisz szansę na zatrudnienie;
- umiejętności, podobnie, jak zakres obowiązków, warto wypisać w punktach, dzięki czemu pracodawca od razu zwróci uwagę na ważne dla niego informacje;
- posługuj się specjalistycznym językiem, w ten sposób będziesz postrzegany jako profesjonalista – wypisz techniki, metody i zabiegi, w których się specjalizujesz;
- poza specjalistycznymi kompetencjami uwzględnij również umiejętności miękkie, na które pracodawcy zwracają coraz większą uwagę, a w zawodzie fizjoterapeuty są niezwykle ważne i cenione.
Fizjoterapia CV – przykłady umiejętności:
- prawo wykonywania zawodu;
- opracowywanie planów leczenia;
- prowadzenie zabiegów z zakresu fizykoterapii;
- prowadzenie zabiegów z zakresu kinezyterapii;
- masaż klasyczny, leczniczy, sportowy;
- terapia niemowląt;
- prowadzenie dokumentacji medycznej;
- prowadzenie krioterapii ogólnoustrojowej;
- rehabilitacja w sporcie;
- dobra organizacja pracy;
- komunikatywność i otwartość na potrzeby pacjentów;
- empatia;
- wysoka kultura osobista;
- chęć doskonalenia się i ciągłego podnoszenia własnych kompetencji;
- prawo jazdy kat. B;
Znajomość języków w CV fizjoterapeuty
Część pracodawców wymaga od kandydatów znajomości języka obcego, głównie angielskiego. Pamiętaj o tym, aby uwzględnić poziomy znajomości języka w CV. Możesz to zrobić w sposób opisowy np. Język angielski – poziom średniozaawansowany (B2) lub za pomocą specjalnego modułu ocen, który znajdziesz między innymi w naszym kreatorze CV.
Więcej na temat rekrutacji znajdziesz w naszych poradnikach:
Jak powinno wyglądać i co powinno zawierać idealne CV?
Program do pisania CV
Jak napisać maila po rozmowie rekrutacyjnej?
Jak i gdzie szukać pracy?
Przebranżowienie i przekwalifikowanie
Wykształcenie i kursy – CV wzór: fizjoterapeuta
Zawód fizjoterapeuty w dużym uproszczeniu sprowadza się do rehabilitacji osób z zaburzeniami układu ruchu, której celem jest przywrócenie mu jak największej sprawności. To odpowiedzialna praca, której nie można wykonywać bez uzyskania formalnego wykształcenia. Konieczne jest więc ukończenie studiów w wyższych z zakresu fizjoterapii, gimnastyki leczniczej czy rehabilitacji ruchowej.
Sekcja “wykształcenie” powinna być zwięzła, aczkolwiek konkretna. Uwzględnij w niej lata nauki, nazwę uczelni i kierunku oraz uzyskany tytuł naukowy. Pamiętaj, aby wymienić jedynie ostatnio ukończoną szkołę, z wyjątkiem sytuacji, gdy ukończyłeś wcześniej technikum fizjoterapii. Choć obecnie studia są niezbędne do uprawiania tej profesji – w technikum możesz kształcić się na technika masażystę z elementami fizjoterapii. Taka informacja z pewnością będzie dobrze postrzegana przez pracodawcę.
Przykładowy opis wykształcenia:
2015 – 2020 AWF Poznań
Kierunek: Fizjoterapia
Uzyskany tytuł: magister
Czy w CV fizjoterapeuty ważne są kursy i szkolenia?
W zawód fizjoterapeuty wpisana jest konieczność uczestnictwa w różnorodnych kursach, szkoleniach, seminariach oraz wydarzeniach, które umożliwiają systematyczne poszerzanie wiedzy i umiejętności. Jeśli napiszesz o tym w swoim CV, pokażesz, że nie spoczywasz na laurach, a rozwój jest dla Ciebie kwestią priorytetową.
Jakie kursy można wpisać w CV fizjoterapeuty?
- Diagnostyka skolioz adiopatycznych z elementami specyficznej fizjoterapii;
- Manipulacje nerwowo-mięśniowe;
- Medyczny trening funkcjonalny;
- Kompleksowa diagnostyka i terapia uroginekologiczna;
- Leczenie problemów w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym;
- Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe;
- Staw skokowy i stopa – diagnostyka i terapia.
Warto podać również datę ukończenia kursu oraz pełną nazwę organizatora. Dzięki temu wypadniesz bardziej wiarygodnie i profesjonalnie.
CV fizjoterapeuty po angielsku
Być może planujesz rozwijać swoją karierę za granicą? W takim razie musisz wiedzieć, że CV po angielsku nieco różni się od polskojęzycznej wersji dokumentu.
- CV po angielsku nie powinno zawierać szczegółowych danych, jak płeć, stan cywilny, miejsce oraz data urodzenia, a przede wszystkim nie zamieszczaj w nim zdjęcia. Zachodni pracodawcy starają się w ten sposób uniknąć oskarżeń o dyskryminację.
- Choć podsumowanie zawodowe w Polsce jest jeszcze mało znane, to za granicą stanowi standard, bez którego Twoja kandydatura może nie zostać rozpatrzona. Koniecznie pamiętaj, aby zamieścić je w swoim CV.
- Nazwy centrów czy gabinetów fizjoterapeutycznych podawaj zawsze w ich oryginalnym brzmieniu. Jeśli chcesz zdobyć przychylność potencjalnego pracodawcy, możesz w nawiasie obok wyjaśnić w kilku zdaniach, czym zajmuje się dana instytucja i jaka jest jej pozycja na polskim rynku;
- Kolejnym standardem, który w Polsce jeszcze się nie upowszechnił, są referencje w CV. Możesz je zamieścić w formie krótkich opisów lub danych kontaktowych do poprzednich pracodawców.
- CV po angielsku nie zawiera klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Wyjątek stanowi sytuacja, w której aplikujesz do polskiej firmy, która wymaga anglojęzycznej wersji dokumentu – w takim wypadku przetłumacz aktualną klauzulę RODO i zamieść ją na samym końcu dokumentu.
Opis zainteresowań w CV fizjoterapeuty
Zainteresowania nie są najważniejszym elementem CV, jednak mimo wszystko warto, byś je uwzględnił w swoim życiorysie. Jeśli doświadczenie i umiejętności kandydatów są bardzo do siebie zbliżone, 1-2 zdania umieszczone na samym dole dokumentu mogą okazać się decydujące w uzyskaniu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Zainteresowania są mile widziane także wtedy, gdy dopiero rozpoczynasz swoją karierę zawodową, rekruter z pewnością zerknie na interesujące hobby. Co więcej, pracodawcy cenią osoby, dla których praca jest pasją. Zwykle są to lojalni i oddani pracownicy, bardziej zaangażowani w powierzone im zadania.
Przykład zainteresowań dla fizjoterapeuty
Od lat interesuję się zdrowym stylem życia oraz treningiem funkcjonalnym. W wolnych chwilach uczęszczam na siłownię, gdzie mogę rozwijać swoją pasję.
Sprawdź też, jak stworzyć CV dla innych zawodów medycznych:
CV lekarza
CV farmaceuty
CV ratownik medyczny
CV dla kosmetologa
List motywacyjny – fizjoterapeuta
Wiele osób uważa, że list motywacyjny to przeszłość i nikt go nie czyta – takie myślenie to błąd. List motywacyjny fizjoterapeuty może mieć duże znaczenie w procesie rekrutacyjnym, szczególnie gdy o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną decydują niuanse. To dobry sposób, aby pokazać pracodawcy, że naprawdę zależy Ci na tej pracy i szansa, na jeszcze lepsze zaprezentowanie swojej kandydatury.
Zanim przystąpisz do pisania listu motywacyjnego, skorzystaj z kilku przydatnych wskazówek:
- list motywacyjny powinien spełniać wymogi każdego formalnego pisma tj. zawierać dane kontaktowe nadawcy oraz adresata, miejscowość i datę, nagłówek, a także podstawowe zwroty grzecznościowe (np. Szanowni Państwo, Z poważaniem);
- list motywacyjny ma stanowić wartość dodaną Twojej aplikacji, dlatego nie przepisuj wszystkiego z CV. Postaraj się rozszerzyć w nim najważniejsze informacje oraz podać przykłady sytuacji, w których wykorzystałeś swoją wiedzę i umiejętności;
- list motywacyjny najlepiej dopasować do treści ogłoszenia. W ten sposób utwierdzisz pracodawcę, że nie wysyłasz tego samego dokumentu do każdej firmy, a jednocześnie spełniasz jego oczekiwania;
- mile widziane są szczegółowe informacje, dlatego w liście motywacyjnym postaraj się zawrzeć jak najwięcej konkretów i danych liczbowych;
- list motywacyjny powinien stanowić Twoją wizytówkę – opisz korzyści wynikające z zatrudnienia właśnie Ciebie, możesz też wskazać różne pomysły lub propozycje rozwiązania konkretnych problemów. Warto też krótko przedstawić swoje plany i cele zawodowe.
Ile wynosi przerwa w pracy? Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi
CV i list motywacyjny fizjoterapeuty – o czym jeszcze pamiętać?
Niezbędnym elementem CV, bez którego Twoja kandydatura nie zostanie rozpatrzona, jest aktualna klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Powinna znaleźć się na samym dole dokumentu, napisana mniejszą czcionką niż pozostała zawartość życiorysu. Treść aktualnej klauzuli RODO:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
CV fizjoterapeuty PDF czy DOC? Jeśli nurtuje Cię to pytanie, to musisz wiedzieć, że dokumenty aplikacyjne najlepiej wysyłać w formacie PDF. Dzięki temu masz pewność, że pracodawca otrzyma je w niezmienionej formie i żadna niepowołana osoba nie będzie mogła ich edytować. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności są decydującym elementem w procesie rekrutacji, jednak to ciekawy i czytelny dokument przyciągnie uwagę pracodawcy na samym początku i sprawi, że zechce zapoznać się z nim bliżej. Zadbaj więc o odpowiednie rozmieszczenie sekcji, stosuj punktory, używaj przejrzystej czcionki, pogrubień i stonowanej kolorystyki. Na biurko rekruterów codziennie trafiają dziesiątki podobnych życiorysów. Mozolne tworzenie dokumentu w jednym z edytorów tekstowych lub korzystanie z darmowego szablonu, może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, dlatego sprawdź, nasz kreator CV. Wybierz jeden z nowoczesnych wzorów, uzupełnij informacjami o sobie, a gotowy plik pobierz w formacie PDF. Oryginalne i zgodne z aktualnymi trendami Curriculum Vitae możesz wygenerować w kilka minut.
Skorzystaj z naszych porad i zwiększ swoje szanse na zatrudnienie. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu wymarzonej pracy jako fizjoterapeuta.
Przykładowe CV
Sprawdź inne przykładowe wzory CV
Dowiedz się więcej:
Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę
Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
Jak odpowiadać na pytania o mocne i słabe strony (wady i zalety)?
Obsługa komputera – jak opisać znajomość programów w CV?