Niełatwo dostać wymarzoną pracę. Często powtarza się następujący scenariusz: kandydat składa dopracowane CV i przekonujący list motywacyjny. Otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, na którą przybywa starannie ubrany. Uśmiecha się i grzecznie wita rekrutera. Zdaje się, że stanowisko ma już w garści. Jednak gdy usłyszy pierwsze pytanie, stres przejmuje nad nim kontrolę. Gorączkowo szuka odpowiedzi, lecz żadne słowa nie wydają się właściwe… Jak tego uniknąć? Wystarczy poznać najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej i przygotować spójne wypowiedzi wcześniej.
Blog - strona 4
Praca dla emeryta – gdzie szukać? Jak wygląda zatrudnienie emeryta?
Przejście na emeryturę wiele zmienia w życiu każdego człowieka. Nagle wypracowany przez lata porządek dnia i rutyna zawodowa zostają zachwiane. Wielu emerytów decyduje się wypełnić uczucie pustki rozglądając się za dodatkową pracą. Innych do znalezienia dodatkowego źródła dochodu zmusza sytuacja życiowa. Praca dla emeryta – gdzie szukać? Jak znaleźć? Ile można zarobić? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.
Trener personalny – ile zarabia trener personalny i jak nim zostać?
Zdrowy tryb życia zyskuje na popularności, a w ostatnim czasie trend ten wręcz zalewa media społecznościowe. Z pewnością niejednokrotnie widziałeś na Instagramie profile trenerów i trenerek personalnych. Również planujesz pójść tą drogą? Pamiętaj, że rzeczywistość nie zawsze wygląda tak, jak w sieci. Dlatego, zanim zdecydujesz się na karierę trenera personalnego, poznaj realia tego zawodu.
Jak napisać profesjonalne CV dla prawnika? CV i list motywacyjny do kancelarii
Szukasz pracy jako prawnik? Twoje CV może oceniać HR manager, partner zarządzający w kancelarii prawnej, prezes zarządu, dyrektor departamentu czy też konsultant w firmie doradztwa personalnego. Każda z tych osób spojrzy na Twoje dokumenty aplikacyjne w inny sposób, skupiając się na odmiennych elementach. Jedno jednak jest pewne – niezależnie od tego, w czyje ręce trafi Curriculum Vitae, ma pozostawić w pamięci odbiorcy pozytywne wrażenie na temat Twojej kandydatury. Nie wiesz, jak tego dokonać? W poniższym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pozwolą Ci stworzyć profesjonalne CV dla prawnika, które z pewnością zostanie zauważone.
Jak wygląda praca kelnera? Ile zarabia kelner? Wszystko, co musisz wiedzieć o tym zawodzie
Marzysz o dynamicznej pracy w otoczeniu pysznego jedzenia i uśmiechniętych ludzi? Kelner to zawód dla Ciebie! W tym artykule odkryjesz tajniki tego fachu, dowiesz się, ile zarabia kelner i sprawdzisz, czy kelnerowanie to praca dla Ciebie. Przygotuj się na dawkę informacji o obowiązkach kelnera, jego wynagrodzeniu i wszystkim, co powinieneś wiedzieć, zanim założysz fartuch i chwycisz tacę.
Groomer – kto to? Ile zarabia groomer? Gdzie odbyć kurs groomerski?
Choć ma niewiele wspólnego z weterynarzem – groomer zajmuje się pielęgnacją zwierząt. To stosunkowo nowy zawód idealny dla miłośników psów i kotów, którzy mają do nich odpowiednie podejście. Grooming cieszy się popularnością i staje się coraz bardziej dochodowym zajęciem. Ile zarabia psi fryzjer? Jak zostać groomerem? O tym w dalszej części artykułu.
Studia doktoranckie: Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o doktoracie?
Niewątpliwie zdecydowana większość studentów kończy swoją edukację na etapie licencjatu lub magistra, ale nie wszyscy – część decyduje się pójść jeszcze dalej, wybierając studia doktoranckie, by uzyskać tytuł doktora nauk. To prestiżowy krok, który otwiera drzwi do kariery akademickiej. Jednak czy wiesz, że ukończenie studiów trzeciego stopnia przydaje się nie tylko w hermetycznym świecie uczelni? Czym jest doktorat? Jak go zrobić? Jakie korzyści niesie ukończenie studiów doktoranckich? O tym jest nasz artykuł!
Jak napisać podanie o pracę?
Bardzo często zdarza nam się mylić podanie o pracę z listem motywacyjnym lub CV. Jest to karygodny błąd, ponieważ tego rodzaju dokument piszemy w całkowicie innych okolicznościach. Stąd też bierze się błędne mniemanie na temat tego, jak takie podanie napisać.
Jakie zainteresowania w CV – zainteresowania przykłady – lista zainteresowań
Wiele osób na etapie tworzenia CV, który później zostanie przesłany jako odpowiedź na ogłoszenie o pracę, zastanawia się, czy wpisać zainteresowania w CV. Z pozoru może wydawać się, że potencjalnego pracodawcy nie interesuje nasze hobby i nie ma sensu umieszczać tego rodzaju adnotacji. Tymczasem, jest to błędne podejście – właściwe opisanie naszych pasji pozwoli rekruterowi lepiej nas poznać. O tym, dlaczego wpisywanie swojego hobby w CV jest takie ważne, przeczytasz w dalszej części artykułu.
CSR co to? Na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu?
Coraz częściej firmy decydują się na podejmowanie działań dotyczących wpływu na środowisko, relacji z pracownikami oraz etyki biznesu, co pozwala im na budowanie pozytywnego wizerunku, a także lojalności wśród klientów. Właśnie w tym kontekście pojawia się pojęcie CSR – Corporate Social Responsibility, czyli podejście, w którym przedsiębiorstwa biorą odpowiedzialność za swoje działania i ich wpływ na otoczenie, a także podejmują aktywności na rzecz społeczności oraz pracowników.
Jak stworzyć profesjonalne CV dla elektryka?
Czym byłoby nasze codzienne życie bez prądu? Elektrycy mają dzisiaj ręce pełne roboty, jeśli tylko posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Wydaje Ci się, że Twoja praca to przede wszystkim technika i wiedza praktyczna, a umiejętności mówią same za siebie? Trudno się z tym nie zgodzić, jednak bez odpowiednio przygotowanego CV elektryka, nie znajdziesz zatrudnienia. To podstawowy dokument aplikacyjny, który odpowiada za pierwszy kontakt z pracodawcą. Zadbaj o to, by zaprezentować swoją kandydaturę w najlepszym świetle. Co koniecznie musi zawierać CV dla elektryka i jak powinno wyglądać? Przydatne wskazówki znajdziesz w naszym artykule.
Jak napisać CV do pracy i dopasować je do konkretnej oferty?
Dobrze napisane CV to jeden z podstawowych warunków otrzymania zatrudnienia. Jest ono pierwszym dokumentem, z którym zapoznaje się potencjalny pracodawca, dlatego dopasowanie go do konkretnej oferty pracy znacząco zwiększa Twoje szanse w procesie rekrutacji. Oczywiście, nie warto umieszczać w nim fałszywych informacji, aby zostać zauważonym. W sytuacji, gdy nie posiadasz odpowiednich kompetencji, po prostu nie aplikuj na dane stanowisko. Jeśli spełniasz stawiane wymagania – udowodnij, że jesteś idealnym kandydatem. Sprawdź, jak to zrobić.
Praca po 50-tce i 60-tce: Najlepsze branże i zawody dla dojrzałych profesjonalistów
Ukończyłeś 50 lub 60 lat i zastanawiasz się, co dalej z Twoją karierą? Nie jesteś sam! Coraz więcej osób w tym wieku decyduje się na kontynuację pracy lub zmianę profesji. Dobra wiadomość jest taka, że rynek pracy oferuje wiele możliwości dla doświadczonych i wykwalifikowanych osób. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze branże i zawody dla dojrzałych profesjonalistów. Omówimy również kilka wskazówek, jak skutecznie szukać zatrudnienia w tym wieku. Praca po 50-tce i 60-tce – dowiedz się więcej!
CV dla fryzjera – jak stworzyć CV i list motywacyjny fryzjera?
Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz bardziej dbają o wygląd zewnętrzny. Właśnie dlatego swój wizerunek powierzają profesjonalistom, posiadającym odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Dodatkowo korzystanie z dostępnych usług pozwala zaoszczędzić cenny czas. I choć można odnieść wrażenie, że salony fryzjerskie znajdują się na każdym rogu, to zapotrzebowanie na specjalistów w branży wciąż rośnie. Jeśli chcesz zaprezentować się jako mistrz tego zawodu oraz wyróżnić się na tle innych, potrzebujesz profesjonalnego CV dla fryzjerki/fryzjera oraz merytorycznego listu motywacyjnego. Z naszą pomocą zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie. Jedyne co musisz zrobić, to skorzystać z naszych porad.
CV i list motywacyjny dla pracownika fizycznego – jak zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy?
Tworząc CV jako pracownik fizyczny często nie przykładamy wagi do tego, jak ten dokument wygląda. Zazwyczaj nawet nie przyjdzie nam do głowy, aby napisać list motywacyjny. Jest to ogromny błąd, który może skutecznie pogrzebać nasze szanse na znalezienie pracy. Profesjonalny wzór CV jest kluczem do zainteresowania pracodawcy, nie ma w tej kwestii żadnych wyjątków. Dotyczy to również pracowników fizycznych.
Jak wygląda praca w HR?
Co to HR? Praca w HR na czym polega? Co oznacza skrót HR? Zadajesz sobie te pytania i cały czas szukasz satysfakcjonującej odpowiedzi? Chciałbyś zatrudnić się w tej branży, ale nie wiesz do końca co robi pracownik HR? Przeczytaj ten artykuł, a wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane!
Merchandising – czym zajmuje się merchandiser / visual merchandiser?
Słyszałeś kiedyś o takim zawodzie jak merchandiser lub visual merchandiser? A może nie miałeś jeszcze okazji, ale jesteś ciekawy, co mogą oznaczać? Jeśli chcesz się dowiedzieć – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!
Studia podyplomowe. Ile trwają, cena?
Dlaczego warto iść na studia podyplomowe? Bo świat pędzi jak szalony, a my musimy za nim nadążyć! Rynek pracy wymaga coraz więcej od pracowników, a studia podyplomowe to idealny sposób, żeby zdobyć kwalifikacje, które otworzą Ci drzwi do lepszej przyszłości. Oprócz tego to świetna okazja do poznania nowych ludzi, poszerzenia horyzontów i po prostu zrobienia czegoś fajnego dla siebie. Dowiedz się więcej o studiach podyplomowych z naszego artykułu!
Jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Ile zarabia agent ubezpieczeniowy?
Wiele osób chcąc zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich najbliższych na okoliczność choroby, wypadku lub śmierci korzysta ze wsparcia agenta ubezpieczeniowego. Jak zacząć zarabiać w tym zawodzie? Praca agenta ubezpieczeniowego jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają problemów z nawiązywaniem kontaktów i posiadają wysokie umiejętności negocjacyjne. Jak zostać agentem ubezpieczeniowym? Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Praktyczne porady znajdziesz w dalszej części artykułu.
Wykształcenie wyższe – czy licencjat to wykształcenie wyższe?
Wykształcenie określa zasób wiedzy opanowany na kolejnych stopniach edukacji. Wyższe wykształcenie zdobywa się w toku edukacji akademickiej (na uniwersytecie, politechnice lub innych ośrodkach szkolnictwa wyższego), która prowadzi do uzyskania konkretnego stopnia naukowego. Studia pierwszego stopnia trwają zwykle 3 lata, a drugiego stopnia – 2 lata. Studia nie są już tylko dla wybranych, a ich masowość pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia codziennego. Kwestia wykształcenia wyższego nie jest dla Ciebie do końca zrozumiała? Wyjaśniamy!