Wzory CV – Wybierz profesjonalny Wzór CV
Wzory CV
Nie wiesz, jaki wzór CV do pracy wybrać? Mamy dla Ciebie propozycje dopasowane dla wielu stanowisk oraz podpowiedzi, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny dokument. Sprawdź przygotowane przez nas przykładowe CV i gotowe wzory do wypełnienia. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces generowania dokumentu, który zainteresuje pracodawcę i sprawi, że otrzymasz więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Wybierz CV pasujące do twojego zawodu lub preferencji. Poniżej znajdziesz sprawdzone profesjonalne wzory CV w 2024 roku
Klasyczne wzory CV
Gotowe CV
Wzór CV fryzjerki
Gotowe CV
Wzór CV kierowcy
Gotowe CV
Wzór CV pielęgniarki
Nowoczesne wzory CV
Zobacz przykłady grafika
Zobacz przykłady CV kierowcy
Zobacz przykłady CV dietetyka
Profesjonalne wzory CV
Standardowe wzory CV
Puste CV
Wzór CV handlowca
Puste CV
Wzór CV nauczyciela
Puste CV
Wzór CV dyrektora
Uniwersalne wzory CV
Kreatywne wzory CV
CV wzór dla kucharza
CV wzór dla grafika
CV wzór dla managera
Młodzieżowe wzory CV
Wyróżniające wzory CV
Dobre CV
Wzór CV dla fryzjerki
Dobre CV
Wzór CV dla studentki
Dobre CV
Wzór CV dla managera
Podstawowe wzory CV
Wzór CV handlowca
Wzór CV agenta nieruchomości
Wzór CV nauczyciela
CV wzór – spis treści:
- Jak napisać CV do pracy (gotowy wzór CV)?
- CV 2022 wzór – wskazówki, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny dokument
- Profesjonalne CV jak napisać – wzór:
- Jakie dane osobowe zawrzeć w CV 2022?
- Co to jest podsumowanie zawodowe i dlaczego szablon CV powinien je zawierać?
- CV wzór – jak opisać doświadczenie zawodowe?
- Szablony CV – przykłady umiejętności
- Wykształcenie jak opisać? CV wzór:
- Życiorys zawodowy – czy pisać o zainteresowaniach w CV?
- Klauzula CV – wymóg formalny w każdym wzorze CV
- Zobacz nasze najpopularniejsze wzory CV!
- Recepcjonistka – wzór CV przykład
- CV przykład – jak napisać CV fotografa?
- Dobrego fotografa wyróżnia:
- Wzory CV – CV fotografa zacznij od podsumowania zawodowego
- CV wzór – jak opisać doświadczenie fotografa?
- Wzór CV fotografa – Sekcja umiejętności, pokaż swoje portfolio
- Czy opisywać zainteresowania? – Profesjonalne CV fotografa
- Przykładowy wzór CV – fotograf:
- Duży wybór wzorów CV dla fotografa – sprawdź!
- CV wzory – jak napisać CV fryzjerki?
- CV do pracy – gotowy wzór CV dla managera
- CV wzór – logistyk
- Wzór CV – jak napisać podsumowanie zawodowe dla logistyka?
- CV wzór – podsumowanie zawodowe, przykład dla logistyka:
- Opis doświadczenia zawodowego, czyli jak podkreślić swoje kompetencje – CV wzór:
- Umiejętności logistyka, które warto uwzględnić we wzorze CV
- Wzór CV – sekcja wykształcenie
- Gotowy wzór CV – logistyk
- Profesjonalne szablony CV logistyka
- Wzór dla absolwenta bez doświadczenia zawodowego
- Kreator CV – wybierz szablon, aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną
Znajdź interesujący Cię wzór CV:
Zobacz wzór CV i wybierz odpowiedni dla siebie!
Jak napisać CV do pracy (gotowy wzór CV)?
Curriculum Vitae jest najważniejszym dokumentem aplikacyjnym, odpowiadającym za Twój pierwszy “kontakt” z pracodawcą. To on najczęściej decyduje o dalszym przebiegu rekrutacji, dlatego warto wypełnić go kluczowymi informacjami i wybrać wzór CV, który od razu przyciągnie uwagę rekrutera.
Chcesz wyróżnić się na tle innych? Nudne, czarno-białe i standardowe CV nie robi już na nikim wrażenia. Wygląd CV powinien być nowoczesny, a jednocześnie dopasowany do Twojej branży i stanowiska, o które się ubiegasz. W naszym kreatorze znajdziesz przykładowe wzory CV, stworzone zgodnie z najnowszymi trendami, a jednocześnie odpowiadające wymaganiom rekrutacyjnym. Wystarczy, że wybierzesz jeden z dostępnych szablonów, uzupełnisz go informacjami o sobie i pobierzesz gotowy dokument w formacie PDF. Wybrany schemat CV możesz dostosować do swoich preferencji – sam decydujesz o kolorach, rodzajach czcionek i sekcjach, które mają się w nim znaleźć.
Nasz kreator CV jest intuicyjny i szybki w obsłudze. Wystarczy tylko kilka minut, aby wygenerować szablon CV, który stanie się przepustką do rozwoju Twojej kariery zawodowej. Z naszego artykułu dowiesz się, jak dopasować CV do konkretnej oferty pracy i które cechy cenione są przez pracodawców na poszczególnych stanowiskach.
CV 2022 wzór – wskazówki, które pomogą Ci stworzyć profesjonalny dokument
Jeśli chcesz zdobyć zatrudnienie, Twoje przykładowe CV musi być profesjonalne. Zadbaj o to, aby nie zabrakło w nim niezbędnych sekcji, a wszystkie rubryki były odpowiednio rozmieszczone. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że Curriculum Vitae ma wpływ na Twoją przyszłość, ponieważ w znacznym stopniu decyduje o tym czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie. Poświęć nieco więcej uwagi na jego przygotowanie. Wystarczy, że krok po kroku zaplanujesz, co powinno się w nim znaleźć – resztą zajmie się nasz Kreator CV.
Po wyborze jednego z wielu nowoczesnych wzorów CV musisz tylko wypełnić puste pola informacjami o sobie. Dzięki podpowiedziom obok każdej z rubryk będziesz dokładnie wiedział, co należy wpisać. Stworzony przez specjalistów generator CV online zawiera także miejsce na zdjęcie, które możesz dowolnie przycinać oraz aktualną klauzulę RODO.
Istnieje również możliwość dowolnej edycji dokumentu np. poprzez zmianę liczby sekcji, kolorystyki lub czcionki. Możesz też wymienić szablon CV na inny, nawet w trakcie tworzenia dokumentu lub wybrać jeden z dostępnych języków: polski, angielski, hiszpański, duński, niemiecki, niderlandzki, norweski oraz szwedzki.
Dowiedz się: Jak napisać CV po angielsku?
Do gotowego CV warto dołączyć list motywacyjny. Okazuje się, że nawet jeśli pracodawca nie wymaga go w ogłoszeniu, to zwiększa Twoje szanse na pozytywny wynik rekrutacji. List motywacyjny pozwala zaprezentować praktyczne wykorzystanie posiadanych przez Ciebie umiejętności i przede wszystkim pokazuje, że zależy Ci na danym stanowisku. Podobnie jak wzory CV, list motywacyjny powinien być zwięzły oraz nasycony kluczowymi informacjami. I co najważniejsze – dopasowany do oferty pracy.
Wygląd CV – o czym pamiętać?
Zwróć uwagę, że czarno-białe, standardowe CV tworzone w MS Word już dawno odeszły w zapomnienie. Możesz skorzystać ze skomplikowanych programów graficznych żeby stworzyć kreatywne CV lub wybrać nasz prosty w obsłudze kreator CV. Przygotowaliśmy wzory CV zgodne z najnowszymi trendami. U nas znajdziesz szeroki wybór wzorów CV – możesz wybrać:
Jeśli chcesz dokonać odpowiedniego wyboru, kieruj się rodzajem stanowiska i specyfiką firmy, w której chcesz pracować. Zupełnie inne CV sprawdzi się do pracy biurowej, inny szablon CV wybierze specjalista ds. marketingu, a na inne wzory CV zdecyduje się prawnik. Dopasowany wzór CV pozwoli Ci wyeksponować te informacje, które są ważne z punktu widzenia Twojego potencjalnego pracodawcy oraz kompetencje istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
Przykładowe Curriculum Vitae i list motywacyjny – jak napisać CV:
Nie popełniaj typowych błędów w CV – skorzystaj z naszych porad:
- Dokumenty aplikacyjne rozbudowane na wiele stron? Możesz być pewien, że nie zostaną przeczytane w całości przez rekrutera. Pracodawcy cenią konkretne informacje, dzięki którym odnoszą wrażenie, że idealnie wpisujesz się w ich wymagania.
- Klauzula RODO to wymóg formalny, który musi znaleźć się zarówno w CV jak i w liście motywacyjnym. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych może wykluczyć Cię z procesu rekrutacji.
- Zadbaj o czytelność poprzez stosowanie punktorów, myślników, podkreśleń i pogrubień. Zbite bloki tekstu nie zachęcą odbiorcy do czytania. Znacznie lepiej sprawdzi się wyróżnienie kluczowych informacji.
- Urozmaicenia są ciekawe, ale nie warto z nimi przesadzać. Zbyt krzykliwe kolory będą wyglądały tandetnie, podobnie jak różne rodzaje czcionek. Dlatego czasem warto postawić na prosty szablon CV niż przekombinować – szukaj wzorów CV dopasowanych do charakteru swojej branży.
- Profesjonalne dokumenty aplikacyjne wysyła się najczęściej w PDFie. To uniwersalny format, który pozwala przesyłać i otwierać dokumenty w niezmienionej formie. W ten sposób zyskujesz pewność, że treść nie przesunie się i że nikt nie wprowadzi żadnych zmian w przesłanych plikach.
- Najczęściej stosowaną metodą aplikacji jest wysłanie maila z załączonym CV i listem motywacyjnym. Nadaj swojej wiadomości prosty, jednoznaczny tytuł, a w treści wiadomości spróbuj krótko zachęcić do zapoznania się z Twoją kandydaturą.
- Dokumenty aplikacyjne powinny być utrzymane w formalnym tonie. Potencjalny pracodawca z pewnością zwróci na to uwagę.
- List motywacyjny jest pismem formalnym, dlatego zadbaj o odpowiednią strukturę i niezbędne elementy (miejscowość i data, dane kontaktowe nadawcy i odbiorcy, zwroty grzecznościowe).
Postaw na praktyczne, a jednocześnie profesjonalne rozwiązanie! Gotowe wzory CV pomogą Ci wygenerować CV online, które zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie. Zapewnij sobie przewagę nad konkurentami w łatwy sposób. Skorzystaj z naszych poradników, w których znajdziesz mnóstwo cennej wiedzy na temat rekrutacji i sposobów poszukiwania pracy. Odpowiednie przygotowanie i profesjonalne dokumenty rekrutacyjne to gwarancja sukcesu. Przekonaj się sam!
Ciekawe CV to sprawdzone porady ekspertów, dowiedz się więcej
- Praca na pół etatu – jak wygląda zatrudnienie na pół etatu?
- Urlop wypoczynkowy – Jak obliczyć urlop wypoczynkowy?
- Urlop macierzyński 2024 – ile trwa urlop macierzyński?
- Przerwa w pracy – ile przerwy przysługuje pracownikowi?
- Jakie studia wybrać? Najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
- Najniższa krajowa 2024 – ile wynosi minimalne wynagrodzenie?
- Jak napisać wypowiedzenie z pracy? Wzór wypowiedzenia umowy o pracę
- Programista – jak zostać programistą i co robi programista?
- Praca dla nieletnich – Zobacz 11 przykładów prac dla nieletnich
Profesjonalne CV jak napisać – wzór:
Każde profesjonalne CV musi zawierać wymagane przez rekruterów sekcje, które pozwolą im ocenić, czy nadajesz się na dane stanowisko. Pamiętaj o dopasowaniu dokumentu do oferty pracy- to najlepszy sposób, aby pokazać, że spełniasz wymagania i jesteś idealnym kandydatem.
Jakie dane osobowe zawrzeć w CV 2022?
W każdym CV do pracy muszą znaleźć się dane personalne kandydata, czyli:
- imię i nazwisko;
- numer telefonu;
- adres mailowy.
Bardziej szczegółowe dane personalne – pesel, stan cywilny czy dokładny adres zamieszkania – są zbędne. Zwróć uwagę na poprawność wpisanych danych, ponieważ w tym przypadku nawet najmniejszy błąd może uniemożliwić pracodawcy skontaktowanie się z Tobą, gdy zechce zaprosić Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Zadbaj także o poprawny adres mailowy, unikaj zdrobnień i pseudonimów, najlepiej jeśli będzie to Twoje imię i nazwisko np. aleksandra.kochanska@gmail.com.
Równie ważnym elementem jest zdjęcie w CV. Postaraj się o to, aby było profesjonalne. Selfie czy fotografie słabej jakości nie będą dobrze postrzegane. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę profesjonalne CV – udaj się na sesję biznesową do specjalisty. Taka fotografia nada całości innego wymiaru.
Co to jest podsumowanie zawodowe i dlaczego szablon CV powinien je zawierać?
Podsumowanie zawodowe (inaczej cel zawodowy) to krótki opis najważniejszych cech kandydata, który ma zachęcić pracodawcę do zapoznania się z dalszą częścią dokumentu. Życiorys zawodowy powinien zawierać:
- informacje na temat tego kim jesteś, jakie posiadasz wykształcenie i jakie jest Twoje doświadczenie zawodowe;
- kluczowe umiejętności i kompetencje, które wykorzystasz w przyszłej pracy;
- osiągnięcia i sukcesy;
- plany oraz cele zawodowe.
Podsumowanie zawodowe nie powinno być dłuższe niż cztery lub pięć treściwych zdań, w których przekonasz potencjalne
go pracodawcę do siebie. W zależności od wybranego wzoru CV umieść je pod danymi osobowymi lub obok nich. Odpowiednio przygotowany cel zawodowy może mieć duży wpływ na Twój sukces w procesie rekrutacji. Pokaż pracodawcy, że zależy Ci na tej pracy!
CV wzór – jak opisać doświadczenie zawodowe?
Doświadczenie zawodowe to sekcja, na którą każdy pracodawca z pewnością zwróci uwagę, gdy sięgnie po Twój gotowy wzór CV. Pamiętaj, aby poszczególne miejsca pracy umieszczać w kolejności odwrotnej chronologii, czyli od najnowszego do najstarszego, uwzględniając nazwę firmy, w której byłeś zatrudniony oraz miesiąc i rok rozpoczęcia i zakończenia pracy.
Każde stanowisko powinno zostać przez Ciebie opisane, czyli. musi zawierać zakres obowiązków, które wykonywałeś, np. tworzyłem kreacje wizualne na potrzeby komunikacji online lub projektowałem grafiki z wykorzystaniem pakietu Adobe. Jak widzisz warto stworzyć szczegółowy opis, ponieważ pracodawcy lubią konkrety. Idealny kandydat unika zbyt ogólnych sformułowań, których każdy może użyć w swoim CV. Skup się na najważniejszych informacjach.
Pod opisem stanowiska warto wspomnieć też o swoich osiągnięciach. Jeśli je posiadasz, koniecznie je tu zawrzyj. W CV i na rynku pracy nie ma miejsca na skromność, życiorys zawodowy ma pomóc Ci zrobić dobre wrażenie na rekruterach i pracodawcy – warto odpowiednio się zaprezentować i wyróżnić na tle innych.
Sprawdź: Profesjonalne szablony CV!
Szablony CV – przykłady umiejętności
Umiejętności to kolejna sekcja, którą profesjonalny wzór CV musi zawierać. W tym przypadku również sprawdzają się konkrety, dlatego posługuj się dokładnymi liczbami i specjalistycznymi nazwami oraz słownictwem. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na kompetencje miękkie pracownika. Idealny kandydat powinien posiadać umiejętność pracy w zespole, pracy pod presją czasu czy samodzielne podejmowanie decyzji. Właśnie dlatego najlepiej wprowadzić podział na umiejętności twarde i miękkie, by podkreślić wszystkie swoje atuty.
Kluczowe umiejętności twarde w CV kelnerki:
- znajomość standardów obsługi klienta;
- obsługa kasy fiskalnej i wystawianie rachunków;
- profesjonalne prezentowanie oferty;
- umiejętność zarządzania rezerwacją stolików;
- kontrola stanu zaopatrzenia.
Kluczowe umiejętności miękkie w CV kelnerki:
- wielozadaniowość;
- komunikatywność i łatwość nawiązywania relacji;
- wysoka kultura osobista;
- dobra organizacja miejsca pracy.
Wykształcenie jak opisać? CV wzór:
Choć na dzisiejszym rynku pracy najbardziej cenione jest doświadczenie i kluczowe umiejętności, to w swoim CV musisz opisać swoje wykształcenie. Nie musisz rozbudowywać tej rubryki – wystarczy, jeśli podasz lata nauki, nazwę szkoły/uczelni, profil lub kierunek oraz uzyskany tytuł. Uwzględnij jedynie ostatnio ukończoną przez siebie szkołę, chyba że poprzednie etapy edukacji są w wyraźny sposób powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.
Życiorys zawodowy – czy pisać o zainteresowaniach w CV?
Wiele osób uważa, że zainteresowania są zbędnym elementem CV. Okazuje się, że nic bardziej mylnego – ciekawe hobby może być świetnym punktem wyjścia na rozmowie kwalifikacyjnej. Poza tym pracodawcy coraz częściej dbają o dobrą atmosferę w miejscu pracy i chcą współpracować z interesującymi, aktywnymi ludźmi. Możliwe, że Twoje zainteresowania są ściśle powiązane z branżą, w której pracujesz – zaznaczenie tego w CV jest wskazane. Osoby, dla których praca jest pasją, postrzegane są często jako bardziej zaangażowane i skupione na swoich obowiązkach.
Klauzula CV – wymóg formalny w każdym wzorze CV
Zadbaj o to, aby na końcu Twojego CV znalazła się aktualna klauzula RODO ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Klauzula jest jednym z wymogów formalnych, bez którego CV prawdopodobnie nie zostanie uwzględnione w procesie rekrutacji, dlatego koniecznie o niej pamiętaj.
Aktualna Klauzula RODO:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Wybierając nasz Kreator CV masz pewność, że nie zapomnisz o istotnej kwestii. Generator zawiera aktualną klauzulę, które zostaje dodana automatycznie do wybranego szablonu.
Poszerz swoją wiedzę i zdobądź wymarzoną pracę!
- Staż z urzędu pracy – jak wygląda staż?
- List motywacyjny bez doświadczenia zawodowego
- Państwowa Straż Pożarna – jak zostać strażakiem?
- Praca na statku – jak zostać marynarzem?
- Karta MultiSport – co to jest karta MultiSport i jak ją zdobyć?
- Podanie do policji – jak napisać CV i list motywacyjny do policji?
- Freelancer – kim jest freelancer i jak zacząć?
- Urlop ojcowski 2021 – ile trwa urlop ojcowski?
Zobacz nasze najpopularniejsze wzory CV!
Recepcjonistka – wzór CV przykład
Wyobraź sobie, że jesteś managerem hotelu i szukasz osoby na stanowisko recepcjonistki. Co według Ciebie jest istotne na tym stanowisku i jakie kompetencje powinna posiadać idealna kandydatka? Recepcjonistka dba o pierwsze wrażenie gości i pozytywny wizerunek firmy, dlatego na tym stanowisku niezwykle ważne są kompetencje miękkie takie jak:
CV Recepcjonistka – Umiejętności
- łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
- komunikatywność,
- wysoki poziom kultury osobistej,
- samodzielność i odpowiedzialność,
- dobra organizacja pracy,
- umiejętność pracy pod presją czasu.
Nie można również zapomnieć o specjalistycznych umiejętnościach niezbędnych na tym stanowisku, czyli: znajomości:
- Google Docs,
- programów pocztowych,
- urządzeń biurowych
- oraz języków obcych.
Wzór CV Recepcjonistka – Przykładowy cel zawodowy
Zanim jednak przejdziesz do sekcji umiejętności, pamiętaj, aby stworzyć wspomniany wcześniej, chwytliwy cel zawodowy, dzięki któremu wzbudzisz zainteresowanie pracodawcy. Może ono brzmieć następująco:
Od ponad 2 lat pracuję na stanowisku recepcjonistki w hotelu Mercure w Poznaniu. Jestem osobą kompetentną i samodzielną, która doskonale radzi sobie w sytuacjach stresowych. Biegle porozumiewam się w języku angielskim, co pozwala mi na profesjonalną obsługę zagranicznych gości. Obecnie szukam nowych możliwości rozwoju, dlatego aplikuję na Państwa ofertę.
Jakie obowiązki recepcjonistki w CV zwrócą uwagę pracodawcy?
Wielu kandydatów, którzy tworzą swoje CV, kopiuje gotowe wzory CV z internetu. To duży błąd! Taki życiorys zawodowy nigdy nie będzie skuteczny, ponieważ nie przyciągnie uwagi pracodawcy. Zadbaj o to, aby szablon CV był spersonalizowany i jak najlepiej odzwierciedlał posiadane przez Ciebie predyspozycje. Chcesz ułatwić sobie to zadanie? Wybierz nasz Kreator CV! I sprawdź, o może być ważne dla osoby poszukującej recepcjonistki? Idealna kandydatka powinna:
- obsługiwać gości hotelowych z zachowaniem najwyższych standardów;
- prowadzić bieżącą ewidencję pokoi;
- udzielać gościom informacji, przyjmować rezerwacje i reagować na bieżące potrzeby;
- przyjmować płatności gotówkowe i bezgotówkowe oraz wystawiać faktury;
- sporządzać raporty.
Chcesz jeszcze bardziej się wyróżnić na rynku pracy? Wybierz swoje najbardziej spektakularne osiągnięcia np. 100% pozytywnych opinii w ankiecie badającej poziom satysfakcji gości hotelowych. Liczby i procenty zawsze rzucają się w oczy i podnoszą wiarygodność kandydata. Jeśli to możliwe, odnieś się do każdego punktu zawartego w ogłoszeniu o pracę, to da Ci pewność, że trafiłeś w oczekiwania pracodawcy.
Przykładowe CV recepcjonistki – co może zawierać?
Wzór CV recepcjonistki – Przykładowe podsumowanie zawodowe:
Jestem studentką zarządzania i administracji na UAM w Poznaniu, Od 3 lat pracuję jako recepcjonistka w Hotelu Vivaldi w Poznaniu. Jestem osobą opanowaną, co pozwala mi szybko działać w sytuacjach stresowych. Biegle posługuję się językiem angielskim. Szukam nowych możliwości rozwoju, dlatego aplikuję do państwa hotelu.
Wzór CV recepcjonistki – Przykładowe doświadczenie:
06.2018 – 06.2021 – Hotel Vivaldi
Recepcjonistka
Zakres obowiązków:
- profesjonalna obsługa gości hotelowych;
- prowadzenie bieżącej ewidencji pokoi;
- informowanie gości o lokalnych atrakcjach;
- sporządzanie raportów.
Wzory CV recepcjonistki – Przykładowe umiejętności:
- znajomość pakietu MS Office;
- znajomość systemu ReHot 2;
- wysoki poziom kultury osobistej;
- łatwość w nawiązywaniu kontaktów.
Wzory CV recepcjonistki – Wykształcenie:
10.2015 – 09.2018 Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii
Obsługa ruchu turystycznego, licencjat
Zobacz profesjonalne szablony CV dla recepcjonistki!
CV przykład – jak napisać CV fotografa?
Chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć pracę fotografa? Potrzebujesz sprawdzonych porad w zakresie tworzenia dokumentów aplikacyjnych? Zanim zaczniesz przygotowywać swój życiorys zawodowy, zastanów się, czego może oczekiwać pracodawca od osoby na takim stanowisku? Które kompetencje będą dla niego ważne i w jaki sposób można zaprezentować swoje umiejętności?
Dobrego fotografa wyróżnia:
- kreatywność,
- wysokie poczucie estetyki,
- znajomość programów do obróbki zdjęć,
- umiejętność przygotowania tła i oświetlenia,
- znajomość różnych rodzajów fotografii.
Czego będziesz potrzebował, aby rozwijać swoją karierę w tym zawodzie? Przydatne będą profesjonalne szablony CV, list motywacyjny i rozbudowane portfolio.
Wzory CV – CV fotografa zacznij od podsumowania zawodowego
Pamiętaj, że wzór CV bez podsumowania zawodowego jest mniej atrakcyjne. Bez niego (w momencie zobaczenia Twojego życiorysu po raz pierwszy) pracodawca nie będzie w stanie dowiedzieć się kim jesteś i co potrafisz oraz nie zauważy, że posiadasz kompetencje, których oczekuje. Im mniej ważnych i czytelnych informacji w aplikacji, tym mniejsze szanse, że zostaniesz zauważony na tle innych zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.
Wybrałeś nowoczesny wzór CV 2022? Świetna decyzja, teraz czas pokazać pracodawcy:
- Kim jesteś i jakie masz doświadczenie jako fotograf? Jestem kreatywnym fotografem z 3-letnim doświadczeniem w fotografii produktowej;
- Jakie są Twoje osiągnięcia i umiejętności? Ukończyłem liczne kursy, dzięki którym potrafię ustawiać kompozycje oraz przygotowywać tło wraz z oświetleniem. Biegle posługuję się językiem angielskim.
- Gdzie chcesz znaleźć pracę? Aplikuję do Państwa firmy, ponieważ szukam pracy, która umożliwi mi zdobywanie nowych umiejętności w dziedzinie fotografii.
Taki treściwy początek zostanie od razu zauważony. Teraz czas zadbać o pozostałe sekcje, które warto rozbudować.
CV wzór – jak opisać doświadczenie fotografa?
W sekcji “doświadczenie zawodowe” poza opisem firmy i lat pracy, znajduje się także streszczenie wykonywanych przez Ciebie obowiązków. Nie kopiuj gotowych schematów z internetu- postaw na indywidualne kompetencje, posługując się konkretami. Wykonywanie zdjęć lepiej zastąpić posługiwaniem się wieloma lampami na różnych planach zdjęciowych. Doświadczenie powinno zostać dopasowane do oferty pracy, dlatego jako pierwsze wypisz te obowiązki, które zawarto w wymaganiach na stanowisko, o które się starasz.
Nie bój się pisać o swoich sukcesach. Doświadczenie warto podzielić na dwie części: zakres obowiązków oraz szczególne osiągnięcia. W ten sposób Twój szablon CV stanie się ciekawszy i zyskasz przychylność rekruterów. Wiesz co to layouty, identyfikacje wizualne, znaki graficzne i fotografie produktowe 3D? Specjalistyczne informacje zawsze są mile widziane.
Wzór CV fotografa – Sekcja umiejętności, pokaż swoje portfolio
W rubryce “umiejętności” zawarłeś dobrą organizację miejsca pracy i samodzielność? Nie da się ukryć, że każdy może wpisać podobne sformułowania. W profesji fotografa niezbędne jest dobre portfolio, czyli zbiór Twoich prac. Możesz umieścić je w CV za pomocą linków prowadzących do Twojej strony internetowej, bloga, mediów społecznościowych lub konkretnych projektów. To najlepsze potwierdzenie posiadanych przez kandydata umiejętności i kompetencji. Dzięki portfolio pracodawca będzie mógł lepiej Cię poznać i ocenić, co nowego możesz zaoferować firmie.
Czy opisywać zainteresowania? – Profesjonalne CV fotografa
Fotografią pasjonujesz się od zawsze, a praca w tej branży jest spełnieniem Twoich marzeń? Zaznacz to w rubryce “zainteresowania” w swoim CV. Stworzysz wrażenie bardziej kompetentnej i zaangażowanej osoby. Być może to właśnie taki szczegół zadecyduje o Twoim zatrudnieniu.
Wspomnieliśmy też o liście motywacyjnym – powinien pokazywać Twoją kreatywność i profesjonalizm. Nie kopiuj zawartości CV, spróbuj pokazać, jak w swojej codziennej pracy wykorzystujesz umiejętności w nim zawarte. Więcej informacji na temat tworzenia listu motywacyjnego znajdziesz w naszym artykule: Jak napisać list motywacyjny – sprawdzone sposoby na idealne przedstawienie swojej kandydatury.
Przykładowy wzór CV – fotograf:
Podsumowanie zawodowe:
Jestem fotografem z ponad 5-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w fotografii ślubnej, modowej i produktowej. Biegle posługuję się językiem angielskim, co umożliwia mi podejmować efektywne współprace z zagranicznymi kontrahentami. Poszukuję pracy, która umożliwi mi dalszy rozwój w tej branży.
Doświadczenie:
01.2016 – 09.2021 – Price group
Fotograf/ Grafik
Zakres obowiązków:
- wykonywanie i edytowanie zdjęć produktowych;
- aranżowanie sesji zdjęciowych na modelach;
- selekcja fotografii i poddawanie ich retuszowi;
- wykonywanie grafik na potrzeby marketingu internetowego;
- tworzenie materiałów promocyjnych.
Umiejętności:
- wykonywanie zdjęć w plenerze i w studiu;
- fotografia modowa;
- wysokie poczucie estetyki;
- znajomość marketingu internetowego;
- znajomość programu Adobe Photoshop.
Wykształcenie:
10.2009 – 09.2016 – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Magister, Fotografia
Duży wybór wzorów CV dla fotografa – sprawdź!
CV wzory – jak napisać CV fryzjerki?
Czy można stworzyć doskonałe CV o pracę dla fryzjerki? Niezależnie od branży idealny wzorzec CV oznacza dopasowanie go do oczekiwań potencjalnego pracodawcy. Sprawdź, jakie wymagania znajdują się w ofercie pracy i jako pierwsze wymień te kompetencje, które wpisują się w opisane kryteria. Z pewnością przydatne będzie doświadczenie w zakresie:
- modelowania fryzur;
- przeprowadzania zabiegów odbudowy struktury włosów;
- przeprowadzania koloryzacji;
- układania fryzur okolicznościowych;
- przedłużania i zagęszczania włosów;
- wykonywania strzyżeń.
Zakres obowiązków we wzorze CV warto opisywać w sposób konkretny oraz możliwie zwięzły i treściwy. Najlepiej, gdyby poszczególne zadania nie zajmowały więcej niż jedną linijkę tekstu. W ten sposób stworzysz czytelny i przejrzysty szablon CV. To bardzo ważne, ponieważ długa i zbita treść nie zachęca do czytania, a wręcz odstrasza, przez co Twoje szanse na zatrudnienie spadają. Mile widziane w Curriculum Vitae są także punktory, myślniki, podkreślenia i pogrubienia.
Szablon CV – przykładowe umiejętności fryzjerki
Fryzjerstwo jest praktyczną profesją, dlatego nie możesz pominąć opisu umiejętności w swoim CV. Potrafisz łączyć kompetencje twarde z kreatywnością? Stosujesz innowacyjne techniki i nowoczesne kosmetyki? Dzięki licznym szkoleniom wdrażasz w życie najnowsze trendy fryzjerskie? Pokaż to w swoim życiorysie!
Posiadasz szeroką wiedzę i wykorzystujesz ją w praktyce, ale nie wiesz, jak zaprezentować swoje umiejętności? W tym przypadku każda odpowiedź jest dobra i nawet jeśli coś wydaje się błahe, dla pracodawcy może się okazać ważnym atutem. Poniżej znajdziesz nasze propozycje:
- układanie fryzur okolicznościowych;
- znajomość technik koloryzacji i strzyżenia;
- przedłużanie i zagęszczanie włosów;
- wiedza w zakresie kosmetyków do pielęgnacji włosów;
- umiejętność budowania relacji z klientem.
Jak powinno wyglądać CV dla fryzjera? – CV wzór:
Podsumowanie zawodowe:
Jestem fryzjerką z 7-letnim doświadczeniem. Posiadam wykształcenie w tym zakresie oraz liczne certyfikaty. Dzięki swojemu profesjonalizmowi oraz umiejętności nawiązywania relacji pozyskałam 10 stałych klientek, które od lat korzystają z moich usług. Poszukuję pracy, która da mi nowe możliwości rozwoju.
Doświadczenie:
05.2014 – 07.2021 – Salon Fryzjerki Look
Fryzjerka
Zakres obowiązków:
- wykonywanie strzyżeń damskich i męskich;
- modelowanie fryzur;
- przeprowadzanie koloryzacji (pasemka, balejaż, rozjaśnianie);
- przeprowadzanie zabiegów regenerujących włosy;
- doradzanie klientom w zakresie wyboru fryzury.
Umiejętności:
- dobór fryzury do kształtu twarzy;
- przedłużanie i zagęszczanie włosów;
- znajomość kosmetyków pielęgnacyjnych;
- koloryzacja i tworzenie pasemek.
Wykształcenie:
2010 – 2014 – Technikum fryzjerskie nr 5 w Łodzi
Fryzjerstwo
CV wzór dla fryzjerki – zobacz przykłady!
Jeśli chcesz wyróżnić się w tym zawodzie, musisz nieustannie się dokształcać i kończyć różne kursy np. z technik strzyżenia włosów kręconych lub keratynowego prostowania włosów. Nasz kreator CV umożliwia samodzielny wybór sekcji, które chcesz umieścić w CV, , jedną z nich mogą być właśnie “kursy i szkolenia”.
Dodatkowo na naszej stronie znajdziesz liczne porady z zakresu rekrutacji i kariery zawodowej, które pozwolą Ci odnieść sukces i zdobyć zatrudnienie, o jakim zawsze marzyłaś. Dostępne są u nas nowoczesne wzory na CV, stworzysz CV po polsku, ale też w wielu innych językach – sprawdź, jak wygenerować profesjonalne CV po angielsku.
CV do pracy – gotowy wzór CV dla managera
Jesteś urodzonym przywódcą i aspirujesz na stanowisko kierownicze średniego lub wyższego szczebla? Chcesz wyróżnić się na tle konkurencji? W takim razie od razu odrzuć darmowe wzory CV z internetu! Prosty szablon CV w tym przypadku się nie sprawdzi. Jeśli jesteś managerem, to dobrze wiesz, jak dużą rolę odgrywa wizerunek. Zaprezentuj swoje kompetencje w sposób, który trafi wprost w potrzeby i oczekiwania odbiorcy. Jak to zrobić? Skorzystaj z naszych wskazówek i wybierz nowoczesne CV online!
Zanim przejdziesz do tworzenia profesjonalnego CV, spójrz na proces rekrutacji z perspektywy potencjalnego pracodawcy i odpowiedz na jego potrzeby. Wydaje się niemożliwe? Wystarczy dokładnie przeczytać ogłoszenie na pracę- znajdziesz w nim wszystkie informacje, które pomogą Ci pokazać się jako idealny kandydat pod warunkiem, że posiadasz niezbędne kompetencje.
Nasza rada: w CV zawsze mów prawdę. Kłamstwo i tak wyjdzie na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a wtedy możesz być pewien, że stracisz szansę na zatrudnienie.
Wzory CV: podsumowanie zawodowe na dobry początek
Profesjonalne CV to pewnego rodzaju wizytówka, która ma przekonać pracodawcę, że jesteś kandydatem, którego szuka. Jak zachęcić go do zapoznania się z dokumentem w całości? Pomoże Ci w tym skuteczne podsumowanie zawodowe. Jeśli już na wstępie pokażesz się z jak najlepszej strony, to jest duża szansa, że zostaniesz zauważony od razu, gdy rekruter sięgnie po Twoje CV.
Skuteczny cel zawodowy ma podkreślać Twoją wartość na rynku pracy, wyróżnić Cię pośród kontrkandydatów w danym zawodzie i wyeksponować najważniejsze informacje. Dopasuj je do oferty pracy i postaraj się, aby odpowiadało na trzy podstawowe pytania:
- Kim jesteś?
- Jakie są Twoje umiejętności i osiągnięcia?
- Gdzie i dlaczego szukasz zatrudnienia?
Profesjonalne CV – jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
Nie istnieje uniwersalny, prosty wzór CV, ale możesz wykorzystać zbiór cech i umiejętności, które powinien posiadać każdy kierownik:
- umiejętność organizacji czasu pracy zespołu;
- umiejętność tworzenia i realizacji strategii rozwoju produktu;
- umiejętności szkoleniowe;
- umiejętność analizy rynku, konkurencji i potrzeb konsumenta;
- umiejętność prowadzenia negocjacji biznesowych;
- samodzielność i odpowiedzialność
Jeśli chcesz się dobrze zaprezentować, skorzystaj z powyższych sformułowań i bazuj na tzw. słowach kluczach. Co to oznacza? Słowa klucze to najważniejsze informacje zawarte w ogłoszeniu, które warto przenieść do swojego CV w takiej samej lub podobnej formie. Jeśli dodatkowo użyjesz pogrubienia lub podkreślenia, pracodawca od razu je zauważy i odniesie wrażenie, że jesteś właśnie taką osobą, której szuka.
Ciekawym elementem CV jest opis osiągnięć. Prawdopodobnie większość kandydatów skupi się jedynie na zakresie wykonywanych obowiązków w poprzednich miejscach pracy. Spraw, aby Twoja aplikacja była lepsza i skuteczniejsza- najlepiej zrobić to, chwaląc się sukcesami.
Zobacz nasze wzory CV dla managera:
Przykładowe osiągnięcia managera:
- udało Ci się pozyskać kluczowych klientów dla swojej firmy;
- udało Ci się pozyskać dodatkowe pieniądze dla swojego pracodawcy;
- dzięki Tobie usprawniono ważne wewnętrzne procesy w firmie;
- wykorzystano Twój pomysł i przyniósł on znaczne zyski;
- zrealizowałeś cele sprzedażowe na poziomie wyższym niż zaplanowano.
Takie osiągnięcia są naprawdę imponujące, a pracodawca na pewno skupi na nich swoją uwagę. Jeśli to możliwe, podaj konkretne liczby i procenty, dzięki którym wypadniesz jeszcze lepiej i wiarygodnie.
Być może od dawna zapisujesz swoje osiągnięcia i masz ich na swoim koncie naprawdę dużo. W takim wypadku wybierz 3 lub 4 najbardziej spektakularne sukcesy w danym zawodzie, z których jesteś naprawdę dumny, a jednocześnie pokrywają się one z opisem wymagań w ogłoszeniu o pracę. Jeśli chcesz pokazać się od najlepszej strony bądź zwięzły i konkretny.
Znajomość języka w CV managera – gotowy wzór CV
Nie da się ukryć, że na stanowiskach kierowniczych znajomość języków obcych to wręcz konieczność. Ważne, żeby odpowiednio ją zaprezentować. Poziomy znajomości języka w CV możesz przedstawić na trzy sposoby:
- w sposób opisowy – np. język angielski – poziom zaawansowany;
- za pomocą skali rady Europy – np. język niemiecki C1;
- przy użyciu graficznej skali, którą posiadają nasze najnowsze wzory CV.
Pamiętaj, że profesjonalne CV to nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale również nowoczesny wygląd. Wyobraź sobie, że jesteś rekruterem – czy będziesz z uwagą przyglądał się nudnemu dokumentowi, który nie zawiera nawet zdjęcia? Prawdopodobnie nie, dlatego postaw na nowoczesność i wybierz ciekawy wzór CV do pracy dostępny w naszej ofercie. Z łatwością dopasujesz go do swoich potrzeb i stworzysz dokument wpisujący się w aktualne trendy.
Nasze szablony CV są na bieżąco aktualizowane i dopasowywane do wymagań rekrutacyjnych. Podział dokumentu na sekcje, aktualna klauzula RODO, akcenty kolorystyczne czy ciekawe elementy graficzne sprawiają, że stworzone propozycje z pewnością przypadną Ci do gustu. Co więcej, łatwość edycji treści i zmiany zdjęcia, przyspieszy cały proces generowania CV online.
CV wzór managera:
Podsumowanie zawodowe:
Jestem managerem ds. sprzedaży z ponad 3-letnim doświadczeniem. Pracowałem zarówno w SCRUM, jak i AGILE. Biegle posługuję się językiem angielskim, co ułatwia mi negocjacje z zagranicznymi kontrahentami. Szukam pracy, która umożliwi mi dalszy rozwój na kierowniczym stanowisku.
Doświadczenie:
03.2018 – 09.2021 – Energy Poland
Manager ds. sprzedaży
Zakres obowiązków:
- budowanie i zarządzanie 20-osobowym zespołem;
- realizowanie planów sprzedaży;
- pozyskiwanie klientów biznesowych i indywidualnych;
- rekrutacja, kierowanie i motywowanie zespołu sprzedaży;
- prowadzenie szkoleń i prezentacji;
- budowanie dobrych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.
Umiejętności:
- zarządzanie pracą zespołu;
- zaawansowana znajomość MS Office;
- praca z bazami danych i systemami ERP;
- umiejętność pracy pod presją czasu.
Wykształcenie:
2013 – 2018 Uniwersytet Wrocławski
Kierunek: Marketing i Zarządzanie;
Uzyskany tytuł: magister
CV wzór – logistyk
Logistyk odpowiada za nadzór oraz organizację płynnego przepływu produktów lub usług. Jeśli chcesz znaleźć zatrudnienie w tej branży, musisz odpowiednio wyeksponować swoje doświadczenie i kwalifikacje. Profesjonalne CV stanowi podstawę każdego procesu rekrutacyjnego, a my podpowiemy Ci, jak je napisać, aby spełnić oczekiwania potencjalnego pracodawcy.
Wzór CV – jak napisać podsumowanie zawodowe dla logistyka?
Rekruter, który każdego dnia musi przejrzeć nawet kilkadziesiąt aplikacji, nie jest w stanie każdej z nich poświęcić bardzo dużo uwagi. Prawdopodobnie skupi się jedynie na tych, które wyróżniają się na tle innych ciekawym designem i treściwym podsumowaniem zawodowym. Podsumowanie zawodowe, inaczej cel zawodowy, nie powinien być zbyt długi – trzy lub cztery zdania wystarczą, aby odpowiednio się zaprezentować. Jeśli nie wiesz, co zawrzeć w takim krótkim opisie, spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:
- Kim jesteś?
- Jakie masz wykształcenie?
- Jakie długie jest Twoje doświadczenie zawodowe?
- Które z Twoich umiejętności są szczególnie cenne?
- Czy posiadasz jakieś sukcesy zawodowe na swoim koncie?
- Co możesz wnieść do firmy, jeśli zostaniesz zatrudniony?
- Jak widzisz swój dalszy rozwój zawodowy?
- Dlaczego chcesz pracować właśnie w tym miejscu?
CV wzór – podsumowanie zawodowe, przykład dla logistyka:
Jestem magistrem logistyki z ponad 5-letnim doświadczeniem w branży transportowej. Zajmuję się organizacją dostaw produktów spożywczych na rynek wschodni. W poprzedniej firmie wdrożyłem innowacyjny system dystrybucji, który poprawił efektywność działań o 15%. Praca w Państwa firmie to dla mnie szansa na dalszy rozwój w tym zawodzie.
Opis doświadczenia zawodowego, czyli jak podkreślić swoje kompetencje – CV wzór:
Pracodawcy chętnie podejmą współpracę z osobą, która ma pomysł na usprawnienie działania firmy i nie boi się innowacyjnych rozwiązań z zakresu dystrybucji, transportu, a nawet komunikacji wewnętrznej. Jeśli zajmowałeś się wcześniej obsługą zleceń transportowych, organizacją współpracy w zakresie dostaw, nadzorowaniem dokumentacji i łańcucha dostaw, to masz duże szanse, aby zdobyć wymarzoną pracę, pod warunkiem że wspomnisz o tym w swoim CV.
A jeśli chcesz zrobić coś, o czym większość kandydatów zapomina i tym samym zdobyć uwagę i przychylność rekruterów, wyszczególnij sekcję osiągnięcia. Dzięki temu możesz pochwalić się swoimi sukcesami zawodowymi. Pokaż pracodawcy, że stać Cię na wiele!
Umiejętności logistyka, które warto uwzględnić we wzorze CV
Zacznijmy od tego, że umiejętności najlepiej wypisać w punktach, stosując krótkie i zwięzłe hasła. Ważna jest także przejrzystość, dlatego dobrze, jeśli jedna umiejętność zmieści się w jednej linijce tekstu. W naszym kreatorze CV jest dostępna dodatkowo graficzna skala, która w pozwoli Ci w kreatywny sposób określić stopień danej umiejętności.
Poza merytoryczną wiedzą i miękkimi kompetencjami ważna jest jeszcze jedna rzecz – znajomość języków obcych. W firmach spedycyjnych, transportowych i logistycznych mile widziany jest język angielski, niemiecki lub rosyjski, ale to w dużej mierze jest kwestią specyfiki danego przedsiębiorstwa.
Wzór CV – sekcja wykształcenie
Nie bez powodu wspominamy o wykształceniu właśnie w tym przypadku. Okazuje się, że w logistyce bardzo dobrze postrzegane są osoby posiadające kierunkowe wykształcenie. Absolwenci takich kierunków, jak logistyka, zarządzanie i marketing czy ekonomia, zyskają dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Oczywiście brak tytułu magistra nie skreśla Twoich szans na zatrudnienie, być może jesteś technikiem logistyki, ukończyłeś branżowe kursy lub posiadasz wieloletnie doświadczenie w zawodzie – z takimi kompetencjami również masz duże szanse na zatrudnienie, jeśli tylko pokonasz innych kandydatów swoim profesjonalnym CV.
Gotowy wzór CV – logistyk
Podsumowanie zawodowe:
Jestem spedytorem międzynarodowym z ponad 8-letnim doświadczeniem w branży. Zajmuję się organizacją i nadzorem przepływu towaru. W poprzedniej firmie udało mi się pozyskać do stałej współpracy 18 międzynarodowych klientów. Praca w Państwa firmie jest dla mnie szansą na dalszy rozwój.
Doświadczenie:
06.2013 – 10.2021 – InterTrans
Spedytor międzynarodowy
Zakres obowiązków:
- kompleksowa obsługa zleceń transportowych;
- prowadzenie dokumentacji zakupów i wysyłek;
- realizacja bieżących zamówień kontrahentów;
- zarządzanie obszarem logistyki magazynowej.
Wykształcenie:
2008 – 2013 – Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
Kierunek: Logistyka, Uzyskany tytuł: Magister
Profesjonalne szablony CV logistyka
Wzór dla absolwenta bez doświadczenia zawodowego
Jak się pisze CV wzór do pracy?
Skończyłeś właśnie szkołę średnią lub studia i zastanawiasz się, co oprócz wykształcenia możesz wpisać w swoim CV? Jak opisać doświadczenie zawodowe, jeśli go nie posiadasz? Korzystając z naszych porad, zaciekawisz rekrutera, nawet jeśli nie pracowałeś wcześniej na danym stanowisku. Jeśli chcesz wypaść naprawdę dobrze, zacznij od odpowiedniego przygotowania.
Jeśli przeanalizujesz cały okres edukacji pod kątem:
- staży i praktyk,
- wolontariatów i projektów,
- dodatkowej aktywności studenckiej (np. w kołach i organizacjach),
- pracy dorywczej lub sezonowej
to jest duża szansa, że znajdziesz wiele umiejętności, które przydadzą Ci się w nowej pracy i które możesz wykorzystać je w swoim CV.
Podsumowanie zawodowe:
Zacznij od krótkiego podsumowania zawodowego, w którym napiszesz:
- Kim jesteś? – np. Jestem absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu;
- Jakie masz doświadczenie? – Osoby bez doświadczenia zawodowego, powinny bazować na odbytych praktykach lub stażach, np. Odbyłam 3-miesięczne praktyki studenckie w Kancelarii prawno-podatkowej;
- Jakie posiadasz umiejętności? – Możesz skupić się na tym, czego nauczyłeś się poprzez aktywność w organizacjach studenckich lub wolontariatach;
- Jak widzisz swój dalszy rozwój? – Chciałabym się rozwijać w Państwa firmie na stanowisku księgowej.
Dobre podsumowanie zawodowe w CV pozwoli pracodawcy lepiej Cię poznać i zachęci do przeczytania całego życiorysu. Już na wstępie dowie się, kim jesteś, co potrafisz i czego oczekujesz. Jak stworzyć inne sekcje? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.
Jak opisać doświadczenie w CV studenta?
Wiele osób, które właśnie skończyło edukację, decyduje się na to, aby opis wykształcenia umieszczać na samej górze CV tuż pod podsumowaniem zawodowym. Okazuje się, że nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Być może odbyłeś kierunkowe praktyki lub staż, a może aktywnie uczestniczyłeś w organizacjach studenckich? Opisz swoją aktywność na takiej zasadzie, jakbyś opisywał miejsce pracy lub stwórz dodatkowe sekcje:
- praktyki zawodowe;
- działalność dodatkowa.
W trakcie studiów pracowałeś dorywczo? Zastanów się, które z obowiązków możesz wykorzystać na stanowisku, na które aplikujesz. Najlepiej przeczytaj dokładnie ogłoszenie o pracę i zdecyduj, które kompetencje spełniają wymagania pracodawcy. Wybierz jedynie obowiązki powielające się w ofercie.
Nic tak nie wyróżnia kandydata jak odniesione przez niego sukcesy. Zastanów się, które z Twoich osiągnięć, pomogą Ci zdobyć zatrudnienie. Być może poniższe pytania, ułatwią Ci to zadanie. Spróbuj odpowiedzieć czy:
- podczas praktyk, staży lub dorywczej pracy udało Ci się zaoszczędzić pieniądze dla swojego pracodawcy?
- Twoje nowatorskie pomysły pozwoliły zoptymalizować lub usprawnić jakiś proces?
- brałeś udział w jakiś ciekawych projektach? Jeśli tak, to jaka była Twoja rola i co do niego wniosłeś?
- wymyśliłeś coś, co usprawniło część prowadzonych działań?
- otrzymałeś stypendia lub wyróżnienia?
Idealne CV powinno być proste, przejrzyste i konkretne, dlatego pod każdym stanowiskiem zawrzyj trzy lub cztery obowiązki i tyle samo osiągnięć. Pamiętaj o dopasowaniu ich do oferty pracy. Tak stworzone CV online zwiększy Twoje szanse na sukces. Dodatkowo konkretne informacje będzie Ci łatwiej zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Do kolejnego etapu rekrutacji musisz odpowiednio się przygotować. Z naszego artykułu dowiesz się, jak odpowiadać na pytania o słabe i mocne strony.
Profesjonalny wzór CV – jak opisać umiejętności studenta?
Bez wątpienia rekruter zwróci uwagę na umiejętności zawarte w CV. Stworzenie tej sekcji jest dla Ciebie problematyczne? Nic dziwnego, najczęściej umiejętności kojarzą się z praktyką zawodową i doświadczeniem, którego jeszcze nie zdążyłeś zdobyć.
Na początek podziel tę sekcję na umiejętności miękkie i twarde. O ile z tymi pierwszymi nie powinno być problemu (świetnie sprawdzi się umiejętność pracy w stresie, odpowiedzialność, praca zespołowa), o tyle kompetencje twarde trudno uogólnić. Jest na to jeden dobry sposób – weź pod uwagę kompetencje, których nauczyłeś się w trakcie edukacji.
Na przykład absolwent dietetyki wpisze w tej sekcji:
- dobór składników w dietach specjalistycznych;
- opracowywanie planów żywieniowych;
- prowadzenie dokumentacji leczenia żywieniowego;
- interpretacja badań lekarskich;
- prowadzenie wywiadów żywieniowych;
- przeprowadzanie pomiarów składu ciała.
Z kolei osoba, która ukończyła kosmetologię, może zawrzeć:
- pielęgnacja skóry twarzy i ciała;
- stylizacja rzęs;
- mezoterapia igłowa;
- oczyszczanie cery;
- pielęgnacja dłoni i stóp;
- znajomość preparatów kosmetycznych;
- zabiegi aromaterapeutyczne.
Sprawdź również, jak stworzyć list motywacyjny bez doświadczenia zawodowego!
Zainteresowania w CV dla studenta – co napisać?
Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową mogą mieć problem, aby wystarczająco wypełnić swój szablon CV informacjami, dlatego tym bardziej warto umieścić w dokumencie rubrykę z zainteresowaniami. Nie posługuj się standardowymi frazesami, takimi jak “muzyka, film, literatura”, ponieważ pracodawcy zdają sobie sprawę, że ten oklepany wzór jest wykorzystywany w większości CV. Zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie, jeśli pokażesz, że od dawna pasjonujesz się branżą, w której chcesz pracować. W ten sposób stworzysz wrażenie zaangażowanej osoby, którą warto zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.
Jeśli chcesz dobrze wypaść, przeczytaj nasz artykuł: jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Gotowy wzór CV dla studenta:
Podsumowanie zawodowe
Jestem studentem marketingu, który poszukuje nowych możliwości rozwoju. Przez 3 lata zajmowałem się prowadzeniem mediów społecznościowych różnych marek sportowych i ukończyłem roczny staż w agencji marketingowej. Posiadam dobrze rozwinięte kompetencje miękkie, szybko się uczę i dobrze porozumiewam się w języku angielskim. Do Państwa firmy wniosę mnóstwo świeżych pomysłów.
Doświadczenie:
01.2018 – 01.2020 – Agencja Marketingowa A-Z
Stażysta
Zakres obowiązków:
- prowadzenie firmowych mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn);
- tworzenie treści na platformy internetowe;
- tworzenie prostych grafik w Adobe Photoshop;
- przygotowywanie prezentacji multimedialnych w PowerPoint i Canva.
Umiejętności:
- prowadzenie portali społecznościowych;
- lekkie pióro;
- znajomość programów graficznych;
- wysokie poczucie estetyki;
- kreatywność.
Wykształcenie:
2015 – 2018 – Uniwersytet Warszawski
Marketing online
Uzyskany tytuł: licencjat
Przykłady CV dla studenta – wybierz CV wzór idealny dla siebie
Kreator CV – wybierz szablon, aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną
Nasz kreator CV to szeroki wybór wzorów CV dopasowanych do każdej branży. Szukasz pracy jako pracownik biurowy? A może marzysz o zatrudnieniu w branży kreatywnej? Dzięki unikatowym szablonom przyciągniesz uwagę rekrutera, a w oczach pracodawcy zaprezentujesz się jako profesjonalista. Nasz generator dostępny jest na każdym urządzeniu, dlatego profesjonalne CV stworzysz w dowolnym czasie i miejscu. Wystarczą trzy proste kroki:
- wybierz szablon;
- uzupełnij puste pola;
- pobierz gotowe CV w formacie PDF.
Pisząc CV koniecznie uwzględnij swoje cele zawodowe, pamiętaj o doświadczeniu zawodowym i zwróć uwagę na kluczowe kompetencje wymagane w ogłoszeniu. Resztę zrobi nasz kreator CV! Uzupełnij puste pola i pobierz dokument w uniwersalnym formacie PDF. Nie zapomnij o dołączeniu listu motywacyjnego. To pierwszy krok do wymarzonej pracy!
Dzięki nam poszukiwanie pracy będzie dużo prostsze! Sprawdź!
Umowa o pracę – jak wygląda umowa o pracę? Podstawowe zasady
Jak przygotować CV magazyniera?
Praca Norwegia – Ile zarabia się w Norwegii?
Mały ZUS – Ile wynosi Mały ZUS 2022?
Urlop okolicznościowy śmierć babci
Porzucenie pracy – jakie są konsekwencje porzucenia pracy?
Lebenslauf, czyli jak napisać CV po niemiecku?
Praca w ochronie – jak zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony?
Licencja pilota – jak zostać pilotem?
Umowa na czas nieokreślony – kiedy umowa na stałe?